פרויקט DeFi Kava משלב אמצעי אבטחה קפדניים כמו App Store של אפל

לעתים קרובות אפל זוכה לביקורת על ההנחיות המחמירות שלה ב- App Store שהחברה מציבה כדי לבודד את המשתמשים שלה עם החוויה הטובה ביותר. מפתחי יישומים צריכים לעמוד בסטנדרטים ודרישות גבוהות, אחרת רואים את הגשותיהם נדחות. גישה דומה מוצעת על ידי מפתחי בלוקצ’יין Kava גם לכל המערכת האקולוגית של DeFi. פרוטוקול הקשיח הוא האפליקציה הראשונה ב- Kava המשמשת שוק כסף חוצה שרשראות על ידי משתמשים המחזיקים נכסים כולל ביטקוין, XRP, USDX ואחרים. בדומה לאפל, Kava דורש ממפתחי יישומים להחיל מערכת אקולוגית מחמירה יותר למפתחים שבה הקהילה משתתפת בממשל, מצביעת על הצעות ושומרת על כללי מפתח מחמירים. לדוגמא, נדרשת ביקורת קוד רגילה. 

הגישה של אפל מגנה על לקוחות

הגשת בקשה לחנות האפליקציות של אפל היא מסכת חוויה. התנאים מתואר על ידי ענקית הטכנולוגיה ציינו בבירור אילו סוגי הגשות יתקבלו. אפל דורשת תהליך נקי ונכון מהמערכת האקולוגית המפתחת שלה שלא משאיר מקום לפרשנות. יחד עם זאת, ניתן להגיש בקשות שנדחו מחדש אם יבוצעו השינויים הנדרשים. 

כל האמצעים הללו ננקטים על ידי אפל כדי להגן על לקוחותיה בכל עת. חנות האפליקציות של אפל אמנם שומרת סף לעתיד פיתוח האפליקציות הסלולריות, אך יישום גישה דומה למימון מבוזר, או DeFi, מסייע בהדחת החיטה מהמוץ. דרך מפתחי העדשות הבונים על בלוקצ’יין Kava, יש צורך לאכוף תהליך כזה של שמירת סף לאפליקציות הבונות את התשתית הפיננסית לעתיד הבנקאות.

המצב הנוכחי של DeFi אינו בר קיימא

עיקרון הליבה של תשואות DeFi בחקלאות ב- Ethereum לא יכול להיות אפשרי לטווח הארוך. אם המטרה של DeFi היא להגדיל את האפקטיביות והשיגה של הטכנולוגיה לצרכי משתמשי השירות הטובים ביותר עם שירותים פיננסיים. יותר מכפי שהתעשייה בענף צריכה לתמוך בדרישות האבטחה וההיקף הנדרשות בכדי לשרת את צרכי המשתמשים בבטחה. באופן ספציפי, פרויקטים חדשים כמעט מתמרצים להבטיח תגמולים גדולים יותר למשקיעים בהשוואה למתחרים שלהם. משחק של אומנות אחת יכול ללכת רק טוב כל כך הרבה זמן עד שהכל יורד מטה מכיוון ש- DeFi צריך להיות יותר ממלחמות התמריצים ולהתמקד בלשרת משתמשים עם שירותים פיננסיים בטוחים ומאובטחים יותר מאשר הבנקים.

מקור: CoinGeckoמקור: CoinGecko

במצבו הנוכחי, מרבית חובבי DeFi נמצאים בה לצורך רווחים לטווח הקצר. להיות פחות חשוב מכך להיות בה “בשביל הטכנולוגיה או ערכי הליבה”. במקום ליצור יותר מתח בין מי שמעריך עקרונות לבין משתמשים שרוצים להרוויח יותר כסף, יהיה צורך בתכנית פעולה חדשה. 

משתתפים מתגמלים יותר מאשר ספקולנטים

מודל עסקי אפשרי אחד מגיע בצורה של תורמי רשת מתגמלים, במקום כאלה שמשערים על מחירים סמלים. כל מי שמבצע משימות עבור הרשת – כגון מתן אימות או אימות – יכול לקבל תגמול על המאמץ שלו. זה יוצר תמריץ לאלה שתורמים, ומבטיח שמפתחי פרוטוקולים יכולים להתמקד במה שהם עושים הכי טוב: לייעל את הקוד. 

פרויקט אחד החוקר את המודל הזה הוא Kava, שכבת בלוקצ’יין שכבתית אחת שנועדה לספק בסיס למפתחי DeFi לבניית אפליקציות צולבות. בנוי עם SDK של קוסמוס, אפליקציות ב- Kava יכולות לפעול בצורה חלקה גם עם רשתות קוסמוס אחרות. האפליקציה הראשונה שניצלה את Kava נקראת Hard Protocol. זה יירש תכונות צולבות שרשרת כמו גם את צמתי האבטחה החזקים של Kava. בנוסף, אפליקציות ב- Kava כמו Hard Prtocol יכולות למנף את Oracle Chainlink לצורך הזנות מחירים מאובטחות. ספקי הנזילות הנוכחיים מספקים נכסים לשוק הכספים של Hard Protocol ירוויחו את HARD, אסימון הממשל של Hard Protocol. זה משמש תמריץ לתורמים קיימים להמשיך ולעשות את מה שהם כבר עושים.

התמקדות גוברת בביטחון

אבטחה היא נושא עבור פרויקטים של DeFi שנבנו על Ethereum. באופן ספציפי יותר, היו עשרות פרויקטים חדשים שנתקלו באגים, בעיות או משיכות שטיח. ניתן לפתור את בעיות הקוד באמצעות ביקורות, עם זאת משיכות שטיח הן דוגמאות ברורות להפרות אבטחה עם כוונה מזויפת. הגנת הלקוחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות הגדול יותר בתחום DeFi אם מוסדות פיננסיים גדולים יותר ישתמשו בטכנולוגיה. 

מנקודת מבט זו, קאווה שומר באופן פעיל על גישה דומה למוסדות פיננסיים, מייצר שותפויות ועובד עם בנקים מסורתיים. ליתר דיוק, הרשת של קווא מיוצגת על ידי כמה מהמוסדות הפיננסיים הגדולים ביותר במרחב. ככל שהפרויקט ימשיך לצמוח, יושקו יותר אפליקציות, ועוד מאמתים יתווספו למערכת האקולוגית. כתוצאה מכך, ה רשימת המאמתים גדל למדי בשבועות האחרונים, עם למעלה מ -80 מוסדות המנהלים צמתים. כל מאמת, מצביע וערך מבוזר את הרשת עוד יותר. ביזור רב יותר יספק אבטחה טובה יותר לכל המשתמשים. 


היבט נוסף שיש לזכור הוא שהקוד המניע פרויקט DeFi זה בנוי ייעודי עם דגש חזק על מדרגיות ומהירות. בנוסף, מבוצעות ביקורות קבועות על הקוד כדי למנוע באגים לא צפויים בדרך. ביקורות אלו הן דוגמה נוספת להתמקדות הגוברת בביטחון. 

גישה זו משתרעת גם על כל מי שבונה על גבי קאווה מערכת אקולוגית. קצת דומה לדרישות שנאכפות על ידי חנות האפליקציות של אפל, Kava ידרוש יותר בדיקות קוד ויספק סביבה בטוחה יותר למשתמשים. יתר על כן, הקוד של כל יישום, מוצר ושירותים חדש ייבדק במהלך ביקורת כדי ליצור סביבה בטוחה למשתמשים במוצרי ושירותי DeFi..

סגירת מחשבות

נוף DeFi גדל באופן משמעותי, אך עדיין יש לו בעיות ספציפיות להתגבר עליו. השקת שוק הכסף של Kava פרוטוקול קשה יאשר אם גישת הצוות למימון מבוזר יכולה להשתלם. זהו בלוקצ’יין מקומי, ולא פרויקט הפועל על את’ריום. זה עושה את זה שונה מהרבה מיזמי DeFi “מובילים” עכשוויים בשוק כיום, כי בדומה לאת’ריום כל אסימון יכול לבנות ולהשיק פרויקטים משלהם כיישומים ב- Kava.. 

מתן אלטרנטיבה למערכת האקולוגית הפיננסית המבוזרת של את’ריום יכולה להניב תוצאות מדברות .. KAVA עדיין חדשה יחסית והיא לא ידועה. הפרויקט לא מופיע ברשימת DeFi Pulse והוא עדיין לא זמין ב- Coinbase. עם זאת, צפוי לרשום בקרוב. מעטים שמעו על פרויקט KAVA, בהתחשב בכמה כסף נעול כעת ב- DeFi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map