תחזית מחיר כסף לשנת 2021: האם התמיכה תחזיק בכסף?

תופעות מוזרות מתרחשות בשווקים הפיננסיים בשבועות האחרונים כאשר סוחרים קמעונאיים ומשקיעים מנסים מסע צלב נגד וול סטריט; זה התחיל עם סוחרים קמעונאיים ומשקיעים בעקבות פוסט שפורסם ב- Reddit לרכוש מניות של GameStop, שהפליגו לכדי גל. הביטקוין זינק גם בכ- 8,000 $ לאחר שאלון מאסק פרסם גם הוא ב- Reddit #Bitcoin לקראת סוף פברואר. כסף היה הנכס האחרון שקיבל דחיפה מקהילת הסוחרים של רדיט, לאחר שפרסום שפורסם על רדיט בשבוע שעבר הכריז על סילבר “הקצר הגדול ביותר בעולם” ועודד סוחרים להיערך בנאמנות ה- iShares כדרך לדבוק בה בנקים. ה- iShares Silver Trust של BlackRock Inc., המוצר הגדול ביותר בבורסה העוקב אחר המתכת, רשמה ביום שישי זרם נטו חסר תקדים של 944 מיליון דולר..

הביצועים בנכסי מקלט בטוח היו מעורבים במהלך שנת 2020. הם התחילו את השנה במאזן שורי מעט, בגלל המתיחות במזרח התיכון, אך התרסקו נמוך יותר בפברואר ובמרץ, בגלל הפאניקה הראשונית לאחר שוירוס הכורון נסע לאירופה. מקלטים בטוחים חזרו למגמתם השורית לאחר שמצב הפאניקה נכבה, כאשר כסף וזהב צעדו גבוה יותר ככל שהכלכלה העולמית נכנסה למיתון עצום. הכסף כמעט שולש בערכו בתוך כמה חודשים, וזינק מעל 10 דולר ל -30 דולר, ואילו הזהב עשה שיאי שיא, ועלה מעל 2,000 דולר..

בתחזית האחרונה שלנו לטווח הארוך השארנו כסף עם מומנטום שורי חזק, אם כי המומנטום הזה לא נמשך זמן רב, ובמהלך השבוע השני של אוגוסט ראינו היפוך דובי במתכות מקלט בטוח. הזהב איבד יותר מ -300 דולר, ושוב ירד מתחת ל -2,000 דולר, שם הוא נסחר מאז, בעוד כסף קופץ בטווח, בערך בין 22 דולר ל -30 דולר. לכן, כסף ביצע הרבה יותר טוב מזהב בתקופה זו , עם יחס הזהב / כסף, כפי שמוצג בתרשים בהמשך, וירד מאמצע מרץ 2020. בסך הכל, כסף סיים את השנה עם עליות ראויות, אם כי 2021 לא יכול להיות מאוד שורי מבחינתה, כפי שתראו מה ניתוח להלן.      

נוֹכְחִי כסף מחיר: $

 

שינויים אחרונים במחיר הכסף

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
6 חודשים +4.62 +17.8%
1 שנה +8.21 +46.4%
3 שנים +8.86 +52.1%
5 שנים +11.65 -81.5%
מאז 2000 +20.48 +379%

 

כאמור לעיל, מקלטים בטוחים עברה שנה מעורבת בשנת 2020; למרות שזה אולי נראה שהם צברו ערך, מה שהם עשו במונחי דולר. עם זאת, ניתן לייחס זאת לחולשה הבולטת בדולר במהלך תקופה זו. למרות זאת, מתכות מקלט בטוח, כמו זהב וכסף, נסוגות נמוכות יותר מאז אוגוסט, בעוד שהעלייה במטבעות המקלט הבטוחה הייתה קטנה בהרבה מהירידה בדולר, מה שמראה כי מקלטים בטוחים בסך הכל נעצרו מאז אמצע שנת 2020.

הביקוש התעשייתי לכסף גדל, אך עדיין לא ראינו שום מומנטום שורי גדול. אפילו העצרת בדצמבר בזהב ובכסף הסתיימה כעת, כאשר המחיר הפך שוב לדובי בשבועיים הראשונים של ינואר. התנודתיות בוודאי הייתה גבוהה למדי, כאשר המחיר עשה כמה נדנדות, מה שהציע כמה הזדמנויות מסחר טובות, אם כי גם הסיכון היה גבוה למדי. כעת, לכסף, המחיר יורד שוב, ואם המצב בדולר ישתפר בשנת 2021, כך שהוא אמור להיות בנקודות מסוימות, זו עשויה להיות שנה דובית לכסף וזהב..

 

אירועים קרובים שישפיעו על מחיר הכסף

 

יום שלישי, 2 בפברואר 2021 Q4 תוצר QoQ גוש אירו

יום רביעי, 3 בפברואר, 2021   מדד המחירים לצרכן לינואר ינואר (YOY)

 


כסף – סיכום תחזית

תחזית כסף: H1 2021

מחיר: 122 דולר – 23 דולר

מניעי מחירים: סנטימנט שוק, COVID-19, כלכלה גלובלית, פוליטיקה

תחזית כסף: שנה אחת

מחיר: 21 דולר

נהגי מחירים: פוסט COVID-19, מעמד של מקלט בטוח, רטוריקה של בנקים מרכזיים פחות יונים?

תחזית כסף: 3 שנים

מחיר: 30 דולר – 32 דולר

מניע מחירים: כלכלה גלובלית, מצב מקלט בטוח, סנטימנט שוק

 

תרשים חי סילבר

 

כסף – חיזוי מחיר XAG / USD לחמש השנים הבאות

כסף היה במגמה דובית במשך כעשור, לאחר שעלה בשנת 2011 מעט מתחת ל -50 דולר, במהלך משבר החוב בגוש האירו, שגרם למקלטים גבוהים יותר ולסחורות נמוכות יותר. נראה היה שהמגמה השוייתית אולי התחדשה שוב לאחר הזינוק במחצית הראשונה של 2020, אך לא היה מעקב אחר המחצית השנייה של השנה שעברה, ובשנת 2021 התחיל דובי לכסף, שנסוג נמוך יותר והפסיד. כמעט 4 דולר עד כה. בתקופות לא ודאיות אלה, שבהן נראה כי הכלכלה העולמית משתנה, אולי יחד עם הסצינה הפוליטית, זהב וכסף היו צריכים להיות שוריים ביותר, אך שוק המטבעות הקריפטוגרפיים קיבל מעמד של מקלט בטוח בשנת 2020 וגנב את אור הזרקורים ממקלט הבטיחות המסורתי . הערות מושל בנק יפן הרוחיקו קורודה חיזקו זאת בדצמבר. אז, איך שלא מסתכלים על זה, הכל מצביע על נסיגה נוספת בחודשים הקרובים, במיוחד אם הכלכלה העולמית מתחילה להתאושש באביב..   

כסף מאבד את מעמדו הבטוח במהלך משבר וירוס הקורונה?

מתכות יקרות כמו כסף וזהב היו בעבר המקלט הבטוח האולטימטיבי, כלומר הם הופכים לשוריים כאשר הסנטימנט בשווקים הפיננסיים הופך לשלילי, מכיוון שסוחרים ומשקיעים מעבירים את כספם למכשירים כאלה למען הבטיחות. עם זאת, ראינו התרסקות במתכות היקרות בפברואר / מרץ, כאשר מגפת נגיף הכורון פגעה באירופה. זאת כתוצאה מבהלה עצומה שהפכה את הסוחרים לדולר כמטבע רזרבה עולמי. ברגע שהבהלה הסתיימה, המגמה התהפכה, וכסף וזהב נכנסו למגמה שורית חזקה, שנמשכה עד השבוע השני של אוגוסט..

בחודש אוגוסט המהלך השורי הסתיים ככל שהסנטימנט השתפר, ושני המכשירים הללו נסוגו נמוך יותר. הנתונים הכלכליים מכל רחבי העולם הראו ריבאונד חזק לאחר הפתיחה המחודשת בעקבות נעילת COVID-19 באביב. המקלטים המסורתיים לא חידשו את המגמה השורית שלהם, למרות שהכלכלה העולמית נדחתה שוב מאז אוקטובר, כאשר המגבלות גדלות והנעילה חוזרת במדינות מסוימות, במיוחד באירופה, לאחר ההכרזה של נשיאת האיחוד האירופי, אורסולה פון. דר ליין בינואר על הגבלות נוספות ואזור כתום בתוך האיחוד. היה מהלך שורי בחודש דצמבר, אך זה היה בעיקר מהלך של דולר אמריקני, שראה את הגרין גב נופל עוד יותר לאחר הבחירות לנשיאות ארצות הברית. עכשיו, באמצע ינואר, הכסף עדיין יורד מטה, מה שלא מתואם עם הרגש המידרדר.

למרות התפתחות החיסונים, נגיף העטרה עדיין נמצא במערב, ואירופה ובריטניה הולכות לקראת מיתון כפול. אבל כסף וזהב לא הופך לשורי, וזה מחמיר מהעובדה שהדולר האמריקני היה דובי ביותר מאז מרץ אשתקד. מקלטים בטוחים היו צריכים לעלות, אבל המתכות היקרות המסורתיות לא זכו מאז אוגוסט. זה מראה שאולי הם מאבדים את מעמד מקלט הבטוח שלהם, אחרת זה הצטמצם במידה ניכרת. מטבעות קריפטוגרפיים גנבו את אור הזרקורים שלהם, לאחר שקיבלו מעמד של מקלט בטוח, שראה אותם גואה לחלוטין במשך כמעט שנה. אז, המקלטים המסורתיים החמיצו את ההזדמנות מאז אוגוסט, וכאשר הדולר יהפוך לשורי, שעשוי להגיע בקרוב, הם יהיו בבעיה אמיתית..      

יחס זהב-כסף

יחס הזהב / כסף, שמראה כיצד שתי המתכות היקרות הללו בהשוואה זו לזו, גדל מאז 2011. אז עמד היחס על כ -32 ואילו הגבוה באמצע שנת 2020 עמד על 93.50. במהלך העלייה בממוצע, הממוצעים הנעים עשו עבודה נהדרת במתן תמיכה, כאשר תקופת התארים המתקדמת יותר כמו 50 SMA (צהוב) עשתה זאת כאשר קצב העלייה היה חזק יותר, ואילו הגדולים יותר תמכו במחיר כאשר המגמה האטה. והנסיגות התחתונות היו חזקות יותר. היחס הגובר של XAU / XAG פירושו שמחיר המתכות הללו סטה, מה שניתן לראות מהתרשימים שלהלן בניתוח הטכני, כאשר הזהב הפך שורי למדי מאז 2018, בעוד כסף נסחר לרוחב עד אמצע מרץ אשתקד..

200 SMA הפך למדד התנגדות גדול לדחוף מעל עכשיו

זה נמשך עד תחילת השנה, אז היחס הפך משורי להתפוצץ גבוה יותר, שכן המתיחות בין ארה”ב לאיראן, ואחריה הפריצה של נגיף העטרה בסין ואחר כך באירופה, שלחה מקלטים מסורתיים שעולים יותר וייצור זהב. כמה שיאי שיא מעל 2,000 דולר. כסף גם זינק גבוה יותר, והשיג כמעט 20 דולר במהלך נחשול הנגיף של קורונה עד אוגוסט, אך הזהב עלה בסביבות 625 דולר. כתוצאה מכך, יחס הזהב / כסף עלה מ -87 ל -127 בסוף פברואר ובשבועיים הראשונים של חודש מרץ. אבל הזינוק הסתיים אז, והיחס צנח מתחת לגיל 70 עד אוגוסט. הממוצעים הנעים הפכו מתמיכה להתנגדות בתרשים השבועי, כאשר 20 SM (אפור) עשו זאת תחילה, ואז 200 SMA (סגול) דחו את המחיר בספטמבר, לאחר המעקב החוזר גבוה יותר..

היחס נותר לטובת כסף  

בתרשים היומי, ממוצעים נעים הפכו גם הם להתנגדות לאחר המהפך הדובי, שבא בעקבות הזינוק. המהפך אותת על ידי הפמוט היומי של הדוג’י בראשו. 100 SMA (ירוק) סיפקו התנגדות בתרשים מסגרת זמן זה במהלך נובמבר, בעוד ש- 50 SMA הפך בשבועות האחרונים מתמיכה להתנגדות. לכן, יחס הזהב / כסף נסחר ליד השפל ברמות 2015-17, והראה שהביקוש לכסף היה גבוה יותר מהביקוש לזהב, וכסף מחזיק מעמד טוב יותר מזהב במהלך המהפך הדובי מאז אוגוסט. . זה היה חיובי לגבי כסף וזה צמצם את ההפסדים, אך אנו עשויים לראות קפיצה ביחס XAU / XAG אם הממוצעים הנעים יישברו בתרשים השבועי. אם זה המקרה, והביקוש למקלטים מסורתיים ימשיך לרדת, אנו עשויים לראות את הירידה בכסף מואצת, אם כי זה יהיה תלוי גם בדולר האמריקני..    

עוד חבילות גירוי של COVID-19 המסייעות לכל הנכסים

בתקופות נגיף העטרה, הרבה מזומנים, בהיקף של עשרות טריליוני דולרים, זרמו לשווקים. החוב העולמי גדל בסביבות 20 טריליון דולר. הסיבוב הראשון של וירוס הכורונים שלח את כל הכלכלות ברחבי העולם למיתון עמוק, מכיוון שרוב העסקים נסגרו. בנקים וממשלות מרכזיות הציגו כמה תוכניות גירוי כלכליות מרכזיות שיסייעו להילחם בהתרסקות הכלכלית. אחרי סיבוב הנעילה הראשון הכלכלה נפתחה מחדש והחיים התחילו מחדש במידה מסוימת, כך שבקיץ ראינו ריבאונד, אך מצב דומה חוזר על עצמו כרגע, עם מגבלות ונעילה חדשים, בעוד הבנקים המרכזיים ממשלות מוסיפות לחבילות הגירוי הקודמות, ושולחות את החוב העולמי גבוה יותר.

נשיאת הבנק המרכזי האירופי, כריסטין לגארד, הודיעה בסוף דצמבר כי הבנק המרכזי של אירופה יגדיל את תוכנית הגירוי בנגיף הכורון ב -500 מיליארד אירו, מ -1.35 טריליון יורו ל -1.85 טריליון אירו. נציבות האיחוד האירופי גם העבירה את התקציב, שכלל את חבילת התאוששות הנגיף הכורוני, בהיקף של יותר מ -2 טריליון דולר, לאחר חודשים של משא ומתן. בארה”ב העביר הקונגרס הצעת חוק ליותר מ -2 טריליון דולר בדצמבר, כ- 900 מיליארד דולר מהם יועברו לקרן קורונאווירוס. צעדים אלה כוללים תוספת אבטלה פדרלית של 300 דולר לשבוע והלוואות של תוכנית הגנת המשכורת על 284 מיליארד דולר. התוכנית כללה גם 600 דולר בתשלומים ישירים ו -8 מיליארד דולר להפצת חיסון Covid-19.

1.4 טריליון דולר נוספים עתידים לממן את הממשלה עד ספטמבר, בעוד יו”ר ה- FED, ג’רום פאוול, הודיע ​​כי הבנק המרכזי אינו מתכוון להקטין את רכישת הנכסים בקרוב. היו חששות כי עלייה חדה מהצפוי באינפלציה עלולה להוביל להתחדדות בתוכנית רכישת האג”ח של הפד. אך פאוול אישר כי הקלות כמותיות יימשכו כפי שהן, כך שלא יהיה מחסור במזומן בעתיד הנראה לעין, ורוב השווקים ייהנו מכך. שוקי המניות ומטבעות הסיכון בהחלט ינצלו זאת וכך גם הסחורות. עם זאת, הזהב והכסף בירידה מאז אוגוסט, למרות כמות המזומנים המוגזמת לשווקים.

ניתוח טכני – האם אנו יכולים לצפות לתיקון דובי בכסף – XAG / USD? 

טווח המסחר עבר מעל הקודם

אם מסתכלים על התרשים החודשי לעיל, אנו יכולים לראות כי ככל שההיסטוריה מראה, הייתה הטיה קלה כלפי מעלה ב- XAG / USD, כאשר הממוצעים הנעים מספקים תמיכה במהלך הנמוכות. ברוב שנות האלפיים, 20 SMA (אפור) סיפקו תמיכה, וקצב המגמה היה חזק למדי. המחיר היה מציאת התנגדות מתחת ל -15 $, שהיו אזור תמיכה והתנגדות חשוב במשך זמן רב, אך אזור ההתנגדות נשבר ואזור התנגדות נוסף נוצר מ- $ 21 ל- $ 22. בשנת 2008 ראינו היפוך דובי ומעקב חוזר. עד 8.50 דולר. אבל 100 SMA (ירוק) הפך לתמיכה הפעם והפך את המחיר בחזרה אחרי המשבר הפיננסי העולמי. משבר גוש האירו הפך את תחושת הסיכון לשלילית מאוד בשנים שלאחר מכן, ובשנת 2011 הכסף התקרב למדי ל -50 דולר לאחר עלייה חזקה. אבל הרמה העגולה הגדולה ההיא הייתה מכשול פסיכולוגי גדול מדי עבור הקונים שוויתרו והמחיר ירד לאחר שהסנטימנט התחיל להשתפר בשווקים הפיננסיים..

אך הירידה לא הייתה קו ישר, כאשר ממוצעים נעים מספקים תמיכה בדרך למטה ועוצרים את הנפילה במשך מספר חודשים לפחות. 20 SMA (אפור) ו- 50 SMA (צהוב) שימשו כמדדי תמיכה בתחילה, ואז 100 SMA (ירוק) ולאחרונה 200 SMA (סגול) סיפקו תמיכה בכסף עד 2019. בשנה שעברה הכסף זינק גבוה יותר במהלך המחצית הראשונה, כאמור, פורצת מעל ההתנגדות השנייה בסביבות 21-22 $, שנראה שהפכה לתמיכה כעת, בדומה לרמת ההתנגדות הראשונה סביב 15 $.      

20 SMA השיגו את המחיר בטבלה השבועית

בתרשים השבועי אנו רואים כי ה- XAG / USD נסחר בטווח שבין 2014 עד יולי 2020, למרות ההפסקה הקצרה באמצע מרץ אשתקד, אז הכל התרסק עקב פריצת נגיף העטרה באירופה, לפני המהפך השורי הגדול. . אז, זה לא נחשב להפסקה ראויה. המחיר זינק גבוה יותר, והתקרב למדי ל -30 $, המהווה מחסום פסיכולוגי עגול נוסף, אך הוא התהפך בחזרה באוגוסט, אם כי אזור ההתנגדות הקודם מעל 21 $ הפך לתמיכה והחזיק מאז. 20 ה- SMA השיגו את המחיר לקראת סוף השנה שעברה, והעלו את המחיר גבוה יותר, אך רוכשי הכסף לא הצליחו להשיג שיאים חדשים, והמחיר חוזר למטה. הכישלון להגיע לפחות לשיא הקודם מתחת ל -30 דולר הוא סימן לכך שהקונים אינם בטוחים לשמור על עמדותיהם קרוב לאזור ההתנגדות ולא דוחפים למגמה להפוך לשורית בתרשים השבועי. אז, עכשיו המוכרים שוב אחראים.    

100 SMA משמש שוב כתמיכה בתחתית

בתרשים היומי אנו רואים שהמחיר קופץ בטווח במשך כשנה, מלבד הצלילה במארס אשתקד, והם התעלמו מממוצעים נעים, מכיוון שהם אינם עובדים טוב מדי כאשר נכס מסתובב הצידה למשך הרבה זמן. אבל המחיר זינק ביולי ובתחילת אוגוסט והדפיס שיא של 29.90 $ לפי המתווך שלי. הזינוק הסתיים אז, והוא נסוג נמוך יותר ומצא תמיכה בממוצע נע. הנסיגה נעצרה באזור ההתנגדות הקודם מתחת ל 22 $ ואז הקפיצה גבוה יותר. אם כי, כאמור לעיל, הכסף התחלף מתחת ל -28 דולר, שהוא נמוך ב -2 דולר לעומת השיאים הקודמים, מה שמראה שהקונים לא מוכנים לחדש את המגמה השורית בקרוב.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map