תחזית CHF רבעון 4 2020: USD / CHF להמשך האיחוד

הפרנק השוויצרי (CHF) פחות תנודתי מרוב הגדולות במט”ח, למרות התערבויות מזדמנות של הבנק הלאומי השוויצרי (SNB). עם זאת, התנודתיות ב [[USD / CHF]] גדלה השנה בעקבות האירועים העולמיים. בחודש פברואר ראינו ירידה של 8 סנט ואז היפוך חזרה בחודש מרץ, אך המהלך הזה היה בעיקר תוצאה של הדולר, שהתנשא כמטבע רזרבה עולמי, כאשר השווקים החלו להיכנס לפאניקה כתוצאה מווירוס העטרה. התפרצות. התנודתיות ירדה מאז, אך ההטיה לזוג זה הייתה דובית בתקופה זו, כאשר גם מדד הדולר (DXY) ירד, מה שאומר שהמהלך הדובי מאז סוף מרץ הגיע שוב מה- USD. למרות ש- [[USD / JPY]] נותר כמעט ללא שינוי במשך מספר חודשים, מה שמצביע על כך ש- CHF, לפחות, לא ירד כמו ה- JPY, שבא בעקבות הדולר, כאשר העולם נפתח מחדש וסנטימנט הסיכון השתפר. מצד שני, ה- CHF לא בדיוק זינק כמו זהב, שנשבר מעל 2,000 דולר באוגוסט. SNB נקטה כמה צעדים כדי לנטרל את כלכלת ההתקשרות, עקב נעילת COVID-19 והפרנק השוויצרי החזק יותר מול הדולר. אך ייתכן שהמצב משתנה עבור זוג זה כעת, כפי שמראים האינדיקטורים הטכניים בסעיף הניתוח הטכני להלן.

 

נוֹכְחִי USD / CHF מחיר: $

שינויים אחרונים ב- USD / CHF מחיר

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים -0.004 דולר -0.4%
6 חודשים 0.043 דולר 4.7%
1 שנה 0.067 דולר -7.3%
5 שנים 0.053 דולר 5.8%
מאז 2000 -0.823 דולר -46.6%

 

USD / CHF

כאמור לעיל, הדולר / CHF נמצא במגמה דובית מאז סוף מרץ, שכן הדולר ירד מצד אחד, בעוד שה- CHF היה יציב במקרה הרע, או שורי מעט, כמקלט בטוח בתקופות אי-וודאות אלה, נראה ממדד CHF (SXY) להלן. אך המצב משתנה, כאשר כלכלת ארה”ב מחלימה היטב, בעוד שהכלכלות האירופיות מאטות, מה שישפיע לרעה על כלכלת שוויץ, מה שאומר בתורו כי הירידה בדולר ארה”ב תסתיים, ובקרוב מגמת הטווח ב [[USD / CHF]] תשתנה ככל הנראה. הניתוח הטכני מצביע גם על היפוך שורי בקרוב. אמנם, צמד זה נסחר בטווח של 15 סנט מאז 2010, שכנראה ימתח לעשור זה, כאשר צמד זה מתהפך גבוה יותר מהרמות הנמוכות של הטווח, שנמתחות בין 0.87 ל -1.03. אבל העולם משתנה במהירות עכשיו, ואף אחד לא יודע איך זה יסתיים ואיך העולם יוסדר מחדש, אבל אם העתיד יישאר לא בטוח, הדולר וה- CHF יישארו מבוקשים, מה שמצביע גם על הצידה. פעולת מחיר בתרשימים גדולים יותר במסגרת הזמן.        

תחזית USD / CHF Q4 2020: 0.95-0.96 תחזית USD / CHF שנה אחת: 0.63-0.65 תחזית USD / CHF לשלוש שנים: 0.55-0.60
מחיר נהגים: COVID-19, סיכון גלובלי, בחירות בארה”ב  מחיר נהגים: פרסום בחירות בארה”ב, סיכון, התאוששות כלכלית עולמית,  מחיר נהגים: כלכלה / פוליטיקה בגוש האירו, מתאם דולר, כלכלה גלובלית

חיזוי מחיר USD / CHF לחמש השנים הבאות

כלכלת שוויץ קשורה קשר הדוק מאוד לכלכלת גוש האירו, שכן שוויץ היא מדינה קטנה המוקפת באיחוד גדול ורוב העסקים עם העולם החיצון נעשים עם האיחוד האירופי או באמצעותו. לכן, ה- SNB רוצה לשמור על הצמד CHF ליורו, מכיוון שהדבר מבטל הרבה כאבי ראש לעסקים, בגלל תנודות במחירים בשני המטבעות. הם אכן ניסו לשמור על הצמד CHF ליורו ב -1.20. אבל היתד הוסר בינואר 2005 וה- USD / CHF איבד כ -20 סנט בתוך כמה שעות, כאשר מתווכים רבים פשטו את הרגל. עם זאת, המחיר חזר לטווח, אם כי ישנם מספר גורמים אשר עשויים להשפיע על זוג זה במידה רבה. אנו ניקח אותם בחשבון בתחזית USD / CHF זו.     

האם COVID-19 ידחוף את המקלט הבטוח עוד יותר ל- CHF?

מקלטים בטוחים נהנו ממגפת הנגיף הכלילי, שפגעה בעיקר בסנטימנט בקרב הצרכנים. הכלכלה העולמית ספגה מכה גדולה ואנחנו היינו עדים למיתון בזק במהלך חודשי הנעילה בחודשים מרץ ואפריל, מה שגרם לסיכון הסיכון נמוך יותר והביקוש למקלטים בטוחים עולה. כתוצאה מכך, ה- CHF טיפס גבוה יותר מאז חודש מרץ, לאחר נסיעה ברכבת הרים בשבועות הקודמים. הכלכלה העולמית החלה להתאושש לאחר הפתיחה המחודשת, אך הריבאונד התקרר ברוב העולם, מה ששומר על תחושת הצרכן די נמוכה ואמון המשקיעים עדיין בשטח שלילי. אנחנו עדיין לא יודעים מתי COVID-19 עתיד להיות נחלת העבר, שכן מקרי מוות וזיהומים נופלים, אך הם עדיין נמשכים, והמגבלות נמשכות גם במקומות מסוימים, עם איומים של הגבלות נוספות או אולי נעילה, כמו בוויקטוריה שבאוסטרליה, והיא תחזיק את תחושת הסיכון בלחץ, בעוד הדרישה למקלטים בטוחים. אבל, כל הסיטואציה עם נגיף הכורון גוועת ותסתיים בשלב כלשהו. המגבלות יקלו אם יהיו כאלה, מכיוון שהאנשים כבר עייפים מהם, מה שאומר שהסנטימנט הנובע מ- COVID-19 יתחיל להשתפר והביקוש ממקלטים בטוחים יירד. ראינו כבר היפוך דובי בזהב בשבועות האחרונים, מכיוון שהוא נסוג מתחת ל -2,000 דולר, בעוד שבסופו של דבר בשבוע האחרון נוצר פמוט שורי למדי USD / JPY, מה שמצביע גם על היפוך שורי עבור זוג זה. אז אני מניח שמלבד שיהוקים קטנים, הסנטימנט הנובע מנגיף העטרה ימשיך להשתפר מכאן והלאה, שיהיה שלילי עבור ה- CHF וחיובי עבור USD / CHF.     

היחסים עם האירו

היחסים בין האיחוד האירופי לשוויץ קרובים מאוד, מכיוון ששוויץ היא מדינה קטנה המשתמשת במטבע משלה, מוקפת מכל עבר במדינות גוש האירו המשתמשות ביורו. המשמעות היא שהאיחוד האירופי הוא השותף המסחרי העיקרי של שוויץ ללא ספק, ואילו שוויץ היא גם שותפת סחר מרכזית עבור האיחוד האירופי, למרות גודלה. שוויץ מהווה 7% מייצוא הסחורות של האיחוד האירופי ו -6% מהיבוא של האיחוד האירופי. אם לוקחים בחשבון שירותים וסחורות, שוויץ בסופו של דבר עם עודף סחר של 75 מיליארד דולר מהאיחוד האירופי, נכון לשנת 2019, כלומר רק מעל 80 מיליארד פרנק שוויצרי. אם ה- CHF היה מעריך יותר מדי, הייצוא השווייצרי היה הופך ליקר מדי ופחות אטרקטיבי עבור האיחוד האירופי ושאר העולם. לכן, הבנק הלאומי השוויצרי שומר עין על ה- EUR / CHF ומתערב מעת לעת. הם ביצעו התערבות חזקה באמצע מרץ, וקנו את הזוג הזה קצת מעל 1.05, מה שמראה שזה סף מבחינתם, והם גם מאיימים על התערבות רבה יותר במידת הצורך. אז, האזור שמעל לרמה זו נראה מקום נהדר לקנות, עם ה- SNB על הגב. עם זאת, לעולם אסור לסמוך על הבנקים המרכזיים ב 100%; הכישלון בשמירה על היתרון בצמד זה בשנת 2015 הביא לכך שה- EUR / CHF התרסק נמוך יותר וחשבונות רבים נשרפו, כולל מתווכים רבים. אך מלבד הרווחים והיצוא עצמם, הבנק הלאומי בשוויץ מודאג גם מההפרעה בחיים הרגילים, מכיוון שאנשים רבים עוברים ויוצאים משוויץ מדי יום ושער חליפין מאוד תנודתי עם היורו יפגע הן בעסקים והן בחיים הרגילים. לכן, למרות ש- CHF גדל כמקלט בטוח, ה- SNB הוא לצד המוכרים. ככל שהסנטימנט ישתפר, ה- USD / CHF יגדל גם ו- SNB תשמח מאוד על כך.  

SXY – מתאם USD / CHF

כשמסתכלים על התרשימים החודשיים של מדד CHF SXY ומדד USD DXY ומשווים ביניהם USD / CHF, אנו רואים כי מדד SXY נמצא בקורלציה הדוקה יותר מ- DXY, אם כי הוא הפוך, מכיוון ש CHF הוא המטבע השני בצמד זה. מדד SXY מתחיל ב -2007, אך אם משווים אותו ל- DXY, הוא נראה כמעט זהה, אם כי הפוך. ה- SXY היה במגמה שורית במהלך שנות האלפיים והוא זינק גבוה יותר בשנת 2011, על רקע צרות בגוש האירו ובמצב הגרקסיט. הדולר / CHF היה דובי בתקופה זו, והוא התרסק נמוך יותר בשנת 2011, שכן CHF זינק כמקלט בטוח..   


 

 בואו נראה אם ​​ה- SXY ימתח את המהלך השורי של השנה למעלה

 

 נראה שהנסיגה ב- DXY הושלמה כעת

מאוחר יותר באותה שנה ראינו מהפך של ה- SXY, בעוד ש- USD / CHF הפך לשורי. מאז, פעולת המחירים בשתי התרשימים הייתה בעיקר לרוחב, ה- SXY עם הטיה דובית קלה וה- USD / CHF עם הטיה שורית קלה. עם זאת, ההטיה הזו כבר לא מופעלת השנה, והמחיר מתחלף בשני הגרפים. בארה”ב ההתאוששות הכלכלית עדיין מתמשכת, וקצב ההתרחבות גדל ברוב הסקטורים, שלא כמו באירופה וברוב העולם, שם האטה הריבאונד הכלכלי. זה היה חיובי עבור הדולר בשבועות האחרונים, כשהפך את ה- DXY מ- 100 SMA (ירוק) ב 92, ושלח אותו גבוה יותר ל 93 נקודות. הדולר / CHF מתחיל להתהפך גם הוא גבוה יותר, מה שאומר שמתאם הדולר ל- USD / CHF עולה. עם זאת, ה- SXY מתואם הרבה יותר ל- USD / CHF בסך הכל, לכן עלינו להתייעץ עם המדד הזה בעת סחר USD / CHF.. 

ניתוח טכני – האם הסקירה האחרונה תסתיים ב- 50 SMA עבור USD / CHF?

בסוף שנות ה -90, USD / CHF זז גבוה יותר, כאשר 50 SMA (צהוב) סיפק תמיכה במהלך החזרות. אך במהלך שנות האלפיים, הדולר / CHF הפך שורי למדי, וירד מ- 1.83 ל- 0.71 בשנת 2011. הדולר היה די שורי במהלך אותו עשור, בעוד ש- CHF היה שורי, מה שהחזיק את הלחץ על הזוג הזה. ממוצעים נעים הפכו להתנגדות, כאשר התארים הראשונים הקטנים יותר, כמו 20 SMA (אפור) הורידו את המחיר נמוך יותר כשהקצב היה חזק בשנים 2003-2005, ו- 50 ו- 100 SMA הפכו להתנגדות כשהמגמה האטה..

 

 בואו נראה אם ​​צמד זה יחדש את המסחר בטווח זה או יירד נמוך יותר

זה נמשך עד אמצע העשור הקודם, כאשר הקונים סוף סוף דחקו את המחיר מעל הממוצעים הנעים. במהלך חמש השנים האחרונות, אותן חברות תואר שני הפכו שוב לתמיכה, וסיפקו לרוכשים הזדמנויות מסחר טובות כאשר המחיר נסוג לאותם חברות תואר שני. אך הקונים לא הצליחו להשיג שיאים חדשים בזוג זה מאז שנת 2015, והשנה שלחו שוב את צלילת המחירים אל מתחת לתואר שני. אם כי אם לשפוט לפי פעולת המחירים בשבועות האחרונים, וגם מנקודת מבט מהותית, צפוי להיות היפוך בחודשים הקרובים, שכן כלכלת ארה”ב שומרת על קצב ההתאוששות חזק, ואילו אירופה וכתוצאה מכך שוויץ הולכות. דרך שלב אחר של חולשה כלכלית. ה- DXY מתחיל גם להקפיץ את 100 SMA, לאחר שנסוג נמוך יותר, אך נראה כי תהליך זה הושלם כעת, ולכן ההטיה לטווח הקרוב צריכה להיות שורית עבור זוג זה..      

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map