banner
banner

G20 מקבל את המלצת מועצת היציבות הפיננסית לגבי נכסי קריפטו

פרסומת פמקס

G20 שרי האוצר & אסיפת נגדי הבנק המרכזי, שהתקיימה בסוף השבוע של 22 ביולי 2018, בארגנטינה, הידהדה עם הצעת מועצת היציבות הפיננסית שלה כי אמנם נכסי הצפנה אינם מהווים בשלב זה סיכון ליציבות פיננסית עולמית, אך הגוף העולמי עדיין נשאר ערני. אותו דבר נמסר ב קומוניקה רשמית של הפגישה שהתכנסה לדיון “עתיד העבודה, תשתית לפיתוח ועתיד מזון בר קיימא”.

הערות G20 חשובות לנכסי הצפנה

ההערות של G20 על הצפנה הן חשובות מכיוון שהפורום הוא פלטפורמה לשיתוף פעולה פיננסי וכלכלי ומיוצג על ידי מדינות שחברותיהן מייצגות 85% מהתפוקה הכלכלית בעולם, שני שלישים מאוכלוסייתה ו -75% מהסחר הבינלאומי שלה. מכיוון שרוב המדינות החברות עדיין שוקלות את התקנות והדינמיקה של נכסי הצפנה, החלטה בנושא פורום G20 יכול להשאיר מפת דרכים למדינות החברות ואחרות לעקוב אחריהן.

למרות שהגיעו למסקנה שלנכסי הקריפטו חסרים מאפייני מפתח של מטבעות ריבוניים, הם אינם מהווים סיכון ליציבות הפיננסית העולמית אלא רוצים לשמור על עירנות. עוד אמר הפורום כי הוא מצפה לעבודה של FSB לפקח על הסיכון הפוטנציאלי של נכסי הצפנה. כמו כן היא חזרה על הערותיה של מרץ ליישום כוח משימה לפעולה פיננסית (FATF) תקנים לנכסי הצפנה וביקש גם מ- FATF להבהיר כיצד התקנים שלה חלים על נכסי הצפנה. ההצהרה הרשמית מהקומוניקה הייתה כדלקמן,

“חידושים טכנולוגיים, כולל אלה שנמצאים בבסיס נכסי הצפנה, יכולים לספק יתרונות משמעותיים למערכת הפיננסית ולכלכלה הרחבה יותר. נכסי קריפטו עם זאת, מעלים סוגיות ביחס להגנת הצרכן והמשקיעים, שלמות השוק, העלמת מס, הלבנת הון ומימון טרור. נכסי קריפטו חסרים את מאפייני המפתח של מטבעות ריבוניים.

אמנם נכסי הצפנה אינם מהווים בשלב זה סיכון ליציבות פיננסית עולמית, אך אנו נותרים ערניים.

אנו מקדמים בברכה את העדכונים שמספקים FSB ו- SSB ומצפים להמשך עבודתם למעקב אחר הסיכונים הפוטנציאליים של נכסי הצפנה ולהערכת תגובות רב-צדדיות לפי הצורך. אנו חוזרים על התחייבויות מרץ שלנו הקשורות ליישום תקני FATF ומבקשים מ- FATF להבהיר ב אוקטובר 2018 כיצד הסטנדרטים שלו חלים על נכסי הצפנה. “

כמו כן, קרא: רגולטורי G20 יוצרים מסגרת בזמן שהם שומרים על הבנקים למעורבות בקריפטו

תפקיד FATF חשוב כרגולטורים עולמיים ערניים וזהירים כלפי נכסי הצפנה

ביוני 2018, מקורות ממשלת יפן כוח המשימה הפיננסי (FATF) שוקל “כללים מחייבים” להחלפות מטבעות קריפטוגרפיים. זה יסמן צעד לעבר רגולציה מחמירה יותר של הפלטפורמות, שהונחו על ידי התקנים של FATF ביוני 2015.

בישיבת המליאה שהתקיימה בין התאריכים 27-29 ביוני 2018 בפריז, אמר FATF כי הם עוקבים ומבינים באופן פעיל כיצד פושעים וטרוריסטים יכולים להשתמש במטבעות וירטואליים / נכסי קריפטו כדי להלבין את הכנסותיהם פֶּשַׁע או להעביר כספים לתמיכה טֵרוֹר.

ה- FATF הסכים ליזום פרויקט בנושא שיטות עבודה מומלצות בחקירה הקשורות למטבעות וירטואליים / נכסי קריפטו כדי לסייע לאכיפת החוק לאור הסיכונים הגוברים. FATF החלה גם בבדיקת ההנחיות והתקנים כדי לקבוע אם יש צורך בשינויים כדי להבהיר את יישומם למטבעות וירטואליים / נכסי קריפטו ולקדם גישה רגולטורית עקבית יותר, תוך התחשבות בתוצאות מימוש המלאי של FATF בגישות הרגולטוריות השונות השונות..

ה- FATF מתכנן גם לקיים פגישה בין-לאומית בספטמבר על האופן שבו תקני FATF חלים על מטבעות וירטואליים / נכסי קריפטו.

כאשר FATF מתכוננת לקראת פגישת ספטמבר שלה כיצד תקני FATF חלים על מטבעות וירטואליים / נכסי קריפטו, תוצאותיה הופכות להיות מכריעות יותר מכיוון שגם G20 תחפש אותה באוקטובר. מעניין כיצד FATF מיישמת את הסטנדרטים שלה על נכסי הצפנה ועל מסקנותיה, מכיוון שזה יכול להפוך למפת דרכים עבור המדינות ברחבי העולם לקבוע את התקנות סביב.

האם FATF תוכל ליישם באופן חיובי את הסטנדרטים שלה לנכסי הצפנה? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me