תחזית מחיר פלטינה לשנת 2021: זמן מכריע לקונים ב- 100 SMA

גם פלטינה וגם כסף ביצעו הרבה יותר טוב מזהב במהלך שנת 2020, ועד כה הם ממשיכים במגמה זו בשנת 2021. כפי שחזינו בתחזית ספטמבר, פלטינה הגיעה ל -100 SMA בתרשים היומי, לאחר שהמשיכה במומנטום השורי. בעשור הקודם פלטינה פיגרה אחרי מתכות מקלט בטוח אחר, ושמרה על מגמה דובית, אם כי בתקופה זו פלטינה שימשה כסחורה יותר מאשר מקלט בטוח. ההתרסקות בפלטינה בשנת 2008, במהלך המשבר הפיננסי העולמי, הייתה גם גדולה בהרבה מזו של זהב וכסף, כאשר הפלטינה איבדה כשני שליש מערכה.

אז, התמונה לא נראתה בהירה מדי עבור המתכת היקרה הזו, והמצב החמיר כאשר נגיף העטרה פרץ בסין ואז בשאר העולם ברבעון הראשון של שנת 2020, ששלח הכל לקרוס. אבל מאז הפלטינה הייתה שורית, שלא כמו זהב שהיה דובי מאז מרץ. ה- XPT / USD שמר על המומנטום השורי, למרות שמטבעות קריפטוגרפיים גנבו את מצב המקלט הבטוח ממתכות יקרות. עם זאת, פלטינה עומדת בפני כמה מכשולים טכניים בדיוק מעל המחיר הנוכחי, כך שנראה האם הקונים יהיו חזקים מספיק כדי למתוח את המגמה השורית למעלה, או אם הפלטינה תצטרף לזהב בטיול שלה כלפי מטה..

נוֹכְחִי פְּלָטִינָה מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר פלטינה

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
6 חודשים +129 +12.9%
1 שנה +165 +17.1%
3 שנים +171 +17.9%
5 שנים +213 +23.3%
מאז 200 +1,185 +266%

 

פלטינה הייתה לפעמים יקרה יותר מזהב, אם כי ההתרסקות בשנת 2008 הייתה מזיקה למתכת זו. אבל בעוד הזהב היה די שורי בעשור הקודם, הפלטינה הייתה דובית. אחת הסיבות לכך הייתה המעבר מפלטינה לפלדיום בתעשיית הרכב, במיוחד לאחר שערוריית הפליטה של ​​פולקסווגן, שם שימש בעבר פלטינה במערכות הפליטה, ופיטר את המנכ”ל הקודם מרטין וינטרקורן. לכן, כמצרך, פלטינה נוטה להיצע ולביקוש.

עם זאת, האיסוף בביקוש לפלדיום, שמתואם מעט לפלטינה, סייע לרכך את הביקוש לאחרון, במהלך שנות העשרים. אבל מאז מרץ 2020 הפלטינה נהנתה מביקוש גבוה יותר, בעוד הפלדיום עדיין לא החזיר את הפסדיה ממרץ. שתי מתכות אלה יכולות לשמש כמקלט בטוח וגם כסחורה – במילים אחרות, נכסי סיכון – לכן צריך לקבוע מה המקרה כדי לסחור בהן, וכרגע הפלטינה מתנהגת כסחורה, והסחורות זינקו גבוה יותר. לָאַחֲרוֹנָה.

 

פלטינה – סיכום תחזית

תחזית פלטינה: H1 2021

מחיר: 1,600 דולר – 1,650 דולר

נהגי מחירים: מתאם דולר ארה”ב, סנטימנט סיכון, קוביד -19

תחזית פלטינה: שנה אחת

מחיר: 1,350 דולר – 1,400 דולר

נהגי מחירים: סיכון סיכון, טכני, מתאם דולר

תחזית פלטינה: 3 שנים

מחיר: 2,000 דולר

נהגי מחירים: ירידה בביקוש, טכני לטווח ארוך, מכוניות חשמליות

 


טבלת פלטינה חיה

 

חיזוי מחיר פלטינה לחמש השנים הבאות

פלטינום היה עד לתנודתיות מדהימה ולכמה מהלכים משמעותיים בשנת 2020, בגלל נגיף הכורון והנעילה הנלוות, שגרמו לכלכלות עולמיות גדולות להתכווץ ברבעון השני של שנת 2020 ושוב ברבעון הרביעי, ועד כה, גם ברבעון הראשון של שנת 2021, ככל שנמשכות המגבלות . לכן, התנודתיות צפויה להימשך בכל השווקים, כולל פלטינה. אך בשל מגוון היישומים הרחב שלה בענפים שונים, צפויה תנופה עלייה נוספת בפלטינה, מכיוון שהביקוש למתכת הלבנה ממשיך לגדול בעקבות ההתאוששות הכלכלית בסין ובארה”ב..

סנטימנט השוק לפלטינה במהלך COVID-19

נראה כי פלטינה ומקלטים בטוחים נפרדו, מכיוון שהזהב היה שורי למדי בעשור הקודם, בעוד שמחירי הפלטינה ירדו. הסנטימנט היה חיובי בעיקר למקלטים בטוחים מאז סוף משבר 2008. הכלכלה העולמית החלה להשאיר את המשבר הפיננסי 2008-09 מאחור, אך המשברים הכלכליים והפוליטיים הבאים, שנמשכו בשנות העשרים של המאה העשרים, שמרו על מקלטים מבוקשים. עם זאת, הפלטינה הייתה שונה; היא החלה לדעוך בספטמבר 2011 והמשיכה במגמה זו עד מרץ 2020. אז הירידה הפכה להתרסקות, מינואר עד מרץ, כאשר הדולר עלה והתגבר על סחורות התרסק בעקבות סגירת סין ברבעון הראשון של השנה שעברה מיתון כלכלי באותה תקופה.

אך המהפך השורי מאז אמצע מרץ היה מרשים. המתכת היקרה השיגה ביצועים טובים יותר מזהב וכסף, כמו גם בשווקים אחרים. נראה כי זו תוצאה של ההרגשה המשתפרת, במיוחד עבור סחורות, שהתנשאו, כפי שהראתה הצעדה השורית של 90 דולר בנפט גולמי מאז אפריל 2020. השווקים עדיין לא בטוחים לגבי הכלכלה העולמית וכיצד העולם יעוצב מחדש מבחינה פוליטית וכלכלית, אך הם מסתמכים על כמות המזומנים יוצאת הדופן שהושלכה לשווקים ולכלכלות על ידי בנקים מרכזיים וממשלות ברחבי העולם. זה שמר על שורי הסחורות ושוקי המניות. כרגע אנו רואים האטה בכלכלה העולמית, מכיוון שכלכלת אירופה, יחד עם כלכלות מסוימות אחרות, נופלות שוב למיתון, אך הדבר לא השפיע על הפלטינה, שעשתה שיאים חדשים בינואר..  

אספקה ​​וביקוש פלטינה 

לְסַפֵּק – שרשרת האספקה ​​סבלה גם במהלך ההגבלות הראשוניות של נגיף הכורון ברבעון הראשון וברבעון השני של שנת 2020, מכיוון שהנעילה השפיעה על כוח העבודה בענף הכרייה. אך חלקים גדולים בשוק, מבחינת ההיצע והביקוש, חזרו לרמות התפעוליות לפני וירוס ברבעון השלישי של שנת 2020. התנאים הכלכליים העולמיים השתפרו לעומת המחצית הראשונה של 2020, מה ששיפר גם את הביקוש, כפי שנראה לְהַלָן. הפלטינה עשתה התאוששות חזקה במחצית השנייה של 2020, כאשר הכלכלה העולמית התחדשה, כאשר ההיצע גדל ב -48%, בעוד שהביקוש זינק ב -75%.

היצע הפלטינה נמוך מהביקוש בהמשך

כאמור לעיל, כמצרך פלטינה נוטה לכוחות ההיצע והביקוש. התכונה המסוימת לפלטינה היא שרובו מיוצר בדרום אפריקה, שהיא יצרנית גדולה של חומרי גלם רבים, אך 75% מייצור הפלטינה העולמי מרוכז ב- SA, מה שהופך את צד ההיצע לפגיע לחברתי, פוליטי, מזג אוויר ואירועים אחרים המתרחשים שם. בשנים האחרונות, ייצור הפלטינה סבל בדרום אפריקה, כשהבעיות העיקריות נובעות מסכסוכי עבודה, חוסר יציבות פוליטית, חוסר היציבות של ראנד דרום אפריקה וכו ‘. אירועים אלה הובילו לשיבושים בייצור במהלך 2 עד 3 השנים האחרונות. . בנוסף לרגש הסיכון ההולך ומחמיר, זו הייתה סיבה נוספת לעליית מחירי הפלטינה מאז 2018. כעת, פרוץ נגיף העטרה אילץ יצרנים גדולים, כמו אימפלה פלטינום ואנגלו אמריקן פלטינום, להישאר סגורים, בגלל נעילה. אמצעים. אני לא יודע איך עובד הרחקה חברתית בכרייה, מעל או מתחת לפני הקרקע, אבל אם גם זה נושא, זו תהיה בעיה נוספת מצד ההיצע. זו יכולה להיות סיבה נוספת לעליית מחירי הפלטינה מאז אמצע מרץ אשתקד.

דרש הביקוש לפלטינה ספג מכה בעשור האחרון, במיוחד בשל הבעיות עם פולקסווגן בשנת 2015, שכידוע נתקבלו נתוני פליטת פחמן, והורידו את הקריאות של מכוניות דיזל שהשתמשו בפלטינה במערכות הפליטה. אחרי כל דרמת הפליטות, תעשיית הרכב החלה להעביר את הביקוש מפלטינה לפלדיום, ובמידה מסוימת לרודיום. כידוע, מחיר הפלדיום עולה מאז 2016, בסביבות 400 דולר לסכום נמוך מ -3,000 דולר עד פברואר 2020, והמעבר מפלטינה לפלדיום בתעשיית הרכב הייתה אחת הסיבות העיקריות לעלייה זו, מאז זהו גורם ארוך טווח. כמובן, זה שלילי עבור הפלטינה, ומכאן הירידה בת העשור.

אך חלו התפתחויות חיוביות ביחס לביקוש לפלטינה מאז אמצע שנות ה -20. היצע המתכות העולמי של קבוצת פלטינה (PGM), הכולל פלטינה, פלדיום ורודיום, צפוי להגיע בשנת 2024 ל 22.44 מיליון אונקיות, בשיעור צמיחה של 6.8%, בעוד שהביקוש צפוי לעלות שוב על ההיצע בשנת 2021.

הביקוש בחמשת הרבעונים הקודמים על פי הענף

ישנן מספר סיבות לכך, החל מעיור עולמי מואץ, תיעוש מהיר, אימוץ גבוה של תרופות מבוססות פלטינה והגברת הביקוש לתאי דלק, שכולן צפויות להניע את השוק. ב H1 של שנת 2020, פרוץ מגיפת הנגיף הכורוני השפיע לרעה על שוק הרכב, מכיוון שהנעילה הראשונה ריסקה את הכלכלה העולמית, ואיתה גם ענף הייצור. אך לגל ההגבלות השני אין השפעה על המגזר הזה. במקום זאת, הייצור והייצור התעשייתי זינקו יותר בחודשים האחרונים, לכמה מהרמות הטובות ביותר שנרשמו, מה שמשמר את הייצור. סין חזרה, ופועלת על כל הצילינדרים, מה שאומר שהביקוש הסיני לפלטינה בתעשיית הרכב והתכשיטים ימשיך לגדול. בשנת 2021 הציפיות הן לזינוק של 24% לעומת השנה בהשוואה לביקוש העולמי לפלטינה לרכב, כאשר הייצור האוטומטי הקל צפוי לגדול ב -15% וייצור הרכב הכבד בכ -5%. האסטרטג של UBS Global Wealth Management סבור כי כסף ופלטינה יעלו על זהב בשנת 2021, ככל שהכלכלה העולמית תתאושש והביקוש התעשייתי יעלה. על פי WPIC, תחזית הפלטינה מ -2021 מצביעה על כך שההיצע יגדל ב -17%, והביקוש ב -2%. המשמעות היא הגירעון השנתי השלישי, שצפוי לעמוד על -224 קוב. הביקוש לתכשיטים סיניים צפוי לגדול לראשונה מזה שבע שנים.

ניתוח טכני – האם 100 SMA יישבר?

פלטינה ביצעה שלושה מהפכים גדולים בשני העשורים האחרונים וייתכן שתהיה היפוך גדול נוסף, שיהיה שורי אם זה יצליח. בתרשים החודשי שלהלן אנו רואים שה- XPT / USD היה במגמת עלייה מתמדת מאז שנות ה -90. קצב המגמה עלה במידה ניכרת במהלך 2006-07, בעוד שברבעון הראשון של שנת 2008, מחירי הפלטינה זינקו גבוהים יותר והגיעו לשיא של 2,302 דולר במארס באותה שנה. ואז הגיע המשבר הפיננסי ב -2008, שגרם לצלילה נמוכה יותר ב- XPT / USD לסביבות 750 $. אבל הפלטינה התאוששה היטב בשנים שלאחר מכן, ועלתה ל -1,920 $ באוגוסט 2011. אז החלה מגמת הירידה, ופלטינה נכנסה לדובי. מגמה מאז, אם כי ייתכן שהמצב השתנה מאז מרץ אשתקד, במיוחד אם 100 ה- SMA נשברים. במהלך מגמת העלייה, שנמשכה עד שנת 2008, 20 SMA (אפור) סיפק תמיכה ב- XPT / USD במסגרת הזמן החודשית.

אך הממוצע הנע הפך להתנגדות בעשור האחרון, שהיה אישור נוסף לכך שהמגמה השתנתה. ממוצע נע זה היווה אינדיקטור טוב שכנגדו ניתן למכור פלטינה. התמיכה הקודמת בסך 750 דולר נשברה במהלך ההתרסקות ברבעון הראשון של שנת 2020, שהגיעה לאחר פמוט הסיכה הפוך בינואר סימן לירידה. עם זאת, המחיר התהפך וכעת הוא מעל 50 SMA (צהוב) שהפך לתמיכה באוגוסט ובספטמבר. זה היה סימן לכך שמגמת הירידה הגדולה יותר עשויה להסתיים, והמומנטום הפוך נמשך. המחיר הגיע ל- 100 SMA (ירוק), שתלוי מעל 1,100 $, אך הממוצע הנע הזה דחה את המחיר בניסיון הראשון של הקונים, כך שהוא עשוי להפוך להתנגדות כעת. אם 100 SMA מחזיקים, אנו עשויים לראות נסיגה ל- 50 SMA ומהפך שורי משם, כנראה עד הקיץ. אם 100 SMA נשבר, היעד הבא יהיה ההתנגדות הקודמת בסך 1,200 $, שם עומד גם 200 SMA (סגול).  

100 ה- SMA החזיקו כהתנגדות בניסיון הראשון בינואר

בתרשים השבועי אנו רואים שממוצעים נעים הגדירו את המגמה לפלטינה, מלבד הרכבת הרים הגדולה שראינו מ 2008 עד 2011. במהלך המגמה העליונה ברוב שנות האלפיים, 50 SMA (צהוב) וה 100 SMA (ירוק) סיפק התנגדות. לאחר מכן, לאחר רכבת ההרים, המגמה הפכה לדובית, והממוצעים הנעים הללו, יחד עם 200 SMA (סגול) הפכו להתנגדות. אך כעת המחיר עבר מעל הממוצעים הנעים הללו, ו- 50 SMA כבר הפכו לתמיכה. אז זהו סימן נוסף לכך שהמגמה עשויה הייתה להיות שורית, אם כי, כאמור לעיל, פריצת ה- 100 SMA בתרשים החודשי לעיל תהיה הגורם המכריע שם..   

פלטינה עברה מעל לכל תואר שני במצעד השבועי

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map