תחזית מחיר GBP / INR רבעון הרביעי 2020: עקוב אחר הדרך במגמה שורית

GBP הוא מטבע תנודתי, כלומר רוב הצמדים הכוללים את GBP הם גם תנודתיים למדי. מצד שני, הרופי ההודי הוא מטבע תנודתי למדי בפני עצמו, מה שהופך את GBP / INR לתנודתי ביותר. שנות האלפיים כבר היו תנודתיות, כאשר הזוג הזה היה שורי עד סוף 2006, ואז הפך לשורי עד 2010. אבל העשור שלאחר מכן הפך עוד יותר תנודתי, מכיוון שהמחיר זינק מתחת לגיל 65 עד 107 באוגוסט 2013. זה היה עלייה יוצאת דופן, בהתבסס על היסודות בהודו, אך המחיר החל להתהפך מ- 2015. המגמה השורית התחדשה שוב ב- GBP / INR והקונים נותרו אחראים בתרשים החודשי, אך נראה כי נסיגה שהחלה בספטמבר להיות בדרך, אז בואו נראה מה על השולחן עבור הזוג הזה.

נוֹכְחִי GBP / INR מחיר:  $

שינויים אחרונים במחיר GBP / INR

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים -5.63 -6.3%
6 חודשים +0.75 +1%
1 שנה +7.32 +8.1%
5 שנים -6.30 -6.9%
מאז 2000 +23.73 +23.4%

 

היסודות לשני המטבעות סייעו בהגדלת התנודתיות ב- GBP / INR. הודו היא יצואנית נטו, למרות היותה כלכלה מתפתחת, המושכת אליה השקעות זרות רבות והעברות העברות רבות. זה שמר על לחץ על הרופי ההודי, במיוחד במהלך 2013, אז ראינו ירידה עצומה ב- INR וזינוק בכל זוגות ה- INR. GBP גם חי בעולם משל עצמו, כאשר הברקזיט מגדיל עוד יותר את חוסר הוודאות והתנודתיות. כרגע, רוב הסיכויים הם שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ללא עסקת סחר, אך בסופו של דבר זה לא יתגלה כדבר כל כך רע.. 

תחזית GBP / INR: Q4 2020 תחזית GBP / INR: שנה אחת תחזית GBP / INR: 3 שנים
מחיר: 85 דולר – 87 דולר

מחיר נהגים: סנטימנט קוביד, שיחות סחר בין האיחוד האירופי לבריטניה, טכני

מחיר: 95 דולר

מחיר נהגים: פוסט ברקזיט, מצב פוסט קובי, פוליטיקה גלובלית, סנטימנט סיכון

                                                                   

מחיר: 105 דולר

מחיר נהגים: יסודות סחר, טכני, BOE, RBI

GBP / INR תרשים חי

GBP / INR

חיזוי מחיר GBP / INR לחמש השנים הבאות

COVID-19 וסנטימנט השוק


אמנם GBP אינו מטבע סיכון כמו דולרי הסחורה, אך הוא אוהב להתגייס כאשר סנטימנט הסיכון חיובי ולנסוג כאשר הסנטימנט שלילי בשווקים הפיננסיים. אבל, כשהודו היא שוק מתפתח, הרופי ההודי הוא גם מטבע סיכון. לכן, זה מבטל את גורם הסיכון לזוג זה, מה שאומר כי היסודות היו בעיקר האחראים על GBP / INR. עם זאת, ה- GBP נהנה יותר מהסנטימנט COVID-19 מאז מרץ, כאשר GBP / USD רץ בכ -20 סנט מהתחתית ב- 19 במרץ, בעוד ה- USD / INR ירד מ- 77.50 ל- 72.50, מה שאומר ש INR צבר רק כ -5 סנט מול הדולר, שזה רק רבע, בהשוואה לדולר הצפוני. כתוצאה מכך, ה- GBP / INR זינק ביותר מ- 13 סנט מהטבילה במרץ, אם כי נראה כי סחר ה- COVID-19 הסתיים כעת ויסודות אחרים כמו הברקזיט משתלטים..

ברקזיט

אם כבר מדברים על יסודות אחרים, הברקזיט חזר לאור הזרקורים, לאחר שהאפילה הקורונאונית האפילה עליו, שהייתה שלילית עבור ה- GBP. בשנה שעברה חלה התקדמות חיובית בנושא זה, שכן בוריס ג’ונסון הציע הסכם ברקזיט עם האיחוד האירופי, לאחר שמצא את דרך האמצע לבעיית הגבול באירלנד. אבל הברקזיט חזר לאור הזרקורים כעת, כאשר המהומה מוירוס העטרה נרגעת, ולפי מה ששמענו המצב נראה שלילי עבור ה- GBP. הערות משני הצדדים מראות שהמתח גבר, מכיוון שבריטניה מתרחשת לקראת תרחיש ללא סחר. הם רחוקים מהסכם סחר ותרשימי GBP משקפים זאת. ה- GBP / USD איבד 8 סנט בשבוע האחרון של ספטמבר, וה- GBP / INR התהפך למטה ואיבד 5 סנט. כפי שקורה כעת, בריטניה תצא מהאיחוד האירופי ללא שום עסקת סחר, וה- GBP / INR אמור להמשיך לרדת, אלא אם כן תהיה התקדמות די מהירה. מהנימה של ממשלת בריטניה נראה שראש הממשלה ג’ונסון פועל לקראת קבלת עסקת סחר מהאיחוד האירופי. אם זה המקרה, GBP / INR צפוי להמשיך ולהתאושש נמוך יותר, ככל הנראה לקו המגמה, אך אנו נסתכל עמוק יותר על הניתוח הטכני בסעיף להלן..

ניתוח טכני – האם ממוצעים נעים ימשיכו לדחוף את ה- GBP / INR למעלה?

 

אנשי תואר שני תומכים ב- GBP / INR מאז שנת 2000

כפי שניתן לראות מהתרשים החודשי, ה- GBP / INR נמצא במגמה שורית מאז שנות ה90-. התרשים מציג את המחיר הנמוך מ- 48 עוד בשנות ה -90, וכעת הוא נסחר ברמה כפולה מזו, לאחר שעלה ל -107 בשנת 2013, כאשר הגירעון המסחרי בהודו עלה אז. לכן, איש אינו יכול להכחיש את ההטיה השורית בזוג זה. הנמוכים ממשיכים להתגבר, מה שאומר שהמוכרים הולכים ונחלשים והקונים קופצים מהר יותר על משיכות. הממוצעים הנעים עשו גם עבודה טובה במתן תמיכה במגמת ירידה נמוכה יותר. במהלך שנות האלפיים, 50 SMA (צהוב) ביצעו עבודה טובה בכדי להמשיך במגמת העלייה, אך המשבר הפיננסי של שנת 2008 הפך את ה- GBP די שורי וה- GBP / INR שבר את ה- 50 SMA ואת ה- 100 SMA (ירוק). עם זאת, הירידה נעצרה ב -2010 והמגמה השורית התחדשה שוב. 200 SMA (סגול) הפך לתמיכה האולטימטיבית מאז 2009, למרות שנקב, והוא הפך את המחיר גבוה יותר במרץ השנה, בפעם האחרונה. מלבד זאת, קו מגמה נוצר מאז 2009. הסוחרים מכבדים את האינדיקטורים הטכניים הללו, שהם מקומות טובים לארוך זמן רב ב- GBP / INR. אם בסופו של דבר בריטניה ללא עסקת סחר, רוב הסיכויים שהמחיר יירד ל- 200 SMA ולקו המגמה, שניהם מגיעים ל 85.50. במקרה כזה, ננסה להימשך זמן רב אם המחיר יהווה אות היפוך שורי, כמו פמוט הדוג’י באוגוסט, שהוא אות היפוך דובי. אז נמתין שההחזר הנמוך יתממש במלואו ל- GBP / INR, ואז נראה לקנות זוג זה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map