סחר בצמד המטבע EUR / USD – מדריך למתחילים

האירו / ארה”ב. צמד מטבעות דולר מציין את שער החליפין בין האירו לדולר ארה”ב ומבטא אותו כמספר הדולרים הדרושים לרכישת יורו אחד.

לדוגמה, אם שער החליפין של EUR / USD הוא 1.15000, פירוש הדבר שאתה צריך 1.15 $ כדי לקנות אירו אחד. בזוג זה האירו הוא מטבע הבסיס, והדולר האמריקאי הוא מטבע הצעת המחיר.

עם מחזור יומי מרשים של כ -1.173 טריליון דולר, ה- EUR / USD הוא צמד המטבעות הנזילים ביותר בעולם. המחזור היומי הכולל בשוק הפורקס הוא כ -5.1 טריליון דולר, כלומר היורו / דולר מייצג 23 אחוז מהסכום העצום הזה..

שטרות אירו ודולר
אירו ודולרים

היסטוריית מטבע האירו

האירו הוא מטבע צעיר בהרבה מדולר ארה”ב. האירו הוצג בשנת 1999, אם כי שימש רק כמטבע חשבונאי וירטואלי עד לינואר 1, 2002, אז השטרות והמטבעות הראשונים של האירו עלו למחזור.

האירו הפך במהרה למטבע הרשמי של האיחוד האירופי והחליף רבים מהמטבעות של החברים השונים. כיום זהו המטבע המשותף של 19 מתוך 28 המדינות באיחוד האירופי.

הדולר של ארצות הברית

בניגוד ליורו, שנמצא במחזור פחות מ -20 שנה, הדולר האמריקני היה היחידה המוניטרית הרגילה של ארצות הברית במשך יותר מ 200 שנה..

הדולר האמריקאי הוא המטבע הנסחר ביותר על פני כדור הארץ. זהו גם מטבע העתודה מספר אחת בעולם.

כיצד נסחרים EUR / USD

למרות שישנן דרכים אחרות לסחור בצמד מטבעות זה, אנו נתמקד רק באיך זה נעשה עם מסחר במט”ח קמעונאי.

ערך הצנרת של ה- EUR / USD

כדי לקבוע את ערך הצינור של ה- EUR / USD, ראשית עלינו לשקול מהו פיפ. אם ה- EUR / USD נסחר ב- 1.00010 ושער החליפין עובר ל- 1.00020, הוא הביא פיפ אחד גבוה יותר. הספרה הרביעית אחרי הנקודה העשרונית נקראת pip.

כדי לחשב את ערך הצינור של ה- EUR / USD, נשתמש במגרש של 1K כדוגמה. על EUR / USD, פיפ אחד הוא 0.0001, או 1/10000 דולר ארה”ב אחד. הכפל זאת ב- 1000 ותקבל 0.10 $. זהו ערך הצנרת של מגרש מיקרו (מגרש 1k) של ה- EUR / USD.

גודל מגרש EUR / USD


מגרש סטנדרטי במט”ח הוא 100,000 מזוג המטבעות המסוים. עם זאת, מרבית המתווכים במט”ח הקמעונאיים מציעים גדלי מגרשים קטנים כמו 0.01 מגרשים, שהם 1000 מזוג המטבעות המסוים. זה נקרא מיקרו לוט. חלק מפלטפורמות המסחר מציינות זאת כגודל מגרש של 1K. אחרים מתייחסים למגרש של 1K כיחידה אחת.

יחידות המחיר הקטנות ביותר בהצעת מחיר. זהו המספר הרביעי אחרי העשרוני ברוב הצעות המחיר. שינוי של 1 פיפ הוא תנועת מחיר של 0.0001.

עבור משקיע ממש קטן, הרבה 1K נשמע כמו גודל סחר גדול באמת. אחרי הכל, איך מישהו עם חשבון 500 דולר יוכל לפתוח עמדה של 1000 אירו? ובכן, הדבר הנהדר במסחר במט”ח הוא שמתווכים קמעונאיים מאפשרים לך לסחור במינוף.

המינוף המוצע על ידי מתווכי מט”ח קמעונאיים נע בדרך כלל בין 1: 100 ל -1: 1000. יש מתווכים שמציעים מינוף גבוה עד כדי גיחוך של 1: 2000, 1: 3000 ואפילו 1: 5000. כמובן, יש מדינות המסדירות את כמות המינוף שבה אתה יכול להשתמש כסוחר מט”ח, כמו ארצות הברית המאפשרת מינוף מרבי של 1:50.

בואו נשתמש במינוף 1: 100 כדוגמה. אם יש לך חשבון של 500 $ ואתה רוצה לפתוח עסקאות 1K ב- EUR / USD, תצטרך פחות מ- 11.00 $ כדי לפתוח עמדה זו. זה מבוסס על שער חליפין של 1.06000 דולר ליורו אחד. מבלי להשתמש במינוף, הדבר לא יתאפשר מכיוון שמגרש של 1,000 יורו / דולר שווה 1060 $.

חבילת דולרים

הקפד להשתמש בגודל המגרש הנכון. ייצור יתר הוא מסוכן!

חישוב רווח והפסד

כאן ב- FXLeaders אנו מקדישים את הדרך להציע לסוחרים את אותות המט”ח הטובים ביותר האפשריים. רק בשנת 2019, קיבלנו 2,118 פיפס פנומנלי! סכום ניכר מהרווחים הללו נבע מאותות EUR / USD.

בואו נחשב כמה כסף תרוויחו אם הייתם סוחרים אות EUR / USD עם 12 מיקרו הרבה ומגיעים ליעד רווח של 276 פיפס. 12 מיקרו מגרשים, הם 12,000 מצמד המטבעות EUR / USD. אם נכפיל את זה ב -0.0276 דולר, שהם 276 פיפס, נקבל 331.20 דולר. (12,000X $ 0.0276 = $ 331.20).

אם זה נשמע קצת מסובך, אתה יכול פשוט להכפיל את ערך ה- pip של מגרש 1K, שהוא 0.10 $, במספר המיקרו המגרשים הנסחרים, ולהכפיל את המספר הזה במספר ה- pips שהכנת: $ 0.10 $ pip value X 12 micro הרבה X 276 פיפס = $ 331.20.

מכשירים מתואמים ל- EUR / USD

מטבעות מתואמים

מבין המטבעות העיקריים, הפרנק השוויצרי נושא את המתאם הגבוה ביותר ליורו. לפיכך, צמד המטבעות EUR / USD ו- USD / CHF מתואמים באופן הפוך במידה רבה. המתאם לשנה אחת בין EUR / USD ל- USD / CHF הוא -0.95, כלומר הם מתואמים כמעט באופן הפוך לחלוטין, כביכול.

באופן כללי, המטבעות האחרים באירופה גם הם בקורלציה גבוהה ליורו, למשל הפורינט ההונגרי (HUF).

GBP / USD מתואם גם ל- EUR / USD ולשני הזוגות הללו יש מתאם לשנה של 0.77, הנחשב למתאם גבוה יחסית.

כשאנחנו בוחנים התאמות מטבע, חשוב להבין שקורלציה לטווח הקצר והארוך בין אותם שני זוגות יכולה להיות שונה להפליא. לדוגמא, המתאם לשעה אחת בין EUR / GBP ו- EUR / USD הוא כרגע 0.96, מה שאומר ששני הזוגות הללו בעצם נעו במקביל במהלך השעה האחרונה.

עם זאת, המתאם שלהם לשנה הוא -0.44, מה שאומר שהם היו בקורלציה בינונית ביחס לשנה האחרונה. משהו נוסף שיש לזכור הוא שמתאמים אינם נקבעים באבן, ויכולים להשתנות בכל עת, גם אם זו רק סטייה לטווח קצר.

מדדי הון מתואמים

מדדי מניות גלובליים מתואמים בדרך כלל באופן הפוך ל- EUR / USD, במיוחד למדדים האירופיים. לדוגמא, ל- Dax (גרמנית 30) וה- EUR / USD יש מתאם לשנה של -0.78, הנחשב למתאם הפוך חזק..

אירועים כלכליים גדולים המשפיעים על EUR / USD

מתוך האירועים הכלכליים הרבים המשפיעים על EUR / USD, ישנם כמה שעלולים לגרום לתנודתיות משמעותית בשער החליפין הזה:

1. מדיניות מוניטרית – פעולות והערות מצד הבנקים המרכזיים

מדיניות מוניטרית היא ללא ספק אחד המניעים החשובים ביותר של EUR / USD. הפדרל ריזרב של ארצות הברית והבנק המרכזי האירופי אחראים על המדיניות המוניטרית של מדינותיהם.

ECB

הבנק המרכזי של אירופה (הבנק המרכזי האירופי)

כאשר ה- FED וה- ECB מגיבים או נוקטים פעולה ביחס לשיעורי ריבית, הקלות כמותיות, אינפלציה וצמיחה כלכלית, זה גורם לעיתים קרובות למהלכים אלימים בשער החליפין של EUR / USD..

2. מדדים כלכליים

אינדיקטורים כלכליים משמשים לניתוח הביצועים של כלכלת המדינה ולחיזוי צמיחה כלכלית עתידית. ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של אינדיקטורים כלכליים: אינדיקטורים מובילים, פיגועים ומקבילים.

אינדיקטורים כמו מס ‘תוצר (תוצר מקומי גולמי), מס’ מדד מחירים (מדד מחירים לצרכן), החלטות ריבית, שיעור האבטלה, צמיחת שכר, ייצור תעשייתי ומספר מכירות קמעונאיות, מתפרסמים באופן קבוע הן בארה”ב והן באירופה.

למרות שאלו אינם המדדים הכלכליים החשובים היחידים, יש להם פוטנציאל גדול להזיז את EUR / USD, במיוחד החלטות ריבית, מס ‘תוצר ומדד המחירים לצרכן ונתוני שוק העבודה (כמו מספרי שכר שאינם חקלאיים בארה”ב, שיעור אבטלה וכו’)..

מבין מדינות אירופה המשתמשות ביורו, גרמניה, צרפת ואיטליה הן בעלות הכלכלה הגדולה ביותר. גרמניה היא הגדולה ביותר, עם צרפת ממש מאחוריה, ואיטליה תופסת את המקום השלישי. לכן, כאשר מתפרסמים אינדיקטורים כלכליים של מדינות אירופאיות בודדות, אנו יכולים להפנות את המיקוד שלנו לשלוש המדינות הללו, במיוחד לגרמניה.

למרות שחדשות כלכליות מחוץ לגוש היורו יכולות להזיז את שער החליפין של EUR / USD באופן ניכר, מהדורות החדשות הכלכליות המרגשות ביותר בשוק נובעות בדרך כלל מארצות הברית..

איתותי מט”ח ומידע מסחרי חשוב

אם אתה מחפש פריצת דרך בקריירת המסחר שלך, ברצוני להזמין אותך לבקר בדף איתותי המט”ח שלנו עוד היום.

למובילי FX יש ספרייה מדהימה של אסטרטגיות למסחר במט”ח, כמו גם מספר רב של מאמרים הקשורים למסחר במט”ח, עדכונים בזמן אמת, המלצות מתווכים, וכמובן, קורס המסחר במט”ח..

למה אתה מחכה? הצטרף לקהילת מנהיגי FX עכשיו!

תודה שביקרת באתר FX Leaders. בהצלחה במסחר שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map