banner
banner

חיזוי מחיר של פולקדות (DOT) לשנת 2021: האם DOT יאריך את הרווחים של ינואר?

פולקדות – סיכום התחזיות

תחזית פולקדות: H1 2021

מחיר: 50 – 60 דולר

נהגי מחירים: סנטימנט קריפטו חיובי, ביצועי ETH, פיחות דולר, התנגדות טכנית בסך 20.00 דולר, רגולציה פוטנציאלית

תחזית פולקדות: שנה אחת

מחיר: 100 דולר

מנהלי מחירים: סנטימנט הצפנה שורי, פיחות דולר, הרחבת הבלוקצ’יין

תחזית פולקדות: 3 שנים

מחיר: 200 דולר – 300 דולר

מניעי מחירים: ריבאונד דולר, סוף COVID-19, הגדלת ויסות הקריפטו, ירידה בצמיחת הבלוקצ’יין עקב התערבות ממשלתית ובנקים מרכזיים

 

פולקדות הייתה האחרונה במטבעות הקריפטוגרפים העיקריים שעקבו אחר שיגעון הקריפטו שעדיין ממשיך, ככל שהקריפטוגרף הזה גדל מעל 42 $. אך לאחר נסיגה עמוקה בסוף פברואר ל -26 דולר, נראה כי כעת הקונים חוזרים לשליטה, לאחר ששוב דחקו מעל 35 דולר. DOT / USD התחיל להיות שורי רק בימים האחרונים של דצמבר. ב- 28 בדצמבר נסחרה פולקדות בסביבות 5 דולר, אך הצטרפה לריצה השורית בשוק הקריפטו וב- 23 בפברואר היא נסחרת במחיר של 37 דולר, לאחר שנסוגה מעט מתחת ל -30 דולר. פירוש הדבר שהיא מעריכה יותר משמונה פעמים ב חודש וחצי. ה- 20 SMA עושה גם עבודה טובה בתרשים היומי, ומעלה את המחיר גבוה יותר, מה שמשמר את הפולקדות בהחלט עולה, אם כי היא לא הצליחה להשיג את המחיר מאז תחילת פברואר..

המעבר של סוף 2020 לתחילת שנת 2021 היה זמן חיובי עבור מחלקת הנכסים של קריפטו. מודגש על ידי מדד הביטקוין בתעשייה (BTC) המאפיל 50,000 $ ל- BTC, כל הקריפטוספירה חוותה השתתפות שורית. אחד המטבעות שזכו לשמצה רחבה היה העולה החדשה פולקדות (DOT). פרוטוקול Polkadot, שהושק במאי 2020, נועד לספק אפשרויות קישוריות לרשתות צד צדדיות ובניית רשתות ציבוריות.. 

פולקדות, שנוסדה על ידי מייסד Ethereum, גאווין ווד, ראתה תחילה עניין ציבורי מוגבל. כתוצאה מכך, מטבע ה- DOT נסחר בטווח שטוח יחסית בין $ 2.50 ל- $ 5.00 החל ממאי ועד סוף דצמבר 2020. עם זאת, דצמבר 2020 עד פברואר 2021 הוכיח חריגה עבור DOT, מכיוון שהמחירים עלו לשיא כל הזמנים רק מעל $ 30.00 כך רָחוֹק. למרות ש- Bitcoin ו- Ethereum אולי קיבלו חלק אריות מתשומת הלב התקשורתית, פולקדות התגבשה כהשקעה יוצאת מן הכלל..

 

נוֹכְחִי DOT / USD מחיר: $

 

שינויים אחרונים במחיר פולקדות

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
שבוע 1 +11.5 +43%
חודש 1 +19.1 +105%
3 חודשים +22.3 +146%
6 חודשים +18.7 +135%
מאי 2020 +35.24 +1.264%

 

כמו כל המטבעות הקריפטוגרפיים, DOT כפופה לאוסף של מנהלי שוק ייחודיים. בין הבולטים ביותר הם שמועות תאגידיות, רגולציה ממשלתית, פריצה, הונאה והתדיינות משפטית. עם זאת, כאשר Polkadot הוא ייחודי מקריפטואים אחרים הוא המשאבים הכספיים שלה. מאז הקמתה בשנת 2017 גייסה פולקדות כ- 200 מיליון דולר ממשקיעים באמצעות מימון המונים והצעות מטבע מרובות. בהתאם, פולקדות מדורגת בין חברות הסטארט-אפ הבלוקצ’יין הממומנות ביותר בהיסטוריה.

מאז ההשקה של DOT במאי 2020, קיימת מחלוקת סביב מה שמייחד את פולקדות ואת’רום. בשל העובדה ששני הקריפטוסים חולקים את אותו מייסד גאווין ווד, חששות אלה הם לגיטימיים. שני המטבעות דומים בכך שהם מפעילים בלוקצ’יין ראשי שמקל על עסקאות ומאפשר להוסיף רשתות חסימות קטנות ובלתי תלויות. כמו כן, גם ETH וגם DOT מסתמכים על “הימור” במקום “כרייה” כדי להבטיח שהרשת תצמח ביעילות. לבסוף, נעשים מאמצים לאפשר עסקאות בין מטבעות בין את’ריום לפולקדות. לנוכח הדמיון הבולט של הטכנולוגיה של DOT ל- ETH, אין זה פלא ששני המטבעות הציגו מתאם חזק מדי פעם.. 

גורמים המשפיעים על פולקדות (DOT) 

במובנים רבים, פוטנציאל ההערכה והצמיחה של פולקדות יסתמך על הרחבת הבלוקצ’יין עצמו. המטרה העיקרית של DOT היא לשמש גשר בין רשתות ציבוריות ופרטיות. בעיקרון, פולקדות מכוונת לאחד את הבלוקצ’יין הציבורי למצנחים. אם אימוץ מטבעות קריפטוגרפי מיינסטרים מעורר התפשטות ממושכת של בלוקצ’יין, ניתן להעלות על הדעת שפולקדות תהיה חלק חיוני במערכת האקולוגית של מטבע החוץ. לעומת זאת, אם רשויות בנקאיות מרכזיות וממשלות מתערבות, הערכות שווי DOT עשויות לקפוא על רקע חששות רגולטוריים.

 

תרשים חי בפוקאדו

 

פולקדות (DOT): חיזוי מחיר לחמש שנים

חיזוי מדויק של פעולת המחיר של כל נכס לאורך חמש שנים הוא אתגר. עבור מטבע קריפטוגרפי כמו פולקדות, אפילו יותר. עם זאת, ישנם ארבעה נהגי שוק אשר עשויים להשפיע על ערך השוק לטווח הארוך של DOT. בצד השורי של המשוואה, פיחות של הדולר האמריקני (USD) והרחבת הבלוקצ’יין מגדירים את הסיכויים הפוך של פולקדות. עם זאת, גורמים דוביים כגון מדיניות בנקאית מרכזית והתערבות ממשלתית מאיימים לא רק על DOT, אלא על כל קבוצת הנכסים הקריפטו. בזמן שהזמן יהיה השופט האולטימטיבי לגבי ביצועי פולקדות, אנו יכולים להסביר גורמים אלה וההשפעה הפוטנציאלית שלהם על תמחור DOT..

כיצד תשפיע האינפלציה ופיחות הדולר האמריקאי על DOT?

אחד הגורמים הגדולים ביותר העומדים בפני קריפטוסים הוא רווחת הדולר האמריקני. החל מהתגובה של ממשלת ארה”ב והפדרל ריזרב (Fed) למגיפה של נגיף העטרה (COVID-19), הדולר התקשה להחזיק את ערכה. על מנת להילחם בנפילה הכלכלית מ- COVID-19, ממשלת ארה”ב תחת ממשל טראמפ העבירה את חוק ה- CARES בסך 2 טריליון דולר. במסגרת ה- CARES, הועברו כמויות אדירות של תשלומי גירוי ישירים לאזרחים וכספי סיוע לאסון שהוקצו לעסקים. כדי להשלים את חוק ה- CARES, השיק הפד את התוכנית הפתוחה של הקלות כמותיות בלתי מוגבלות (QE). שתי הפוליסות הרחיבו את היצע הדולרים לרמות חסרות תקדים והעבירו את מדד הדולר ב- 6.8% לשנת 2020. 

מעבר לשנת 2021 ואילך, עוד גירויים ו- Fed QE הם ודאות. אחת הפעולות הראשונות של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן הייתה להודיע ​​על תוכניות לחבילת סיוע בסך 1.9 טריליון דולר COVID-19 שתושק בתחילת שנת 2021. בנוסף, הבנק הפדרלי התחייב לשמור על רכישות חוב על 120 מיליארד דולר לחודש ולהחזיק את הריבית ברמה של 0.0-0.25% עד להחזרת התעסוקה המקסימלית, אינפלציה ממוצעת של 2%, והיעד לצמיחה כלכלית. למרות שמדיניות זו תקדם צמיחה, ההשלכות ארוכות הטווח העומדות בפני הדולר הן דוביות. אם זנים חדשים של COVID-19 יאריכו מדיניות מכוונת להתאוששות זו במשך מספר שנים, ייתכן כי פיחות דולר ואינפלציה. עבור DOT, דולר חלש עשוי להיות מניע שוק שורי. עם דעיכת הדולר, המשקיעים יבקשו לאחסן הון בנכסים אחרים; סחורות, מניות ומטבעות קריפטוגרפיים הם כל חלופות קיימא לדולר.

האם פולקדות והבלוקצ’יין ייכנסו למיינסטרים?

מאז השקתו של ביטקוין בשנת 2009, העולם הפיננסי תהה האם ומתי טכנולוגיית הבלוקצ’יין תעבור למיינסטרים. בעקבות הצפנה של שנת 2018, נראה כאילו הקריפטוסים יהפכו במהרה למחשבה אחרונה. עם זאת, עם הופעתה של COVID-19 והביקוש המחמיר למטבעות דיגיטליים, הטכנולוגיה של פולקדות הפכה לסחורה מבוקשת..

גורם ראשוני שמשך לגדודי משקיעים רציניים לפולקדות היה פוטנציאל הצמיחה שלה. המטרה העיקרית של פולקדות היא להגביר את יכולת הפעולה ההדדית בין רשתות חסימות ציבוריות ופרטיות. אם הטכנולוגיה תשתלב באופן נרחב, היא עלולה להפוך ל”גשר “בפועל בין רשתות, רשתות חסימות ומטבעות קריפטוגרפיים. במונחים הפשוטים ביותר, פולקדות ממוקמת לגדול ככל שהבלוקצ’יין גדל – מתאם פוטנציאלי מכניס.

האומדנים מתחילת שנת 2020 צפו שגודל שוק הבלוקצ’יין העולמי יגדל מ -3 מיליארד דולר בשנת 2020 ל -39.7 מיליארד דולר עד שנת 2025. נתון זה מרשים ומציע קצב צמיחה שנתי של 67.3%. מנקודת מבט מעשית, נתוני צמיחה אלה מייצגים אימוץ רגיל של טכנולוגיות בלוקצ’יין שונות. אם מומשים, זה לא מתחום האפשרות לראות את הערכות השווי של DOT במקביל לשוק המצרפי. עם זאת, התשואות עשויות להיות גבוהות בהרבה אם פולקדות תעלה כמתרגמת הראשית של הבלוקצ’יין.

האם בנקים מרכזיים הולכים להיכנס לקריפטוספירה?

עבור כל מטבע, קריפטו או אחר, רשויות הבנקאות המרכזית ממלאות תפקיד בלתי נפרד בשווי. למרות שכמו ביטקוין, את’ריום ופולקדות הם צורות כסף אלקטרוניות מבוזרות, בהחלט יש להם את תשומת הלב של הבנקאים המרכזיים בעולם. על רקע מגיפת COVID-19 ב -2020 התפוצץ העניין בקריפטוסים – הדבר לא נעלם מעיני הבנקים. בהצהרה מינואר 2021, ראש הבנק המרכזי באירופה (כריסטין לגארד) זה לומר על ביטקוין: “[ביטקוין] הוא נכס ספקולטיבי מאוד, שניהל עסקים מצחיקים וכמה פעולות הלבנת הון מעניינות ומעורר גנאי. חייבת להיות רגולציה. יש ליישם זאת ולהסכים עליה … ברמה העולמית. ” לא ציין שום עדות ספציפית למקרים כאלה, Largarde הראה מוטיבציה עבור ה- ECB להסדיר את הביטקוין וככל הנראה את כל סוג הנכסים.

בחזית האימוץ נראה כי הפדרל ריזרב האמריקאי מפתח מטבע דיגיטלי משלו של הבנק המרכזי (CBDC). הצהרות יו”ר הפדרל ריזרב האמריקני (פד) ג’רום פאוול מתחילת שנת 2020 התארו השקה אפשרית של “FedCoin”: “אנחנו [FOMC] עושים דבר שחשוב יותר לעשות את זה נכון מאשר להיות הראשון. משמעות הדבר היא שאנו לא מסתכלים רק על היתרונות הפוטנציאליים של CBDC, אלא גם על הסיכונים הפוטנציאליים, ומכירים גם את הפשרות החשובות שיש לחשוב היטב. “ מאז שפאוול אמר זאת, הפד בנה CBDC ניסיוני המבוסס כביכול על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בשלב זה נראה שזה רק עניין של זמן עד שה- CBDC יהפכו לחלק מהמימון המרכזי.

אז מהן ההשפעות הפוטנציאליות של התערבות הבנקים המרכזיים בשווקי הצפנה על פולקדות? ראשית, אימוץ רגולציה עולמית גורפת כפי שהציע לגארד יגדיל את הדיווח ויגביל את העסקאות. שני הנושאים הללו יאטו את צמיחת הבלוקצ’יין, ויהפכו את היקף עסקיה של פולקדות. שנית, השקת ה- CBDC עלולה להשפיע קשות על הביקוש למטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי העברה וחנויות עושר. שוב, זהו מניע שוק שלילי עבור DOT; אם הבנקים המרכזיים בעולם ישתלטו על חלק ניכר מבלוקצ’יין, ההתרחבות המסורתית תהיה מוגבלת. גורם זה יפחית את נתח השוק של מנחים כמו פולקדות. אם הבלוקצ’יין יתכווץ או נשלט, DOT יהיה במצב פגיע ביותר.

האם הרגולציה של ממשלת ארה”ב היא בלתי נמנעת?

הבחירות הכלליות בארה”ב בשנת 2020 הביאו תקופה של אי ודאות פוליטית חסרת תקדים לשוק העולמי. המניות, המטבעות והסחורות חוו תנודתיות מוגברת כאשר המשקיעים התבוננו בהשלכות של שינוי משטר אמריקני. עם קבלת ההחלטה הסופית בראשית ינואר 2021, השלטון בקונגרס האמריקני וגם בנשיאות עבר מרפובליקנים לשליטה דמוקרטית. עם זאת, למרות מחזור הבחירות שנמצא במחלוקת חריפה, מטבעות הקריפטו הציעו הצעות מתמשכות. DOT לא היה יוצא מן הכלל, והתגייס מ- 4.23 $ ב -2 בנובמבר 2020 ל- 17.99 $ כאשר ה- POTUS והקונגרס החדשים הושבעו ב -20 בינואר 2021.

אולי המניע היחיד הגדול ביותר בתנודתיות הקריפטו הוא הרגולציה הממשלתית. וכאשר מקרינים ערכים אפשריים של פולקדות בחמש השנים הבאות, חשוב לבחון את עמדתו של ממשל ג’ו ביידן כלפי רגולציה של מטבע החוץ. נקודות השיחה של ביידן ממסלול הקמפיין לא העניקו למשקיעי הקריפטה חומר רב למחשבה. עם זאת, ביידן אכן בחר בראש נציבות חילופי החוזים העתידיים בסחורות (CFTC) מייקל בר להוביל את משרד מבקר המטבע (OCC). בר כיהן בעבר בוועדה המייעצת של ריפל; אם יאושר כראש ה- OCC, בר יהיה מקורב הצפנה הראשון שמאייש את התפקיד. ההשלכות עשויות להיות גדולות על הרגולציה, מכיוון שלבר עשויים להיות רעיונות חדשים חדשניים כיצד לווסת ולשלוט בבלוקצ’יין. 

בתוך ארון ביידן ישנם כמה חברים עם רשומות מסלול לעומת קריפטוסים. כיו”ר הפד בשנים 2014-2018, שרת האוצר החדשה ג’נט ילן נקטה שוב ושוב בגישה מעשית למטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, ילן הצהירה כי “היא תגיד על הסף שהיא לא אוהדת”, במיוחד של ביטקוין. יתר על כן, נציבות ניירות ערך בארה”ב (SEC) הגישה תביעה נגד Ripple (XRP) בטענה כי מנהלים מכרו את XRP במשך שבע שנים מבלי לרשום אותם תחילה כניירות ערך. התדיינות זו תיצור תקדים לחברות שמכרו מטבעות אך לא ביצעו הצעת מטבע ראשונית (ICO). הנשירה מ SEC לעומת אדווה עשוי להוכיח מקיף ולקבוע עוד האם XRP, וקריפטו באופן כללי, הם ניירות ערך או מטבעות. אם ה- SEC יצליח, DOT וכל סוג הנכסים עשויים לעבור בדיקה אינטנסיבית יותר בשנים הקרובות.

בסופו של דבר, התערבות ממשלתית היא מניע שוק שלילי למחירי המטבעות הקריפטוגרפיים. בהתחשב בממשל ביידן ידידותי לרגולציה ובהתערבות פוטנציאלית של SEC, מטבעות רבים עשויים להיחתך מהשוק. עבור פולקדות, חשוב ש -2021 תהיה שנה איתנה של אימוץ בלוקצ’יין וצמיחה תפעולית. הסביבה הרגולטורית של מטבעות קריפטוגרפיים תתפתח באופן משמעותי בחמש השנים הקרובות – זה בהחלט יכול להוביל להתכווצות של סוג הנכסים, מה שהופך מטבעות רבים למיושנים.. 

ניתוח טכני של פולקדות (DOT)

הרבעון הרביעי (Q4) של שנת 2020 הייתה תקופת מפתח עבור מטבעות קריפטוגרפיים. הסנטימנט היה חיובי באופן עקבי והעלה את הדמויות של ביטקוין ואת’ריום לשיאים של כל הזמנים. פולקדות השתתפה בהצלחה מאוחר יותר, כפי שמראה תרשים פולקדות, והתגייסה מפתיחה של 4.35 דולר ב -1 באוקטובר 2020 לסגירה של 31.2 בדצמבר 2020. לאחר שפרסמה יותר מ -200% רווח ברבעון השני, DOT סיימה את 2020 רק 0.25 $ מהשיא הגבוה בכל הזמנים.

בתחילה, ינואר 2021 התגלה כסיפור שונה בהרבה עבור DOT. בשבועיים הראשונים, המחיר נסוג משיאי כל הזמנים מעל $ 10.00 לאזור $ 7.00. הנסיגה של 11 בינואר רשמה שפל של 7.20 דולר ובדקה את 62% פיבונאצ’י מהנמוך של דצמבר (4.72 $) לשיא של ינואר (10.70 $). עם זאת, המציעים רכשו במהירות את המטבל, וזינקו את ה- DOT לכמעט 20.00 דולר ב -16 בינואר. עד סוף החודש, המחירים התאחדו בין שיא של 19.39 $ לבין פיבונאצ’י 38% ברמה של 14.73 $.

הנסיגה האיטית מצביעה על כך שהמוכרים חלשים

פעולת המחירים בדצמבר 2020 ובינואר 2021 מעידה על שוק מגמתי. בתרשים היומי ניכרת מגמה שורית קלאסית – פריצות תלולות ואחריה נסיגות כושלות. בנוסף, DOT נסגרה בינואר 2021 הרבה מעל הממוצע הנע של 100 יום (7.67 $) ונקודת האמצע לכל החיים (11.04 $, אוגוסט 2020 נמוך עד שיא ינואר 2021). 

נכון לכתיבת שורות אלה, התחזית הטכנית עבור פולקדות היא שורית, שכן נראה כי הקונים מחויבים לקנות כל מטבל משמעותי. מספרי ההתנגדות העיקריים לצד 2021 יהיו $ 20.00, $ 25.00 ו- $ 30.00; אלה הן רמות ראשוניות לאיחוד או להיווצרות צמרות לטווח הביניים. רמות תמיכה חשובות תהיינה ההחזרות היומיות והשבועות של 38% ו -62% מפיבונאצי. אם החלק העליון של 19.38 $ בינואר יחזיק לתקופה ממושכת, המשיכות של 38%, 50% ו -62% בטווח החיים של DOT ב 13.01 $, 11.04 $ ו -9.08 $ יהיו תחומי מפתח לתמיכה. עד שהמחיר יתקן תיקון משמעותי ויעשה עסקאות מתחת ל -10.00 $ לתקופה ממושכת, תהיה מוטה על הטיה שורית לשנת 2021.

פולקדות הקפיצה את ה- 20 SMA בינואר

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me