תחזית מחיר גז טבעי לחצי השנה של 2020: שורי קצר / אמצע טווח, לקראת יום הדין בטווח הארוך

בדיוק כמו נפט גולמי, מחירי הגז הטבעי היו במגמה שורית ארוכת טווח עד אמצע העשור הקודם, כאשר הביקוש למוצרי אנרגיה המשיך לגדול. הגז הטבעי עמד על 16.50 דולר בדצמבר 2005, אף על פי שהקונים ניסו שוב את הצד העליון, ונפלו בסכום של 14.30 דולר במהלך הרבעון הראשון של שנת 2008. הלחץ נמצא מאז בחיסרון, כאשר הגז נפל ל פחות מ -10% מהשווי, בהשוואה עם השיא בשנת 2005. העולם משתנה והתודעה עברה מדלק מאובנים לאנרגיה מתחדשת, מה שהוריד את הביקוש לכל מוצרי האנרגיה המאובנים. יצרנים ומשקיעים מודעים לעליות ולירידות בביקוש, ולכן הם מתאימים את התפוקה ומשקיעים בפרויקטים כדי לאזן את ההיצע בהתאם לביקוש. עם זאת, המגמה לטווח הארוך נראית דובית, והיסודות הם גם דוביים, מה שאומר שלחץ החיסרון ימשיך בטווח הארוך יותר, למרות ההפך הגבוה בחודשים האחרונים, והמשך הגידול בצריכה, שעשוי להשתנות. בשלב מסוים.

קרא את העדכון האחרון בכתובת תחזית מחיר גז טבעי 2021

 

פרק זמן 3 ימים שבוע 1 חודש 1 3 חודשים 6 חודשים
שינוי +1.1% +3.5% +35.0% +25.3% -23.3%

כאמור, הגז הטבעי שיא בשנת 2005 שיא, אך לאחר משבר 2008, המצב השתנה לעד. לפני כן, נפט וגז היו בקורלציה הדוקה, מכיוון ששני סחורות האנרגיה מופקות. אבל, התודעה הגלובלית עבר למוצרים חסכוניים באנרגיה, שחתם את הגורל למוות בסופו של דבר של דלקים מאובנים, כמו נפט וגז. כמובן, הביקוש לגז הוא עונתי, עם עליות במהלך הסתיו / החורף, מה שעשוי לתת רושם מוטעה באותם זמנים, אך המחיר היה נמוך יותר במשך שנים רבות, וירד ל -1.529 דולר ביוני השנה, שכן נעילה של נגיף הכורון הורידה את הביקוש לכל דבר נוסף, מלבד מקלטים בטוחים, ולא רק לגז ולנפט. הביקוש של החודשים האחרונים נראה כמו קפיצה של חתול מת, ולכן אנו מצפים שהצד העליון יהיה מוגבל בגז, עם עליות מינימליות, אם בכלל, בחודשים הקרובים, בעוד המגמה הדובית הגדולה יותר תתחדש במוקדם או במאוחר, ומוכרים. ידחוף את המחיר לשפל חדש בשנים הקרובות.

תחזית גז טבעי: רבעון 4 2020 תחזית גז טבעי: שנה תחזית גז טבעי: 3 שנים
מחיר: 2.75 דולר – 2.80 דולר

מחיר נהגים: התקדמות Coronavirus, סנטימנט בשוק, מחאה / בחירות בארה”ב

מחיר: 2.40 דולר – 2.50 דולר

מחיר נהגים: לאחר הבחירות בארה”ב, עסקת הסחר באיחוד האירופי ובריטניה, תרשימים טכניים

מחיר: 2 דולר

מחיר נהגים: כלכלה גלובלית, הסכמי אנרגיה נקייה, סנטימנט ארוך טווח

חיזוי מחיר גז טבעי לחמש השנים הבאות

סחורות לסנטימנט הסיכון – כיצד משפיע תחושת הסיכון על הגז הטבעי?

כידוע, מקלטים בטוחים כמו זהב נמצאים בקורלציה שלילית לסנטימנט, ואילו סחורות מתואמות באופן חיובי עם סנטימנט בשווקים הפיננסיים. כאשר סנטימנט הסיכון פועל, הסחורות עולות גבוה יותר, וכשהסנטימנט שלילי הן הופכות להיות דוביות. אבל, הגז הטבעי לא באמת מחויב לסנטימנט המשקיעים מקרוב יותר מדי. ראינו קפיצות ומהפכים תלולים רבים במהלך שני העשורים האחרונים, אך הם לא היו כתוצאה מהסנטימנט. ראינו קריסה במהלך משבר 2008, אחריו הסנטימנט פגע בסחורות ממש חזק, אבל זה כבר התחיל לפני מספר חודשים. במהלך ההתאוששות הכלכלית בשנים הבאות, סחורות אחרות עלו, אך הגז הטבעי לא. במקום זאת, היא נמצאת במגמה דובית ארוכת טווח מאז 2005. השנה נראה כי הסנטימנט הביא לירידת מחירי הדלק ברבעון הראשון, ואז לעלייה ברבעון השני והרבעון השלישי. אבל, זה קשור יותר לדולר מאשר לסנטימנט. לפיכך, פסק הדין הוא כי סנטימנט המשקיע / סיכון אינו משפיע יותר מדי על הגז הטבעי, ועלינו להתרכז יותר בסנטימנט לגבי הגז הטבעי עצמו..

הביקוש למגבלת ההיצע לטווח הארוך

מלבד הרגש, היצע וביקוש הם הגורמים שמניעים את מחירי הסחורות הכי קשה, לרוב, במיוחד בטווח הארוך. בעוד שההיצע והביקוש גדלו ברציפות לגז טבעי, כפי שמראים נתוני IEA בתרשימים שלהלן, התחזיות לעתיד אינן כה ברורות, מכיוון שהעולם עובר מדלקים מאובנים לאנרגיה מתחדשת. זה מוצג בבירור בתרשימי הגז להלן, שם אנו יכולים לראות כי המחיר ירד משיאי שיא בסביבות 16.50 דולר בשנות האלפיים, ל -1.55 דולר מוקדם יותר השנה. חברות גדולות רבות כבר מחקות את נכסיהן בשדות גז, והגרוע ביותר עוד לפנינו.

הביקוש בשוק לגז הוא עונתי – הביקוש בשוק לגז טבעי הוא מאוד עונתי, מכיוון שגז הוא מקור הדלק או מקור האנרגיה העיקרי המשמש לחימום או חשמל, שרובו משמש גם לחימום או קירור. בזמנים בהם הקיץ חם מדי, הביקוש עולה, אך העונה הרגילה לגז טבעי היא בחורף. אמנם, כפי שמסחר בדרך כלל נוהג, ספקולנטים אוהבים לקנות את הנכס לפני העלייה בפועל בביקוש, וכך גם חברות האחסון, כך שהעלייה בגז מתחילה הרבה לפני החורף, לפעמים בקיץ הקודם, והירידה מתחילה בתחילת / אמצע -חוֹרֶף. זה מקל על סוחרים שאוהבים לסחור בתרשימים לטווח הארוך. הם בעצם קונים בתחילת הסתיו, ומוכרים באמצע עד סוף החורף, באסטרטגיית שטיפה וחזרה. בעוד שלקונים אין אחריות אמיתית שהגז יהפוך לשורי בסתיו, כמעט בטוח שבשלב מסוים, בסוף החורף, הגז יהפוך לדובי ויחדש את המגמה הדובית לטווח הארוך. השנה הייתה שונה מכיוון שמחיר הדלק ירד בתקופת החורף והיה שורי מאז מאי, מה שהיה מוזר בתקופות רגילות. אך הנעילה של נגיף העטרה שינתה הכל, כך שאיננו נמצאים בתקופות רגילות כעת, וכן התנודתיות גברה, בהשוואה לשנים האחרונות. הביקוש צפוי לרדת בסך הכל ב -4% במהלך 2020, ואז להתחיל לחזור למצב הרגיל, אך הסכמי האקלים יבטיחו כי הציבור יצטרך להפחית את השימוש בגז ולעבור למקורות אנרגיה נקיים יותר. לכן, העלייה האחרונה בחודשים האחרונים נראית כמו הזדמנות נהדרת לקצר גז טבעי, והניתוח הטכני תומך בכך, כפי שנסביר בהמשך. הביקוש לטווח הארוך נמצא בירידה לדלקים מאובנים, מכיוון שהעולם פונה לעבר מקורות אנרגיה נקיים ומתחדשים, מה שהופך את סחר המכירה בגז למפתה יותר..

הביקוש לגז טבעי היה בעלייה מתמדת

הביקוש לגז טבעי היה בעלייה מתמדת

ההיצע תאם גם את הביקוש


מקור: IEA https://www.iea.org/reports/natural-gas-information-overview

מתאם בין גז טבעי לדולר

המתאם בין הדולר לגז הטבעי הוא שלילי, כמו ברוב הסחורות האחרות. במבט ראשון, לא קשה לראות שהמתאם השלילי בין מדד הדולר למחירי הדלק לא היה חזק במיוחד בעשורים האחרונים. במהלך שנות התשעים, שניהם היו שוריים, אך הם אמורים להיות בקורלציה שלילית, ולכן פירוש הדבר שהמתאם השלילי לא היה שם. במהלך מרבית שנות האלפיים הדולר הפך לשורי, בעוד שהגז נותר במגמה שורית, כך שהמתאם עלה במקצת, אך בעוד הגז הגיע לעלייה בשנת 2005 לאחר העלייה הגדולה, ה- DXY הגיע לשפל בשנת 2008, מה ששוב לא מראה הרבה מתאם. אפילו גודל המהלכים בשני הנכסים לא היה דומה, כאשר מדד הדולר עלה בערך 20% בערכו, בעוד שגז איבד כמעט 80% מערכו. ה- DXY היה בעלייה עד 2016. לעומת זאת, מחירי הדלק המשיכו לרדת, אך הדולר נסחר בטווח מאז. כך שהמתאם החלש אבד שוב. זה רק הצטבר השנה, כאשר הדולר עלה במהלך הרבעון הראשון, ואז הוא התהפך שוב, בעוד הגז הפך לשורי בשלושת החודשים הראשונים, אך עלה מאז. אבל כמו שאמרנו, אנחנו לא חיים בתקופות רגילות והשווקים בעיקר נסחרים בדולר עכשיו, ולכן סחורות שמצוידות בדולר צריכות ללכת בכיוון ההפוך. עם זאת, אני לא חושב שמתאם זה יימשך זמן רב מדי.

ה- DXY התגבר גבוה יותר בשנות ה -90

ה- DXY התגבר גבוה יותר בשנות ה -90

מחירי הדלק עלו גם במהלך שנות ה -90

מחירי הדלק עלו גם במהלך שנות ה -90

ניתוח טכני – האם הגז הטבעי עומד לשבור את טווח 6 השנים?

הגז הטבעי נסחר במגמה שורית במשך עשרות שנים והגיע לשיא של 16.50 דולר. למרות שהזינוק בשנת 2008 היה נמוך מהנתון הגבוה ביותר בשנת 2005, השינוי במומנטום השורי בשוקי האנרגיה המאובנים הגיע בשנת 2008, במהלך המשבר הפיננסי. במגמת העלייה, הממוצעים הנעים סיפקו תמיכה קלה בתרשים החודשי, שהוא היחיד שנלקח בחשבון לצורך ניתוח טכני, מכיוון שיש הרבה רעש בתרשימים האחרים, וזה פשוט מבלבל לכולם..

150 SMA סיפק התנגדות בתקופות בהן נסיגות היו חזקות יותר

150 SMA סיפק התנגדות בתקופות בהן נסיגות היו חזקות יותר

המגמה הוסטה בשנת 2008, והגז הטבעי התרסק נמוך יותר והביא למחיר מתחת לכל הממוצעים הנעים. הממוצעים הנעים הללו הפכו בסופו של דבר להתנגדות במהלך משיכות גבוהות יותר, והם היו ממש אינדיקטורים טובים למכור את הקפיצות בגז. כשהקוצים היו גדולים יותר, 150 SMA (ירוק) סיפק התנגדות; כאשר ההחזרות הגבוהות יותר היו קטנות יותר, התארים הראשונים הקטנים יותר, כגון 50 SMA (צהוב), השתלטו על העבודה ההיא, והיה אירוע אחד שבו 200 SMA (אפור) הפכו את המסלול החוזר בשנת 2011. זה ממוצע נע מספק התנגדות מתחילת 2017, והיה אירוע אחד בשנת 2018 שבו המחיר נשבר מעל זה, אך התהפך ב -150 SMA. המחיר ממשיך להישאר מתחת ל- 50 SMA, שכן המומנטום הדובי לטווח הארוך נמשך, אך בחודשים האחרונים ראינו היפוך שורי, בגלל החולשה המוגברת של הדולר. אם כי, כל הסיכויים מצביעים על סיום המעקב השורי הזה, כאשר המחיר יתעדכן את 50 ה- SMA החודשי שוב, והמגמה הדובית לטווח הארוך עשויה לחדש משם. אז אנו עוקבים אחר מחירי הדלק במטרה לפתוח איתות מט”ח לטווח ארוך ברגע שזה יקרה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map