יום הדיון בסנאט מאזניים יום 2: מסקנת הקונגרס מאזניים אינה מטבע מטבע

פרסומת פמקס

השימוע בסנאט מאזניים היום החל למעשה בשטר שורי לביטקוין. לדברי חבר הקונגרס פטריק מק’הנרי,

“העולם שסטושי נקאמוטו… צפה, ואחרים בונים, הוא כוח בלתי ניתן לעצירה. אנחנו לא צריכים לנסות להרתיע את החידוש הזה,

וממשלות לא יכולות לעצור את החידוש הזה, ואלה שניסו כבר נכשלו. “

היום השני לדיון בסנאט של מאזניים בפייסבוק התמקד יותר בהבחנה בין מאזניים לבין מטבע קריפטוגרפי טיפוסי ובניגוד לאתמול, כמה חברי קונגרס הזכירו למעשה את הביטקוין..

כצפוי, עדותו של מנכ”ל מאזניים, דייויד מרקוס, הוסבכה במיוחד בשאלות הטכניות ובנושאים שהעלו הסנאטורים. למרות שלא נאמר הרבה בנושא, מחוקקים מעטים הביעו סוגיות מהדיון אתמול בחשבונות מדיניות הנטייה לדליפת נתונים ומדיניות הפרטיות..

האם מאזניים הוא מטבע מטבע?

דייויד מרקוס משקה כל הזמן אחרי כל שאלה קשה שהוצגה בפניו. עם מעט חברי קונגרס שהגיעו להפגין את הבנתם לגבי מטבע קריפטוגרפי טיפוסי וכיצד האנטומיה של מאזניים עוברת בעיצוב מעט שונה, חבר הקונגרס גונזלס היה הראשון שהעלה את השאלה. לדברי גונזלס, כל הרעיון שמאחורי מאזניים הוא נהדר, אך הרעיון של ממשל מרכזי הופך אותו לשונה מטבע קריפטוגרפי טיפוסי. זה רק התחיל לשאלה

“האם מאזניים מבוזרים או נשלטים …”

בתגובה לדילמה, דייויד מרקוס נכנס לפעולה כדי להבהיר כי בעוד שמאזניים נועדו להיות ברשת ללא הרשאה, אכן תהיה צורה כלשהי של ריכוזיות בשל הימצאותה של עתודת מטבע פיאטית לכל יחידת מאזניים שנוצרה. . לדברי מרקוס, זה נועד להבטיח שמאזניים שומרים על עקרונות בתקנות.

יתר על כן, כאשר חבר הקונגרס גונזלס שאל על מידע בין פייסבוק למאזניים, דייויד טען כי לא ישותפו נתונים פיננסיים של לקוחות מאזניים, אפילו לא עם פייסבוק..

עם התקדמות הדיון החליט חבר הקונגרס הולינגסוורת ‘להקדיש כחמש דקות ללחיצה על הנושא אליו התייחס מר גונזלס מוקדם יותר. אולם הפעם טען מר הולינגסוורת ‘כי מאזניים, מסיבות ברורות, אינם בנויים על רשת ללא הרשאה. כמו כן, לשאול כיצד מאזניים שונים מקריפטו כמו ביטקוין.

דייוויד השתמש בשתי גישות כדי להסביר זאת: ראשית, כי מאזניים היה מטבע יציב המגובה על ידי הדולר האמריקני ושנית, יש לו בלוקצ’יין המיועד למהירות ולקנה מידה..


בעיות אמון

זמן לא רב לאחר שדייוויד נאלץ להתמודד עם סוגיות של הבחנה בין מאזניים לבין מטבעות קריפטוגרפיים טיפוסיים, הגיעה שאלה האם ניתן לסמוך על מאזניים. המחוקקים טענו הפעם כי מאזניים הוכרה כחברה בת של פייסבוק, סביר להניח שהיא תחלוק נתונים עם פייסבוק..

בתגובה לסקרנות זו, הבטיח דייוויד מרכוס לקונגרס כי דבר כזה כמו שיתוף נתונים לעולם לא יתרחש בין חברת הבת לבין חברת האם שלה, פייסבוק. בנימוק מדוע יש לסמוך על מאזניים, טען דוד כי הם רוצים שעמותת קליברה תצליח ומחויבת לממש כל הבטחה שהוקדשה לכבוד זה..

קליברה תלויה במתווכים, זה לא דומה לקריפטו

מתוך הכרה בהשפעה שהשפיע הביטקוין בקיומו העשור, חבר הקונגרס אמה, ביטא את החששות והדאגות שהציבור מגלה כעניין כמה נתונים פייסבוק כבר מחזיקה בהם. על פי נציגת אמה, אנשים כבר נזהרים מלסמוך על כספם בפייסבוק.

במקביל, הנציגה אמה הצביעה על העובדה כי הקריפטו בנוי במקור עבור מודל עמית לעמית של עסקאות כסף אשר לא בהכרח כרוך מתווכים. עם זאת, כאשר קטגוריות המשקיעים של ביטקוין הן ענקיות טכנולוגיה הכבדות בנתונים, למאזניים אין תכונות רבות של מטבע קריפטוגרפי, שכן במקום לפעול ללא מתווכים, מאזניים אכן תלויים בהם..

מאבק עליונות המטבע

באחד ההיבטים החשובים ביותר בשימוע מאזניים היום, חבר הקונגרס גרין שאל שאלה מאוד קוגנטית. לפיו,

“אתה יודע שיש תחרות על עליונות המטבע … הדולר הוא המטבע שלנו שאיתו אנו משפיעים על כלכלת העולם … השפעה. כיצד מאזניים ישפיעו על הדולר? האם אנו מוותרים על עליונותנו בתמורה לקריפטוגרפיה?

דייויד מרקוס פשוט ענה “לא” והסביר עוד כי מאזניים לא היה בתחרות מטבע עם הדולר האמריקני או מטבעות אחרים.

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map