banner
banner

בנקים שוויצריים שאינם מוכנים להציע חשבונות לסטארט-אפים רבים מבית Blockchain

פרסומת פמקס

שוויץ התייצבה כמוקד לפעילות ICO בשנה שעברה, והניבה כ -850 מיליון פרנק שוויצרי בשנת 2017, על פי מחקר של אוניברסיטת לוצרן למדעים ואמנויות יישומיים..

המספר נראה נהדר עבור מדינה שמעוניינת לבסס את עצמה כ”עמק הקריפטו “, אך זה הפחיד את הבנקים השוויצרים מ הַצָעָה שירותים לחברות נקודות המגע של ICO ככל שרבות מתבררות כמרמאות. אולם לאחר התערבות חיונית של שר האוצר השוויצרי, איגוד הבנקאים השוויצרי (SBA) מטפל כעת במבוי סתום.

גידול האשם של ICO לנורמות בנקאיות

שוק ה- ICO ‘המערב הפרוע’ הוזרק במקרים מפורסמים של הונאה, הונאות ותוכניות פונזי. סקר שנערך לאחרונה על ידי 50 הבנקים השוויצרים על ידי חברת הביקורת KPMG ראה 60% שם bitcoin & co כמקור הסביר ביותר להונאה פיננסית מוגברת. זה הפך את הבנקים השוויצרים לספקנים שנראים כעת מפוחדים מסיכוני מוניטין הקשורים לעולם הקריפטו ורוצים לסחוט את העסקים החדשים האלה, שעשויים להתגלות כהונאות, בכך שהם אוסרים עליהם שירותים פיננסיים בסיסיים..

בבלוג כתוב אמר חבר הנהלת BAS לוזיוס מייזר:

“קבלת חשבון בנק נשמע פשוט, אבל עבור סטארט-אפים של קריפטו זה לא. מרבית הבנקים השוויצרים מסרבים להתקשר עם כל גוף שיש לו ‘ביטקוין’ על שמו או שקשור בדרך אחרת למטבעות קריפטוגרפיים או טכנולוגיית בלוקצ’יין. “

הוא הוסיף כי למרות כל האישורים הפומביים שלהם כי הם תומכים בחדשנות ובבלוקצ’יין, הבנקים השוויצרים לא ייצרו עד כה ערך רב עם עסקי קריפטו ולכן נמנעו מלהתקשר איתם..

קרא גם: Blockchain לא יכול לעמוד בדרישות הגבוהות של תשתיות שוק פיננסי – הבנק המרכזי ההולנדי

הדימוי של שוויץ כאומת קריפטו הולך ונפגע

גוידו שמיץ-קרוממאכר, לשעבר מנהל קרן טזוס, סבור כי אסטרטגיה זו של בנקים של חברות סטארט-אפ רעב של חשבונות בנק דומה להרוג את האווז שהטיל את ביצת הזהב..

קנטון צוג, אחד מ -26 הקנטונים של שוויץ עמד במרכז הדיון מכיוון שהשקיע מאמצים רבים בבניית המוניטין שלה כמרכז בלוקצ’יין עולמי ‘עמק הקריפטו’. המאמץ השלילי הזה של הבנקים, לנתק את עסקי הקריפטו, החל לאט לאט להשמיץ את דמותו של צוג כמו גם את זו של שוויץ. הוא גם מאמין שהדבר מביא גם פרויקטים משוויץ למדינות שיתוף פעולה רבות בהצפנה, מה שגורם לשוויץ לאבד אותה ביתרון תחרותי על פני אחרים..

“אני כבר רואה פרויקטים שבוחרים בסינגפור, מלטה וגיברלטר כיוון שהם לא יכולים לקבל חשבון בנק בשוויץ. אחריהם יבואו פרויקטים שכבר הוקמו בשוויץ אלא אם הבנקים והפוליטיקאים יטפלו בנושא זה, ”

אמרה שמיץ-קרוממאכר,

היו מאמצים מצד כמה שרים ורגולטורים לשעבר, אך עדיין לא הצליחו לשכנע את הבנקים. בינואר ציין שר הכלכלה יוהן שניידר-אממן את חלומו ל”שירת הקריפטו “. שר האוצר מאורר, גם הוא מעריץ גדול של הבלוקצ’יין, אסף לאחרונה כוח עבודה המורכב מ- SBA, הרגולטור הפיננסי, הבנק המרכזי ושאר היטים גדולים.

המאמצים המתנהלים על ידי SBA

אם ניתן להאמין בתקשורת מסוימת, בתגובה ללחץ שבונים שכבות שונות של חובבי קריפטו והתערבות שר האוצר, SBA, בתורו, הקים צוות משימה משלה, והודה כי חשבונות עסקיים הם שירות תשתית חשוב. עוד נמסר כי הבנקים מהססים כיום לפתוח חשבונות עסקיים עבור חברות עם נקודות מגע מסוימות ל- ICO ולמטבעות קריפטוגרפיים בגלל סיכונים כמו הונאה או הלבנת הון..

מאחר ו- SBA טוענת כי הם בוחנים פיתרון לחיבור הארגון הפיננסי המסורתי ועולם הקריפטו החדש, קומץ בנקים נערכים להציע שירותים לחברות קריפטו שנבחרו ביד. אלה כוללים את בנק נויכאטל קנטונל, בנק נוי הלווטישה ולאחרונה את היפותקרבנק לנצבורג..

המאמצים מוערכים אך התעשייה מחפשת תוצאות ואם העניין הזה לא יפתר, שוויץ תאבד את המירוץ למוקדי קריפטו אחרים העובדים בקצב נהדר..

האם שוויץ תצליח לשכנע את הבנקים לתמוך בעסקי קריפטו? האם היא תוכל ליצור תקנות שיסלקו הונאות ICO ויסייעו לבנקים להחזיר את האמון? תן לנו לדעת מה דעתך על אותו דבר   

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me