תחילת הקריפטו אנד? זבפיי הופך לקורבן הראשון של RBI Ban כאשר הוא סוגר את פעילותו

עברו כמעט 6 חודשים מאז ה- RBI הטיל איסור על עסקים של מטבעות קריפטוגרפיים המשתמשים בערוצי פיאט ובנקאות. מאז הבורסות והעסקים שינו את המודלים העסקיים שלהם בעיקר למודל עמיתים ונשארו בסביבה רגולטורית שאינה תומכת. הישרדות כזו נראתה קשה וכעת יש לנו את הקורבן הראשון שנפל טרף לאיסור זה. זבפיי, אחת מחילופי המטבעות הגדולים בהודו, הודיעה על סגירת כל שירותי הבורסה ביום שישי.

זבפיי – שחקן חזק ש”מת “את המוות הרגולטורי

כאשר מטבעות קריפטוגרפיים הפכו למילת מפתח ברחבי העולם, גם הודים התעניינו והאזרחים התחילו לחפש מקומות לקנות מטבעות קריפטוגרפיים. מנצל את הסקרנות הגוברת הזו חשב זבפיי לעשות את הצעד הראשון. זבפיי, שהושק בשנת 2015, החל לסחור עם שירות יישומים בלבד שהפך במהרה לאחד מארנקי הביטקוין והחליפין של הודו. עם מכיר מכיר את מודל הלקוח שלך (KYC), זבפאי הכה חצי מיליון הורדות באנדרואיד – פלטפורמת הסמארטפונים הפופולרית ביותר במדינה – באמצע 2017 והכפיל את עצמו במהירות והגיע למיליון הורדות אפליקציות במהלך ריצת הדובים של 2017 באוקטובר. החברה חזתה עד כה כחצי מיליון משתמשים חדשים שיצטרפו לפלטפורמה מדי חודש, לעומת 200,000 משתמשים חדשים שכבר הצטרפו לפלטפורמה..

בעוד שכולם נראו מצויינים לבורסה, בנק המילואים של הודו, ב- 6 באפריל, RBI הנפיק את DBR.No.BP.BC.104 / 08.13.102/2017-18 לחוזר, ואוסר על כל הבנקים והמוסדות הפיננסיים שבשליטתו. מתן שירותים לחברות מטבעות קריפטוגרפיים. חוזר זה נתן מועד אחרון לעמידה בעסקי הצפנה ובבנקים למשך שלושה חודשים. ככל שהתקרב תאריך היעד, בחודש יולי השנה הזהיר זבפיי את לקוחותיו השבוע כי “משיכות הרופי יכולות להיפסק”, תוך ציון פקודת RBI. בבורסה נכתב:

“אם חשבונות הבנק של Zebpay יופרעו, הפקדות ומשיכות רופי יהפכו לבלתי אפשריות … [עם זאת] פיקדונות ומשיכות קריפטו נמשכים כרגיל. חוזר RBI מדבר רק עם בנקים וגופים מוסדרים אחרים על סגירת חשבונות. זה לא משפיע על BTC ועל קריפטוסים אחרים. “

לאחר שהשיקה שירות מסחר בקריפטו לקריפטו באפריל, זבפיי עדיין הודיעה כי “תמשיך להציע מסחר בקריפטו לקריפטו.”

חילופי הדברים גם הובהרו,

“הכוונה הנוכחית שלנו היא לאפשר לזוגות Crypto-INR לסחור גם לאחר סגירת חשבונות הבנק שלנו.” עם זאת, היא הזהירה כי “איננו יכולים להבין את כל ההשלכות של כיבוי חשבון הבנק [ולכן איננו יכולים להבטיח שנמשיך בזוגי הסחר הקריפטו-INR לנצח.”

כמו שכולם חיכו להחלטה, נראה שהדברים ירדו מידו של זבפיי וזה צריך להיכנע לשיתוק המדיניות של המטבע הקריפטוגרפי. בהודעת הסגירה אמר זבפאי,

“המדרכה בחשבונות הבנק השביתה את היכולת שלנו ושל הלקוחות שלנו לבצע עסק בצורה משמעותית. בשלב זה איננו מצליחים למצוא דרך סבירה לנהל את עסקי חילופי המטבעות “

אנחנו עוצרים את חילופי הדברים שלנו. בשעה 16:00 היום נבטל הזמנות שלא בוצעו & אשר את המטבעות שלך בארנק Zebpay. לא יתקבלו הזמנות חדשות. ארנק ה- Zebpay יעבוד גם לאחר הפסקת ההחלפה.

: https://t.co/W8ygzPIYz1 pic.twitter.com/tPWCnyu7Yu

– zebpay (@zebpay) 28 בספטמבר 2018


קרא גם: פריצה: בית המשפט העליון בהודו דוחף את הדיון בעתירת “RBI Crypto Ban” ל -11 בספטמבר

לוחות הזמנים של הצפנה ב- RBI – הקרב הארוך ממתין להחלטה

עניין איסור ההצפנה הזה היה בבית המשפט של איפקס בהודו והוא עדיין ממתין לדיון. הקרב היה בן שנה, אך הוא עדיין ממתין להחלטה. להלן ציר הזמן ואירועי הקרב בין הרגולטור במדינה לעסקי הקריפטו (כפי שניתן להשיג בשופר המדיה המרכזי ההודי Financial Express)

הנה מה שקרה עד כה:

 • אחרי אוקטובר אשתקד, הביטקוין, המטבע החופשי הפופולרי ביותר החל לצבור ערך. בין אוקטובר לדצמבר עלה הביטקוין מ -5,000 דולר לכ -20,000 דולר. זה הוביל לזמזום רב, ואף זכה לתשומת לב הרשויות.
 • בנובמבר 2017, עורך דין בשם Dwaipayan Bhowmick הגיש ליטיגציה בנושא אינטרסים ציבוריים (PIL) המבקשת להסדיר מטבעות קריפטוגרפיים.
 • בין דצמבר לפברואר, הממשלה חזרה והדגישה כמה פעמים כי מטבעות קריפטוגרפיים אינם מטבע חוקי. בתקציב 2018, שר האוצר, ארון ג’ייטלי, אמר שוב כי הממשלה אינה רואה במטבעות קריפטוגרפיים מטבע חוקי ותעשה הכל בכדי לבטל את יצירת נכסי הצפנה..
 • ב -5 באפריל, ה- RBI ביקש מגופים המפוקחים על ידיו להפסיק את היחסים העסקיים שלהם עם חברות וגורמים העוסקים במטבעות קריפטוגרפיים. “הוחלט כי, עם תוקף מיידי, גופים המוסדרים על ידי RBI לא יטפלו או יספקו שירותים לגופים פרטיים או עסקיים כלשהם העוסקים או מיישמים VC. גופים מוסדרים שכבר מספקים שירותים כאלה ייצאו מהקשר בתוך זמן מוגדר, “אמר ה- RBI. ה- RBI קבע את המועד האחרון להפסקת כל מערכת יחסים כזו ב -5 ביולי.
 • באפריל, בית הקפה הדיגיטלי Eco-Systems מבוסס אחמדאבאד, המנהל את חילופי הקריפטו CoinRecoil, העביר את בית המשפט העליון בדלהי לערער על האיסור הווירטואלי של ה- RBI.

מאוחר יותר הוגשו מספר עתירות נגד החלטת ה- RBI, בית המשפט העליון נכנס ואמר כי הוא ישמע מצמד של עתירות יחד..

 • ב -11 במאי, בית המשפט איפקס הוציא הודעה ל- RBI ולממשלה המרכזית להגיב לעתירות.
 • ב -3 ביולי, בית המשפט העליון סירב להעניק סעד זמני לשחקני מטבעות קריפטוגרפיים.
 • החל מה -6 ביולי, איסור ה- RBI בעט פנימה.
 • ב -20 ביולי, ה- RBI עמד על החלטתו לאסור וירטואלי. הוא אמר לבית המשפט העליון כי מטבעות קריפטוגרפיים חסינים מפני רגולציה של המדינה, אינם ניתנים להסדרה ויובילו לעסקאות בלתי חוקיות.

ה- RBI והממשלה המרכזית ביקשו זמן של שלושה שבועות להגשת תשובות לעתירות. התאריך הבא לדיון נקבע 11 בספטמבר.

 • ב -11 בספטמבר, העניין נדחה לדיון ב 12 בספטמבר בגלל חוסר זמן בפני ספסל SC.
 • ב -12 בספטמבר, RBI שב והדגיש כי מטבעות קריפטוגרפיים אינם יכולים להיחשב כמטבע או כסף תקפים על פי המערכת המשפטית הקיימת. הדיון נדחה מכיוון שרבים מהמשיבים, למעט ה- RBI, לא הצליחו להגיש את תשובותיהם.

עם כיבוי Zebpay, נראה שהעניינים עוברים מהרע לגרוע ביותר עבור עסקי הקריפטו במדינה. בית המשפט איפקס יצטרך לשקול את הפורענות הזו ולנהוג במהירות, או שהדברים פשוט יסתיימו על פתק עצוב עבור המטבעות הקריפטוגרפיים במדינה..

האם פעולה איפקס בבית המשפט לטובת מטבעות קריפטוגרפיים או שמא מדובר במותם של מטבעות קריפטוגרפיים במדינה השנייה באוכלוסיית העולם? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map