banner
banner

מהו מטבע ביטקוין?

מהו מטבע ביטקוין? אנשים רבים ששומעים לראשונה על ביטקוין מתקשים להבין מה זה בעצם וכיצד הוא מתפקד כמטבע. זה די נורמלי מכיוון שביטקוין ( BTC, XBT) אינו מטבע פיאט רגיל או כלי השקעה כלל.

בהיותו הראשון מבין מטבעות קריפטוגרפיים רבים, הביטקוין משך מיליארדי דולרים של הון השקעה מרחבי העולם וטכנולוגיית הבלוקצ’יין המהפכנית שלו משנה את תהליכי החברה המודרנית בדרכים רבות ושונות..

מדוע הביטקוין כל כך פופולרי מאוד? אם אתם מחפשים מדריך ביטקוין או הסבר מקיף על ביטקוין, מאמר זה הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

מהו מטבע ביטקוין 1 (תמונת ביטקוין)

Contents

תמונות ביטקוין כמו זו הן סמל בלבד למטבע הביטקוין האמיתי שהוא דיגיטלי ובלתי נראה לחלוטין.

מה מוסבר ביטקוין / ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי או וירטואלי שנוצר (ממוקש), מאוחסן, נסחר ומועבר בצורה אלקטרונית. ביטקוין ( BTC, XBT) אינו מוסדר על ידי שום בנק מרכזי או רשות מרכזית וניתן להעבירו בקלות בין אנשים או עסקים ברחבי העולם.

הקצב בו ניתן לכרות ביטקוין וגם אספקתו המרבית מוגבלת באמצעות אלגוריתם ההיצע של SHA-256. זה בעצם אומר שזה נהיה קשה יותר ויותר לכרות את הביטקוין. אלגוריתם SHA-256 מגביל גם את כמות הביטקוין שניתן לכרות ל -21 מיליון יחידות.

מנגנון זה חיובי למחיר הביטקוין מכיוון שהוא מונע את הצפת השוק בביטקוין אשר יהיה שלילי במחירו.

הביטקוין הפך למכשיר פיננסי רב עוצמה שנסחרים ומשערים עליו יותר ויותר מדי יום.

היסטוריית ביטקוין

מי המציא את הביטקוין?

מורה מתוחכמת כלשהי במתמטיקה עם שם בדוי סאטושי נקאמוטו המציא בשנת 2009 מערכת העברת כספים חזקה מעמית לעמית המבוססת על טכנולוגיה מבוזרת של בלוקצ’יין..

* ספר בלוקצ’יין הוא ספר ספרות דיגיטלי ומבוזר אשר מופץ בין מספר צמתים (מחשבים) בו לא ניתן לשנות את הרישום של עסקה מסוימת מבלי לשנות את החסימות הבאות המקושרות לבלוק המכיל את הרשומה של אותה עסקה מסוימת. עסקאות ונהלים המבוצעים בבלוקצ’יין נשלטים על ידי כללים והגדרות מסוימים שלא ניתן לשנות בתנאים רגילים.

בתהליך זה, אדם זה יצר מטבע מטבע מבוזר ומערכת תשלומים חכמה שהפכה להרבה יותר מכלים להעברת ערך בין חברים, משפחה וגורמים אחרים. גם הביטקוין וגם טכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית משכו כמות מדהימה של הון והשקעות מאז שהומצאו והוטמעו על ידי סאטושי נקאמוטו האגדי שכרה את בלוק הג’נסיס של הביטקוינים בינואר 2009..

מדוע הומצא הביטקוין?

הביטקוין הומצא בכדי לספק אמצעי להעברת כסף באופן אלקטרוני מבלי להיות מנוהל על ידי רשות מרכזית. המטרה הייתה לאפשר העברות כסף עמיתים לעמית מהירות וזולות עם מערכת מבוזרת אמינה המונעת למעשה הוצאה כפולה.

* הוצאה כפולה פירושה פשוט לבזבז את אותו הביטקוין (או כמות הביטקוין) פעמיים. הוצאה כפולה יכולה להוות בעיה בעסקאות במזומן דיגיטלי מכיוון שלכל חלק של המטבע הדיגיטלי יש קובץ דיגיטלי שניתן לשכפל ולהשתמש בו להוצאת אותו ‘מטבע’ יותר מפעם אחת אם לא ננקטים אמצעי זהירות נאותים. עם כסף נייר מסורתי, זו לא בעיה. לדוגמא, ילד שמחלק שטר של 10 דולר עבור כמה ממתקים בחנות ממתקים לא יכול בשום אופן להוציא את אותו שטר של 10 דולר שוב מכיוון שלאחר אישור העסקה החשבון כבר לא נמצא ברשותו.

ביטקוין משתמש במנגנון אישור יעיל באמת שמתעד כל עסקה שנעשית בבלוקצ’יין ומעניק לו חותמת זמן. באופן זה, כל עסקה שנעשתה אי פעם ברשת הביטקוין מאורגנת כרונולוגית ויומן חתימות דיגיטליות מלווה כל ‘יחידה’ של מטבע הביטקוין, ועוקב אחר מסלול הבעלות שלפיו הועבר המטבע. אם מישהו מנסה להוציא בו זמנית את אותו הביטקוין פעמיים, תאושר רק עסקה אחת, כאשר השנייה תידחה. כל עסקאות הביטקוין עוקבות אחר ספר ספר ציבורי ומבוזר, שניתן לבחון על ידי כל אחד.

מכניקת ביטקוין

טכנולוגיית Blockchain / Ledger Blockchain מבוזר

כל רשת הביטקוין מנוהלת על ידי ספר חשבונות מבוזר המשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לנהל חשבון על מסלולי העסקה ולמנוע הוצאה כפולה. ספר החשבונות מתוחזק על ידי אלפי צמתים או מחשבים המעבדים את העסקאות ברשת ומקבלים תגמול (ביטקוין ובמקרים מסוימים דמי עסקה) עבור מאמץ העיבוד שלהם (לאחר שמספר המידע של ספר החשבונות מאורגן ומונח בבלוקים חדשים בבלוקצ’יין ו נמצא hash חוקי). צמתים אלה מבצעים מה שמכונה בדרך כלל כריית ביטקוין.

ספר החשבונות של בלוקצ’יין ביטקוין פשט:

 • זכור כי ספר חשבונות הוא ספר חשבונות, רישום או יומן.
 • המחשבים השונים (צמתים) בכל רחבי העולם מקבלים גישה אל כל פנקס הביטקוין או רישום העסקאות.
 • ספר החשבונות מתעדכן באופן רציף מה שאומר שכל מחשב תמיד ‘מסתכל’ על הגרסה העדכנית ביותר.
 • כאשר מתחילה עסקה ברשת הביטקוין הפעולה מופצת בין כל המחשבים ברשת.
 • המחשבים המעבדים את העסקה צריכים לאמת אותה מול תנאים וכללים ספציפיים הנקובים בפרוטוקול הביטקוין.
 • כאשר העסקה מאומתת סוף סוף היא ארוזה בגוש נתונים המורכב מכמה עסקאות ביטקוין.
 • הבלוקים הם כמו חוליות שרשרת. לאחר השלמת חסימה הוא מחובר בסדר כרונולוגי לבלוקצ’יין הקיים.
 • כאשר אישורים מאושרים ומתווספים לבלוקצ’יין הם לא ניתנים לביטול. לא ניתן להסיר או להחליף בלוקים. כאשר נוסף בלוק לבלוקצ’יין הוא סופי.

אספקת ביטקוין מוגבלת

אלגוריתם ההיצע המצטמצם השולט בכריית ביטקוין ופעילויות אחרות מציב מגבלה על הקצב בו ניתן לכרות ביטקוין. זה גם מגביל את סך היצע הביטקוין ל -21 מיליון. ההערכה היא שהביטקוין האחרון ייכרה רק בשנת 2140. ההיצע המוגבל של הביטקוין עוזר לתמוך במחירו והוא בדיוק ההפך מכך שאספקת מטבעות פיאט עובדת במקרים רבים..

שווי שוק של ביטקוין ונפח מסחר

שווי שוק הביטקוין משתנה כל הזמן. בשלב מסוים באוקטובר 2017 היה מדובר ביותר מ- 95,000,000,000 $.

לביטקוין מחזור מסחר יומי מרשים של כ -1.95 מיליארד דולר (אוקטובר 2017). למרות שמדובר במספר גדול עבור מטבע קריפטוגרפי, הוא קטן מאוד בהשוואה ל- EUR / USD עם מחזור יומי מסיבי של יותר מ -1.1 טריליון דולר ארה”ב.

העברות / עסקאות ביטקוין

ניתן להעביר ביטקוין מארנק ביטקוין אחד למשנהו עם דמי עסקה מינימליים אם בכלל. ניתן לשלוח ביטקוין במנות קטנות בהרבה בהרבה מביטקוין אחד. סכום העסקה המינימלי שונה בין ארנקי הביטקוין השונים והמרתפים. בארנקים של ביטקוין, כל עסקה גדולה מ 0.000055 ביטקוין לא אמורה להוות בעיה. בבורסות ביטקוין לרוב סכומי עסקאות ביטקוין מינימליים גבוהים יותר מארנקים אך עדיין קיימות אפשרות לעסקאות קטנות יחסית.

כיצד לבצע ביטקוין …

כיצד לקנות ביטקוין במטבעות פיאט (דולרים, לירות, יורו וכו ‘)

לשלם עבור משהו בביטקוין ( BTC, XBT) או כדי לשלוח ביטקוין למישהו, ברור שאתה צריך קצת ביטקוין. כדי לקבל תשלום / העברה של ביטקוין אתה צריך רק להקים ארנק ביטקוין ולספק לשולח הביטקוין את כתובת הארנק שלך. צדדים שצריכים לממן את ארנק הביטקוין שלהם יכולים להמיר מטבעות פיאט לביטקוין בדרכים שונות:

 1. מטבעות קריפטוגרפי / ביטקוין – פתח חשבון עם ביטקוין אמין או חילופי מטבעות ולהפקיד כסף באמצעות כרטיס האשראי, כרטיס החיוב או העברה בנקאית (העברת כספים אלקטרונית). לאחר הפקדת הדולרים, היורו, הפאונד או מטבע פיאט אחר, תוכלו להמיר אותו בביטקוין בבורסה. ברגע שיש לכם ביטקוין, תוכלו לשלוח אותו לכל מי שמספק לכם כתובת ביטקוין תקפה. אתה יכול גם לקבל תשלומי ביטקוין לחשבון שיש לך בבורסת הקריפטו. כמה בורסות קריפטוגרפיות מציעות אפשרות להמיר ביטקוין ומטבעות פיאט מסוימים למטבעות קריפטוגרפיים אחרים מלבד הביטקוין.
 2. שוקי ביטקוין – ניתן לרכוש ביטקוין במזומן, כרטיסי אשראי, העברות בנקאיות וכו ‘על ידי איתור אנשים בשוקי הביטקוין שרוצים למכור ביטקוין. כמובן שאם ביטקוין נקנה במזומן הקונה צריך לאתר מוכר בקרבתו. הקונה כמובן צריך שיהיה לו ארנק ביטקוין מוכן לקבל את העברת הביטקוין מהמוכר לאחר ביצוע העסקה.

מהו מטבע ביטקוין 2 (צו ביטקוין)

ניתן לקנות ביטקוין בדרכים רבות ושונות עם מטבעות פיאט בשוקי הביטקוין, כולל מזומנים ועסקאות בנקאיות.
 1. כספומטים של ביטקוין – כספומטים של ביטקוין צצים ברחבי העולם. כדי לקנות ביטקוין במזומן בכספומט ביטקוין נדרשים השלבים הבאים:
 • מספר הטלפון הנייד שלך.
 • קבל קוד אימות והזן אותו.
 • בחר את סכום הביטקוין שברצונך לרכוש.
 • בחר אם כבר יש לך חשבון / ארנק ביטקוין או לא. אם לא, הכספומט יכול לייצר עבורך אחד ולהדפיס את פרטיו.
 • סרוק את קוד ה- QR אם רלוונטי.
 • הכנס את המזומנים שלך לכספומט והמתן לאישור העסקה. הביטקוין שנרכש יישלח לארנק הביטקוין שלך וייתכן שייקח עד שעה להרהר.
מהו מטבע ביטקוין 3 (כספומט ביטקוין)
כספומטים של ביטקוין מאפשרים לאנשים לקנות ביטקוין במזומן.

אודות ארנקים והחלפות ביטקוין

אחד ההבדלים העיקריים בין ארנקים של ביטקוין והחילופים הם שעם המרת ביטקוין ניתן להמיר מטבעות פיאט לביטקוין ולהיפך. כמה בורסות מציעות גם המרת ביטקוין למטבעות קריפטוגרפיים אחרים ו / או המרה בין מטבעות פיאט למטבעות קריפטוגרפיים אחרים מלבד הביטקוין. צדדים המשתמשים בבורסות ביטקוין מסוגלים לשלוח ביטקוין לארנקי ביטקוין או לבורסות ביטקוין אחרות ויכולים גם לקבל תשלומי ביטקוין מארנקים ובורסות ביטקוין..

מצד שני, ארנק ביטקוין משמש בעצם אמצעי אחסון לביטקוין שיכול גם לקבל ולשלוח ביטקוין. ארנקים של ביטקוין מתבצעים עם ארנקים אחרים בביטקוין, בורסות ביטקוין או סוחרים המקבלים תשלומי ביטקוין.

סוגי ארנקי ביטקוין

ארנקים לשולחן העבודה

לקוחות ביטקוין

לקוחות ביטקוין מתפקדים באותו אופן כמו ארנק הביטקוין המקורי, BitcoinQt, שנקרא כיום Bitcoin Core. ליבת הביטקוין היא ‘לקוח מלא’ או לקוח צומת מלא שדורש כוח מחשוב חזק. זהו לקוח הביטקוין האמין ביותר מכיוון שאיתו תוכלו לאמת באופן עצמאי עסקאות ברשת הביטקוין. עם זאת, כאשר הורדת ביטקוין קורן מורידה את כל הבלוקצ’יין למחשב שלך. לקוחות קלים כמו Electrum קלים יותר לשימוש ואף ניתנים להפעלה באמצעות טלפון חכם.

ארנקים שולחניים אחרים

ארנקים שולחניים שאינם לקוחות bitcoin כוללים את Exodus, mSIGNA, Armory, ורבים אחרים.

ארנקים ניידים

ארנקים ניידים הם ארנקים של ביטקוין המותאמים לסמארטפון שלכם ואחד היתרונות המוצעים הוא יכולת קוד ה- QR המאפשרת תשלומי ביטקוין מיידיים..

ארנקים פיזיים

ארנקים מנייר הם סוג אמין של אחסון קר בו ניתן לאחסן ביטקוין בבטחה. בארנקי נייר יש בעצם את הכתובת הציבורית של ארנק הביטקוין שלכם (שאתם צריכים על מנת לקבל העברות ביטקוין) והמפתח הפרטי הדרוש להעברת הביטקוין לכתובת אחרת, מודפסת או כתובה עליו. דרך קלה ונוחה ליצור ארנקי נייר היא להשתמש באתרים כמו bitaddress.org. זה לוקח כמה שניות ליצור שאחריו פשוט ניתן להדפיס את ארנק הנייר שלך ולאחסן במקום בטוח.

ארנקים מקוונים

עם אפשרות זו, המפתחות הפרטיים שלך נשמרים באופן מקוון. זה מציע את היתרון של היכולת לגשת אליהם מכל מקום ובכל זמן. עם זאת, אתה עלול לאבד שליטה על המפתחות הפרטיים שלך אם ספק השירות המקוון לא ינקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי לאבטח אותו.

ארנקי חומרה

ארנקי חומרה כמו Trezor יכולים להקל על תשלומי ביטקוין מאובטחים ולאחסן מפתחות פרטיים באופן אלקטרוני. היתרון בשימוש בארנק חומרה הוא שניתן לבצע עסקאות ביטקוין מאובטחות במחשב שאולי לא מאובטח. היתרון הנוסף הוא שצדדים עם כמויות גדולות של ביטקוין יכולים לאחסן ביטקוין בבטחה ולבצע עסקאות ביטקוין מבלי להסתמך על צדדים שלישיים לביטחון..

האם ניתן לאבד או לגנוב ביטקוין?

כן. על בעלי ביטקוין לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים בכדי להבטיח את אחזקות הביטקוין שלהם מהאקרים, גנבים, ומאיבוד מפתחות פרטיים או ארנקים. אם מטפלים כראוי, לעומת זאת, בעלי ביטקוין לא אמורים להתקשות באובדן ביטקוין.

מדוע הביטקוין כל כך פופולרי?

 • עסקאות זולות ומהירות – עסקאות ביטקוין לרוב הן בחינם או ממש זולות. כדי להעביר ביטקוין בשווי 1,000,000 $ מדרום אפריקה להוואי (הוואי היא בעצם אנטי-פודלית לדרום אפריקה) ניתן לעשות זאת בפחות מ -10 $ … בפחות משעה. עכשיו זה מדהים!
 • אַלמוֹנִיוּת
 • תנודתיות מחירים קיצונית והסלמת מחירים סיפקו הזדמנויות ספקולטיביות והשקעה מצוינות.
 • הזדמנויות לארביטראז ‘ בין חילופי ביטקוין שונים והזדמנויות אחרות הקשורות לתנופת הביטקוין משכו הון רב לקריפטוגרפיה זו.]
מהו מטבע 4 של ביטקוין (מייקל שומאכר הביא הערה)
עסקאות ביטקוין מהירות משכו משתמשים רבים לקריפטוגרפיה המדהימה הזו.

יכול הביטקוין ‘להתרסק ולשרוף’?

זה בהחלט אפשרי, אך בגלל האמון הגובר בביטקוין והפופולריות העצומה שלו, התרסקות גדולה לא צפויה לקרות בקרוב מאוד. כרגע יש ‘מגמה’ גדולה של זרימת הון לביטקוין שתומכת בעקשנות במחירו. כנראה שיידרש הרבה אנרגיה כדי לעצור את המגמה הזו ולהתרסק את מחיר הביטקוין, אם כי לביטקוין ‘האדיר’ יש מעט מאוד ערך פנימי והוא מועמד טוב להתרסקות גדולה..

האם ביטקוין הוא נכס בטוח?

אנשים רבים רואים בביטקוין מאגר ערך רב וגידור מפני כישלון בנק מרכזי. בהתחשב בתנודתיות ובנזילות הדקה יחסית של הביטקוין (במיוחד בהשוואה לזוגות מטבע גדולים), רוב אנשי המקצוע בענף הפיננסי אינם רואים בכך נכס מקלט בטוח. הזהב והין היפני הם דוגמאות לנכסי מקלט בטוח.

חסרון מרכזי נוסף בביטקוין הוא שיש לו ערך מעט מאוד פנימי, כפי שכבר הזכרנו. אולי זה יהפוך למקלט בטוח יותר בעתיד, במיוחד אם התנודתיות שלו תפחת ונזילותו תגדל. או אולי הביטקוין יהיה היסטוריה מתישהו בעתיד, מי יודע?

השקעה בביטקוין / ספקולציות ביטקוין

ביטקוין ( BTC, XBT) היה כלי השקעות מדהים שמילא את כיסי המשקיעים הרבים ברווחים נאים. Buy-and-hold הייתה אסטרטגיית סחר בביטקוין פופולרית שהביאה עד כה נהדר. ניתן לסחור בביטקוין בפלטפורמות סחר במט”ח ובבורסות ביטקוין למטרות ספקולטיביות או השקעות. בבורסות ביטקוין, בדרך כלל ניתן לקנות ביטקוין במטבעות פיאט או במטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

בעת סחר בביטקוין בפלטפורמות מסחר במט”ח, בדרך כלל סוחרים ומשקיעים עוסקים בחוזים לעסקאות הבדל (CFD) ולא בביטקוין ‘פיזית’. רווחים או הפסדים מחושבים על פי תנודתיות מחיר הביטקוין הבסיסי ומזוכה או מחויב בחשבונות המסחר של הסוחרים.

למסחר CFD בביטקוין עם מתווכים במט”ח עשויים להיות יתרונות על פני סחר בבורסות ביטקוין. חלק מהיתרונות כוללים גישה לנזילות עמוקה יותר במקרים מסוימים, אבטחה מוחלטת מכיוון שהביטקוין אינו בבעלות (ולכן לא ניתן לפרוץ אותו), רגולציה מתאימה של הברוקר, היכולת לקצר ביטקוין, גישה להפסקת הפסד, נטילת רווח ועוד. הזמנות וכלים מתקדמים לרישום ומסחר.

* נצל את שוק הקריפטו באמצעות סחר בפעולות מחיר!

ניתן לסחור בביטקוין גם בפלטפורמות מסחר חברתיות כמו eToro ו- ZuluTrade עם CFD. בפלטפורמות אלה, משקיעים יכולים להעתיק את עסקאות הסוחרים הערמומיים ישירות ובאופן אוטומטי לחשבונות המסחר שלהם.

eToro מציעה גם מוצר פיננסי חדש ומלהיב בשם CopyPortfolios המאפשר למשקיעים להשקיע ב- CopyPortfolios המורכב ממטבעות קריפטוגרפיים שונים כולל ביטקוין. תיקי CopyPortfolies אלה מנוהלים על ידי אנליסטים מקצועיים בצוות eToro ומאוזנים מחדש על בסיס חודשי במידת הצורך. זו דרך נוחה וחכמה להשיג חשיפה למטבעות קריפטוגרפיים שונים במקביל מבלי שתצטרך לנהל את זה בעצמך. ההשקעה המינימלית של CopyPortfolios היא $ 5000. עקוב אחר קישור זה למידע מעמיק על סחר בביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים עם eToro.

חלופות ביטקוין

משקיעים וספקולנטים יכולים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים רבים מלבד ביטקוין. חלק מהמטבעות הקריפטוגרפיים הבולטים כוללים אתר, ליטקוין, מקף, מונרו, אדווה. כמובן, ישנן דרכים אחרות להשקיע או לשער בשווקים הפיננסיים וסוחרים יכולים לגשת בקלות לשוקי מטבע, מניות, אגרות חוב, ריבית, סחורות, אופציות ועתיד, באינטרנט.

שמועות ביטקוין פופולריות

לעתים קרובות יש שמועות לפיהן הביטקוין יקרוס או יתייקר בהרבה. ביטקוין עשה מספר רב של נסיגות חדות לאורך השנים אך המשיך לסחור גבוה יותר. מי יודע לאן יעבור מחיר הביטקוין בעתיד? יש האומרים שביטקוין יגיע ל -1,000,000 $ לפני 2030. אחרים מתמקחים על 100,000 $ עד 2027. בואו נראה מה יקרה …

ביטקוין בפרספקטיבה

דבר אחד בביטקוין בטוח – הוא עלה על כל מוצרי ההשקעה ‘המסורתיים’ מאז שהומצא. עם זאת, יש לציין כי ייתכן שהיא לא תעשה זאת בעשרות השנים הקרובות. אולי זה יקרה, אבל כמה זמן יזרום כסף למטבע וירטואלי מוזר כלשהו שהערך הפנימי היחיד שלו הוא ערכו כמדיום חליפין. בשביל מה עוד bitcoin מתאים?

מהו מטבע ביטקוין 5 (יתרה)
משקיעים מנוסים מקיימים תיקים מאוזנים. האם כל הכסף שלך נמצא בביטקוין?

ראשית, ישנן חלופות רבות לביטקוין. לדוגמא, אתר, ליטקוין, מקף, אדווה, רק כדי להזכיר כמה. אולי חלק ניכר מההון המושקע כיום בביטקוין יזרום בהדרגה לחלק מאותם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. חלק ניכר מהאופוזיציה המכוונת כנגד מטבעות קריפטוגרפיים מתמקדת בביטקוין שיכול גם לעודד הגדלת השימוש במטבעות קריפטוגרפיים חלופיים.

ישנם גורמים לא ידועים רבים העלולים לפגוע במחיר הביטקוין בעתיד. הדבר האחרון שהמשקיעים צריכים לעשות הוא להיות בטוחים מדי מה מחיר הביטקוין יעשה בעתיד. אחרי הכל, ביטקוין שווה רק את מה שמישהו מוכן לשלם או לתת תמורתו. מה מניע את מחיר הביטקוין מלבד טירוף ההשקעות וערכו כמדיום חליפין? האם אתה יכול לאכול ביטקוין או לעשות ממנו משהו? או שמא bitcoin מגובה על ידי סמכות, נכס פיזי או ממשלה כלשהי? מישהו ראה אי פעם ביטקוין? אין ספק שיש מעט חומר שמונע מהביטקוין להתמוטט עד הקרקע.

בכל הנוגע למסחר והשקעה בביטקוין, יש לנהל ניהול סיכונים נכון בכל עת. יש פוטנציאל להרוויח כסף עם מסחר בביטקוין, אך על הסוחרים לנקוט בזהירות בעת המסחר בו. מחיר הביטקוין באמת תנודתי ויש לטפל בזהירות. יש להחיל את כללי ההשקעה הבאים בעת סחר או השקעה בביטקוין:

 • אל תסכן את כל הכסף שלך בביטקוין.
 • השקיעו או סחרו בכסף בלבד שתוכלו להרשות לעצמכם להפסיד.
 • סחר עם המגמה הרווחת.
 • אל תשתמש במינוף רב, אם בכלל.

לסיכום

מבחינת ערך מהותי והיבטים אחרים, הביטקוין שונה לחלוטין מנכסים מסורתיים כמו מטבעות פיאט, מניות וסחורות. עם זאת, הביטקוין ביצע בהרבה ביצועים טובים יותר מכל סוגי הנכסים הללו ועשוי להמשיך לעשות זאת לא מעט זמן. התנודתיות הקיצונית של ביטקוין והתנהגות המגמה המתמשכת הופכים אותו לאלוף גדול בזירת המסחר למי שיש תיאבון לרווחים אקספוננציאליים.

סוחרים שרוצים לעסוק בשוק הביטקוין הפנומנלי מוזמנים להשתמש באותות הביטקוין הרווחיים של FXLeaders. מי שאין לו גישה למתווך ביטקוין אמין, יכול לבחור אחד מתוך רשימה זו של מתווכי קריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me