תחזית מחיר פלדיום ל -2: 2020: יסודות וטכניקות מצביעים

פלדיום התנהג בצורה קדחתנית עד כה בשנת 2020, אך מצד שני זה היה נכס השקעה גדול, והציע הזדמנויות רבות. פלדיום הוא מתכת מבריקה נוספת אשר נחשבת גם כמצרך, ולכן לעיתים נכס סיכון, וגם כמקלט בטוח. משתמשים בו במגוון רחב של מוצרים בתעשיית הרכב והאלקטרוניקה ובתכשיטים, מה שאומר שהביקוש והמחיר עולים כאשר הכלכלה העולמית מסתדרת טוב. מצד שני, מדובר בסחורה נדירה, נדירה פי 30 מזהב, מה שהופך אותה למקלט בטוח בעיתות של אי ודאות, והיא אכן פעלה ככזו בתקופה האחרונה. למעשה, הפלדיום זינק גבוה יותר במהלך החודשיים הראשונים של השנה, כאשר מגפת נגיף הכורון פרצה בוואהאן, עלתה כמעט ב -1,000 דולר, עלתה על מחיר הזהב והתקרבה לסף של 2,900 דולר, מכ -1,900 דולר בסוף. של 2019. אז באופן כללי, הפלדיום רק גדל בערכו – אם זה בתקופות של פריחה כלכלית או אבדון כלכלי – הן כמצרך, שבו הביקוש ימשיך לגדול, והן כמקלט בטוח. פלדיום הייתה השקעה נהדרת מיסודה, כאשר החלה תעריף התעריף לטאט בין ארה”ב לסין, זו הייתה השקעה נהדרת בקיץ אשתקד, לפני הזינוק הגדול, והייתה השקעה טובה מבחינה טכנית, בתחילת החודש, לאחר הנסיגה מהנחשול. אבל נראה כי הזדמנויות המסחר המדהימות לא מסתיימות בפלדיום, ולכן נקבל מסחר פעיל ב- XPD / USD.

קרא את העדכון האחרון בכתובת תחזית מחיר פלדיום 2021

 

פרק זמן 3 ימים שבוע 1 חודש 1 3 חודשים 6 חודשים
שינוי +2.7% +9.1% +16.7% +13.6% -11.3%

 

פלדיום נסחרה בסביבות 200 – 300 דולר עד סוף שנות התשעים, אז היא עשתה מהלך שורי חזק, בין השאר בגלל השימוש המוגבר בתעשיית הדוטקום המחשבים, שהתגברה באותה תקופה. לאחר מכן הוא פרץ לראשונה מעל המספר הגדול של 1,000 דולר, אך הוא שב לטווח הרגיל שלו בתחילת שנות האלפיים. במהלך משבר 2008 פלדיום לא זינק כמו זהב, והוא נסחר במגמת עלייה איטית אך יציבה עד שנת 2008, מה שהראה כי הוא עולה בערכו כמצרך מבוקש, שכן הכלכלה העולמית חוזרת ומתרפקת משבר כלכלי של 2008-09. אבל תעריפי הסחר של ארה”ב וסין שלחו אותה לטפס גבוה יותר מאז שנת 2018, כשהתברר שמתנהלת מלחמת סחר. פלדיום החל לפעול כמקלט בטוח והפך לשורי ביותר בתקופות לא ודאיות. זה התברר כנכון במיוחד כאשר ה- XPD / USD זינק במהלך ינואר ופברואר 2020, כאשר מגפת נגיף הכילה פגעה בסין. היא רעדה בחודשים מרץ ואפריל, אך חידשה את מגמת העלייה שלה ביולי, ואישרה את מעמדה של מקלט בטוח. לכן, כשאנחנו סוחרים בפלדיום, ראשית עלינו לאשר אם זה מתנהג כסחורה או כמקלט בטוח – למרות שמדובר במתג לטווח ארוך, כך שלא נצטרך לקבל החלטות מהירות.

תחזית פלדיום: רבעון 4 2020 תחזית פלדיום: שנה תחזית פלדיום: 3 שנים
מחיר: 2,500 דולר – 2,600 דולר

מחיר נהגים: Covid19, סנטימנט הסיכון, טכני

מחיר: 2,800 $ – 3,000 $

מחיר נהגים: סנטימנט הסיכון, הגדלת הביקוש, מתחים גיאופוליטיים

מחיר: 3,500 דולר – 4,000 דולר

מחיר נהגים: סנטימנט הסיכון, הבדל בין הביקוש / ההיצע,

חיזוי מחיר פלדיום לחמש השנים הבאות

כמו ברוב הנכסים הפיננסיים כרגע, קיימת סביבת מסחר חדשה לפלדיום, ובטווח הקצר עד הבינוני, זה לא ישתנה הרבה. נכסים כאלה מושפעים כולם ממגיפת נגיף הכורון ומהמהדורות החדשות היומיות, שממשיכים להתעסק עם הסנטימנט בשווקים הפיננסיים. הדולר נמצא כבר זמן מה בנפילה חופשית, מה ששומר על נכסי סיכון ומקלחים בטוחים, כאשר פלדיום שוב נהיה שורי ביולי. אך המצב עשוי להשתנות מהר מאוד. כלכלת ארה”ב התכווצה הכי הרבה במהלך הנעילה, אבל היא החזירה יפה מאז מאי, אם כי יש תקלות ואי וודאויות. אך אם התקלות הללו ייעלמו, הדולר ככל הנראה יהפוך לשורי, מה שיהווה גורם שלילי עבור ה- XPD / USD. סנטימנט הסיכון ממשיך להתהפך, בעוד שמתחים גיאופוליטיים ומסחריים עשויים לשמור על מקלטים בטוחים כמו פלדיום בהצעה. הביקוש צפוי גם לגדול, בעיקר בענף הרכב, והתרשימים השבועיים והחודשיים מצביעים גבוה יותר, כך שהניתוח לטווח הארוך לפלדיום נראה חיובי..  

 

מגיפה COVID-19 – סנטימנט סיכון 


למשבר COVID-19 היו השלכות קשות על מתכות מקבוצת הפלטינה. הן ההיצע והן הביקוש הושפעו קשות מהנעילות הנרחבות שהוטלו על מנת לרסן את התפשטות הנגיף, והדבר השפיע באופן מאסיבי על כלכלת העולם. ההתפשטות המהירה של COVID-19 באירופה, ארה”ב, המזרח התיכון, סין ויתר אסיה גרמה לירידת מחירי הפלדיום ביותר מ -10%. הנעילות השפיעו על שרשרת האספקה ​​העולמית ועל תחום הרכב ברחבי העולם, ובסופו של דבר השפיעו על מחירי הפלדיום. עם זאת, הסנטימנט סביב הפלדיום היה חיובי במהלך רוב העשור האחרון, כאשר המחירים עלו בצורה חדה בשנים 2019 ו- 2020, ובכמעט 80% בחצי השנה האחרונה, לשיא של יותר מ -2,800 דולר לאונקיה. מתחילת השנה, המשקיעים פנו למקלטים בטוחים, והרגש הזה נשמר בגלל החשש לגל השני של נגיף העטרה. כתוצאה מכך, שוק המניות העולמי לרוב נע נמוך יותר, בעוד המסחר במקלטים בטוחים, כמו הדולר האמריקני והפלדיום, נותר שורי.

כידוע, גם עסקת הסחר המיוחלת בין ארה”ב לסין שנחתמה בתחילת השנה העלתה את המחירים. הסוחרים מצפים שהסכם זה יסייע בהפחתת הלחץ כלפי מטה על הצמיחה הכלכלית העולמית ויאט את הירידה במכירות הרכב הסיניות. אבל לעת עתה, מגיפת נגיף הכורון היא הזאב הגדול והרע, ולכן עד שהיא תסתיים, הנושאים האחרים לא יהיו חשובים כל כך – הם ישפיעו רק על סנטימנט הסיכון אם נגיף העטרה ייסוג..   

האם ביקוש הפלדיום יגדל?

השימוש בפלדיום אמור להתעצם ברכבים עם מנועי בעירה, כיוון שיצרניות הרכב מפלגות לעמוד בחקיקה לפליטה מחמירה יותר באירופה ובסין, על ידי הגדלת פלדיום, פלטינה ורודיום לפחות ב -30% עבור ממירי קטליטי תלת-כיווניים ברוב הרכב הגדול. שווקים. זה יגדיל את הביקוש ליותר מ -10 מיליון אונקיות, למרות האטת הצמיחה הכלכלית העולמית וירידה במכירות הרכב בשווקים מרכזיים כמו אירופה, ארה”ב וסין. כתוצאה מכך, המחירים עשויים להישאר גבוהים, מכיוון שההיצע לא יצליח לעמוד בביקוש. מלבד זאת, הגידול בשיעור של 14% בשימוש בפלדיום ברכבים עם מנועי בעירה, העלה את דרישתו לשיא של 9.7 מיליון אונקיות בשנה שעברה..

בצד האספקה, האספקה ​​העיקרית מייצור מכרות עשויה לרדת מעט כתוצאה מהרציונליזציה במכרות דרום אפריקה והידלדלות חומרי השטח העשירים בפלדיום ברוסיה. עם זאת, המחירים הגבוהים של פלדיום ימשיכו להגביר את ההתאוששות המשנית ממחזור, אך זה לא יספיק כדי להפחית את הגירעון בצורה משמעותית. גירעון בהיצע פער עשוי להוות בסיס למחירים, בגלל אי ​​וודאות בשוק לטווח קצר ובינוני, כתוצאה מהתפשטות מהירה של COVID-19 מסין לארה”ב ושאר העולם. השפעה שלילית לטווח הקצר על מכירות הרכב בשנת 2020, בגלל ההאטה הכלכלית, עשויה להשפיע גם על מחירי הפלדיום.

המתיחות הגיאופוליטית והסחר תמשך ככל הנראה

את הסיבה לדרגת האי-וודאות הגבוהה בשוק ניתן לייחס גם למתיחות הגיאו-פוליטית והסחר הממושכת בין ארה”ב לשאר כלכלות העולם. אלה כוללים את האיחוד האירופי (האיחוד האירופי), בריטניה וסין. יתר על כן, כל פעילות שתגביר את ההתמודדות בין ארה”ב לסין, עשויה לדחוף את מחירי הפלדיום לשיאים. בינתיים, סין וארצות הברית שיגרו סנקציות חדשות זו על זו, בסכסוך המתמשך. שתי המדינות גירשו מספר דיפלומטים של המדינה ההפוכה, על רקע האשמות הדדיות בריגול. סין מנסה גם להשתלט על הונג קונג, בעוד שארה”ב הגדילה את נוכחותה הצבאית בים סין המזרחי, כך שהמצב לא כל כך רגוע, למרות החיוכים המזויפים של הצלמים. זה גרם לעתיד הפלדיום לטפס לשיאי חיים, מכיוון שמקלטים בטוחים מספקים מחסה בעיתות של אי ודאות. גם שלב שלב ראשון בין שתי המדינות אין פירושו סיום מלחמת הסחר – הוויכוח בין הענקים הכלכליים ישמור על המקלטים המבוקשים לשנים הקרובות, גם אחרי שנסוג וירוס העטרה, אם המגיפה תסתיים השנה.

התרסקות שוק המניות

ההתרסקות האחרונה בשנת 2020 בבורסה בארה”ב לא הוגבלה רק לארה”ב. במקום זאת, זו הייתה התרסקות שוק המניות העולמית שהחלה ב- 20 בפברואר 2020. ב- 12 בפברואר, ממוצע התעשייה של דאו ג’ונס, ה- NASDAQ Composite ו- S&מדד P 500 סיימו כולם בשיאי שיא (בעוד שנאסד”ק ו- S&P 500 הגיע לשיאים שלאחר מכן ב -19 בפברואר). בין התאריכים 24-28 בפברואר, שוקי המניות ברחבי העולם דיווחו על הירידה הגדולה ביותר של שבוע מאז המשבר הפיננסי בשנת 2008. ב- 9 במרץ דיווחו מרבית השווקים העולמיים על ירידות קשות, בעיקר בעקבות מגפת ה- COVID-19 ומלחמת מחירי הנפט בין רוסיה ל מדינות ה- OPEC, בראשות ערב הסעודית. זה נודע באופן רשמי בשם יום שני השחור. באותה תקופה זו הייתה הירידה החמורה ביותר במניות מאז המיתון הגדול בשנת 2008. הקשר בין מחירי הפלדיום לשוקי המניות הוא הפוך. בעיקר, מחירי הפלדיום יירדו כאשר שוקי המניות יתפקדו היטב ולהיפך. כמו כן, כאשר שוק המניות קורס, הביקוש לפלדיום עולה, מכיוון שיותר ויותר משקיעים בוחנים אפשרויות בטוחות יותר. נכון לעכשיו הדולר יורד במהירות, מה ששומר על מקלטים בטוחים וגם על נכסי סיכון מבוקשים, כאשר פלדיום נהנה משניהם..  

מתאם XPD / USD

המתאם בין הדולר לפלדיום אינו חזק כמו לזהב או לנכסי סיכון אחרים, אך בכל זאת קיים מתאם שכן הוא נקוב בדולר. ברור שלפלדיום יש מחשבה משל עצמו, ועובר ממקלט בטוח לסחורה, אך בעיקר נהנה משניהם, מכיוון שהמחיר עולה מאז 2009. בעוד הפלדיום הלך בדרכו לרוב, בתקופות מסוימות הדולר. שימש כנהג ה- XPD / USD. משנת 2014 עד 2016 מדד הדולר זינק, כפי שמוצג בתרשים DXY להלן.

DXY הופכת תחילה לשורית ואז דובית

DXY הופכת תחילה לשורית ואז דובית

XPD / USD הפך דובי קודם, ואז שורי

XPD / USD הפך דובי קודם, ואז שורי

באותה תקופה הנסחר ב- XPD / USD נמוך יותר, מה שאומר שלעליית הדולר הייתה השפעה שלילית על מחיר הפלדיום. משנת 2016 ועד 2018 ה- DXY הפך לשורי, וירד מ -103 נקודות ל -88 נקודות, וה- XPD / USD עלה מ -480 דולר ל -1,140 דולר. במהלך ההלם של המחצית הראשונה של מרץ 2020, ה- DXY עלה מ -94 נקודות ל -103 נקודות, בעוד הפלדיום התרסק נמוך יותר, רק כדי שהדברים יתחלפו בחודשים הקרובים. לכן, כאשר נסחר בפלדיום במהלך החודשים / השנים הקרובות, עלינו לפקוח עין על ה- DXY, במיוחד במהלך הבחירות בארה”ב בהמשך השנה..    

ניתוח טכני – האם ההקפצה על 20 SMA תימשך?

פלדיום הוא נהיה דובי, לאחר ששב נמוך יותר ל -20 SMA בתרשים החודשי

פלדיום הוא נהיה דובי, לאחר ששב נמוך יותר ל -20 SMA בתרשים החודשי

בשנות התשעים פלדיום נסחר בטווח שבין 200 ל -400 דולר, אך הוא זינק מעל ל -1,000 דולר בסוף שנות ה -90. בסופו של דבר, המחיר צנח שוב בתחילת שנות האלפיים, אך מהלך זה מעל לרמה של 1,000 דולר היווה נקודת שבר פסיכולוגית, והסנטימנט בסופו של דבר הפך לשורי עבור פלדיום. המגמה לפלדיום הייתה שורית ויציבה, החל משנת 2006 ועד ספטמבר 2018, כאשר ה- XPD / USD זינק גבוה יותר, כאשר סוחרי הפלדיום הבינו כי מכסי הסחר בין ארה”ב לסין הולכים להיות יותר מאשר התכתשויות בלבד והכלכלה העולמית מתנהלת. לסבול מההשפעות. ה- XPD / USD עלה מ- 900 $ למעל 1,620 $ עד מרץ 2019, אך העלייה הגדולה ביותר טרם הגיעה, החל מספטמבר 2019, אז פלדיום, שנסחרת ב -1,500 $, קפצה ל -2,880 $, עם העלייה הגדולה ביותר ינואר ופברואר 2020. בסופו של דבר ראינו היפוך במהלך מרץ, כפי שהיה ברוב הנכסים, וזה נמשך גם באפריל. 20 SMA (אפור) ננעצו בתרשים ה- XPD / USD החודשי, אך המחיר חזר לאותה רמה באותו חודש, כך שהוא לא נחשב להפסקה. ממוצע נע זה התקיים היטב במהלך מאי ויוני, ומאשר את עצמו כאינדיקטור תמיכה במסגרת זמן זו. אגב, הפמוטים של החודשיים הקודמים נסגרו כדוג’ים, שהם אותות היפוך שוריים, וההיפוך השורי כבר מתבצע, עכשיו ביולי. המחיר טיפס מ -1,880 דולר ל -2,208 דולר עד כה החודש, מה שאומר עליית ערך של 15%. על פי תרשים חודשי זה, פלדיום אמור להמשיך במומנטום השורי שלו, כעת, לאחר שנמצאת ההחזרה התחתונה וה 20 SMA מחזיקים כתמיכה.

150 SMA הפך מהתנגדות לתמיכה ב- XPD / USD

 150 SMA הפך מהתנגדות לתמיכה ב- XPD / USD

מלבד התרשים החודשי שמצביע למעלה, התרשים השבועי מצביע גם על פלדיום. המחיר עלה מעל לכל הממוצעים הנעים במסגרת זמן זו, ו- 150 SMA הפכו לתמיכה מיד לאחר שבירתו. כל שלושת הפמוטים האחרונים הסתמכו על הממוצע הנע הזה כתמיכה. שני הפמוטים השבועיים הקודמים נסגרו כדוג’י, שבמקרה זה הם אותות היפוך דוביים לאחר הטיפוס, אך 150 ה- SMA החזיקו כתמיכה, והשבוע המחיר עלה שוב גבוה יותר, ויצר פמוט שורי למדי. לכן, הניתוח הטכני בשתי התרשימים של מסגרת הזמן עולה והיסודות הם בעיקר שוריים עבור פלדיום, מה שהופך אותו להשקעת רכישה טובה..  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map