סחר ב- Nikkei 225 – מדריך למתחילים

הניקיי 225 הוא מדד מניות משוקלל או ממוצע מניות של 225 מניות השבבים הכחולים המובילות הרשומות בבורסת טוקיו. ניתן להשוות את הניקיי למדד הממוצע התעשייתי של דאו ג’ונס בארצות הברית.

ההיסטוריה של ניקיי 225

הניקי שואב את שמו מהעיתון ניהון קיזאי שימבון (ניקיי) המחשב את המדד על בסיס יומי מאז 7 בספטמבר 1950. המדד חושב רטרואקטיבית ל -16 במאי 1949..

הניקי הוקם בתקופה שבה יפן תועברה ונבנתה מחדש לאחר מלחמת העולם השנייה.

אירועים מרכזיים בתולדות הניקיי 225

בין 1985 ל -1990 הייתה בועת נכסים גדולה בכלכלה היפנית. במהלך תקופה זו, מחירי המניות וערכי הנדל”ן שולשו. כאשר התפוצצה הבועה, ניקי איבד יותר מ -33% מערכו בפחות משנה.

ירידה זו נמשכה עד אוקטובר 2008, כאשר הניקי איבד יותר מ- 80% מהערך שהיה לו בדצמבר 1989, כאשר קבע שיא חשוב..

לאחר תקופה ארוכה של איחוד צדדי שנמשך כארבע שנים, הניקי התאושש בחדות, מונע על ידי גירוי כלכלי של בנק יפן וממשלת יפן, וצבר 150% מרשימים בין יוני 2012 ליוני 2015..

כרגע (2020/03/04) הניקי נסחרת ב -21,189, שזה מעל לשיא החשוב שנקבע ביוני 2015.

סחר ב- Nikkei 225 1

מפעל ממוכן מאוד ביפן.

כיצד לסחור בניקיי 225

למרות שישנן דרכים אחרות לסחור ב- Nikkei, אנו נתמקד רק באיך זה נעשה בפלטפורמות קמעונאיות למסחר במט”ח.

ערך פיפ של הניקיי 225

נקודת אינדקס אחת (1.0) שווה ין יפני אחד. לכן ערך הפיפ (או ערך הנקודה) של 10 חוזי ניקיי הוא 10 ין.

ערך ה- pip של גודל סחר של 10 חוזים הוא תמיד 10 ין יפני ולא משנה מה מחיר המדד. הסיבה לכך היא שהמדד נקבע ב ין.


פיפ הוא שינוי מחיר מצטבר, עם ערך מסוים תלוי בשוק בנושא. זו יחידה סטנדרטית למדידת כמה שער החליפין משתנה בערכו.

עם זאת, ערך הפיפ בדולר אמריקאי תלוי בשער החליפין USD / JPY. לכן, ערך ה- pip של ניקיי בדולר הוא דינמי. כדי לחשב את ערך הפיפ של עסקאות עם 10 חוזים על הניקיי בדולר, פשוט חלקו 10 ין בשער החליפין USD / JPY: 10 ין חלקי 111.280 שווה $ 0.0896. בואו לעגל את המספר הזה ל -0.09 דולר.

חישובי ערך הצינור של Nikkei ו- USD / JPY זהים. אם ברצונך ללמוד עוד על סחר USD / JPY, הנה קישור למאמר המוקדש במיוחד לזוג זה: סחר בצמד המטבע USD / JPY.

ניקיי 225 גודל חוזה

עם הרבה מתווכים בפורקס, המספר המינימלי של חוזי ניקיי שאתה יכול לסחור בו הוא 10. ברוקרים מסוימים יש סכום מקסימלי של חוזים לכל עסק, כמו למשל 1000. בדרך כלל אתה יכול לסחור רק במרווחים של 10 חוזים..

השווי הרעיוני של 10 חוזי ניקי הוא פי עשרה מהמחיר הנוכחי של המדד. המחיר הנוכחי הוא 19,680 ין יפני, ולכן הערך הרעיוני של 10 חוזים הוא 196,800 ין.

כדי לחשב את הערך הרעיוני בדולר אמריקאי, פשוט חלקו 196,800 לפי שער החליפין הנוכחי של USD / JPY של 111.280 כדי לקבל סכום של 1768.51 $..

למרבה המזל, אתה לא צריך 1768.51 $ כדי לקנות או למכור 10 חוזי ניקיי. אתה אמור להיות מסוגל לסחור במינוף של לפחות 1: 100, כלומר תצטרך להניח סכום קטן של פחות מ -18 דולר..

לאחד המתווכים שלי יש גודל מסחר מינימלי של 100 חוזים ב- Nikkei. הם מציעים מינוף של 1: 200, מה שאומר שאתה צריך כ 88.50 $ כדי לפתוח משרה של 100 חוזים.

כמובן שאתה זקוק להון נוסף כדי לשמור על המיקום ברגע שהוא פתוח מכיוון שכל הפסד צף צריך להיות נתמך על ידי מרווח חופשי (זמין).

חישוב רווח והפסד

כאן, במובילי FX, אנו מקדישים את הדרך להציע לסוחרים את אותות המט”ח הטובים ביותר האפשריים. רק בשנת 2019 קיבלנו 2,118 פיפס פנומנלי!

לאחרונה הוספנו כמה מכשירים פיננסיים מרגשים באמת לתכנית האותות שלנו הכוללים זהב, נפט גולמי ומדד מניות חזק – Nikkei 225.

אני לא יכול לחכות לראות את נתוני Nikkei מאותת 6 החודשים הראשונים, מכיוון שלמכשיר ההפכפך הזה יש פוטנציאל גדול להגביר את מספר הפיפס שאנחנו מייצרים. בואו נבדוק כיצד לחשב רווחים שהופקו על אותות המסחר של ניקיי, עם דוגמה פשוטה:

בואו נחשב כמה הייתם מרוויחים אם קניתם 160 חוזים של נייקי ב -19,500 ויגיעו לרווח של 80 נקודות / פיפ ב -19,580. נניח ששער החליפין USD / JPY יישאר קרוב ל 111.111 למשך המסחר. נניח גם שמטבע הבסיס של חשבון המסחר שלך הוא דולר אמריקאי.

ערך הצנרת הוא 0.09 $ מכיוון שער החליפין של USD / JPY הוא 111.111. זהו ערך הצנרת בגודל עמדה של 10 חוזים.

גודל הסחר שאנו בוחנים הוא 160 חוזים. לפיכך, ערך ה- pip במסחר זה הוא 16 X $ 0.09 = $ 1.44. כל שעליך לעשות הוא להכפיל את זה ב 80 פיפס ותקבל סכום של 115.20 $.

מכשירים מתואמים לניקי 225

מטבעות מתואמים

ליין היפני יש מתאם הפוך חזק ל- Nikkei 225. לפיכך, הדולר / JPY נמצא בקורלציה חיובית ל- Nikkei, עם מתאם לשנה של 0.89. הין משפיע בדרך כלל על הניקיי.

הסיבה לסיבתיות זו היא כי ין חלש יותר מסייע ליצוא היפני. לדוגמא, מחירי המניות של חברות הרכב הגדולות ביפן נוטות לנוע יותר כאשר היין נחלש. ישנן מספר חברות רכב גדולות הרשומות ב- Nikkei.

סחר ב- Nikkei 225 2

טויוטה FJ קרוזר.

חברות רבות הרשומות ב- Nikkei 225 הן יצואניות גדולות של מוצרים מיוצרים כמו סוגים שונים של מכונות ורכבים. ין חלש נוטה להגביר את הרווחיות של חברות אלה בצורה אדירה.

למרות שהין משפיע בדרך כלל על הניקיי, זה האחרון יכול להשפיע גם על היין, כמובן. או אולי אני מעדיף לומר, הניקי יחד עם מדדי המניות העיקריים האחרים יכולים להשפיע על הין היפני.

אתה מבין, היין הוא מטבע מקלט בטוח שנוטה להעריך כאשר המשקיעים נבהלים ומפחיתים את חשיפתם לנכסים מסוכנים יותר כמו מניות..

זה, והעובדה שהין הוא מטבע מימון חשוב, גורם לעיתים קרובות לזרום כספים ממניות חזרה ליין ששימשו מלכתחילה לקנות מניות אלה..

אתה מבין, עלות הלוואת היין היא דקה בגלל הריבית הנמוכה ביותר שלה. לכן, זה יכול להיות משתלם מאוד להשתמש ביין לרכישת נכסים מסוכנים עם תשואה גבוהה יותר.

‘הבעיה’ היא שכאשר המשקיעים מצמצמים את חשיפתם לנכסים מסוכנים אלה, יש להחזיר את הקרנות לין היפני. זה יכול לגרום לירידה במדדי הניקיי ואחרים תוך כדי הין היפני.

הניקי נמצא בקורלציה חיובית לכל צמדי המטבעות היפניים במידה מסוימת.

מדדי הון מתואמים

המדד החשוב ביותר שצריך לצפות כשאתה סוחר בניקי הוא כנראה מדד התעשייה של דאו ג’ונס של ארצות הברית.

אם הדאו מתפקד טוב ביום מסוים, הניקי נוטה ללכת בעקבותיו למחרת. לעומת זאת, יום רע עבור הדאו פירושו שלעתים קרובות ניקי יכול לסחור נמוך יותר למחרת, במיוחד בתחילת יום העסקים היפני..

סחר ב- Nikkei 225 3

מפעל באזור התעשייה הקיאהין היפני.

אתה מבין, הכלכלה היפנית פועלת בעיקר על יצוא ורוב הייצוא הזה מגיע לארצות הברית. לכן, עולם העסקים היפני מושפע ישירות ממצב הכלכלה האמריקאית.

כתוצאה מכך ה- Nikkei נמצא בקורלציה גבוהה לדאו (0.93) ולמדדי מניות אמריקאיים אחרים כמו ה- S&P500 (0.90) והנאסד”ק (0.84). המספרים בסוגריים הם המתאמים לשנה לניקיי 225.

ה- Nikkei 225 מתואם באופן חיובי לרוב מדדי המניות העולמיים העיקריים. כמה דוגמאות נוספות כוללות את דאקס הגרמני (0.92), אוסטרליה 200 ואת CAC 40 הצרפתי (0.90).

אירועים מרכזיים המשפיעים על הניקיי 225

מתוך האירועים הכלכליים והפוליטיים הרבים המשפיעים על הניקיי, ישנם כמה שעלולים לגרום לתנודתיות ניכרת במדד המניות הזה..

1. מדיניות מוניטרית – פעולות והערות של בנק יפן והפדרל ריזרב

מדיניות מוניטרית היא ללא ספק אחד המניעים החשובים ביותר של הניקיי. בנק יפן (BOJ) אחראי על המדיניות המוניטרית של יפן ואוכף את המדיניות הכלכלית של ממשלת יפן.

כמו כן, הפדרל ריזרב של ארצות הברית שולט במדיניות המוניטרית בארה”ב.

פעולות שננקטו על ידי בנק יפן לשמירה על יציבות המערכת הפיננסית של מדינתן עלולות לגרום למהלכים אלימים בניקיי, כמו למשל, ההשפעה החיובית שהייתה להקלות כמותיות על מדד המניות בשנים האחרונות..

כמו שכבר ציינתי, הכלכלה היפנית תלויה במידה רבה בכלכלה האמריקאית. לכן, הפדרל ריזרב של ארצות הברית (FED) ממלא תפקיד חשוב גם במחיר הניקיי.

לדוגמא, פעולות שננקטו על ידי ה- FED כדי להדק את המושכות הכלכליות, כמו העלאת ריבית, יכולות לחזק את הדולר האמריקני. כתוצאה מכך הדולר / JPY יכול לנוע גבוה יותר, מה שבדרך כלל טוב ליצואנים יפניים וכמובן לניקיי.

2. אירועים פוליטיים גדולים

אירועים פוליטיים גדולים יכולים לגרום למהלכים אדירים בניקיי. הבחירות לנשיאות ארה”ב בהן לקח את הניצחון דונלד טראמפ הן דוגמה כזו. השפעת הבחירות הובילה לנר יומיומי מאסיבי על הניקיי, עם טווח של 1300 נקודות.

כמובן שההצבעה על הברקזיט ביוני 2016 גרמה גם לתנודתיות רבה בניקיי שהדפיקה נר דובי של כמעט 1700 נקודות, בירידה עם מדדי אמת מידה אחרים..

3. אסונות טבע

רעידות אדמה מתרחשות לעתים קרובות ביפן ובסמוך לה. הניקיי לא מגיב טוב לאסונות טבע הפוגעים בתעשיות המדינה ובתשתיותיה.

4. מדדים כלכליים

אינדיקטורים כלכליים משמשים לניתוח הביצועים של כלכלת המדינה ולחיזוי צמיחה כלכלית עתידית. ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של מדדים כלכליים, כלומר אינדיקטורים מובילים, בפיגור ובמקביל.

אינדיקטורים כמו מס ‘תוצר (תוצר מקומי גולמי), מדדי מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן), החלטות ריבית, שיעור האבטלה, צמיחת השכר, ייצור תעשייתי ומספרי מכירות קמעונאיות, מתפרסמים באופן קבוע גם בארה”ב וביפן..

למרות שאלו אינם המדדים הכלכליים החשובים היחידים, יש להם פוטנציאל גדול להזיז את שוקי המניות של ניקיי וארה”ב; במיוחד החלטות ריבית, מספרים של תוצר ומדד המחירים לצרכן ונתוני שוק העבודה (כמו מספרי השכר הלא חקלאיים בארה”ב, שיעור האבטלה וכו ‘)..

חדשות כלכליות הן מיפן והן מארצות הברית יכולות להזיז את הניקיי במידה ניכרת.

הניקי נחשב לאחד ממדדי המניות הבסיסיים ההפכפכים ביותר. זכור זאת כאשר אתה סוחר בזה!

איתותי מט”ח ומידע מסחרי חשוב

אם אתה מחפש פריצת דרך בקריירת המסחר שלך, ברצוני להזמין אותך לבקר בדף איתותי המט”ח שלנו עוד היום.

זה עדיין לא הכל. יש לנו גם ספרייה מדהימה של אסטרטגיות למסחר במט”ח, כמו גם מספר רב של מאמרים הקשורים למסחר במט”ח, המלצות מתווכים, וכמובן, קורס המסחר במט”ח..

למה אתה מחכה? הצטרף לקהילת מנהיגי FX עכשיו!

תודה שביקרת באתר FX Leaders. בהצלחה במסחר שלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map