האם סחר במניות הוא הימורים?

שוקי המניות היו ממש תנודיים השנה. ראינו כמה מהלכים יוצאי דופן, שהעבירו אותם באמצעות רכבת הרים, והעבירו את מחירי המניות אלפי נקודות מטה ומעלה, כפי שסיקרנו בסעיף התחזיות שלנו. זה העלה את השאלה, האם שוקי המניות המסחריים הם הימורים או שזה יכול להיות עסק רווחי, כמו כל העסקים האחרים, הכוללים מידה מסוימת של סיכון.

 

זמנים יוצאי דופן המובילים למהלכים יוצאי דופן בכל השווקים

 

נכון שהתנודתיות הייתה יוצאת דופן בשוקי הגרב השנה. המדד הגרמני דאקס התרסק בסביבות 5,500 נקודות בסוף פברואר ובראשית מרץ, לאחר שפרצה מגפת וירוס הכור באירופה, מה שפגע ברגשות בשווקים הפיננסיים והוריד את נכסי הסיכון כמו שוקי המניות. אם היית הרבה לפני המעבר ללא הפסקה, רוב הסיכויים שאיבדת את חשבונך, אלא אם כן יש לך כמות גדולה של כספים, או סחר בגדלים קטנים מאוד. אם ניסית לסחור את ההתרסקות ונכנסתם לקצה התחתון, הייתם צריכים לאבד גם את חשבונכם. זה נראה קצת כמו הימורים בשוקי המניות.

חלק מהאנליסטים מצפים לקריסה נוספת במניות בחודשים הקרובים

אבל המצב היה דומה בכל מקום. דברים רבים קרו השנה בכל רחבי העולם. כל העולם משתנה במהירות, כולל פוליטיקה וכלכלה, מה שגרם למהומה בכל השווקים. סחורות התרסקו גם באביב, כאשר נפט גולמי WTI אמריקאי הוביל ל -40 דולר, וזה הרבה יותר גרוע. אז אם היית בסחר קניות במניות, דמיין אם היית ארוך בנפט גולמי. מטבעות ומטבעות קריפטוגרפיים עברו גם הם רכבת הרים. לכן, אין שום דבר רע בשווקי המניות, במיוחד עכשיו כשהן נרגעו איכשהו.

 

קריסות לא מתרחשות לעתים קרובות מדי

 

התרסקות וירוס הכורון הייתה ממש אדירה באביב השנה וזה קרה בכל השווקים, מכיוון שגם הכלכלה האמיתית הושפעה מאוד. אבל, סוג של התרסקות לא קורה כל הזמן, למעשה, זה קורה לעיתים רחוקות מאוד, פעם או פעמיים בעשור. בתחילת שנות האלפיים דאקס איבד כ -6,000 נקודות, אבל זה לקח כמה שנים. בשנת 2008 המחיר נפל בכמה אלפי נקודות, שלקח קצת יותר משנה.

משבר החוב היווני בשנת 2011 היה גם גרור גדול לרגש הסיכון בכל מקום, והוריד את שוקי המניות במהלך מהיר. המקרים האחרים בהם המניות עברו נסיגה משמעותית היו כאשר הבנקים המרכזיים החלו למשוך נזילות בשנת 2016 לאחר שהוציאו טונות של מזומנים במשך עשור, בעקבות המשבר הפיננסי בשנת 2008 שהוריד תרשימים בתקרה ובשנת 2018, לאחר שדונלד טראמפ הטיל מכסי סחר. על סין, פותח מלחמת סחר. אבל אף אחד מהם לא היה מסיבי ומהיר באותה תקופה כמו ההתרסקות שהתרחשה בתחילת השנה. אז, סוג של קריסות לא קורה לעתים קרובות מדי. אם אתה נתפס על אחד מהם בצד הלא נכון ומאבד את חשבונך, כנראה שמדובר בחוסר מיומנויות מסחר.

 

כיצד להימנע מהימורים בשוקי המניות


 

נקבע כי השתתפות במסחר בשווקים הפיננסיים כרוכה בסכום מסוים. אתה לא יכול לחזות את כל האירועים שיתרחשו בכל מקום בעולם, עם השפעה על שוקי המניות. אבל, אנו יכולים להתכונן על מנת להימנע מאיבוד כל החשבון בתאונה כמו זו שראינו השנה. ישנן טכניקות ואסטרטגיות סחר רבות שיכולות לסייע לסוחרים להימנע מתרחישים כאלה, גם אם הם עלולים להכות, וזה נורמלי בעת מסחר במט”ח. חלק מהרעיונות הללו תוכלו למצוא בתחזיות המט”ח שלנו לחודשים הקרובים.

 

סחר בתרשימים לטווח ארוך

 

המסחר נראה מסובך מאוד אם מסתכלים על תרשימי מסגרת זמן קטנים יותר. יש הרבה רעש, כשהמחיר נע למעלה ולמטה בלי שום כיוון ברור או אינדיקטורים שמספרים מתי ההיפוך מגיע. אבל, אם אתה מתקרב ומסתכל על התמונה הגדולה הכל נראה הרבה יותר ברור והמסחר הופך לפתע הרבה יותר קל. אם אתה מסתכל בתרשימים התקופתיים הקטנים יותר, כמו בתרשימים לפי שעה או H4, הם נראים מבלבלים ואפילו הפמוטים אינם ברורים, שאינם מסמנים שום דבר, מכיוון שהם אינדיקטורים מצוינים להצגת היפוך בשווקים אחרים. ישנם גם פערים רבים מיום ליום או בסוף השבוע, שהם מטעים, במיוחד עבור סוחרים שאוהבים לסחור בפערים.

למרות התנודתיות, הלחץ עלה על המדרגה בתרשים החודשי

לכן, עבור מספר סוחרים, מסחר בתרשימי זמן קטנים יותר בשוקי המניות עשוי להיראות כמו הימורים, מכיוון שהרבה כללי מסחר אינם חלים. אבל אם אתה מסתכל על הגרפים היומיים ומעלה, התמונה נראית הרבה פחות מבלבלת. אם מסתכלים על תרשים הדאקס החודשי המגמה די ברורה. קונים ממשיכים לדחוף גבוה יותר, כאשר הנמוכים מתגברים גם במהלך משיכות מהסיבות שהזכרנו לעיל, מלבד תחילת השנה.

 

להיות ב- Buy Long / Side

 

לשוקי המניות יש הרגל לחזור מהתהום ולדחוף גבוה יותר כל הזמן. הם אכן עוברים כמה נסיגות משמעותיות שנראות אכזריות בתרשימים הקטנים יותר, כמו גם הרסניות עבור חלק מהסוחרים, אך בסופו של דבר הם מתהפכים גבוהים יותר לאחר תקופות כאלה והמגמה השורית לטווח הארוך חוזרת שוב..

שוקי המניות היו שוריים לנצח וזה מובן, מכיוון שהאינפלציה ממשיכה לגדול, מה שמעלה את מחיר הכל לאורך עשרות שנים. המשמעות היא שהדרך ללכת לשווקי מניות היא שורית והמקום להיות אצל סוחרים הוא ארוך / קנייה. כל שעלינו לעשות הוא לחכות למעקב חוזר הגון ואז על ידי מניות או מדדים מסוימים, ולהשאיר מקום הגון גם כדי שהמחיר יתנועע לזמן מה, לפני שהוא יתהפך.

 

העסקת ממוצעים נעים כמדדי תמיכה והיפוך

 

שוקי המניות אופנתיים מאוד, כפי שהזכרנו לעיל והם מתקדמים גבוהים יותר כל הזמן. אבל, הם לא עולים בקו ישר, או לא עוקבים אחר קו מגמה ישר, שכן המסחר קורה בחיים האמיתיים, על פי הסנטימנט בשווקים הפיננסיים והסנטימנט לא דואג לגיאומטריה. לכן, אל תשתמשו באינדיקטורים כגון קווי מגמה, שצריכים שהכל יהיה בדיוק לקצב. במקום זאת, השתמש באינדיקטורים גמישים יותר ובעלי היסטוריה של עבודה טובה כמו תמיכה והתנגדות, המצביעים על רמות היפוך.

אם השתמשת בתואר שני כאינדיקטורי קנייה עבור S&פ, אתה תטעה רק פעם אחת מאז 2010

ממוצעים נעים הם אינדיקטורים מצוינים לשימוש כתמיכה והתנגדות; במקרה של שוקי המניות כתמיכה. יש להם מדדי תמיכה עיקריים כל עוד המגמה הייתה שורית, כפי שראינו במקרה של דאקס. ב- S&P500 זה נראה עוד יותר. כשהמחיר יורד בשנות האלפיים הם פעלו כהתנגדות. מתחילת העשור האחרון, כשהמגמה התהפכה הם הפכו לתמיכה ועשו את העבודה הזאת טוב מאוד. הממוצעים הנעים של מסגרת הזמן הגבוהים יותר כמו 200 SMA (סגול) סיפקו תמיכה כאשר המשיכות היו גדולות יותר, ואילו הקטנות יותר כמו 20 SMA (אפור) כאשר המגמה עלתה בקצב. סחר בגדלים קטנים יותר כאשר התנודתיות גוברת היא טכניקה ברורה נוספת. לכן, אמנם יש לעיתים תנודתיות בשוקי המניות, אך לא צריך להיות הימורים אם תסחר בהם בדרך הנכונה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map