תחזית מחיר היורו ל -2: 2020: המעקב של EUR / USD נראה כאילו הסתיים ב -1.20

היורו נמצא במגמת דובי לעומת הדולר האמריקני מאז 2008, ואנליסטים רבים ניבאו את השווי של ה- EUR / USD, ב -1: 1 ומטה, פעמים רבות מאז 2015, כאשר הצמד הזה היה בראשו, כמו USD. זינק גבוה יותר, בעוד שהצרות באיחוד האירופי לא הסתיימו. אמנם, זוג זה התנגד לשוויון, מאז עלה מלמטה 1: 1 בשנתיים הראשונות לאחר כניסת היורו, בשנים 2001-02. לאחר החולשה ב-2014-16, ראינו ריבאונד מ -1.03, שלקח את המחיר ביותר מ -20 סנט במהלך 2017. אך המגמה הדובית התחדשה שוב, עד לתחילת השנה, כאשר היא חזרה להתהפך יותר מ 1.0650, לאחר שהיוו כמה פמוטים היפוך שורי בתרשים החודשי. מצב וירוס הכלילי עזר לשפר את הרגש סביב היורו, אך היסודות והניתוח הטכני מצביעים על היפוך דובי בצמד זה בקרוב, מכיוון שהוא לא הצליח להחזיק מעל 1.20 באוגוסט. במקום זאת, ה- EUR / USD התהפך די מהר משם, מה שמצביע על לחץ מכר חזק שם למעלה, ואני לא אתפלא מכיוון שאירופה וארה”ב נבדלות מהיסוד, אם כי נבחן עמוק יותר את כל הגורמים המשפיעים על הצמד הזה. בתחזית EUR / USD זו.

קרא את העדכון האחרון בכתובת מחיר EUR / USD תחזית 2021

 

נוֹכְחִי EUR / USD מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר EUR / USD

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים +0.008 דולר +0.6%
6 חודשים +0.104 דולר +8.8%
1 שנה +0.085 דולר +7.2%
5 שנים 0.043 דולר 3.6%
מאז 2000 +0.184 דולר +15.5%

EUR / USD

האירו היה התחייבות אמיצה מצד האיחוד האירופי מההתחלה, ובהתחלה הוא ירד במורד הזרם מול הדולר, כאשר ה- EUR / USD צנח לרמות של 0.82 ל- 0.83, אך ככל שעבר העשור האירו צבר אמון ו- EUR / הדולר היה שורי עד שנת 2008 והגיע ל 1.60, גם בגלל הירידה במדד הדולר. אך משבר 2008 חשף את החולשות בגוש האירו, עם משבר החוב היווני, החוב האיטלקי ואירועים פוליטיים מאוחרים יותר במדינה, ואחריו הברקזיט ועכשיו הנפילה מקוביד -19. היורו שרד היטב את המשבר ביוון, אך ישנם נושאים נוספים שעומדים לפגוע ביורו, במיוחד אם איטליה מתקדמת לקראת תרחיש ברקזיט, אשר יפגע ביורו. נכון שה- EUR / USD נהנה במהלך חודשי ה- COVID, אך הרווחים היו בעיקר על חשבון הדולר, וכעת המצב משתנה, מה שאומר שהחיסרון האחרון ל -1.20 אמור להסתיים ומגמת הירידה הגדולה יותר היא עשוי לחדש בקרוב.    

תחזית EUR / USD Q4 2020: 1.14-1.15 תחזית EUR / USD שנה אחת: 1.06-1.07 תחזית EUR / USD לשלוש שנים: 1: 1?
מחיר נהגים: מגבלות Covid-19 באירופה, טכניקות, מתאם USDX מחיר נהגים: התאוששות כלכלית של האיחוד האירופי, ברקזיט, בחירות לאחר ארצות הברית, סנטימנט השוק מחיר נהגים: יסודות, פוליטיקה באירופה, דולר ארה”ב

חיזוי המחיר של EUR / USD לחמש השנים הבאות

המצב של קוביד 19 היה חיובי עבור ה- EUR / USD, בעיקר בגלל הירידה בדולר, אך זה מסתיים כעת, כפי שמראה הניתוח הטכני להלן, בתחזית EUR / USD. על פי הניתוח הטכני, זוג זה יעמוד על 1.15 וכנראה על 1.10 עד סוף 2020 או תחילת 2021, והניתוח הבסיסי תומך גם בתרחיש זה. הסיכויים לירידת ברקזיט מוצלחת עם כל יום שחולף, לקראת המועד האחרון בסוף השנה, המצב האיטלקי נותר נושא שיינשך די מהר ויגרום ליורו להתרסק. גם ההתאוששות הכלכלית מההשבתה מתקררת במהירות, כך שהעתיד לא נראה בהיר מדי עבור היורו.   

האם זה סופו של דחיפת COVID-19 עבור ה- EUR / USD?                      

EUR / USD הגיב די טוב להתפשטות נגיף העטרה באירופה. המגפה התפוצצה לראשונה באיטליה, וזמן קצר לאחר מכן, בספרד, לקראת סוף פברואר, והיורו הפך לשורי ולא דובי. זה נמשך עד 10 במרץ, למרות הנגיף שהתפשט בכל רחבי אירופה, והמדינות החלו להינעל בזו אחר זו. המצב באירופה נראה ממש גרוע, כאשר האיחוד האירופי עזב את המדינות שנפגעו הכי קשה כדי להסתדר בעצמם בזמן הגרוע ביותר, אך בכל זאת האירו / דולר התגבר עד 1.15. עם זאת, הנגיף התפשט בכל רחבי העולם והבהלה החלה, כאשר סוחרים פנו לדולר כמטבע מילואים עולמי. זו הייתה הסיבה לביטול היורו / דולר מ- 1.15 ב -10 במרץ, שנמשך עד ה -20 במרץ, אז הסוחרים הבינו שהעולם לא ייגמר, והשוק התנהג לחלוטין מול הדולר, בתור הדולר הארוך ביותר. ההזמנות נמסרו מהבהלה הראשונית, ואז הסנטימנט נהיה דובי מאוד עבור הדולר, ובכך שורי עבור הדולר האירופי / דולר, שטיפס מעל 1.20 בקצרה, עד לספטמבר 1. גם ליורו היה חלק במגמה השורית הזו. , כאשר האיחוד האירופי הציג מספר תוכניות לסיוע לכלכלת גוש האירו, בהיקף של 2,364.3 מיליארד אירו. בנוסף ל -540 מיליארד אירו למשרות / עובדים, עסקים ומדינות חברות, מנהיגי האיחוד האירופי הסכימו על חבילה נוספת בסך 1,824.3 מיליארד אירו ב -21 ביולי, המשלבת את המסגרת הפיננסית הרב שנתית (MFF) ומאמץ הבראה יוצא דופן, Next דור האיחוד האירופי (NGEU). מטרת החבילה היא לסייע בבנייה מחדש של האיחוד האירופי לאחר מגיפת COVID-19, והיא תתמוך בהשקעה במעברים הירוקים והדיגיטליים, אך מצד שני, כל המדינות הציגו צעדים יוצאי דופן גם כן.

 

יסודות ה- ECB

הבנק המרכזי האירופי (ECB) נתפס בתחילה כלא מוכן, כאשר פרצה מגפת נגיף הכורון. אבל הם פעלו מהר, עם החבילה הראשונית של 750 מיליארד יורו, שהוגדלה ל -1,350 מיליארד יורו, כתוכנית לרכישת חירום של מגיפה (PEPP). מטרתו היא להפחית את עלויות ההלוואות ולהגדיל את ההלוואות באזור האירו. תוכנית ECB זו נועדה לעזור לאזרחי אירופה, עסקים וממשלות לקבל גישה לכספים שהם עשויים להזדקק להם בתקופות קשות אלה. תוכנית ה- PEPP באה על גבי תוכניות רכישת הנכסים שהיו בעבר. שיעורי ה- ECB נמצאים גם בשפל שיא, כאשר שיעורי מימון מחדש עומדים על 0.0%, שיעורי ההפקדה הם -0.50% ומתקן ההלוואות השוליות עומד על 0.25%. הם הבטיחו לנקוט בצעדים נוספים להקלה כספית בעתיד, אם כלכלת גוש האירו תיחלש עוד יותר או תחזור להתכווץ. עם זאת, זה תלוי באיך המצב מתרחש באירופה, מבחינת הנגיף והפוליטיקה. כלכלת גוש האירו החלה להתאושש יפה בתחילה, כיוון שהסנטימנט השתפר לאחר הפתיחה מחדש, מה שעזר ליורו / דולר. אך הריבאונד לא היה חזק כמו הירידה, ולכן לא הייתה התאוששות בצורת V, ובשבועות האחרונים הנתונים הראו שהריבאונד האט, כשמגזרים מסוימים נותרו בכיווץ. אם יש יותר הגבלות על וירוס כורמון בגלל גל שני, כפי שהוצע, התוכניות הכלכליות של האיחוד האירופי וה- ECB לא יעזרו למצב..  

 


ברקזיט ונושאים פוליטיים אחרים באיחוד האירופי

הברקזיט הוא סיפור ישן עכשיו, אם כי הוא עדיין לא נגמר. בריטניה עדיין נמצאת בתהליך של משא ומתן עם האיחוד האירופי, לפני שעזבה את הגוש. בזמן שהיא כיהנה בתפקיד, תרזה מיי לא הצליחה להשיג הסכם ברקזיט על ידי הפרלמנט הבריטי, ואילו בוריס ג’ונסון הצליח בניסיון השני, לאחר שטיפל בסוגיית הגבול האירית. אבל, עסקת ברקזיט לא אומרת כלום בלי עסקת סחר בין האיחוד האירופי לבריטניה. שני הצדדים עדיין מנהלים משא ומתן לעסקת סחר, אך עם נגיף העטרה והירידה הכלכלית מהנעילה שנמצאת במרכז הבמה, הברקזיט היה בצל. הסימנים אינם חיוביים במיוחד, ולכן הסיכויים לעסקת סחר הם סביב 50-50. אם הם לא יגיעו לעסקה, הסכם הברקזיט מוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי ללא שום עסקה, מה שמשמעותו מכסים לשני הצדדים. למרות שזה לא יפגע כלכלת גוש האירו כמו בריטניה, תרחיש כזה בהחלט יהיה שלילי עבור היורו. מלבד זאת, כל מצב וירוס הכורונים אינו חיובי לפוליטיקה של האיחוד האירופי. מחאות פרצו במדינות גדולות באירופה, ומעילים ישנים רבים בפוליטיקה יוחלפו בפוליטיקאים חדשים. מטאו סלביני מהווה איום על האירו אם הוא יחזור לשלטון באיטליה, וזה מאוד סביר. גם הוא לא אוהב מאוד את האיחוד האירופי, והוקמה מפלגת יציאה מאיטליה, בדומה לברקזיט בבריטניה, שכנראה תעמוד לצד סלביני בבחירות הבאות. כל זה שלילי עבור האירו, כך שאני לא רואה אירועים חיוביים עבור האירו מהזירה הפוליטית האירופית.   

EXY – מתאם EUR / USD

אם מסתכלים על תרשים EXY של מדד היורו, ככל שזה הולך, לסביבות 2007, זה נראה די דומה לתרשים EUR / USD. הסיבה לכך היא חלקית מכיוון שה- USD מהווה חלק גדול מהמשקל בסל המטבעות בו שוקל האירו. במהלך שנות האלפיים מדד EXY היה במגמה שורית, כמו גם EUR / USD. אך הוא התהפך מעל 160 נקודות במהלך המשבר הפיננסי ב -2008. ה- EXY היה מאוד תנודתי, וירד בכמה ירידות, ואחריו היפוך מהיר יותר. בשנת 2014 ראינו שהוא מתרסק נמוך יותר, לאחר שנשיא ECB הקודם, מריו דראגי, אמר שהם יעשו כל מה שנדרש כדי לעזור לכלכלת גוש האירו. מדד זה ירד מתחת לממוצעים הנעים, והוא נותר שם מאז. 100 SMA במיוחד הפך לתמיכה האולטימטיבית ב- EXY בטבלת מסגרות הזמן החודשיות. הממוצע הנע הזה סיפק התנגדות בתחילת 2018, לאחר הנסיגה מהנמוכים, ונראה שהוא גם מספק התנגדות כרגע. נרחיב על כך בהמשך בסעיף הטכני להלן. לעומת זאת, מדד DXY, למרות מתאם שלילי, אינו נקודתי עם ה- EUR / USD כמו ה- EXY. ה- SMA 100 מספק תמיכה ב- DXY כעת, אך המחיר התהפך בשנת 2018. לכן, מדד הדולר אינו מתואם באופן הדוק ל- EUR / USD כמו מדד היורו, אך עדיין כדאי לצפות אם אתה סוחר היורו / דולר בטווח הארוך.    

מדד היורו ממשיך במגמת הירידה

מדד היורו ממשיך במגמת הירידה

100 SMA לא שימשה בעבר כתמיכה במדד הדולר

100 SMA לא שימש בעבר כתמיכה במדד הדולר

ניתוח טכני – האם ה- 100 SMA הופך את ה- EUR / USD לדובי שוב

קודמו של האירו, לפני שהוצג, היה ה- ECU; זו הסיבה שהיסטוריית התרשימים הולכת ומתרחקת משנת 2000. ה- ECU היה במגמה דובית משנת 1995, אז האירו התחיל את החיים ברגל האחורית ב -1.00, וצנח עוד יותר עד ינואר 2003, אז הוא עשה את המהפך הגדול ב 0.82 – 0.83. הקונים נתקלו ב- 50 SMA (צהוב) בתרשים החודשי, שהפך מהתנגדות לתמיכה, ובסופו של דבר הוא נשבר, וה- EUR / USD דחף גבוה יותר, ל 1.60, עד 2008. במהלך המגמה השורית, הממוצעים הנעים הפכו ל תמיכה, עם תחילת 100 SMA (ירוק), ואז 50 SMA תופס את מקומו, כאשר המגמה עלתה בקצב.

EUR / USD אמור לחדש את המגמה הדובית שלה זמן קצר לאחר שנכשל ב- 100 SMA

אך המשבר הפיננסי ב -2008 הפך את הצמד הזה לרמה נמוכה יותר, מה שגרם ליורו להתרסק מול הדולר, כפי שהיה המקרה ברוב מטבעות הסיכון. 50 ה- SMA נשברו, וזה היה סימן לכך שממוצעים נעים איבדו חשיבות, שכן התמיכה והמגמה השתנו. 200 SMA (אפור) החזיקו כתמיכה פעמיים, פעם אחת בשנת 2010 ופעם אחת בשנת 2012, אך בסופו של דבר זה נשבר ככל שהתקדמה הדולר הגבוה יותר, והממוצע הנע הפך לתמיכה. בסיס שנוצר ב 1.0330 וה- EUR / USD התהפך גבוה יותר, אך זה הוכיח שהוא רק מעקב חוזר, שהסתיים בשנות ה -1.2550, שם 100 ו -200 SMA סיפקו התנגדות. המוכרים ויתרו והמחיר הפך שוב לדובי, כאשר 50 SMA דחפו את המחיר עם ירידתו. עם זאת, לאחר חודשי הנעילה וכמה פמוטים הפוכים, כמו דוג’ים ופטישים, המצב השתפר עבור הזוג הזה, ומאז הוא שורי. ה- 50 SMA נשבר, אך ה- 100 SMA עומד כמתנגד, למרות שהמחיר נע מעליו מזה זמן מה. כעת נראה שזו תהיה מעקב חוזר אחר שמסתיים, והקונים מגלים חולשה גדולה כרגע, מכיוון שהמחיר התהפך די מהר מעל 1.20. אבל אני מניח ש- 1.20 היה היעד עבור הקונים. ברור שהמפלס הגדול נוקב, שנראה היה שהוא מפסיק לצוד, וזה בדרך כלל המקרה לרמות הגדולות האלה. למרות שכפי שהזכרנו המהפך היה מהיר, מה שמצביע על היפוך דובי גדול יותר ל -1.15 תחילה לאחר שבירת התמיכה ב -1.17, ואז 1.10 ואולי נמוך יותר, אם יש מנצח ברור בבחירות בארה”ב..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map