כיצד תשפיע הפנדמיה של קורונה על אימוץ הקריפטו? מומחים שוקלים

אם נראה כי נגיף העטרה כמשבר בריאותי בלבד, השבועות האחרונים הוכיחו שזה הכל חוץ מזה. לשוק המניות העולמי יש צנח, וסקטורים רבים שנחשבים כיום כלא חיוניים עומדים בפני סגירות המוניות, וגורמים הרס בענפים כולל נסיעות, אירוח וקמעונאות. 

גם שווקי הקריפטו לא ברחו ללא פגע, ומשקפים את ההתמוטטות הפיננסית העולמית. ב -12 במרץ, מחיר הביטקוין התרסק מעל 40%. העיתוי לא יכול היה להיות מצער יותר, בהתחשב בכך שמחיר הקריפטו החל להראות אותות שוריים המיוחלים. 

בזמן כתיבת שורות אלה היו סימני התאוששות זמניים במחיר הביטקוין, אך עדיין לא לרמות בתחילת מרץ. החציון הבא של הביטקוין בחודש מאי עשוי עדיין להעניק שמץ של תקווה שהשווקים יתחדשו בחודשים הקרובים. 

האם ריבאונד כזה ישתרע לתנועת DeFi המתפתחת פעם או לא נותר לראות. באמצע פברואר, לפני שהבהלה של נגיף הכורון השתלטה, היו מעל 1.2 מיליארד דולר נעולים בדפי. 

עם זאת, כאשר מחירי הקריפטו צנחו באופן דרמטי ב- 12 במרץ, DeFi סבל מאירוע “הברבור השחור” הראשון. הלוואות Maker בשווי של למעלה מ -4 מיליון דולר פתאום לא גובו על ידי נכסי בסיס כלשהם, מה שהכניס את ה- dApp הבולט ביותר של Ethereum בתוך זיף של כיבוי חירום. נכון לעכשיו סך הנכסים שהושקעו ב- DeFi עומד על קצת יותר מ -500 מיליון דולר, פחות ממחצית שיא 2020. 

אז האם יש תקווה לקריפטו? אולי הדברים אינם עגומים ככל שהם נראים. 

וירוס הקורונה כדחיפה לאימוץ?

לפני שהבהלה של COVID-19 החלה, אימוץ ארגוני של blockchain נראה מבטיח. כבר בתחילת מרץ התפרסמו דיווחים שלושה רבעים מהמנהלים לראות בבלוקצ’יין עדיפות אסטרטגית בשנת 2020. 

עם הירידה הפתאומית במחירי המניות, נותר לראות אם חברות עדיין יפרישו תקציבים למאמצי טרנספורמציה דיגיטלית. עם זאת, פנינו לליאור יפה, המפתח הראשי והמייסד המשותף של ג’לורידה, החברה המפעילה את רשתות החסידות ארדור ו- Nxt בזכות התייחסותו לדברים. הוא מאמין שזה לא כל כך ברור וקובע: 

“מטבעות קריפטוגרפיים קיימים בעולם הווירטואלי, כך שכל עוד לאנשים יש חיבור אינטרנט מתפקד, וחלק גדול מהאוכלוסייה עדיין בריא, קשה לראות השפעה ישירה של המגפה על אימוץ הבלוקצ’יין.”

נראה כי קריסת המחירים של ביטקוין עוררה את העניין של כמה משקיעים קמעונאיים. ספקית הרמפה של פיאט לקריפטו סימפלקס דיווח הקנייה לקריפטו עלתה פי 4 בתאריכים 14-14 במרץ. 

“ברור שאנשים רבים ראו את הטבילה האחרונה כהזדמנות קנייה ולא סימן לכך שעבודת ההשקעה של קריפטו בוטלה”, אמר מנכ”ל סימפלקס, נמרוד להבי, ל”בלוק “.. 

במיוחד משקיעים מאירופה, רכשו BTC כשהוא שקע ל -6,000 דולר. אין ספק שזה מקרה אירופה הייתה מוקד הנגיף במהלך אותו שבוע. 

קריפטו וקורונה – אותן טעויות מצד ממשלות? 


הפופולריות הגואה של מטבעות קריפטוגרפיים כבר זמן רב שהרגולטורים מגרדים את הראש. כמה מדינות, כמו שוויץ או סינגפור, נקטו גישה פרגמטית יותר רגועה לטכנולוגיה, מה שהוביל לריבוי חברות סטארט-אפ במרכזים אלה. 

עם זאת, אחרים, כולל ארה”ב והודו, נטו להיות אטומים יותר בטיפול שלהם במטבעות קריפטוגרפיים והצעות מטבעות. גישה זו הובילה ל האשמות של חדשנות שנחנקת במדינות אלה, בהן נמצאים מאגרים עשירים של כישרון תכנות. 

ליאור יפה מאמין כי פער זה בגישה בין ממשלות שונות ניכר גם במאמצים להתמודד עם נגיף העטרה ומסביר כיצד הוא חושב שהוא מעכב הצלחה בשני המקרים.. 

“גישה טובה בהרבה להתמודדות עם המגיפה הייתה שצוות מומחים עולמי, האחראי לרווחת האנושות, יפרסם הנחיות המבוססות על מידע אובייקטיבי ובכך יפריש שיקולים פוליטיים.”

תחזית עתידית

בין אם כלכלת העולם והקריפטו יכולה לשרוד את פאניקת הנגיף הכורוני ובין אם לאו, היא ככל הנראה עניין של משך זמן המשבר. אחרי הכל, ככל שהחוקרים יוכלו למצוא חיסון מהר יותר או שאמצעי בלימה ייכנסו לתוקף, כך הדברים יחזרו להיות מהירים יותר והכלכלה יכולה להתחיל להתאושש.. 

עם זאת, ניתן היה לחוש בנזק במקום אחר. יפה הוסיף תגובה אחרונה והסביר: 

“המגיפה נפגעה כאשר הריבית נמוכה מבחינה היסטורית, ומדינות רבות חייבות מאוד. נוסף על כך, אזרחי מדינות רבות כבר פיתחו חוסר אמון עמוק ביחס לממשלותיהם, ובשילוב עם נשירת המגיפה, נוכל לראות נקודת מפנה שעשויה להשפיע לאורך זמן. “

אם נקודה אחרונה זו תתברר כמדויקת, היא עשויה להתגלות כנקודת מפנה מרכזית לאימוץ מטבע החוץ. אחרי הכל, ביטקוין וכמה מטבעות קריפטוגרפיים אחרים אינם פועלים בשליטה מרכזית כלשהי. לפיכך, אנשים אשר אינם מורשים את זכויותיהם ממעשי ממשלותיהם עשויים לנסות להבטיח כי כספם נמצא בשליטתם המלאה.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map