banner
banner

תחזית מחיר כסף ל- H2 לשנת 2020: האם הסטטוס של מקלט בטוח ימשיך לדחוף את כסף גבוה יותר?

כסף וזהב ביצעו ביצועים יוצאי דופן מאמצע מרץ, אפילו בקרב נכסי המקלט הבטוח. עם זאת, כסף לרוב אטרקטיבי יותר מזהב, בגלל המחיר הנמוך יותר לאונקיה, שנעה בין 15 ל -20 דולר מאז 2014, בעוד זהב, שנסחר תמורת כ -1,800 דולר, יקר בהרבה. כסף הוא גם תנודתי הרבה יותר מזהב או מקלטים אחרים, כמו JPY ו- CHF, מכיוון שמדובר בשוק יחסית קטן בהשוואה למט”ח. היא איבדה מחצית מערכה לאחר התפרצות וירוס הכור בשבועיים הראשונים של חודש מרץ, ונפלה מסביבות 20 דולר ל -11 דולר, אך אז היא עשתה מהפך מהיר והשיגה הכל בחודשים הבאים. כעת הכסף עדיין שורי, ונסחר קרוב ל -20 דולר, ותחזית מחיר הכסף מראה כי מתכת זו מכוונת לשיאים של 2016, ועומדת על 20.70 דולר..

קרא את העדכון האחרון בכתובת מחיר כסף 2021 תחזית

 

 כסף מחיר עכשיו: $

שינויים אחרונים במחיר הכסף

פרק זמן 3 ימים שבוע 1 חודש 1 3 חודשים 6 חודשים
שינוי +2.5% +5.67% +9.2% +41% +7.6%

כמו ברוב נכסי המסחר, הסנטימנט היה המניע העיקרי מאחורי הכסף בשנים האחרונות וזה נכון במיוחד לגבי נכסי סיכון, כמו שוקי מניות ומקלטים בטוחים כמו כסף. הסנטימנט הפך חיובי מעט ברבעון הרביעי של 2019, כאשר ארה”ב וסין פנו לעבר עסקת הסחר שלב א ‘, והדבר שיפר את סנטימנט הסיכון ברחבי העולם, וזה שלילי למקלט בטוח. אבל, עם התפשטות ה- COVID-19 והנעילות שבאו בעקבותיה, הכסף התגבר גבוה יותר, לאחר סערה קצרת מועד בתחילת חודש מרץ. על פי חיזוי וניתוח מחיר הכסף, המגמה השורית תימשך חודשים, מאחר ואי הוודאות לגבי נגיף העטרה נותרה גבוהה ברחבי העולם, אך המומנטום הפוך הואט לקצב רגיל, אשר צפוי להימשך לקראת הבחירות בארה”ב בשנת 2020 בנובמבר.

תחזית כסף: רבעון 4 2020 תחזית כסף: שנה אחת תחזית כסף: 3 שנים
מחיר: 30- $ 35

מנהלי מחירים: התפשטות וירוס קורונה, סנטימנט בשוק, קרן התאוששות האיחוד האירופי קוביד

מחיר: 45-50 דולר

מניעי מחירים: בחירות בארה”ב, עסקת סחר באיחוד האירופי ובריטניה, סנטימנט שוק

מחיר: 20 $ – 25 $

מניע מחירים: לאחר הבחירות בארה”ב, ברקזיט, סנטימנט השוק, סדר חברתי עולמי חדש

 

תרשים חי סילבר

כסף

 

חיזוי מחיר כסף לחמש השנים הבאות

בשנת 2019, ועד כה בשנת 2020, ראינו פעילות רבה בנכסי כסף ושאר מקלטים בטוחים. הכפכף בסנטימנט הסיכון בשווקים הפיננסיים היווה גורם עיקרי לתנודתיות זו בשנת 2019, בשל מכסי הסחר ומלחמת הסחר בין ארה”ב לסין, בעוד שבשנת 2020 המניע העיקרי היה מגיפת הנגיף הכלילי וההשפעה הכלכלית שנגרמה מהנעילה. השפעת הנעילה עדיין ניכרת, וירוס העטרה עדיין מתפשט, אם כי הסכנה פחתה מעט ככל שאנו מתקדמים לקראת הבחירות בארה”ב בהמשך השנה. עם זאת, תחזיות לנכס כלשהו צריכות לקחת בחשבון מספר גורמים – רשמנו אותם למטה בכסף.

סנטימנט בשוק – וירוס הקורונה, הגורם העיקרי שמאחוריו

תחושת הסיכון בשווקים הפיננסיים היא המניע העיקרי מאחורי נכסי מקלט בטוח. הם נוטים להתגבר כשהסנטימנט שלילי ולהפוך לדובי כאשר הסנטימנט חיובי, מה שאומר שהם מתואמים לרעה לנכסי סיכון, כמו שוקי מניות או דולרי סחורות. כפי שמוצג בתרשים החודשי, כסף זינק כאשר כלכלת העולם הייתה במיתון, בעקבות המשבר הפיננסי העולמי ב -2008. זה טיפס מ -9 דולר בשנת 2009 ל -50 דולר באמצע 2011. ואז הוא התהפך ונשאר דובי מאז, כשהכלכלה העולמית התאוששה. כעת, עם פרוץ וירוס העטרה, המחיר עלה חזרה לאחר מכן, וצלל בהתחלה. כך שהסנטימנט עדיין יהיה אחד המניעים העיקריים לכסף בחודשים הנותרים של 2020, והתפשטות נגיף הכורון תהיה אחד המניעים העיקריים מאחורי הסנטימנט. מרבית המדינות עברו את שיא העקומה, כאשר מקרים חדשים ומקרי מוות בירידה מתמשכת. אבל, אנו רואים קוצים פה ושם, וזה נורמלי כמו הנסיגה של המגיפה, אך גם משחקים עם הסנטימנט, מכיוון שהנגיף קשור להתכווצות כלכלית. לעת עתה, נגיף הקורונה יניע את הסנטימנט, וכאשר אנו מתקרבים לנובמבר הבחירות בארה”ב יעלו את אור הזרקורים יותר ויותר. הסנטימנט משני האירועים הוא שלילי, ולכן אני מצפה מכסף להישאר במגמה שורית לאורך 2020.

פוליטיקה – האם השוק יתייצב לאחר הבחירות בארה”ב?

הבחירות בארה”ב בשנת 2020 יהיו האירוע הגדול הבא לסנטימנט הסיכון בשווקים, לאחר וירוס הכורון. במהלך בחירות 2016 ראינו תנודתיות מוגברת בשווקים הפיננסיים. השנה הבחירות מתגלות כחשובות עוד יותר, מכיוון שהקרב בין הצדדים הלוחמים ממשיך לנהל – דונלד טראמפ מצד אחד והדמוקרטים מצד שני, בעוד שהחדשות שמגיעות ממנו צריכות לשמור על מקלטים מבוקשים.>. יש כמה שמועות לפיהן נראה כי נגיף העטרה הוא חלק מכך, וההפגנות / הפרות סדר בארצות הברית הן גם סוג של התנגשות פוליטית בין שני הצדדים. אני מצפה שהמצב יתחמם עוד יותר כאשר אנו מתקרבים לבחירות בארה”ב, וכנראה גם לזמן מה לאחר הבחירות. הסכם הסחר בין בריטניה לאיחוד האירופי יהווה אירוע מרכזי נוסף לסנטימנט הסיכון עד סוף השנה. עסקת הברקזיט, שהושגה בשנה שעברה, הניבה תקווה לברקזיט רך, אך ללא עסקת סחר, יהיה לנו ברקזיט קשה. זה יהיה מתג הפחתת סיכון משמעותי לסנטימנט, מכיוון שמשמעותו היא תחרות כלכלית בין האיחוד האירופי לבריטניה בטווח הארוך, ואולי כמה עימותים, כך שהיא עשויה להשפיע לאורך זמן על הכסף. ההערות האחרונות לא מצביעות על שום דבר מיוחד, במיוחד עם מצב נגיף הכורון, שדחף את משא ומתן הסחר בין האיחוד האירופי לבריטניה למקום השני. אם לא נשמע פתרון לעסקת סחר בין שתי המדינות עד סוף 2020, זה יהיה גורם שלילי נוסף לסנטימנט הסיכון, שישמור על שורי כסף. בינתיים, לרעש הפוליטי תהיה השפעה על הסנטימנט, ולכן גם על כסף, אך הוא יימשך זמן קצר. אך גם לקרן התאוששות הנגיף הכורוני של האיחוד האירופי, שנדונה בימים האחרונים, תהיה השפעה. כעת, לאחר שהעסקה הושלמה, הסנטימנט יהפוך לחיובי למשך כשבוע, מה שישמור על שוק מטילי הכסף שורי, אך הוא לא יימשך לאורך זמן.

מתאם XAG / USD

כמעט כל הסחורות נקבעות / נסחרות בדולרים אמריקאים, ולכן המתאם בינן לדולר חשוב גם למחירי הסחורות. מחירי הסחורות בדרך כלל יורדים כאשר הדולר האמריקני מתחזק. בתרשים שלמטה אנו יכולים לראות שני מקרים בהם ערך הדולר זינק, מה שמשלח את ה- XAG / הדולר נמוך יותר. למרות שכסף אולי לא היה קשור לירידה, עליית הדולר האמריקני מכריחה את ירידת הכסף והסחורות האחרות, מכיוון שהן נקבעות בדולר ארה”ב. זה תרחיש דומה כאשר האירו / הדולר יורד, כי הדולר מתחזק, לא בגלל שהסוחרים נפלו מאהבה ליורו. זה קורה בדרך כלל כאשר שווקים פונים לפתע לדולר, כמטבע רזרבה עולמי. ממה שאנחנו יכולים לראות בתרשים, זה כבר קרה, פעם אחת במהלך המשבר הפיננסי של 2008, כאשר הסוחרים נערמו על הדולר בחודשים הראשונים של המשבר, מחשש לגרוע מכל. הפעם השנייה התרחשה בשבועיים הראשונים של מרץ 2020, כאשר מגפת נגיף הכורון פגעה באירופה ובארה”ב, והסוחרים הפכו שוב לדולר, מחשש לסוף העולם. בשתי הפעמים, כסף איבד כמעט מחצית מערכו, כאשר הדולר עולה יותר. כסף היה צריך להתגייס כמקלט בטוח בתקופות כה קשות, אך הזעזוע הראשוני בשווקים הפיננסיים, שנבע מהמשבר הפיננסי העולמי והתפרצות נגיף העטרה באירופה ובארה”ב, היה גדול בהרבה מהחשש מההשקעה. הסוחרים היו מודאגים כי המערכת הכלכלית או החברתית העולמית הנוכחית תקרוס, ולכן מיהרו לקנות את הדולר. מקלטים בטוחים עלו, אך העלייה בדולר הייתה גדולה בהרבה ומחיר הכסף הנקוב בדולר ירד. ואז, לאחר שהסוחרים הבינו שהעולם לא מסתיים, הם פנו למקלטים בטוחים, ומכאן הזינוק העצום בין 2009 ל 2011, ל 50 $ והמהפך המהיר במחצית השנייה של מאי 2020. היו מקרים אחרים שם כסף היה נוטה לתנודתיות בדולרים, אך אלה שני המקרים הבולטים ביותר.

שוק קטן, תנודתיות גבוהה

שוק הכסף היווה 63 מיליארד דולר נכון לאפריל 2020, שזה סכום מסודר. אבל בהשוואה לשוק הפיננסי הכולל של 230 טריליון דולר, זה נראה כמו חלק זעיר מכלל, שכן הוא קטן פי 3,600. אבל, לא כל הערך העולמי של כסף נסחר בשווקים הפיננסיים. תעשיית הטכנולוגיה מהווה כמחצית מרכישות הכסף, ואילו שלישית מגיעה לתכשיטים. לכן, רק חלק קטן מכלל עתודות הכסף זמין למסחר, מה שמקשה על תחזית מחיר הכסף. אנו יודעים שיש שחקנים גדולים עם סכומי מזומנים עצומים להשקעה בשווקים הפיננסיים, למשל, קרנות גידור או קרנות פנסיה. לעיתים ראינו הזמנות של עשרות מיליארדי דולרים במט”ח. צו כזה ישפיע מאוד על שוק הכסף. כתוצאה מכך, שוק הכסף חשוף לשחקנים גדולים. זו הסיבה שכסף הוא מאוד תנודתי – הרבה יותר תנודתי מזהב, וזה לא דבר רע, מכיוון שהתנודתיות מציעה אפשרויות מסחר רבות. זכור כי התנודתיות נחשבת ביחס לשווי הנכס ולא במונחים של סנטים / דולרים. לאחר המשבר הפיננסי בשנת 2008, כסף צבר יותר מפי 3 משוויו ואז איבד את הכל שוב מ 2011 עד 2015. גם במהלך 2020 ראינו ירידה משמעותית, ואחריה היפוך שורי גדול עוד יותר, לכן מסחר או השקעה בכסף יש בו גם סכנות.

יחס מחיר זהב / כסף

יחס הזהב / כסף הוא בעצם היחס בין מחיר הזהב למחיר הכסף. ניתן להשתמש במדד זה כדי לראות את הקצה העליון והתחתון, מכיוון שכסף בדרך כלל מתהפך כאשר מחוון זה נמצא בקיצוניות. בתרשים יחס הכסף / זהב למטה אנו רואים כי לאחר שהגיע לשיא בקיצוניות, אינדיקטור זה ירד נמוך יותר, ובמקביל כסף טיפס גבוה יותר. האירוע האחרון בו זה קרה היה במהלך התפרצות COVID19. זה ניפץ את כל השיאים, כשטיפס בסביבות 40 נקודות מסוף פברואר ועד סוף מרץ. הכסף ירד באותה תקופה, בעוד שמרגע שהתהפך חזרה למטה, מהשבוע האחרון של מרץ ועד כה, הכסף היה שורי. אמנם זה לא המדד הטוב ביותר לבסס את אסטרטגיית המסחר שלך בכסף, אך די שימושי להציג את המגמה ואת הזמנים בהם המחיר עומד להתהפך. לכן, מי שיסחר בכסף צריך לפקוח עין על תרשימי ה- XAU / XAG, אך רק על מסגרות הזמן הגדולות יותר, מכיוון שיש הרבה רעש בתרשימי מסגרת הזמן הקטנים יותר..

יחס ה- XAG / XAU מתהפך מגבוהים קיצוניים, בעוד כסף עולה גבוה יותר

יחס ה- XAG / XAU מתהפך מגבוהים קיצוניים, בעוד כסף עולה גבוה יותר

ניתוח טכני – האם כסף עומד לשבור את טווח 6 השנים?

ה- XAG / USD פונה לראש הטווח

ה- XAG / USD פונה לראש הטווח

כסף היה במגמה שורית יציבה מתחילת שנות האלפיים. הביקוש לכסף מתעשיות ייצור הטכנולוגיה עולה בהתמדה עם הצמיחה של ענפי המחשוב והסמארטפונים, אז הכל היה נורמלי. אבל השוק הפיננסי תפס כסף, ושלח אותו נופל בסוף 2008, במהלך ה- GFC. זה לא נמשך זמן רב, ולאחר שהבהלה הראשונית התייצבה, מקלטים בטוחים הפכו להיות שוריים ונשארו כאלה עד 2011. כסף עלה מאמצע אותה שנה מסביבות 15 דולר ל -50 דולר, אבל אז התחיל הסנטימנט להשתפר בשווקים הפיננסיים, לאחר שהכלכלה העולמית החלה להתאושש שוב. ה- XAG / USD ירד לסביבות ה- 13.70 $ עד דצמבר 2014, מה שהתברר כרמת תמיכה יציבה, שכן הוא התקיים עד מרץ 2020, אז התפרצות נגיף העטרה גרמה לו לקרוס נמוך יותר. ראינו הקפצה במהלך 2016, כתוצאה מהצבעת הברקזיט ביוני ובחירתו של דונלד טראמפ בנובמבר באותה שנה, אך 50 SMA (צהוב) ו- 100 SMA (ירוק) הפכו להתנגדות, וכסף הפך חזרה למטה. מאז, כסף נסחר בטווח זה, בין 13.70 דולר ל -20.20 דולר. הממוצעים הנעים עשו עבודה טובה במתן התנגדות ושמירת הכסף הכפוף, 50 SMA (צהוב) בהתחלה, שהמשיך לדחוף את ה- XAG / USD נמוך יותר, ואז לאחר שבירתו באוגוסט אשתקד, ה- 100 SMA (ירוק) תפס את מקומו. אבל, לאחר הדחייה הגדולה בפברואר השנה, כסף חזר בנקמה ושבר את 100 ה- SMA. כעת, היעד הבא יהיה 150 SMA (אפור), שלדעתי לא יהיה יותר מדי מכשול. המכשול האמיתי יהיה בחלק העליון של הטווח, קצת מעל 20 דולר. אם הרמה הזו תעבור, אז אזור התמיכה / ההתנגדות שבין 25 ל -26 דולר יהיה היעד הבא. עם קצב החודשים האחרונים, אחרי המהפך הגדול בחודש מרץ, אני חושב שכסף ישבור מעל 20 דולר, ואז מעל לראש הטווח ב -21.20 דולר ואחר כך הוא יעבור ל -25 דולר. לאחר מכן, אף אחד לא יודע בוודאות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me