חיזוי הערך האמיתי של הביטקוין בחוק מטקאלף

פרסומת פמקס

על ידי שימוש בחוק מטקאלף, ה- MIT ניתח כי ערך הביטקוין מוערך באופן משמעותי כרגע והוא שוק משקף את זה של 2014. בעקבות החוק ניתן היה לחזות את ההתרסקות הקרובה הקרובה וניתן להבחין בה..

חוק מטקאלף: מציאת הערך של הביטקוין, כמה זה שווה?

בניתוח שנעשה על ידי MIT, ערך הביטקוין ניסה לקבוע באמצעות חוק מטקאלף. כאשר מנסים להחליט כיצד ניתן להעריך כסף, אנשים מחזיקים בדעות שונות. יש שיגידו שהמטבע שווה כל מה שמוכן לשלם עבורו בעוד שאחרים יתנגדו לכך ששוויו הוא בעלות הייצור הגבוהה שלו. וזו בדיוק הסיבה שביטקוין חווה הערכות שווי קיצוניות.

בדצמבר 2017, מחירי הביטקוין היו בשיא כל הזמנים ועמדו על 20,000 דולר, בעוד שכל גודל שוק הקריפטו היה 830 מיליארד דולר למופת. עם זאת, תוך מספר ימים השוק קרס וירד ל -280 מיליארד דולר, שהיה שפל עצום.

אז, השאלה שעולה היא מה בדיוק שווה הביטקוין? אנליסטים של MIT מציינים כי הערך של מטבע הקריפטוגרפיה טמון למעשה ברשת האנשים המשתמשים בהם. יתר על כן, אם ביטקוין מוערך במחיר כה גבוה, קשה יהיה לראות ולהבין באמת את הסימנים המסגירים של התרסקות השוק שבוודאי תגיע..

בעקבות חוק מטקאלף הקובע כי “ערך רשת פרופורציונלי לריבוע מספר המשתמשים שלה.”

הוא קובע כי על סמך מספר המשתמשים, די פשוט וקל למצוא את הערך של הביטקוין. הרעיון של החוק המקורי מניח שכל הצמתים יכולים להתחבר זה לזה. יתר על כן, החוק משקף כי ערך הביטקוין גדל עם מספר המשתמשים בו.

כמו כן, קרא: כאשר ביטקוין יורד, שוק המניות נתקל בסתיו הגרוע ביותר

הביטקוין המשמעותי קורס

החוק מראה גם מתי העריך יתר על המידה של הביטקוין. ארבע הזדמנויות הוזכרו במיוחד כאשר הביטקוין הוערך יתר על המידה ואז התרסק.

האירוע הגדול הראשון של התרסקות אירע בשנת 2011 עם הר. פיאסקו של גוקס. הבורסה שבסיסה בטוקיו נפרצה וכתוצאה מכך צנחה מחירי הקריפטוגרפיים בכ- 88 אחוזים במהלך שלושה חודשים.

הבא היה ההתרסקות של 2012, זאת בגלל תגלית של תוכנית הביטקוין פונזי. ואז ההתרסקות של שנת 2014, הר. גוקס קרסה בגלל מחזורי מסחר גבוהים שהובילו לירידה של 50 אחוז במחירי הביטקוין בתוך יומיים בלבד.


כעת, ההתרסקות האחרונה של שנת 2017 שהופעלה על ידי כמה גורמים, במיוחד התנקשות של ממשלת דרום קוריאה בבורסות הצפנה.

הניתוח עוקב אחר הגישה בה שוק צומח בקצב אקספוננציאלי ביותר. סוג זה של צמיחה אינו בר-קיימא וקורה רק לפרק זמן קצר. ההתרסקות הזו היא בלתי נמנעת משוק זה.

יתר על כן, התרסקות זו צפויה מכיוון שצמיחה בלתי-בר-קיימא רק מובילה לתנודתיות גבוהה כלומר חוסר יציבות מוגבר שמשמעותו עוד יותר אפילו אירוע קטן יכול לעורר התרסקות.

הניתוח מודיע עוד כי בזמן אותן קריסות, השוק היה במצב קריטי ואם האירועים הללו לא היו מפעילים את ההתרסקות, כל אירוע אחר בוודאי היה קורה. יתר על כן, ניתן להשתמש בנתוני העבר כדי לחזות את התרסקות השוק ולאתר קריסות מתקרבות.

הביטקוין עדיין מוערך מאוד, עשוי לראות ירידה נוספת

לפי חוק מטקאלף, גם לאחר התרסקות 2017, ערך הביטקוין מוערך יתר על המידה וממחיש כי:

“הניתוח שלנו המבוסס על Metcalfe מצביע על רמות תמיכה נוכחיות בשוק הביטקוין בטווח שבין 22-44 מיליארד דולר, לפחות פי ארבעה פחות מהרמה הנוכחית.”

המשמעות היא שעדיין אין קרקע יציבה מכיוון ש”השוק הנוכחי דומה לזה של תחילת 2014, ואחריו שנה של תנועה צדדית ותנועה כלפי מטה. “

אז בסך הכל הוא מעביר מסר ברור של היזהר מהאירועים הקרובים לכל הצדדים הקשורים לשוק הביטקוין, ממשקיעים, ספקולנטים וכלה בכורים, שכן מחיר נמוך יותר הוא אפשרות.

האם אתה חושב שעל פי חוק החוק של מטקאלף ביטקוין מוערך יתר על המידה, והאם זה עדיין דרך סלעית לפני הביטקוין? ספר לי את מחשבותיך למטה!

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map