banner
banner

“The Crypto Heist” של רוביני, בתוך בדיקת CFTC, BitMex מדמם 524 מיליון דולר בהזרמות

פרסומת פמקס

על פי הדיווחים, המחלוקת הקשה של נוריאל רוביני, ד”ר אבדון, על פלטפורמת נגזרות הקריפטו, BitMEX, הביאה את החברה לבעיות חמורות. BitMEX, על רקע שמועות על בדיקת CFTC מן המניין, חוותה זרמים של 524 מיליון דולר ביולי בעוד ששאר קהילות הקריפטו נהנו משוק שוורים. 

האם ארתור טעה בכך שהתערב עם פרוביאר רוביני?

השתלשלות האירועים שהובילה לאיבוד של BitMEX ביותר מחצי מיליארד דולר התחילה בדיון בין נוריאל רוביני, כלכלן וספקן קריפטו לבין ארתור הייז, מנכ”ל BitMEX. 

בפסגת אסיה בלוקצ’יין ב -2019 בטאיפיי, רוביני הוזמן לדיון עם הייז בנושא מטבעות קריפטוגרפיים – בין אם מדובר בתרמית או בעתיד. רק כמה ימים לפני הדיון, רוביני צייץ על עדכון של BitMEXResearch אודות BitMEX שהשיג נפח מסחר של למעלה מ- 9 מיליארד דולר וריבית גלויה של מיליארד דולר על חוזה ההחלפה התמידי של ביטקוין. מההערה של רוביני השתמע כי נתונים אלה אינם מהימנים מכיוון ש -95% מכל עסקאות הביטקוין בבורסה אופיינית היו מזויפות.

מקור: טוויטר

בדיון שמר רוביני על עמדתו העוינת האופיינית כלפי מטבעות קריפטוגרפיים.

הוא טען כי תעשיית הקריפטו מאופיינת ב”התנהגות מחורבנת “עם הרמאים והפושעים וכי הביטקוין אינו” לא מאובטח, אינו מבוזר ואינו ניתן להרחבה אפילו “.. 

הוא גם שיתף את השקפתו על טכנולוגיות מתפתחות אחרות, כולל בינה מלאכותית (AI), ביג דאטה, האינטרנט של הדברים (IOT) ואמר כי המהפכה במרחב הפינטק כבר מתרחשת עם טכנולוגיות אלה והיא אינה זקוקה למטבעות קריפטוגרפיים. “אנחנו לא זקוקים לבריכת השחייה הזו של מטבעות שי * מסריחים,” קבע רוביני. 

הייז טען להצעות הערך המוצעות על ידי מטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד דיגיטציה של כסף וביזור. “בעוד 50 שנה, אם עליבאבא, פייסבוק וגוגל ישלטו בהכל, אנשים יאהבו את הדבר הזה שאינו נשלט על ידי החברות הגדולות. הביטקוין לא יהיה שוק נישה “, הדגיש הייז.

הוויכוח גם דן סביב כרכים מזויפים על חילופי קריפטו, אי וודאות רגולטורית והמטבע המאזניים הקרוב של פייסבוק.

רוביני “The Hex Crypto Heist”

כמעט שבועיים לאחר הדיון, שוב תקף רוביני מטבעות קריפטוגרפיים במאמרו “הקריפטו הגדול”. המאמר החל בהתבטאויות דלקתיות על מטבעות קריפטוגרפיים ויחס הרגולטורים כלפיהם –

“מטבעות קריפטוגרפיים הולידו תעשייה פלילית חדשה לגמרי, הכוללת בורסות חוץ בלתי מוסדרות, תעמולה בתשלום, וצבא של רמאים המעוניינים להבריח משקיעים קמעונאיים. עם זאת, למרות העדויות המוחלטות על מרמה והתעללות משתוללת, הרגולטורים הפיננסיים וסוכנויות אכיפת החוק נשארים ישנים על ההגה. “

המאמר המשיך ותיאר את הבעיות עם BitMEX, כלומר האופי הבלתי מוסדר שלה וכי מדובר במודל עסקי שכלל “רוכלות ל”מהמרים מנווונים” (כלומר משקיעים קמעונאיים חסרי מושג) נגזרות קריפטו עם מינוף של 100 לאחד “. רוביני הסביר עוד כי “עם מינוף של 100 לאחד, אפילו שינוי של 1% במחיר נכסי הבסיס יכול לגרום לשיחת מרווח ולמחוק את כל ההשקעה”.

יתר על כן, רוביני האשים את הפלטפורמה בגביית עמלות גבוהות ובמשיכת חסכונות המשקיעים ל”קרן פירוק “שהייתה גדולה באופן לא פרופורציונלי מכיוון שנמנעה מסיכון צד-נגד. ספקן הקריפטו גם שיתף כי מקורבי BitMEX גילו בפניו כי חילופי הדברים לא עושים דבר בכדי לעצור טרוריסטים ופושעים אחרים מרוסיה ומאיראן, שהשתמשו בתמורה להלבנת הון בהיקף עצום.. 

גינוי הפלטפורמה נמשך עם ד”ר דום שאמר כי היא לא מצייתת לתקנות AML / KYC נאותות וכי משקיעים אמריקאים ובריטניים, שלא הורשו להשתמש בפלטפורמה בגלל תקנות, משתמשים בה בכל זאת על ידי מיסוך כתובות ה- IP שלהם באמצעות VPN רגיל. יישומים.

ההשלכות הקשות על BitMEX

שמועות מציעות כי המאמר וסבך טאיפיי הפעילו את בדיקת CFTC לפעולות של BitMEX. בדיקה, שלפי הדיווחים נועדה להשקיע חשבונות משקיעים אמריקאים ב- BitMEX, הוכרזה ב -19 ביולי, ובסוף יולי חוותה הפלטפורמה זרימות של למעלה מחצי מיליארד דולר.. 

האתר של BitMEX צנח גם הוא בפופולריות. ממדרגתו 11,851 ב -19 ביולי הוא ירד ל # 12,763 באתר Alexa.com. חשבון הטוויטר של BitMEX עודכן לאחרונה ב -15 ביולי, בעוד שארתור הייז שתק גם בטוויטר ב -12 ביולי ועדכן את חשבונו בציוץ מוצפן ב -31 ביולי.. 

הציוץ של הייז הועבר על ידי משתמשי טוויטר והם האשימו אותו שהוא פחדן ועובר כאשר החברה שלו עוברת בדיקה.. 

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me