banner
banner

שימוש רב יותר בטכנולוגיית Blockchain עשוי להביא יתרונות לאפריקה

פרסומת פמקס

הניסיון האחרון יחסית בהכנת התפרצויות אבולה באפריקה אפשר למדינותיה להכיל ביעילות את התפשטות נגיף העטרה. מדינות רבות באפריקה הציבו במהירות אמצעי מסלול, עקבות והסגר יעילים מהסוג שנעדרו להפליא בארה”ב ובאירופה. עם זאת, ההשפעה הכלכלית של הנגיף פוגעת בחלקים מאפריקה בדרכים עקיפות אחרות. 

הבנק העולמי פרויקטים שערך הכספים לאפריקה שמדרום לסהרה יירד בכ- 9% בשנת 2020 עקב המיתון העולמי שנגרם על ידי המגפה. באזור בו משפחות רבות תלויות בהעברות כסף מחברים בחו”ל, הנפילה עשויה לגרום לעלייה בחוסר הביטחון והעוני במזון.. 

יתר על כן, הבנק העולמי מצא כי עלות משלוח העברות בשווי 200 דולר לאפריקה שמדרום לסהרה היא בסביבות 8.5% – בין היקרים בעולם. עם זאת, הוא גם מזהה כי פיתוח הטכנולוגיה הדיגיטלית הוא תחום שיכול לעזור להקל על עלות העברות הכספים. הפחתת העלות תסייע בהעלאת ערך התשלומים מחו”ל, ותסייע בקיזוז חלק מההשפעות הכלכליות השליליות של משבר COVID-19. 

הורדת דמי העברת כספים באמצעות Blockchain

לאור העלות הנמוכה של שליחת תשלומים באמצעות בלוקצ’יין, נראה סביר שלטכנולוגיה יהיה תפקיד משמעותי בהפחתת עלויות ההעברות לאפריקה שמדרום לסהרה. זהו תחום שחברת פיתוח הבלוקצ’יין זיהתה Jelurida היכן שבלוקצ’יין יכול לחולל שינוי משמעותי בחייהם של אנשים החיים באפריקה.. 

דרך הסניף האפריקאי שלה, ג’לורידה אפריקה DLT, החברה עובדת עם ארגונים מקומיים כדי לעזור להם ליישם את הפתרונות שלה מבוססי בלוקצ’יין לעסקים שלהם. ג’לורידה מפעילה את פלטפורמת הרשת הרב ארדית, בעלת מבנה חדשני של רשתות הורים וילדים. כל אחד יכול להשתמש בארדור כדי להקים רשת ילדים משלו לכל מקרה שימוש. 

Bitswift הוא דוגמה כזו. היא פועלת בשש השנים האחרונות וקיבלה את ההחלטה להעביר את ארכיטקטורת הבלוקצ’יין שלה לארדור בשנת 2017. Bitswift הוא שילוב של חברות וקהילה מקוונת הפועלת יחד לקידום אורחות חיים דיגיטליים בריאים. שֶׁלָה Bitswift.cash הסניף מאפשר לכל אחד להשתתף בכלכלת האסימונים המבוססת על בלוקצ’יין, ומספק אמצעי בעלות נמוכה לכל שני צדדים לבצע ערך. זה נועד לפנות גם למשתמשים שאינם טכניים המעוניינים להפיק את היתרונות של שווקי אסימון, מה שהופך אותו לפיתרון מעשי לאתגר בעלויות ההעברה הגבוהות.. 

נעילת פוטנציאל האנרגיה הקיימת 

Blockchain מציע גם פוטנציאל משמעותי בתחומים אחרים, מעבר לתשלומים טהורים, שיכול לעזור לחדשנים המעוניינים לפתור אתגרים במדינות אפריקה. לדוגמא, מדינות רבות באפריקה נותרות תלויות מאוד בדלקים מאובנים, מה שעשוי לפגוע בהשקעה במקורות אנרגיה מתחדשים, לפי האומות המאוחדות. ניגריה לבדה מסבסדת את ייצור הדלקים המאובנים עד 2.5 מיליארד דולר בכל שנה. 

לכן, חיוני להסיר חסמים לאמצעים ייצור אנרגיה בר קיימא יותר. באמצעות הישות השוויצרית שלה, עבדה ג’לורידה עם פרויקט המשתף פעולה עם ממשלת אוסטריה ומטרתו מיחזור אנרגיית חום פסולת. הפרויקט נקרא “עיר חמה,“והיא משתמשת במשחקים כדי לאסוף חיפוי חוזר של פסולת שניתן למחזר חזרה לרשת האנרגיה. אזרחים יכולים לקבל תגמול על מאמציהם בזיהוי מקורות אלה באמצעות אסימונים מבוססי בלוקצ’יין, המאובטחים באמצעות פלטפורמת Ardor. למרות שהיא פועלת כיום בווינה, יוזמה כזו עשויה להיות יקרה עוד יותר בעיר כמו לאגוס, שמונה פי שבעה מאוכלוסיית האוכלוסייה. זה יכול להפחית את התלות בדלקים מאובנים, לעזור לחסוך בעלויות, ולהילחם בהשפעות שינויי האקלים. 

תומך בחדשנות חדשה

ג’לורידה אפריקה תומכת בפיתוח דור חדש של חדשני בלוקצ’יין באמצעות מכון אפריקה בלוקצ’יין. המכון מציע מספר תוכניות מובילות בתעשייה המסייעות למפתחים עתידיים לבסס את אישורי הבלוקצ’יין שלהם. 

ג’לורידה הייתה לאחרונה גם משתתפת מרכזית ב סדרת שיחות מפתחי Blockchain של אפריקה, להציג יישומים שונים שנבנו על פלטפורמת Ardor, כולל יישום Smart Voting Bot ו- GiveSafely, מערכת מאובטחת לתרומות צדקה. 

ביבשת עצומה ומגוונת כמו אפריקה, אין פתרון “אחד מתאים לכל” לשום נושא. עם זאת, טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא רב-תכליתית מספיק בכדי להתמודד עם רבים מהאתגרים הספציפיים הניצבים בפני מדינות אפריקה. ג’לורידה אפריקה שמה דגש על חינוך וחדשנות כדי לעזור לעסקים ויזמים לפתוח את היתרונות האמיתיים של בלוקצ’יין. 

כדי לעקוב אחר עדכוני DeFi בזמן אמת, עיין בפיד החדשות שלנו של DeFi כאן.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me