banner
banner

ניתוח ביטקוין: מדוע SEC עשוי לאשר תעודת סל לביטקוין? מה שונה הפעם?

בחודש שעבר הגישה בקשה לתעודת סל ביטקוין שוב למשרד ה- SEC של ארה”ב. CBOE, VanEck ו- SolidX, המועמדים המשותפים הפעם, התמודדו באופן אינדיבידואלי בעבר עם דחייה. ובכל זאת, המועמדים והרבה אנשים שעוקבים מקרוב אחר האירוע הזה, מאמינים שהפעם עמדת SEC יכולה להשתנות. יישום זה לא היה הניסיון הראשון להגיע ל- SEC. זה נדחה בעבר. גם המועמדים לא היו חדשים בכך.

מדוע נדחתה הבקשה הקודמת?

SEC דחתה את הביטקוין שלוש פעמים בעבר, אך הפעם הדברים נראים חיוביים

הניסיון הראשון ליצירת תעודת סל ביטקוין יזם על ידי תאומי וינקלבוס במרץ 2017. הם הציעו כי הקרן היחידה לביטקוין תיסחר כמו מניה רגילה תחת סמל התווית “COIN”. ה- SEC קיבלה החלטה למנוע את תעודת הסל המוצעת אז כשהיא מציינת “חששות מהפוטנציאל למעשים ופרקטיקות הונאה או מניפולציות”. אז מה גרם ל- SEC לדחות את הצעת תעודת הסל הביטקוין?

  • בדצמבר 2017 הגישה בורסת האופציות של שיקגו (Cboe) לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בבקשה לרשום מספר תעודות סל עתידיות בביטקוין שגם הן עמדו בפני דחייה..
  • בינואר 2018, ה- SEC דחה את תוכניותיהם של חברים בשתי קבוצות סחר בוול סטריט, מכון חברת ההשקעות ואיגוד תעשיית ניירות ערך והשווקים הפיננסיים להקמת קרנות הון (ETF) לביטקוין ולמטבעות קריפטוגרפיים אחרים. אלה נדחו שוב כ- SEC כי ישנם מספר נושאים משמעותיים להגנת משקיעים שיש לבחון לפני שהספונסרים יתחילו להציע כספים אלה למשקיעים קמעונאיים..
  • הנזילות והתנודתיות הידועה לשמצה בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים יגרמו למשקיע הקמעונאי לאבד את השקעתם, נתפס כנושא העיקרי. הנושאים האחרים שנחקרו היו משמורת, אבטחת נכסים ומניפולציה פוטנציאלית

במרץ 2018, לאחר ש- SEC דחה שני ניסיונות תעודת סל נוספים (האחד הוא של SolidX Management – המועמד המשותף הנוכחי), נשיא CBOE Global Markets, הגיע ל- SEC בעידוד הקמת קרן בורסת ביטקוין (ETF).

“הוועדה לא צריכה לעמוד בדרכם של מכשירי ETP כאלה לצאת לשוק” 

כמו כן, קרא: Bitcoin Futures Volume Spike ב- CME, מאותת כסף בוול סטריט שעובר לקריפטוס

מה הופך הפעם את הצעת תעודת הסל של ביטקוין אחרת

הבקשה שהוגשה על ידי CBOE, VanEck ו- SolidX הוכנה בהתחשב בכל הסיבות שהעלו SEC בעבר. הפירוט בו מכינים את המסמך מרשים.

נראה כי הסיבות העיקריות טופלו.

  • בכל הנוגע להגנה על משקיעים קמעונאיים, גודל הכרטיסים של ההשקעה נקבע גבוה בכדי להרחיק את המוצר מהישג ידם של משקיעים קמעונאיים קטנים מאוד. על פי ההצעה, כל מניה תהיה של 25 ביטקוין, מה שהופך אותה ליקרה מדי עבור משקיע קמעונאי
  • בעבר לא היו שירותי משמורת, אשר גב ‘דליה בלס, אגף המנהל לניהול השקעות, רשות ניירות ערך בארה”ב, והזכירה במכתב התגובה שדחה את הקמת תעודת הסל בינואר 2018. למרבה המזל, שירותי שמירה למטבעות קריפטוגרפיים נמצאים כעת זמין עם Coinbase והבורסה השוויצרית  
  • בכל הנוגע לגניבה עקב פריצה, האפליקציה אכן מזכירה את כל הביטקוינים המוחזקים על ידי הנאמנות יאוחסנו באמצעות “ארנקי אחסון קירור רב חתימה” בנוסף, “למטרות גיבוי והתאוששות מאסון, ה- Trust ישמור על גיבויים של ארנקי אחסון קר במקומות המופצים גיאוגרפית ברחבי ארצות הברית, כולל בצפון מזרח ובמערב התיכון.” זה קבע בעתיד את תכונת האבטחה על ידי הוספת ביטוח לנכסי הבסיס.

היא מתכננת לשמור על כיסוי ביטוחי מקיף המופעל על ידי מובילי ביטוח שונים. בפוליסת הביטוח יש מגבלות ראשוניות של כיסוי ראשוני של 25 מיליון דולר וכיסוי עודף של 100 מיליון דולר, עם יכולת להגדיל את הכיסוי בהתאם לשווי הביטקוינים שבבעלות הנאמנות. ככל ששווי אחזקות הביטקוין של הנאמנות עולה על סך 125,000,000 $ הכיסוי הביטוחי, נותן החסות סידר כיסויים ביטוחיים נוספים במטרה לשמור על כיסוי ביטוחי ביחס אחד לאחד עם אחזקות הביטקוין של הנאמנות המוערכות בארה”ב. דולר כזה שלכל דולר ביטקוין המוחזק על ידי הנאמנות יש כמות שווה של כיסוי ביטוחי.

“בעבר נזילות נראתה גם כנושא. כעת, כאשר החוזים העתידיים על ביטקוין הושקו, נוצר נפח הגון גם ב- CBOE וגם ב- CME. אפילו בשווקים נקודתיים ברחבי בורסות קריפטו נראה כי הנפח הולך וגדל. “

מה חושבים הרגולטורים על תעודת סל ביטקוין?

נראה שהתקנות גם מעדיפות הפעם, מה שהיווה גם סיבה עיקרית לדחייה מכיוון ש- SEC הסבירה כי הביטקוין לא היה מוסדר. אבל עכשיו, Bitcoin Futures החלו לסחור ב- CBOE ו- CME ומושכים הרבה בנקים להשקעה בוול סטריט כמו JP Morgan ו- Goldman Sachs. בחודש שעבר, ה- SEC עצמה סיפקה בהירות נוספת כאשר הודיעה כי ביטקוין, את’ר ומטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים אחרים לא יסווגו כניירות ערך..

מלבד נקודות מכוסות ישירות אלה, המקרו השתנו כעת. העולם נעשה מודע יותר למטבעות קריפטוגרפיים מאשר למה שהיה בשנה שעברה. עם תיקוני מחירים נראה שהספקולנטים צריכים להיות במנוחה, לעת עתה, ולפנות מקום למשקיעים ובעלי העניין האמיתיים.

תעודת הסל של ביטקוין נראית מציאות קרובה מכיוון שהרבה נקודות בעד מה שלא היה בעבר. ההחלטה יכולה להיות חיובית הפעם אלא אם כן SEC שוב תשלוף כמה סיבות מאוויר לאי אישור תעודת הסל. בואו נחכה ונראה.

האם תעודת סל הביטקוין תאושר בחודש הבא? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me