banner
banner

האם בורסות מבוזרות של העידן החדש יכולות לסיים את עליונותן של הבורסות המרכזיות?

מטבעות מטבעות וחסימות נחשבים לכלים שיכולים לעזור לביזור העולם ולהפוך אותו לחסר אמון. עולם חסר אמון הוא עולם בו אין תלות בבנקים או ברשויות ריכוזיות. כאשר חילופי מרכזיות וסמכויות הם המרכיב הגדול והחשוב ביותר בתעשייה, העולם חסר אמון זה חייב להגיע בקרוב. חילופי מטבעות קריפטוגרפיים מסורתיים לא הצליחו ליצור אמון ותחושת ביטחון בקרב משתמשיה. המצב עם חילופי ריכוזים היה כזה שויטליק בוטרין – מייסד שותף של את’ריום – מתח עליהם ביקורת “לשרוף בגיהינום”.

בעיות בבורסה מרכזית 

בורסות ריכוזיות מחזיקות כיום במקומות הראשונים בעולם הקריפטו. למרות שבורסות הצפנה הללו עוסקות בנכסים דיגיטליים מבוזרים, רוב הבורסות הללו מתמודדות עם אותן בעיות כמו מרכזיות אחרות המסחרות במכשירים פיננסיים. למעשה, בשל גיל ההתבגרות שלהם, אפילו חילופי ריכוז הם בעלי חלק נכבד בבעיות. כמעט כל הבורסות שפועלות במרחב הצפנה לא הצליחו לספק נוחות לסוחר או למשקיע ונכשלו בפרמטרים הבאים:

  • מסמכים אישיים: חילופי ריכוזים דורשים לעיתים קרובות מידע אישי והוכחת זהות (IE: דרכון, סלפי), על מנת להפקיד או למשוך בפלטפורמה שלהם.
  • בִּטָחוֹן: לרוב המרכזיות המרכזיות יש שרת יחיד או נקודת כניסה אחת שמקלה על פריצות לתקוף ולבזוז את הנכסים הדיגיטליים שנמצאים בארנקים החמים של מרכזיות אלה. כל אבטחת ביטול והבורסה תאבד את כל נכסיה.
  • עמלות מסחר גבוהות: הרבה חילופי קריפטו ידועים גובים עמלות בין 0.25% ל -3%, הגבוהים בהרבה בהשוואה ל- DEX.
  • אמון: בדיוק כמו עסקים מרוכזים אחרים, חילופי מרכזים מנוהלים גם על ידי אנשים שיש להם גישה קלה לנתונים ואשר יכולים לתפעל את התשומות שלהם בכל נקודת זמן נתונה. לפיכך קשה לבורסה מרכזית לפתח את האמון בקרב המשתמשים בה

אמנם מדובר בסוגיות ספורות בלבד, אך היו מגוון הסברים מדוע המודלים העסקיים הנוכחיים של מרכזיות רבות אינם נראים כמרכזיות אמיתיות אלא יותר כמו פורקס כמו Travelex. מכיוון שהמרכזיות הללו רק ממלאות פערים, בינתיים הם יוחלפו בקלות ברגע שיש חילופי אמיתיים שישגשגו בטכנולוגיה, מהירות והפצה מעולים..

חילופי אסימונים קריפטו בין-פלנטריים (ICTE.io) – מחליף משחקים

מתוך הבנת הנושאים הקיימים בענף כיום, מייסדי ICTE התכנסו כדי ליצור רשת חילופי מבוזרת ומופצת המעניקה למשתמשים גישה לנזילות גלובלית. הם יצרו נוהל לעשות את כל זה עם שירות אוטומטי בן 10 דקות שנותן למשתמשים את טכנולוגיית ההחלפה שלהם ואתר אינטרנט ואפליקציה סלולרית להתאמה אישית בקלות..

ICTE יש מודל פשוט למדי: כדי לאגד נזילות, ICTE חילקה את הבורסות שלהן לסוגים שונים, כגון בורסות אלפא ובורסות לווין. אלפא הן מרכזיות גדולות, אזוריות, ושותפות ישירות ל- ICTE. מרכזיות הלוויין הן מרכזיות קטנות יותר אשר כחברות בבורסות הגדולות יתארחו על ידי ICTE Alphas. על פי מודל זה, אלפאס תהיה אחראית על ניהול חילופי לוויין (חברי הבריכה שלהם).

אלפאס מסכם את תפוקת חבריהם ומקבל הנחות בגין תרומתם אותם הם מחלקים לחברים על סמך ביצועים. על ידי ICTE זה יאפשר לסכם את תפוקת חבריהם ולקבל הנחות בגין תרומתם אותם הם מחלקים לחברים על סמך ביצועים..

ICTE מתכננת למלא את הפער הקיים בבורסות היום ולבדל את עצמה על בסיס:

  • מהירות פלטפורמה: ICTE מתכננת להציג את עיבוד ההשהיה הנמוך של הזמנות גלובליות באמצעות תערובת קניינית של מערכת העברת המסרים הפנימית שלה, טכנולוגיות מחשוב ענן וארכיטקטורת בלוקצ’יין המאפשרת התאמה בין צמתי חילופי גלובלים בפלטפורמת ICTE – פלטפורמה מהירה בהרבה מהיום. חילופי קריפטו קיימים.
  • אבטחה מעולה: ICTE מתכננת לשמור על נתוני ההחלפה בסודיות רבה – אפילו הרחק מהצוות שלה – כך שאין הפרעה לפעולות החילוף ולנתונים. הבורסה הציבה צוות אבטחה מקצועי ביותר שבודק בהתמדה נגד ניסיונות הפריצה.
  • נזילות גבוהה: ICTE עבדה על יצירת מערכת אקולוגית של מרכזיות המנהלות ספר נזילות יחיד ועולמי. עם מרכזיות מרובות המתקשרות ומשתפות את צרכי הנזילות, ICTE תוכל להביא את המחירים הטובים ביותר ולאגד את הנזילות הטובה ביותר לכל משתתף..
  • משמורת: ICTE בנויה לטפל בהתאמה מרובת בלוקצ’יינים, מסחר בארנק עמית לעמית ומסחר בשם אפוטרופוס או פריים ברוקרים. ICTE תומכת במספר סוגי הזמנות ומסחר אלגוריתמי ומוסדי.
  • חסכוני: ICTE גובה חלק קטן מהעמלות שגובות הבורסות המרכזיות ביותר כיום.

ICTE יוצאת לשווקים באמצעות מפת דרכים מעולה וכמה איכויות מפתח המבדילות אותם מהמתחרים. אם ICTE מצליחה לבצע את מה שהיא מתכננת בהצלחה, היא יכולה לתפוס שוק מרכזי מבורסות מרכזיות מובילות וליצור מערכת אקולוגית חסרת אמון באמת, מהירה, מאובטחת, נזילה וחסכונית מאוד..

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me