תחזית מחיר דולר אוסטרלי ל- H2 לשנת 2020: מגמת הירידה לטווח הארוך צפויה לחדש בקרוב עבור AUD / USD

אוסטרליה היא יצרנית / יצואנית גדולה של חומרי גלם, ובכך הופכת את הדולר האוסטרלי למטבע סחורות. ככזה, הוא פגיע מאוד לתנועה במחירי הסחורות, אשר בתורם מתואמים לסנטימנט בשווקים הפיננסיים, מה שאומר שגם ה- AUD מתואם באופן חיובי לסנטימנט. הסנטימנט היה חיובי למטבע זה, בעוד הדולר הפך דובי למדי בחודשים האחרונים, כתוצאה מנגיף העטרה והסצנה הפוליטית בארה”ב. הריבאונד הכלכלי מההתרסקות COVID-19 גם סייע ל- AUD / USD לעלות גבוה יותר, מכיוון שגם הסחורות וחומרי הגלם התאוששו. אבל, הריבאונד מאט ורגש הסיכון הולך ונעלם, מה שגרם לקונים לחשוב פעמיים לפני שעשו שיאים חדשים בשבועות האחרונים, כך שהעלייה עשויה להסתיים לקראת הזוג הזה. הניתוח הטכני מצביע גם על היפוך דובי בתרשים החודשי, כמו גם היסודות, כפי שנסביר בהמשך בתחזית זו לטווח הבינוני עבור AUD / USD, אך ישנם גם גורמים אחרים אותם נבחן כאן.

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים +0.017 דולר +2.3%
6 חודשים +0.071 דולר +9.8%
1 שנה +0.074 דולר +10.2%
5 שנים 0.013 דולר 1.9%
מאז 2000 +0.069 דולר +9.5%

 

מאז אמצע שנות התשעים, AUD / USD השתנה מעט בהשוואה ל- תנודתיות שראינו בשני העשורים האחרונים, כלומר הזוג הזה עבר מעלה ומטה, והגיע בסופו של דבר למצב שהיה לפני 25 שנה. עם זאת, בעשור האחרון צמד זה היה במגמת דובי יציבה, בעיקר כתוצאה מהתחזקות הדולר האמריקני. בשלב מסוים, המחיר ב- AUD / USD צנח ל 0.55 במרץ 2020, כאשר הדולר האוסטרלי קיבל בעיטה כפולה לאורך הקו, בעוד הדולר עלה גבוה יותר, כאשר הסוחרים נכנסו לפאניקה בגלל נגיף העטרה והנעילה. עם זאת, ההתרסקות הסתיימה וה- AUD / USD היה שורי מאז, כאשר הסנטימנט השתפר לאחר הפתיחה המחודשת של העולם. הקאמבק הועצם עוד יותר על ידי הנתונים הכלכליים הסיניים, דבר המצביע על כך שסין הותירה את התכווצות נגיף העטרה וכמעט חזרה למסלול כעת. עם זאת, היו אלה תקופות משונות מאוד, שלא צפויות להימשך זמן רב מדי – עד שלאחר ההנחה של הבחירות בארה”ב אני מניח – כך שבסופו של דבר הדברים יחזרו למצבם הרגיל והירידה בסחורות מסוימות תדביק את ה- AUD, וכתוצאה מכך כתוצאה מכך, טיפוס החודשים האחרונים אמור להסתיים כמעט והקונים חייבים להיזהר מרמות אלה, מכיוון שהשיאים יהיו מוגבלים מאוד מעתה ואילך..

תחזית AUD / USD Q4 2020: 0.68-0.70 תחזית AUD / USD שנה אחת: 0.63-0.65 תחזית AUD / USD לשלוש שנים: 0.55-0.60
מחיר נהגים: סנטימנט סיכון גלובלי, COVID-19 באוסטרליה, RBA, טכני מחיר נהגים: בחירות בארה”ב, התאוששות כלכלית, סנטימנט שוק, מתאם דולר מחיר נהגים: יסודות ב אוסטרליה, כלכלה גלובלית

חיזוי מחיר הדולר האוסטרלי לחמש השנים הבאות

במאמר זה, הסתכלנו על הדולר האוסטרלי, הן מבחינה בסיסית והן מבחינה טכנית, והשווינו אותו עם הדולר האמריקני, כדי לראות איזה מהם יהיה על העליונה בחודשים / השנים הקרובות. כאמור לעיל, צמד זה נמצא במגמה דובית במשך עשור, אך הסנטימנט השתנה מאז חודש מרץ, אם כי כרגע אנו עוברים זמנים משתנים עולמיים, ולכן אין בהכרח לבצע את פעולת המחיר מאז מרץ. בחשבון יותר מדי, במיוחד בטווח הארוך. אך אנו יכולים להשתמש בו כדי לחזות את עתידה של AUD / USD בחודשים הקרובים, לאחר פעולת המחירים של החודשים האחרונים; עם זאת, מצב וירוס העטרה אינו דבר שעשוי לחזור על עצמו.

AUD / USD נהנה מרגש השוק במהלך COVID-19

מכיוון שאוסטרליה היא יצואנית גדולה של חומרי גלם ומינרלים, ה- AUD מתואם בקשר הדוק עם סחורות אלה, וכתוצאה מכך לסנטימנט הסיכון בשווקים הפיננסיים. כשהסנטימנט חיובי, ה- AUD עולה גבוה יותר, כפי שהיה במהלך מאי ויוני, כאשר כלכלות העולם נפתחו מחדש והנתונים הכלכליים הראו ריבאונד חזק מההתרסקות של מרץ-אפריל. ה- AUD / USD זינק ביותר מ- 12 סנט מהתחתית, ב 0.55, חזרה ב- 19 במרץ, אם כי המהפך השורי של מרץ ואפריל היה מאפיין של הדולר האמריקני, שהפך ממש דובי, לאחר הזינוק במחצית הראשונה של מרץ, אבל נבדוק את זה בהמשך. בחודשים הראשונים של המהפך הגדול, ה- AUD / USD זינק יותר מ- 11 סנט, ל 0.7180, אך מאז הקצב ירד במידה ניכרת, ומאז סוף יולי צמד זה צבר פחות מסנט אחד, מה שמראה שהסנטימנט החיובי של החודשים הראשונים לאחר הפתיחה מחדש נחלש, מכיוון שהנתונים הכלכליים מראים ריבאונד איטי יותר. מלבד הסנטימנט העולמי, שנחלש, כפי שניתן לראות באמון הצרכן והמשקיעים לאחר הדיווחים האחרונים, גם הסנטימנט בנוגע לכלכלה האוסטרלית הופך לשלילי, מכיוון שמדינת ויקטוריה ממשיכה לשמור על מגבלות הווירוס. כלכלנים חוזים התכווצות של יותר מ -6% לשנת 2020, מה שמדכא את הרגש עוד יותר. לכן, אם הסנטימנט הכללי יהפוך לשלילי, ה- AUD יהפוך לדובי, מכיוון שהסנטימנט באוסטרליה הופך גם הוא לשלילי בהשוואה לאזורים אחרים בעולם. עם זאת, בטווח הארוך, על הסוחרים לפקוח עין על סנטימנט השוק בכל עת בעת סחר בצמד זה, משום שהוא עלול להרוס חשבון אם תיתפס בצד הלא נכון, גם אם אתה עוקב אחר המגמה הכוללת..

יסודות ומדיניות RBA

סנטימנט הסיכון העולמי הוא שחקן מרכזי במטבעות סחורות כמו האוסטרלי, אך גם יסודות הם בעלי תפקיד גדול במטבע, והם משפיעים גם על הסנטימנט. הסנטימנט הפך לחיובי שכן היסודות מראים התאוששות חזקה בחודשים מאי, יוני ויולי, כאשר התעסוקה קפצה שוב, והשירותים והייצור עלו יותר. עם זאת, עם המגבלות החדשות בוויקטוריה, השירותים האוסטרלים צללו שוב לכיווץ, מ -58.1 נקודות ביולי ל -48.1 באוגוסט. לא הייתה לכך השפעה רבה על ה- AUD, מלבד ירידה קצרת טווח ב- AUD / USD, אך אם מגזרים אחרים ייכנסו שוב לכיווץ, הם יתחילו לשקול את ה- AUD, וישלח את הצמד הזה נמוך יותר. הסנטימנט המידרדר וכלכלת ההתקשרות יביאו לשילוב רעיל עבור AUD / USD, במיוחד אם המגבלות והנעילה יימשכו, כך שרוב הדברים קשורים לנגיף העטרה כרגע, והיסודות יהיו תלויים באופן שבו הנגיף מתפתח אוסטרליה ושאר העולם. עם זאת, עלינו לפקוח עין על עודף הסחר הגובר באוסטרליה, שגדל מאז 2015-16, כאשר מאזן הסחר עמד על כ -3.5 מיליארד דולר. במיוחד ארבע השנים האחרונות היו חיוביות באמת, בעודף המסחר קפץ מעל 8 מיליארד דולר. זה דבר אחד שיש לזכור לטווח הארוך, לא שזה עזר ל- AUD יותר מדי. הן בבנק המילואים של אוסטרליה (RBA) והן ב- FED הריבית שלהם עומדת על 0.25%, לאחר שקיצצו אותם כמה פעמים בחודש מרץ. החלטות השיעור האחרונות היו תוצאה של נגיף העטרה, ולכן אין הרבה ההבדל בין שני הבנקים המרכזיים. אך אם המגבלות יימשכו בחלקים מסוימים באוסטרליה, ה- RBA יטה יותר לצד היונים, אך כפי שאמרנו, ההבדלים יהיו מינוריים בטווח הקצר, בכל הנוגע להחלטת כיוון AUD / USD..

מקור: www.dfat.gov.au

מתאם AUD / USD

כפי שמוצג מהתרשים החודשי, מדד הדולר האוסטרלי, או AXY, נראה דומה מאוד למדד AUD / USD. ה- AXY טיפס במהלך שנות האלפיים, מלבד ההתרסקות הגדולה בשנת 2008. אך המגמה התהפכה ל- AXY בשנת 2011, שנמצאת במגמת דובי מאז. את אותו תרחיש ניתן לראות בתרשים החודשי AUD / USD בהמשך, בסעיף הניתוח הטכני. במהלך חמש השנים הראשונות, עד שנת 2016, הירידה הייתה חזקה יותר 20 חודשי SMA (אפור) סיפק התנגדות ל- AXY. ואז האטה המגמה, ו- 50 SMA הגיע לתורו, שיספק התנגדות רשמית עד לשבירתו. המחיר נמצא ממש מתחת ל- 50 SMA עכשיו, אך עדיין יש מקום כלפי מעלה לחצי נקודה.

ה- AXY עדיין דובי, כל עוד הוא נשאר מתחת ל- 50 SMA
ה- AXY עדיין דובי, כל עוד הוא נשאר מתחת ל- 50 SMA

לעומת זאת, מדד הדולר היה דובי במהלך שנות האלפיים, אבל זה הפך לשורי בשנת 2014, לאחר איחוד מסוים במשך כמה שנים. עליית המגמה לא ארכה זמן רב – כשנתיים בלבד – ומאז 2016 ה DXY נסחר בטווח, כפי שמראה התרשים החודשי שלהלן. אבל השיאים התחזקו ו- 100 SMA (ירוק) מספק תמיכה. ה- DXY מנסה לעלות מתחת לממוצע הנע הזה, אך כרגע לא בטוח אם הוא יצליח. ובכל זאת, תרשים המדד של AUD נראה הרבה יותר מתואם ל- AUD / USD, ושניהם עומדים כעת בפני 50 SMA חודשי. 50 SMA הגדירו את המגמה עבור שניהם, כך שהם רשמיים דובים עד שהמחיר יעלה מעל ה- 50 SMA ויישאר שם. לכן, על מנת להיות מדויקים יותר במסחר AUD / USD, עלינו לעקוב אחר מדד AXY.

החיסרון ב- DXY נראה שלם בתרשים החודשי


החיסרון ב- DXY נראה שלם בתרשים החודשי

ניתוח טכני – האם הסקירה האחרונה תסתיים ב- 50 SMA עבור AUD / USD?

AUD / USD ירד לקראת סוף שנות התשעים, אך לאחר מכן הוא החל בעקבות סחורות. ואז, המגמה התהפכה עם תחילת המילניום החדש, והצמד הזה נותר שורי עד 2011, ומאז הוא היה שורי, והלך עם הירידה בסחורות הגדולות כמו נפט, גז, נחושת וכו ‘. במהלך המשבר העולמי בשנת 2008, AUD / הדולר האמריקני עקב אחר סחורות, שכן הם התרסקו נמוך יותר. AUD / USD התרסק בכמעט 40 סנט בתוך כמה חודשים בלבד, ואיבד כמעט 40% מערכו כשהוא התהפך מתחת ל -1 דולר לפני המשבר. עם זאת, ההתרסקות הסתיימה והמגמה העליונה התחדשה, כאשר ה- AUD / USD עשה שיאים חדשים מעל 1.10. במהלך העלייה במגמת העלייה, 50 SMA (צהוב) דחף את המחיר גבוה יותר, שכן הוא סיפק תמיכה בתרשים החודשי לאורך כל אותו עשור, עם עזרה מפעם לפעם של 20 SMA (אפור). אך מכיוון שהסחורות הפכו לדוביות, בתחילת העשור החדש, AUD / USD גם הפך לדובי, שם הוא נשאר עד לתחילת החדש..

50 SMA ממתין לעלייה גבוהה יותר כדי לספק התנגדות עבור AUD / USD

50 SMA ממתין לעלייה גבוהה יותר כדי לספק התנגדות ל- AUD / USD

האם זו יכולה להיות תחילתו של עשור שורי חדש עבור AUD / USD? אני לא חושב שכן, אלא אם כן פיתוח חדש כלשהו מחזיר את הביקוש לחומר גלם / מתכת / מינרל כלשהו שנמצא רק באוסטרליה. הגידול במאזן הסחר לא סייע ל- AUD גם ב 4-5 השנים האחרונות. לכן, אני לא חושב שנראה עוד עשור שורי כמו שנות האלפיים. יש סיכוי גבוה יותר שיהיה מעקב חוזר גבוה יותר, אשר נמצא בעיצומו וסביר להניח שיסתיים בקרוב. הממוצע הנע של 50 סיפק התנגדות בתחילת 2018, לאחר שהמעקב לשנתיים היה גבוה יותר, סיים אותו והפך את המחיר חזרה כלפי מטה. אז נראה כאילו ה- SMA ל -50 חודשי הפך מ תמיכה בהתנגדות בתרשים מסגרת הזמן הזה, אך זה יוכח רק לאחר בדיקה נוספת, שככל הנראה תתרחש בקרוב. אם הקונים לא יצליחו לפרוץ מעליו בפעם השנייה תוך כמה שנים, אז זה יהיה האישור שנצטרך לקצר את הזוג הזה בטווח הארוך. עד אז סוחרים ארוכי טווח יצטרכו לחכות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map