מה יכול להיות מאבק הכוחות של ונצואלה עבור מטבע הפטרו והקריפטו

פרסומת פמקס

בעקבות החדשות על הנשיא ניקולא מאדורו הדחה לכאורה מהשלטון אחרי שלוש שנים סוערות הממונה על ונצואלה, יש אינדיקציות לכך שעלייתו של מתמודד האופוזיציה הנתמך בארה”ב, חואן גואידו, יכולה לאיית את הקץ לאחד הניסויים הקריפטוגרפיים המוזרים ביותר בעולם..

הפטרו היה המקור למחלוקת משמעותית, כאשר פעם מדורו הכריז שהוא העתיד של ונצואלה, והמבקרים מצביע להראות שמעולם לא נראה שזה הופך למעשה למבצעי בכל עת. בעוד שהנשיא מדורו טען בעקביות כי העתיד הכלכלי של המדינה קשור באופן בלתי נפרד לפרויקט הקריפטו הנתמך על ידי הממשלה, היו הסבורים כי ICO הפטרו המתוקשר היה מעט יותר מאשר אמצעי לגיוס מטבע קשה על ידי משטר מורעב במזומן. תשלום של מדינה עם שיעור ההיפר-אינפלציה הגבוה בעולם.

אתמול נשיא ארה”ב דונלד טראמפ נקט בצעד חסר התקדים של מכריז הכרה אמריקאית רשמית בגואיידו – עמדה שאומצה במהירות על ידי מעצמות אזוריות גדולות כולל ברזיל קולומביה וקנדה. עם ההכרזה על תמיכת ארה”ב בגוויאדו מגיעים כמה תרחישים מעניינים לשימוש בפטרו ובקריפטו בוונצואלה כולה..

ארה”ב – הממשלה הנתמכת תכתיב את הקץ לפטרו

אם גואידו מצליח בניסיון להפסיק את מדורו באופן סופי, כמעט בוודאות שפטרו נידון להתיישנות מכיוון שכבר מההתחלה התנגדו לו הרשויות האמריקאיות. במהלך ה- ICO הודיעה ממשלת ארה”ב כי אין זה חוקי לאזרחים אמריקאים להשקיע בה, ולמעשה, מעולם לא היו עדויות לכך שפטרו הונפקה על ידי בורסה מכובדת כלשהי.

הסיבה כולה לרעיון שעומד מאחורי הפטרו הייתה שהסנקציות האמריקניות לא רק החלישו את כלכלת ונצואלה באופן משמעותי, אלא שהשאירו את המדינה חסרות נואשות ממטבע קשה מאוד נחוץ, שבחלקו היה אחראי לנתוני ההיפר-אינפלציה המובילים בעולם. הפטרו אמור היה לספק מקור חדש להשקעות זרות לוונצואלה שיעקוף את המערכת הפיננסית העולמית אשר נופלת תחת סמכות השיפוט של הרשויות האמריקאיות בשל מעמדו של הדולר כגורם סחר עולמי ומטבע מילואים..

נסיגת סנקציות ונורמליזציה של קשרים כלכליים יהפכו את פטרו למיותר, וגם הרשויות האמריקאיות היו להוטות להיפטר מפרויקט שביצע תמצית קצרה אם ניסיון לא מוצלח לאתגר את ההגמוניה הפיננסית העולמית של אמריקה..

השפעה אפשרית על אימוץ הקריפטו בוונצואלה

בעוד שהפרוגנוזה של פטרו לא נראית טוב במקרה שמדורו לא יושב, לא ניתן לומר את אותו הדבר בהכרח לגבי אימוץ מטבעות קריפטוגרפיים באופן כללי. ונצואלים הם כבר בין סוחרי הקריפטוגרפים העמיתים לעמילים הפופולריים ביותר בעולם, ואפילו נורמליזציה של הקשרים הכלכליים עם ארה”ב לא תספיק כדי לשכנע אותם להפיל קריפטו לפיאט.

ראשית, סביר להניח שלא תהיה שטף השקעה במשהו הקרוב לסולם הדרוש לשיפוץ כלכלי בקנה מידה מלא. בהיעדר השקעה כזו, כלכלת תלוי הנפט בוונצואלה תישאר ללא שינוי ברוב העם, מה שאומר ששיטות העסקה והעברת הערך שקיבלו במהלך השנים האחרונות יישארו במקומם די עוד קצת זמן.

קינגייפ דיווח לאחרונה כי דאש עשה פריצות משמעותיות לשווקי הצרכנים של ונצואלה, וקשר עסקאות עם קמעונאים ו קריפטו מובייל, יצרנית טלפונים ניידים דרום אמריקאית שמוכרת טלפונים המצוידים מראש במערכת האקולוגית של Dash. סביר להניח שחדשנות כזו לא תיפסק אלא אם כן ונצואלה תעבור ממש בשטף של כספי פיאט אמריקאיים – שלא נראה על הפרק.

לא משנה אם הפטרו שורד או מת, אין ספק כי יישארו נקודת התייחסות מעניינת בהתפתחות המטבעות הקריפטוגרפיים, והיא עשויה למעשה להוליד יורשים במדינות מוכות סנקציות כמו איראן..


קינגייפ יביא עדכונים נוספים על המצב בוונצואלה עם התפתחותו.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map