banner
banner

חיזוי מחיר GBP / USD לשנת 2021: האם זה הולך אחרי 1.4350?

GBP / USD – סיכום תחזית

תחזית GBP / USD: H1 2021 מחיר: 1.3900 דולר – 1.4700 דולר נהגי מחירים: פריצת מגמה מטה, נרות בולעים בולניים, MACD & קרוסאובר של RSI תחזית GBP / USD: מחיר לשנה: 1.4700 דולר – 1.5010 דולר מנהלי מחירים: דולר חלש יותר בין גירויים מבוססי COVID-19, פריצת משולש יורדת, 50 EMA מוצלב תחזית GBP / USD: 3 שנים מחיר: 1.3500 דולר – 1.4300 דולר מניעי מחירים: צמיחה כלכלית איטית בבריטניה, תיקון דובי, התנגדות למגמה, אינדיקציה קניית יתר

לאחרונה נרשמו כמה תנועות שוריות מוצקות בפאונד הבריטי (GBP), שראה את הצמד GBP / USD ממריא מאזור 1.2800, לסחר של 1.3900, עם צמיחה של 6.64% בחצי השנה האחרונה. סטרלינג חלה עלייה גבוהה יותר לעומת הדולר האמריקני בחודשים האחרונים, על רקע הסכם הברקזיט המוצלח בין בריטניה לאיחוד האירופי. את העוצמה הטרייה בסטרלינג ניתן לייחס גם להפצה המסיבית של חיסוני נגיף כורון בבריטניה, מה שהעלה את הציפיות לחזרה לפעילות כלכלית רגילה..

בשנת 2020, מגיפת וירוס הכורמו גרמה לירידה פתאומית במחיר GBP / USD, במיוחד ברבעון הראשון. צמד GBP / USD צנח לרמה הנמוכה ביותר מאז המשבר הפיננסי בשנת 2009, כאשר הוחלו נעילה בכדי לרסן את התפשטות הנגיף, והשפיעה רבות על הפעילות הכלכלית בבריטניה. עם זאת, ברבעון השני והשלישי של שנת 2020, מחיר ה- GBP / USD החל לעלות, על רקע תיקון שורי והקלת מגבלות הנעילה בבריטניה. בתחילת שנת 2021, הצמד GBP / USD עלה גבוה יותר כאשר לבסוף עזבה בריטניה את האיחוד האירופי, עם הסכם סחר בינואר, והפכה לאומה עצמאית. מחירי הצמד GBP / USD הגיעו לרמה הגבוהה ביותר מאז מאי 2018, ועומדים על 1.37586.

מחיר GBP / USD נוכחי:GBP / USD $

 

שינויים אחרונים במחיר GBP / USD

פרק זמן שינוי ($) שינוי (%)
30 ימים +0.0283 2.07%
6 חודשים +72.46 66.86%
1 שנה +114.73 173.54%

 

חיזוי מחיר GBP / USD לחמש השנים הבאות

בטווח הקצר, המדדים הטכניים מצביעים על כך שהשוק יישאר מאוחד מכיוון שמדד החוזק היחסי (RSI) טרם אישר את הפריצה מעל לרמה של 1.3700 מול הדולר האמריקני. על פי נתוני Commerzbank מגרמניה, האנליסטים כינו את הפסקת GBP / USD מעל לרמה של 1.3700 בינואר כהפסקת שווא אפשרית מכיוון שהיא הייתה מוקדמת, וגם משום שה- RSI עדיין לא אישר את ההפסקה גבוהה יותר. לכן השוק חושד כי הצמד GBP / USD יתאחד עוד יותר בטווח הקרוב. לאורך זמן, קומרזבנק חזה כי צמד GBP / USD מכוון לשיא 2018 מעל לרמה של 1.4377 להגיע בשנת 2021. מאת האנליסטים של סיטיבנק, התחזית לרבעון הראשון של 2021 הושגה עבור GBP / USD להגיע ברמה של 1.3800 ולרבעון השני הציע הבנק תחזית לצמד המטבעות GBP / USD להגיע לרמה של 1.40 בטווח הארוך. האנליסטים של המלווה הרחוב בבריטניה HSBC אמרו כי התחזית לפאונד הבריטי אינה מבטיחה לדעתם בגלל דינמיקת הזרימה הבסיסית הרחבה יותר. הם אמרו ללקוחות היחידה הבנקאית המסחרית והבנקאית שלהם כי הלירה הבריטית תתמודד במהלך 2021. עד כה, הלירה הבריטית עברה תנועה מעורבת מכיוון שהמטבע צבר כ- 0.70% מול האירו וכ- 0.18% מול הדולר האמריקני. עם זאת, סטרלינג הפסיד מול כתר נורבגי, דולר ניו זילנדי ודולרים אוסטרלים. על פי HSBC, התקוות השוריות שהופעלו עקב האופטימיות לאחר חתימת ההסכם בין בריטניה לאיחוד האירופי נראו מושתות בגלל המיקום הארוך לטווח הארוך. בקיצור, HSBC שמרה על השקפת הלירה הבריטית כעל ביצועים נמוכים מבין מטבעות ה- G10 בשנת 2021. אם נשקף את היסודות והטכניקות בחשבון, נראה כי הכלכלה הבריטית מתאוששת בשנים הקרובות, אולם ככל הנראה גם כלכלת ארה”ב תתייצב. על רקע הזרקות נזילות של COVID19, אנו יכולים לצפות כי הצמד GBP / USD ייסחר בטווח של 1.3500 – 1.5000 במהלך חמש השנים הבאות, מכיוון ששום דבר חריג לא צפוי כאן.

גורמים GBP / USD המשפיעים על הלירה הבריטית (GBP)

בארבע השנים האחרונות, המניע העיקרי של הלירה הבריטית היה ההתפתחויות במשא ומתן על הברקזיט עם האיחוד האירופי, וההשפעה של משא ומתן זה על כלכלת בריטניה. הלירה הבריטית הושפעה גם מהיסודות, שהניעו גורמים אחרים, כמו תוצר מקומי גולמי, ייצור תעשייתי, תעסוקה, שיעורי ריבית ואינפלציה..

בשנה שעברה, למגיפת נגיף הכורון הייתה השפעה עצומה על הביצועים הכלכליים העולמיים. ואז, לאחר ההתאוששות הבריאה למדי, סטרלינג ספג כמה פגיעות נוספות בגב זן מדבק יותר של נגיף הקורונה, שזוהה בבריטניה במהלך דצמבר 2020. הגרסה החדשה של נגיף ה- COVID-19 הביאה לעלייה ב מספר הזיהומים במדינה, שאילץ את הממשלה להורות על סיבוב נעילה לאומי נוסף, אשר, בתורו, שיבש את כלכלת בריטניה, ובסופו של דבר את הפאונד הבריטי, שוב.

וירוס קורונה – השפעה על לירה בריטית:

לא משנה על איזו כלכלה או מטבע אנחנו מדברים, הנגיף הקטלני השפיע על הבריאות הכלכלית ועל הערכת המטבע. כידוע, מקורו של COVID-19 בעיר ווהאן שבסין והגיע לבריטניה בסוף ינואר 2020. מאז, המספר הכולל של מקרי נגיף העטרה הגיע ל -3,959,784, ומספר ההרוגים היה 112,798. בריטניה סומנה כמדינה עם שיעור התמותה הרביעי בגובהו למאה אלף תושבים ברחבי העולם, והיא גם המדינה עם המספר הגבוה ביותר של מקרי וירוס קורונה בכל אירופה..

במרץ 2020 הטילה המדינה צו ביתי שאסר על כל נסיעות שאינן חיוניות והביא לסגירת מרבית מקומות ההתכנסות. באותו חודש, הנעילה הנגרמת על ידי מגיפת ה Coronavirus שלחה את הפאונד הבריטי לרמה הנמוכה ביותר מול הדולר האמריקני מזה 35 שנה. באוקטובר 2020 התמודדה בריטניה עם קשיים רבים בשליטה במגפה, כאשר נוצר זן חדש שמתפשט מהר יותר של הנגיף, ובסופו של דבר העלה את מספר המקרים וגם את מספר ההרוגים. עם זאת, בדצמבר, בריטניה הפכה גם למדינה הראשונה שהסמיכה את השימוש בחיסון נגד קורונאבי Pfizer-BioNTech והחלה להשתמש בתוכנית חיסון המוני שעדיין מתנהלת. הודות לתוכנית החיסונים המסיבית הזו, בריטניה החלה להתאושש, וזה עשוי להמשיך להוסיף כוח לירה הבריטית בשנת 2021.

השפעת הברקזיט על הלירה הבריטית:

הכל התחיל ב- 23 ביוני 2016, כאשר במשאל עם, רוב הקולות היו בעד עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי. במרץ 2017, נשיא המועצה האירופית, דונלד טוסק, הפעיל את סעיף 50, שהחל בספירה לאחור של שנתיים עד שיעזוב רשמית את בריטניה את האיחוד. מאוחר יותר, זה נקרא ברקזיט.

בריטניה הייתה צפויה לעזוב לראשונה את האיחוד האירופי ב -29 במרץ 2019, אך ההצבעה בבית הנבחרים לא הותירה לממשלה ברירה אלא לבקש אישור מהאיחוד האירופי להאריך את סעיף 50 ולהסכים למועד מאוחר יותר של הברקזיט. האישור לזכויות הארכה ניתן על ידי 27 מנהיגי האיחוד האירופי יום אחד בלבד לאחר בקשתה הרשמית של ראש ממשלת בריטניה דאז, תרזה מיי..

ראש הממשלה מיי הודיע ​​אז, באפריל 2019, כי היא תבקש הרחבה נוספת לתהליך סעיף 50, מכיוון שהיא רוצה לעבוד להשגת הסכם עם האופוזיציה שתזכה בתמיכת חברי הפרלמנט. בישיבת המועצה האירופית ב -10 באפריל 2019, בריטניה והאיחוד האירופי הסכימו להארכת המועד עד ליום 31 באוקטובר 2019. עם זאת, באוקטובר 2019 ראש הממשלה לא הצליח לקבל אישור מבית הנבחרים, וכתוצאה מכך נוסף בקשה להאריך את תהליך הברקזיט עד לינואר 31, 2020. שגרירי האיחוד האירופי נענו לבקשה זו ב- 28 באוקטובר 2019. בינתיים תרזה מיי הפסידה לבוריס ג’ונסון בבחירות הכלליות בבריטניה בשנת 2019, ואז ראש הממשלה שנבחר לאחרונה הבטיח לקבל את הברקזיט. סופית עד המועד האחרון שנקבע. ב- 23 בינואר 2020 הוענק הסכם הנסיגה, במסגרת חוק האיחוד האירופי משנת 2020, הסכמה מלכותית, וב- 31 בינואר 2020 עזבה בריטניה לבסוף את האיחוד האירופי ונכנסה לתקופת מעבר של שנה..

כל שנת 2020 הושקעה בניסיון להשיג עסקה על נקודות הדבק העיקריות של הדיג, שוויון שוויון, גבולות צפון אירלנד ועוד עניינים שונים. עם זאת, בשבועות האחרונים של דצמבר, סוף סוף בריטניה והאיחוד האירופי הגיעו לעסקה, לאחר סבב שיחות ארוך ומאתגר, שהופחת על ידי נגיף העטרה והנעילה. במהלך תקופה זו, הלירה שטרלינג קיבלה מכות.

ב- 31 בדצמבר 2020 הסתיימה תקופת המעבר, ובריטניה עזבה את איחוד השוק והאיחוד המכס של האיחוד האירופי. במהלך השנה, ההתקדמות במשא ומתן על הברקזיט המשיכה להניע את מחיר הלירה הבריטית, וברגע שהושגה עסקה סופית, הלירה הבריטית החלה לעלות, והיא רק מתחזקת מול הדולר האמריקני מאז.

ההשפעה של בנק אנגליה על הלירה הבריטית:

מושל בנק אנגליה אנדרו ביילי הודיע ​​על תוכנית נוספת להקלות כמותיות (QE) בנובמבר 2020, על רקע הצורך הגובר לתמוך בכלכלת בריטניה בתקופה שהושפעה באופן דרמטי מהמגפה. במרץ 2020 עמד QE על 645 מיליארד לירות שטרלינג, שהורחב ל -745 מיליארד ביוני. ההקלות הכמותיות בבריטניה, על ידי בנק אנגליה, הגיעו כעת ל 895 מיליארד לירות שטרלינג. העלייה ב- QE הביאה לירידה בערך הלירה הבריטית, ומדדי QE אלו שקלו ברציפות את צמד המטבעות GBP / USD לאורך כל השנה..

בחודש מרץ גם בנק אונגליה הוריד את הריבית במחצית ל -0.25%, ובנובמבר 2020 הבנק הוריד את הריבית שוב, לרמה הנמוכה ביותר שנרשמה ברמה של 0.10%. הורדת ריביות משפיעה תמיד על מטבע לרעה, מה שאומר שהלירה הבריטית הייתה חלשה עקב מהלכי יונים של בנק אנגליה במהלך שנת 2020. לאחרונה, בנק אונגליה שקל להוריד את הריבית מתחת לאפס. בפגישת המדיניות המוניטרית האחרונה בפברואר 2021, ה- BOE שאל את הבנקים האם זה ישפיע על יכולתם להלוואות.

תנודות הלירה הבריטית בשנת 2020:

לירה שטרלינג נחשבת להיות מוערכת בשנים האחרונות, מאחר וחוסר הוודאות סביב ההשפעה של הברקזיט הגביל את המומנטום ההופכי במטבע והשפיע על מגמת GBP מול מטבעות אחרים. סטרלינג התחיל את 2020 ב -1: 308 מול הגרינבק, אך עקב נעילה הנגרמת על ידי מגיפת הנגיף, המטבע צנח ל -1.163 בסוף מרץ. מכירה זו הופעלה על פני השווקים הפיננסיים, עקב הביקוש הגובר למקלט מבטחים על רקע החשש העולה ממשבר מגיפה..

בסוף אוגוסט, הלירה הבריטית הגיעה לרמה של 1.335, לאחר שמספר מקרי נגיף העטרה במדינה החל לרדת במהלך הקיץ. התקוות לעסקת ברקזיט בין בריטניה לאיחוד האירופי לפני 31 בדצמבר, החלו לעלות. ואז, בסוף ספטמבר, הלירה הבריטית צנחה שוב, ל -1.275, כאשר מספר מקרי נגיף הכורון החל לעלות שוב. יתר על כן, המשא ומתן על הברקזיט התמודד נגד קיפאון בנושא דיג ונושאים אחרים. בסוף השנה, הלירה הבריטית הגיעה ל -1.367, על רקע התקוות הגוברות לעסקת ברקזיט והקלת מגבלות הנעילה במדינה. לירה שטרלינג החלה את שנת 2021 בטווח שבין 1.352 ל -1.373, וכעת נשאלת השאלה: האם הלירה הבריטית תעלה עוד בשנת 2021? אני חושב שרוב התנועות תלויות עד כמה תוכנית החיסונים בבריטניה מתגלה כמוצלחת. השקה מהירה יותר של חיסונים מרמזת על פתיחה מהירה יותר של הכלכלה, שתתמוך בתוצר של המדינה.

הסנטימנט השורי הנוכחי סביב GBP / USD:

הלירה הבריטית שמרה על מעמדה כמצטיינת השנה כביכול בשוק המטבע העולמי, על רקע הציפיות הדהויות להפחתת ריבית של בנק אנגליה. ביום חמישי סירב בנק אנגליה להרחיב את תוכנית ההקלות הכמותיות שלו ולהוזיל את הריבית, והעביר אותות חזקים לשווקים. כתוצאה מכך התפוגגו הציפיות להפחתת הריבית, והלירה הבריטית החלה לצבור כוח. עד כה בשנת 2021 רשמה לירה שטרלינג עליות כנגד כל מטבעות ה- G10 העיקריים. התחזית לפאונד הבריטי השתפרה במידה ניכרת עם המשא ומתן המוצלח על הברקזיט והסרת האיומים הקשורים לריביות שליליות.

חלק מהאנליסטים מאמינים שלמרות הביצועים הגבוהים ביותר של הסטרלינג בקרב מטבעות ה- G10 בשנת 2021, הצמד GBP / USD יירד, מכיוון שהדולר האמריקני החל גם הוא להשיג תאוצה בשוק, בשל מעמדו של מקלט בטוח והמגוון הרחב שלו פופולריות מבוססת. דולר חזק עשוי למשוך עליות בשער GBP / USD ולכפות מהפך במומנטום השורי של הצמד בשבועות הקרובים.

חוזק דולר ארה”ב:

בשבועות האחרונים נרשם קנייה מסיבית בדולר האמריקני, כאשר המשקיעים עברו מהיורו החלש יותר. המטבע היחיד של האירו נכנס ללחץ בגלל הפעלת החיסונים האיטית בגוש האירו. פירוש הדבר כי נעילה תישאר במקום עוד, כאשר בריטניה וארצות הברית ישאירו את כלכלת האירו מאחור.

מלבד העיכוב מבחינת החיסונים, כלכלת האיחוד האירופי כבר נאבקה בהשוואה לכלכלת ארה”ב מכמה סיבות: מספר המקרים של נגיף העטרה בארה”ב כבר ירד, אמצעי הנעילה כמעט הוסרו באזורים רבים, ו התקוות היו גבוהות שהממשלה הדמוקרטית החדשה תזריק בקרוב כמות גדולה של מזומנים לכלכלת ארה”ב.

ניתוח טכני, GBP / USD – האם GBP / USD יקפיץ את ה- 50 SMA?

במסגרת הזמן החודשית, האינדיקטורים הטכניים מצביעים על הטיה שורית חזקה עבור הצמד GBP / USD, שכן מדד החוזק היחסי (RSI) ו- MACD חצו את רמת 50, מה שמצביע על סיכויים חזקים למגמת קנייה בכבל. סגירת דפוס של שלושה חיילים לבנים במסגרת הזמן החודשית תומכת בסיכויים חזקים להמשך המגמה השורית. בצד הגבוה יותר, הצמד GBP / USD עשוי להמשיך ולסחור באופן שורי עד לאזור 1.4393, ואילו המשך מגמה שורית עשוי להאריך את הקנייה עד לרמה 1.4393..

GBP / USD – תרשים חודשי – שלושה חיילים לבנים

כאשר ה- MACD חצה את רמת הבינונית וסוגר את ההיסטוגרמות מעל 0, ההטיה השורית של GBP / USD זכתה לתמיכה נוספת. בטווח הארוך, הצמד GBP / USD עשוי לכוון לשיא של 2018, לעומת רף 1.4377 בשנת 2021. במהלך הרבעון הראשון של 2021, GBP / USD ככל הנראה יגיע ל- 1.3800, וברבעון השני הכבל עשוי ללכת אחרי הרמה 1.40.

GBP / USD – תרשים שבועי – פריצת דפוס המשולש היורד

במסגרת הזמן התחתונה, הצמד GBP / USD סגר סדרת נרות בולטים שוריים סביב אזור 1.3855, ותמכו במגמה שורית חזקה. בתרשים השבועי אנו יכולים לראות שהזוג שיבש את דפוס המשולש היורד, שהוא סימן לדומיננטיות שורית; עם זאת, ה- MACD מציין כי השוורים מותשים, והמוכרים עשויים להיכנס לרווחי השוק המאובטח. הכבל יכול להציג תיקון בצד התחתון, עד 1.3565 ו- 1.3360, לפני שיציג מגמות קנייה נוספות בשוק.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me