עתיד הכרעה מרכזי של המבוזרים, שאלות על היתרונות של מטבע קריפטוגרפי מעל דולר שגויסו שוב

ממשלת ארה”ב מחוקקים לא הצליחו שוב להבין את יסודות המטבעות הקריפטוגרפיים, שכן ועדת השימוע דנה בשאלות הנוגעות לעתיד מטבעות הקריפטו ככסף.  

ב -18 ביולי התאספו מחוקקים בארצות הברית לדון במטבעות קריפטוגרפיים בשימוע המכונה ‘מטבע דיגיטלי: עתיד הכסף’. וככל שהתקדמו העדויות והשאלות כל הוויכוח עבר להבנה כיצד ביטקוין או מטבעות קריפטוגרפיים יכולים לשמש כמטבעות והאם יש אפשרות שהם עשויים להחליף את “הדולר” בעתיד.

עדי מעידים על היבטים שונים של מטבע דיגיטלי

הדיון החל בפתיחת הערות של הסנאטורים שבעצם נסבו על עתיד הכסף וכיצד המטבע הדיגיטלי עשוי להופיע בו בעת הדיון בעתיד הכסף. ה מחוקקים כמו כן ניסה לאמוד אם נדרש להבין היטב את חלק מהמאפיינים המגדירים של מטבעות וירטואליים, כלומר – מאגר ערך, יחידת חשבון ומדי חליפין. ה עֵד מכל אחד מהעדים העניקו פרספקטיבה שונה של המטבעות הדיגיטליים ובכך ניסו לכסות כל היבט אפשרי להבין את הטכנולוגיה החדשה.

העדות של רודני ג’יי גראט, יו”ר מקסוול סי ומרי פליש, פרופסור לכלכלה, אוניברסיטת סנטה ברברה בקליפורניה, דיבר על הנוחות והמהירות של העברות אלקטרוניות שהובילו לירידה ברחבי העולם בשימוש במזומן. ועם ירידה במזומנים אנשים עשויים להיאלץ להשתמש במערכות תשלום חלופיות, שיכולות להיות מטבעות קריפטוגרפיים או מטבעות דיגיטליים שהונפקו על ידי בנקים מרכזיים..

הבא להעיד היה נורברט ג’יי מישל, מנהל המרכז לניתוח נתונים, קרן המורשת, שדיבר על האופן שבו מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להפוך את התעשייה הפיננסית ומדוע צריך לאמץ מטבעות קריפטוגרפיים כמערכת תשלומים חלופית ללא הפרעות ממשלתיות רבות

הַבָּא, Eswar S. Prasad, עמית בכיר במכון ברוקינגס התייחס להשפעה הכלכלית וההשלכות שיש למטבעות הקריפטו על הפד מבחינת המדיניות המוניטרית שלו, יעדים של אינפלציה נמוכה, תעסוקה גבוהה והכי חשוב יציבות פיננסית אם מטבעות דיגיטליים נפוצים, הוא גם ניסה להבחין. בין מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי שיכולים להשתמש באותה טכנולוגיה קריפטוגרפית לבין מטבעות קריפטוגרפיים שאינם רשמיים.

אחריו הגיע אלכס ג’יי פולוק, עמית בכיר מכובד, מכון סטריט סטריט, שהעיד על היבטים הקשורים לתועלת של מטבעות קריפטוגרפיים שכללו שימוש בתשלומים והסדרים או שימשו לנקב חובות וחוזים ניתנים לאכיפה.

כמו כן, קרא: יו”ר הפד, פאוול, מעיד כי לקריפטוסים אין ערך מהותי

הטוב, הרע & מכוער מהדיון של הקונגרס האמריקני על “עתיד המטבעות הקריפטוגרפיים” ככסף

כאשר החוקרים חקרו את העדים להבין, האם מטבעות דיגיטליים הם פשוט דרך חדשה להחזיק ולהעביר ערך שיש להם השפעה מוגבלת ומושך נישה, או שתהיה לו אפקט טרנספורמטיבי מרחיק לכת אשר ישנה את כלכלתנו לנצח, הרבה של נקודות מעניינות עלו קדימה.

רבים מהמחוקקים אכן הטילו ספק האם למטבעות קריפטוגרפיים יש פוטנציאל לעקור את שטרות המילואים הפדרליים או שיש להם את היכולות להפחית את השימוש בהערות אלה. התשובה לכך על פי עדים מומחים הייתה שהמטבעות הקריפטוגרפיים היו גרועים “אמצעי חליפין” ומטבעות קריפטוגרפיים המגובים על ידי פיאטים כמו קשירה צוברים תאוצה כמדינת חליפין המאפשרת לדולר האמריקני לשמור על תפקידו ומעמדו הדומיננטי באמצעות מוסדות ארה”ב והאמון בבנק הפדרלי..

אילו יתרונות יש למטבעות קריפטוגרפיים למשתמשים נפוצים, למעט עבריינים ומעלימי מס?

הדיון העלה אור נוסף על נקודות התורפה הטכנולוגיות העומדות שם בחוץ, אשר מהוות נקודת דאגה לקבלת קריפטוסים כמטבעות על ידי הבנקים המרכזיים. לאיזה ד”ר פרסאד השיב כי אותן פגיעות קיימות גם בפיאטים, כאשר זיוף שטרות המטבע הוא נושא גדול.


הדיון כלל גם נקודות כמו הסוגיה שמטבעות קריפטוגרפיים מציעים יתרונות שאין שני להם לאנשים שמבצעים פעילויות לא חוקיות, מעלימי מס ופושעים לפני שהם חוזרים למה שהופך את המטבע הקריפטוגרפי למטבע.

הוועדה אכן דיברה על חזרה על דיון זה וביקשה מהחברים להגיש את שאלותיהם בכתב בחמשת ימי העבודה הבאים.

מה דעתך על הדיון הזה? האם זה היה מספיק משכנע בכדי להפנות את המחוקקים האמריקניים לוויסות הקריפטוסים? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map