האם הבנק המרכזי של סין דוחף את הביקוש לביטקוין במדינה?

הנרטיב אודות הקניית הסינים בביטקוין זורם בשתי דרכים – יש דיווחים שאומרים כי הסינים פונים לקריפטוגרפיה בגלל ה- FUD שנוצר על ידי מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין, בעוד שאחרים מצביעים על כך שהסינים אינם קונים קריפטו. An מאמר מאת Nikkei Asian Review מדגיש כי הבנק המרכזי בסין עשוי בכל זאת לדחוף את הביקוש לביטקוין. 

פיחות המטבע של PBOC מניע את הביקוש לביטקוין

על פי המאמר, מומחה בעמותת ביטקוין בלתי פורמלית בסין גילה כי היקף הרכישות של ביטקוין ורכישת מטבעות קריפטוגרפיים אחרים צמח בכ- 50%, אם כי אין ראיות מוצקות התומכות בטענה זו.. 

זה להיות זרמי הון במדינה עם עלייה. ברבעון הראשון של השנה, גירעון השגיאות והמחדלים במאזן התשלומים עמד על 88 מיליון דולר, ובין הסיבות לכך היא הוצאת הון. Crypto נתפס כערוץ מרכזי לאן הכסף זורם. 

בין הסיבות האחראיות להזרמות הון כאלה היא המדיניות שנקטה בנק העם הסיני (PBoC) למאבק באובדן הייצוא ואלה גרמו לפיחות חמור במטבע בשבועות האחרונים. ב- 5 באוגוסט קבע PBoC את שיעור הייחוס היומי של היואן מתחת ל 7 לדולר, ראשון ליואן מזה כמעט עשור. זה יצר FUD בקרב האנשים והאנשים, והם כנראה נהרו לביטקוין “המקלט הבטוח”. 

האנליסטים והמשפיעים לוקחים על עצמם מלחמות סחר ומחיר ביטקוין

כמה משפיעי קריפטו ואנליסטים גם העלו כי ביטקוין הפך לנכס מקלט בטוח בתקופות אלה של FUD פיננסי עולמי, בעיקר שנגרם על ידי מלחמות הסחר בין ארה”ב לסין..

השקעות אפורות, אמון מורשה בולט למטבעות דיגיטליים בארה”ב מייחסת 75% מרווחי הביטקוין 2019 למלחמת הסחר בין ארה”ב לסין.. 

לאחרונה, שור הביטקוין טום לי אישר גם את מעמדו של ביטקוין כסטטוס מקלט בטוח בכך שהוא “בקורלציה חיובית לזהב” והוכיח “עצמו השנה כמגן מפני סיכונים גלובליים” בכסף המהיר של CNBC.. 

אסטרטג המטבע הבכיר של DailyFX, כריסטופר וקיו, הצביע גם על העובדה שמחיר הביטקוין היה ביחס הפוך ליואן מאז שהתחילה מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין בראיון לקיטקו.. 

לפני שבוע הציע גם מאטי גרינשפן, אנליסט שוק בכיר ב- eToro כי יש לתאם את מחיר הביטקוין ומלחמות הסחר. הוא אמר –

“למרות שהמתאם אינו שווה לסיבתיות ועדיין אין לנו מספיק נתונים, קשה להתעלם מהמקריות שביטקוין עלה בצורה חדה במאי וביוני בזמן שהמתח הסחרי בארה”ב ובסין היה בשיאו. היום, שוב אנו רואים את המתח עולה בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם וביטקוין עומד על בסיס יציב. “

עם זאת, לא כל משפיעי הצפנה משוכנעים שמלחמות הסחר ופיחות יואן כתוצאה מכך דוחפים את הסינים לקנות ביטקוין. ב -5 באוגוסט, יום הפיחות היואני החמור, צייץ משפיע הקריפטו דובי וואן –

“סינית שקונה ביטקוין” הוא IMO נרטיב מפוקפק מאוד


  1. ביטקוין נסחר בפרמיה שלילית בבורסות מרכזיות סיניות כמו Huobi ו- Okex

  2. מחיר ה- OTC הנקוב על ידי יואן הוא כעת בפרמיה של 1%, בטווח הרגיל שלו מאז השור “

פיטר שיף, ספקן ביטקוין ומקסימליסט זהב, הטיח גם את הסינים שקונים את הנרטיב של הביטקוין באומרו שהסינים לא קונים ביטקוין כמקלט בטוח, אך ספקולנטים קנו אותו בתקווה שהסינים יקנו אותו כמקלט בטוח..

אין ראיות חותכות המוכיחות את נכונותו של אחד משני הנרטיבים. 

אך בתקופה זו, כאשר העולם הוא כפר גלובלי, סביר להניח שההשפעות של האירועים בחלק אחד של העולם לא יישארו מקומיות ו- FUD חורג מגבולות. כמו כן, אי הוודאות הפוליטית-כלכלית בצורות שונות משפיעה על חלקים אחרים בעולם – הברקזיט הקרוב הוא הגורם ל- FUD עבור תושבי בריטניה והאיחוד האירופי. היפר-אינפלציה הולידה צרות גדולות במדינות כולל ונצואלה, זימבבואה, ארגנטינה ואיראן. 

כאשר הכלכלה העולמית נמצאת במצב כה בעייתי, אין זה מפתיע שביטקוין יוכר כנכס מקלט בטוח, שאינו מתואם עם מטבעות או מדיניות שהונפקו על ידי הממשלה.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map