תעודת סל ביטקוין במצב ‘חכה וצפה’ כש- SEC זוכה לביקורת נוקבת נגדה

פרסומת פמקס

בעוד שקהילת הקריפטו מחכה בקוצר רוח לאישור תעודת סל, רבים מסוחרי סחורות וקרנות חליפין אורתודוקסיות הביעו את אי הסכמתם לתעודת הסל..

ב -13 בפברואר 2019, נציבות חילופי ניירות ערך (SEC) הזמינה הערות מהסוחרים על ההצעה. בעוד שחלק מהסוחרים אישרו מחדש את אמונתם בנכס הדיגיטלי, הרוב עדיין חששו מהתועלת שלו ומה”ערך המהותי “.

דינה, אזרחית ארה”ב הביעה במכתב הכוונות שלה כי: “זה תנודתי, מנוהל על ידי מעטים מאוד ואין לו מקרה שימוש אמיתי. אני יכול לראות שהרבה אנשים נפגעים גם כלכלית וגם בדרכים אחרות מכך שאתה מקבל את ההצעה הזו. לעניות דעתי ההצעה הזו נדחית. “

הדיון הערכי הפנימי של הביטקוין

ביטקוין היא מערכת תשלומי עמיתים שנבנתה על מנגנון קונצנזוס מבוזר המבוסס על ה- Blockchain. יתרה מכך, ככל הנראה, ערך ה’אסימון ‘הקשור אליו קשור לרשת וליכולתו כמאגר ערך..

ב סדרת ויכוחים על רקע ‘הערך הפנימי’, סם אהן מחברת Hana Trading USA Inc. ציין כי מכיוון שערך החשיש של ביטקוין הוא בעל ערך רק כאשר הוא מיושם על הבלוקצ’יין, ערך ‘החשיש’ באופן מהותי אינו מחזיק בשום ערך. לכן, מכיוון ששווי הביטקוין מוחזק על ידי שילוב של ‘ערך חשיש’ ברשת מסוימת, הוא אינו נכס פיננסי.

מחירו של זהב עשוי לא להצדיק את הברק שלו בעתיד, עם זאת, הוא ימשיך להתקיים באותו אופן. גם ‘ספר החשבונות הציבורי’ של ביטקוין אינו ניתן לשינוי. עם זאת, העברת אימות ערך מכורים היא מהותית.

יתר על כן, על פי חלק מהסוחרים שרק אינם מגדירים את הערך הפנימי ויכולת הרשת יכולה להשתנות לאורך זמן ואין בכך כדי לשנות את המאפיינים האופייניים של הנכס המדובר..

שרה תורג מכתב פומבי ל- SEC, “הייתי רוצה שהוועדה תאוה על ה- ETP המוצע. אין לזה ערך כמוצר פיננסי שלא לדבר על מטבע. “

מָנִיפּוּלָצִיָה

הדיון התנודתי על ביטקוין פחת עם הזמן. עם זאת, ענני המניפולציה וה- FUD (פחד, אי וודאות וספק) מקיפים אותו לנצח. הסיבה העיקרית לקשר עם ביטקוין מבוססת כיום על התשואות שלו ולא על יכולות העסקה שלו.

האופטימיות והאמונה סביב הצלחתה מנוגדות גם לפסימיות וטיעונים נגד אימוץ העולם האמיתי.


אבינש שנוי ציטט את המקרים של מניפולציה ניכרת במחירי הביטקוין בשל המבנה הלא-רגולטורי שלו ורגישים למניפולציה בגלל שווי שוק נמוך יחסית..

בין טכניקות מניפולציה רבות המיושמות על ביטקוין, אחת מהן כוללת:

תוכניות Pump and Dump מאורגנות באמצעות אפליקציות העברת הודעות כגון Telegram

בכל מקום ולעשות את המניפולציה העולמית של מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות שניהם

שימוש מתואם בבוטים ומהירות התפשטות החדשות ברשתות החברתיות

אפשרי.

מכתבי כוונה חיוביים 

אף שהביקורת הייתה נושא המכתבים, היו גם מכתבי כוונה חיוביים לטובת אישור תעודת הסל.

במכתב כזה צוין כי:

“בנוגע לטיעון ה- SEC שטרם אישר תעודת סל בגלל מניפולציה ובעיקר מעריך את ההגנה על המשקיעים הוא סותר, מכיוון שבלי קרן השקעות המשקיע רגיש לרכוש ביטקוין בבורסות מנוגחות ולאבד את השקעותיו (ביטקוין), ואנק כבר מציע ביטוח לכיסוי הפסדים אפשריים וככזה, המשקיע יגלה עניין בהשקעה בקרן תעודת סל. “

השאלה הגדולה: תעודת סל ביטקוין מתי?

נראה שאישור תעודת הסל תקוע לנצח. ידיעה חדשה בנוגע לרגשות סביב תעודת הסל מתפרסמת מדי יום. עם זאת, החלטה סופית של ה- SEC תלויה ועומדת לנצח.

ה- SEC בוודאי יבדוק את המכתבים הללו וייקח אותם בחשבון בהחלטתם. יתר על כן, הפופולריות הגואה והתמיכה המוסדית בביטקוין מצדיקים גם פעולה מסוימת מצד הרגולטור של הכלכלה הגדולה בעולם.

ניתן להרחיב את גישת ‘המתן ולצפות’ מה- SEC על אישור תעודת סל גם ל’איגוח ‘של מטבע החוץ.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map