תחזית GBP H2 2020: ה- Retrace נראה בערך GBP / USD

הלירה הבריטית (GBP) הייתה ממש תנודתית בשנים האחרונות, עם כל מה שקורה בבריטניה, ובהתחשב בתנודתיות של הדולר השנה, GBP / USD הפך לאחד הזוגות ההפכפכים במט”ח, עם טווח של 19 סנט עד כה השנה. רק ה GBP / JPY עלה על התנודתיות של GBP / USD, עם טווח של 21 סנט, אך הצמד הזה כולל גם את GBP, מה שאומר שהתנודתיות בזוגות GBP מגיעה בעיקר מה- GBP. GBP / USD התרסק נמוך יותר ברבעון הראשון של 2020, כפי שעשו רוב הגדולות במט”ח, אך הוא חזר למדי בקאמבק מאז מרץ ונראה די שורי כרגע, והיו מספר אותות מט”ח מוצלחים בתקופה זו. אבל, האם המומנטום השורי הזה יימשך, ואם כן לכמה זמן? באופן כללי, ישנם כרגע אי וודאות בשווקים הפיננסיים, אך אי הוודאות גבוהים עוד יותר עבור GBP / USD, מכיוון שהוא יושפע גם מתהליך הברקזיט. אז בואו נשתמש בתחזית GBP / USD זו כדי לבדוק את כל הגורמים שעלולים להשפיע על GBP בתקופה הקרובה.

קרא את העדכון האחרון בכתובת מחיר GBP / USD 2021 תחזית

 

נוֹכְחִי GBP / USD מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר GBP / USD

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים +0.027 דולר +2.0%
6 חודשים +0.057 דולר +4.3%
1 שנה +0.124 דולר +9.3%
5 שנים 0.198 דולר 12.9%
מאז 2000 -0.279 דולר -17.2%

 

GBP / USD

GBP / USD נמצא במגמת דובי מאז ספטמבר 2008, לאחר שביצע מהפך מהיר במהלך המשבר הפיננסי העולמי והתרסק בכ- 75 סנט מלמעלה. השיאים הורידו עבור הזוג הזה, ואילו הנמוכים ירדו גם הם, והראו שהמוכרים נשארים בשליטה בטווח הארוך. היסודות היו בצד ההפוך של GBP / USD, כאשר חוסר הוודאות בברקזיט הכביד על הסטרלינג הבריטי, בעוד שהסחר בין ארה”ב לסין סייע לדולר, והוסיף דלק למהלך הדובי, ושלח את הצמד הזה ל 1.1410 בחודש מרץ השנה, כאשר התפשטה מגפת נגיף העטרה באירופה ובבריטניה. אך מאז חודש מרץ, ראינו עלייה של כמעט 20 סנט, בעיקר בגלל היפוך מדד GBP (BXY). אך אי הוודאות נותרה גבוהה מאוד עבור GBP, ממספר סיבות, ואני רואה שהעלייה מוגבלת עבור GBP / USD. התרשימים הטכניים מצביעים על כמה עליות נוספות, לאחר פריצת 50 SMA בתרשים החודשי, אך העלייה עשויה להסתיים בשלב מסוים. עם זאת, עשויים לחלוף מספר חודשים עד שהמהפך יבוא והמגמה הדובית הגדולה יותר תחדש. 

תחזית GBP / USD Q4 2020: 1.40 תחזית GBP / USD שנה אחת: 1.25-26 תחזית GBP / USD לשלוש שנים: 0.55-0.60
מחיר נהגים: רווח סיכונים משופר, ניתוח טכני, מומנטום של USD הדובי מחיר נהגים: בחירות לאחר ארצות הברית, פוסט קורונאווירוס, התאוששות כלכלית, עסקת סחר באיחוד האירופי ובריטניה? מחיר נהגים: יסודות בבריטניה, מתאם DXY, סנטימנט גלובלי, פוסט ברקזיט

חיזוי מחיר GBP / USD לחמש השנים הבאות

כמו ברוב המדינות ברחבי העולם, מלחמת הסחר העולמית מחלישה את צמיחתה של כלכלת בריטניה בשנתיים האחרונות, מה שהסיר גם את התחושה של מטבעות סיכון, כמו GBP. אבל, יש סיבה נוספת לירידה של GBP; חוסר הוודאות הנובע מתהליך הברקזיט לאחר ההצבעה “עזוב” בשנת 2016. נוסף על כך, סוחרי GBP צריכים להתמודד עם התנודתיות הנובעת ממגפת ה- COVID-19, ששלחה את כל המטבעות לצלול נמוך יותר מול הדולר, ואז גואה בחזרה. נכון לעכשיו, הסנטימנט חיובי וה- GBP / USD רוכב על הגל הזה, אך איש אינו יודע מתי יסתיימו שני האירועים העיקריים המשפיעים על ה- GBP, כלומר נגיף העטרה והברקזיט, וזה אמור לשמור על ה- GBP השורי בסך הכל. . אבל, בחודשים האחרונים של 2020, אנו עשויים לקבל מושג לאן GBP / USD עשוי להיות מכוון בשנה הבאה, שכן הבחירות בארה”ב וסוף המשא ומתן על הברקזיט נקבעו בנובמבר-דצמבר..     

איך יסתיים הברקזיט? 

מאז משאל העם היה הברקזיט ברכבת הרים. תרזה מיי, שהשתלטה על כראש הממשלה לאחר ההצבעה בברקזיט בשנת 2016, יישמה את הפעלת סעיף 50 במרץ 2017. עם זאת, היא לא הצליחה להשיג יותר תמיכה מצד הבוחרים במהלך הבחירות ביוני 2018, אך יורשתה בוריס ג’ונסון, שזכו ברוב ברור, דחף קדימה עם הברקזיט, והבהיר כי בריטניה תהיה בחוץ, עסקה או לא תהיה עסקה. האיחוד האירופי ובריטניה הגיעו להסכמה מבחינת פעולת הנסיגה, אך הם עדיין צריכים לאשר עסקת סחר לפני סוף 2020, אחרת בריטניה תשלם מכסים עבור יצוא לאיחוד האירופי ולהיפך. בריטניה מושפעת הרבה יותר מיצוא האיחוד האירופי, מכיוון שהיא מייצאת כ -300 מיליארד ליש”ט מדי שנה, המהווים 43% מכלל היצוא בבריטניה, ואילו היצוא מהאיחוד האירופי לבריטניה מהווה חלק קטן בהרבה. נכון לספטמבר 2020, עדיין לא ברור אם העסקה תאושרר, במיוחד מכיוון שוירוס העטרה לקח את כל תשומת הלב והעולם משתנה במהירות. אך במקרה של עסקת סחר, GBP צריכה להתכנס למספר חודשים, ככל הנראה במהלך הרבעון הראשון והרבעון השני של שנת 2021. לכן, במקרה של עסקה, GBP / USD צריך להיות שורי בתחילת 2021, אך זה גם תלויים בבחירות בארה”ב, שייערכו בנובמבר. אם נבחר דונלד טראמפ מחדש, פירוש הדבר יהיה סיום המגבלות של נגיף העטרה בארה”ב והסנטימנט של הדולר יהפוך כתוצאה מכך לשורי מסיבי, אשר בתורו יכול לגרום לכך ש- GBP / USD יסתיים בסך הכל נמוך יותר. אך עסקת הסחר אמורה להוות מרכיב חיובי עבור ה- GBP בטווח הארוך, במיוחד כנגד מטבעות אחרים. אם בסופו של דבר בריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ללא עסקה, היא תוסיף נטל נוסף, בנוסף למשבר הכלכלי הקיים, לסנטימנט השלילי הנובע מנגיף העטרה וגורמים שונים אחרים, והמגמה הדובית תחדש עבור ה- GBP. אך נצטרך לפקוח עין על המשא ומתן על האיחוד / בריטניה בעניין זה, ולסחור בהתאם.    

COVID-19 והפתיחה המחודשת שולחים את ה- GBP / USD גבוה יותר

נגיף העטרה החל להתפשט בבריטניה מעט מאוחר יותר מאשר במדינות אחרות באירופה, כמו איטליה וספרד. ראש הממשלה בוריס ג’ונסון סירב לאכוף צעדים בתחילת הדרך, אך לאחר שנדבק בעצמו בנגיף, הוא הצטרף לרוב המדינות האחרות, והכניס את המדינה למנעולים, מה שגרם לכלכלה למיתון עמוק. כלכלת בריטניה כבר הייתה בצרות, בגלל השפל הכלכלי העולמי בשנים האחרונות, וכתוצאה מברקזיט. GBP היה במגמה דובית, אך הירידה תפסה את הקצב בשלבים המוקדמים של מגפת ה- COVID-19, בחודשים פברואר ומארס, משיאה של 1.35 בדצמבר אשתקד, ל- 1.14 עד אמצע מרץ, שהיה אחד מבין הירידות הגדולות במטבעות העיקריים. אבל המצב השתנה עבור GBP מאז, כמו בכל נכסי הסיכון, כמו שוקי המניות. כל הממשלות זרקו כל מה שהן יכולות לכלכלה כדי לנסות לסייע להתאוששותה מאחת המיתונות העמוקות והמוזרות ביותר אי פעם. זה עזר גם לסנטימנט הסיכון וגם ל GBP. ממשלת בריטניה הציגה כמה חבילות הבראה בהיקף של כ -400 מיליארד ליש”ט, בסיוע בנק אנגליה (BOE), לביצוע הפעולות, כגון רכישת אגרות חוב, הקלות חוב והלוואות עסקיות, וזה גם מילא חלק בסיוע. בתקופות משבר אלו. ה- BOE הוריד את הריבית ל 0.10%, תוך הגדלת “מתקן רכישת הנכסים” ל 745 מיליארד ליש”ט. לחבילות ה- COVID-19 ולפתיחת הכלכלה העולמית מחדש היו השפעות רבות על הכלכלה הבריטית. רוב הסקטורים נמצאים בקצב מלא עכשיו, והמומנטום בעיצומה של בריטניה, שלא כמו באירופה בה הכלכלה נחלשה לאחר הזינוק החזק במאי וביוני. האינפלציה המרכזית של מדד המחירים לצרכן בבריטניה (מדד המחירים לצרכן) עלתה ל -1.8%, מדד המחירים לצרכן התעשייתי עלה באוגוסט ל -55.3 נקודות והשירותים עלו ל -60.1 נקודות, מה שאומר קצב התרחבות גדול. הכסף של הבריטים נשאר בתוך המדינה הקיץ, בגלל מגבלות נסיעה, ומכאן הזינוק בשירותים. אז נראה כי כלכלת בריטניה עדיין חזקה ומחלימה טוב יותר מעמיתיה האירופאים. זו הסיבה שמגמת העלייה של EUR / GBP הסתיימה ביולי, בעוד שבאוגוסט צמד המטבעות נסוג נמוך יותר. לעומת זאת, GBP / USD נותר שורי למדי, לאחר שתבע את כל ההפסדים מאז תחילת הצרות של COVID-19..    

BXY – מתאם GBP / USD


בהשוואה לתרשימים החודשיים של מדד GBP – BXY ומדד USD – DXY, הדמיון עם פרק הזמן החודשי GBP / USD גדול יותר עבור מדד GBP. המדד מציג רק את ההיסטוריה עד 2009, אך למרות זאת, התמונה בשניהם כמעט זהה מכאן ואילך. משנת 2010 ועד יולי 2014 ה BXY נסחר לרוחב, בטווח של 200 נקודות בין 148 ל 168, בעוד ש- GBP / USD נסחר גם בטווח של 20 סנט, בין 1.48 ל 1.68. זה היה ואחריו ירידה ל -120 נקודות ב- DXY, בעוד ה- GBP / USD צנח ל -1.20.  

 

היעד הראשון ל- BXY הוא 140 נקודות

50 SMA (צהוב) שמר על מחיר בשני התרשימים לעומת 2015, אך מאז דצמבר אשתקד, ה- 50 SMA איבדה חשיבות כמדד התנגדות, שכן המחיר עבר מעליה פעמיים ונשאר שם, מבלי להסתכל אחורה. . ב- DXY, זה היה 100 SMA (ירוק) שסיפק התנגדות במחצית הראשונה של השנה שעברה, ואז הוא הפך לתמיכה. עם זאת, המחיר עבר בינתיים מתחת לממוצע הנע הזה, אך נותר לראות האם הוא יטפס מעליו בחזרה. לכן עלינו לעקוב אחר מדד GBP יותר מקרוב מה- DXY, על מנת לסחור ב- GBP / USD, מכיוון ש- BXY נמצא בקורלציה הדוקה מאוד ל- GBP / USD..   

המגמה השורית בסכנה עבור מדד הדולר       

ניתוח טכני – האם ה- GBP / USD יגיע ל- 100 MA ב 1.140?

 

 50 SMA נשבר שוב

אם מסתכלים על התרשים החודשי של GBP / USD, נראה שזה נראה דומה לרוב הסחורות, כמו נפט ונחושת ונכסי סיכון אחרים. עד שנת 2007 הצמד הזה היה במגמת שוריות והגיע לשיאי שיא כשהוא טיפס מעל 2.10, אבל אז הוא התרסק, והוא נמצא במגמה דובית בסך הכל, למרות כמה משיכות ראויות גבוהות יותר. המחיר יצר כמה פמוטים של דוג’י בשנת 2009, לאחר ההתרסקות הגדולה של ה- GFC, אך ממוצעים נעים הפכו להתנגדות בתרשים החודשי, ומאז צמד זה נותר. 50 SMA מספקים התנגדות בשנים האחרונות, כפי שהזכרנו לעיל, אך הממוצע הנע נשבר כעת, והמחיר הולך גבוה יותר, כאשר ה- DXY יורד, כך שהתרשים החודשי מצביע על מומנטום שורי יותר עד ל- 100 SMA. (ירוק) בשעה 1.40.

 

 הפוך פתוח כעת בתרשים השבועי

בתרשים השבועי של GBP / USD, התמונה נראית דובית למדי גם משנת 2014, כשהמחיר נותר מתחת לממוצעים הנעים משנת 2015, במיוחד 200 SMA (אפור), שמספק התנגדות ראויה. אך המחיר עלה מעל לממוצע הנע בחודש יולי, ונראה כי 20 SMA הפכו לתמיכה באופן מיידי. המחיר קפץ גבוה יותר בשבוע האחרון של אוגוסט, כאשר מדד הדולר חזר לירידתו. זה מצביע גם על עלייה נוספת של GBP / USD, כנראה עד סוף השנה, כאשר הבחירות בארה”ב הסתיימו והברקזיט הושלם, כנראה ללא עסקת סחר, ובמקרה זה המגמה הדובית הגדולה יותר תחדש.    

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map