banner
banner

תחזית מחיר USD / CAD רבעון 4 2020: האם מגמת העלייה תתחדש בקרוב?

 

המסחר ב [[USD / CAD]] היה שורי במהלך המחצית הראשונה של העשור האחרון, אך מאז 2016 הצמד הזה התאגד לרוחב. עם זאת, הנמוכים עלו בתקופה זו, מה שמעיד על לחץ קנייה בטווח הארוך. ברבעון הראשון של השנה, היה לרוכשים ניסיון הגון לנסות לחדש את המגמה השורית ארוכת הטווח, ולדחוף את מחירם של 17 סנט גבוה יותר, עם עזרה מסוימת גם מהפריצה של נגיף העטרה, שהעניקה לדולר דחיפה מאסיבית יותר.

אולם המהפך בדולר, שהפך לשורי מסיבי, החזיר את הצמד הזה בחזרה והוא איבד את כל הרווחים ברבעון הראשון. אך הירידה נעצרה ב- 100 SMA בתרשים החודשי בספטמבר, שמשמש כתמיכה מאז 2017, וראינו הקפצה בחודשיים האחרונים. זה מצביע על כך שהחיסרון הסתיים וההיפוך השורי יגיע, אך נותר לראות האם הקונים יוכלו לפרוץ מעל לטווח 4 עד 5 השנים האחרונות. 

נוֹכְחִי USD / CAD מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר USD / CAD

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים -0.026 דולר -1.9%
6 חודשים 0.195 דולר -13.8%
1 שנה 0.010 דולר 1.0%

5 שנים 0.022 דולר -1.6%
מאז 2000 -0.140 דולר -9.7%

 

תרשים Live / USD / CAD

USD / CAD

גורמים המשפיעים על USD / CAD

כמו בכל זוג מט”ח, ישנם שני צדדים למטבע זה בעת ניתוחו. הדולר ארה”ב מושפע בוודאות מביסודות, שנראים חיוביים כרגע, מלבד נושא הנגיף. אך ההגבלות שם קלות, בהשוואה לקנדה שסגרה שירותים מסוימים מאז תחילת אוקטובר. הנפט הגולמי הוא גורם חשוב עבור ה- CAD, שנהנה ממנו, אך העתיד אינו בטוח. ה- FED לא מעלה את הריבית בקרוב, בעוד שה- BOC עשוי להקל עוד יותר. הניתוח הטכני, אותו נסקור לעומק להלן, מצביע גם על זוג זה, כך שהעתיד נראה שורי עבור ה- USD / CAD. ביום רביעי היו לא מעט אותות מט”ח בזוג זה במהלך השנה. 

 

תחזית USD / CAD Q4 2020: 1.35 תחזית USD / CAD שנה אחת: 1.40 תחזית USD / CAD לשלוש שנים: 1.40-45
מחיר נהגים: לאחר הבחירות בארה”ב, סנטימנט הסיכון, מחיר הנפט, קוביד -19      מחיר נהגים: פוליטיקה גלובלית, שתי הכלכלות, כלכלה גלובלית, ניתוח טכני  מחיר נהגיםמחיר נפט, יסודות בארה”ב ובקנדה, פוליטיקה גלובלית     

חיזוי מחיר הדולר הקנדי לחמש השנים הבאות

האם ההיפוך השורי של הדולר ימשיך לאחר הבחירות?

הדולר האמריקני היה במגמה שורית במשך שנים, כאשר כלכלת ארה”ב צמחה בקצב הגון, והיא זינקה בתחילה עם התפרצות נגיף העטרה, אך היא הפכה דובית למדי מאז מרץ, ומכאן המהפך בדולר USD / CAD, החל מ- 1.4670 עד 1.30, עד סוף אוגוסט.

עם זאת, הדולר התהפך בשבוע האחרון לקראת הבחירות לנשיאות ארה”ב, והסיכוי הוא שהוא עשוי להמשיך לטפס גבוה יותר לאחר הבחירות, למרות מי ינצח. ננסי פלוסי מתנגדת להעלאת מיסי חברות, כפי שציין ג’ו ביידן בעבר, דבר שיהיה חיובי עבור הדולר אם יזכה. כמו כן, לאחר הערות של רפובליקנים מסוימים, הסיכויים גדולים לחבילה פיסקלית רזה של הממשלה. הבחירות שסקרנו בלוח השנה הכלכלי שלנו הולכות לקראת השלב הבא כעת.

יש כלכלנים המנבאים כי ה- FED צפוי להישאר זמן ממושך, אך אם יהיה גל חדש של אופטימיות לאחר הבחירות, הכלכלה תצמח עוד יותר, ולכן אינני מסכים איתם. משמעות הדבר היא כי הדולר ימשיך במהפך השורי בשבוע הקודם וככל הנראה יחדש את המגמה השורית העשורית.

כלכלת קנדה בדרך למיתון נוסף?

נראה כי כלכלת ארה”ב לא מושפעת הרבה יותר מוירוס העטרה, אך בקנדה ראינו מגבלות גוברות בשבועות האחרונים, כאשר ברים, מסעדות וכו ‘נכבים שוב, שהגיעו לאחר ריבאונד חלש בקיץ. זה יגבה את מחירו מהרגש הצרכני, שיתורגם לכלכלה חלשה יותר.

הנפט הגולמי עזר ל- CAD, שכן הוא עשה קאמבק יוצא דופן מאז אפריל, אז ארה”ב [[WTI]] צנחה ל -37.50 דולר ואז טיפסה לסוף אוגוסט ל -43.50 דולר. אבל, היא הפכה דובית בספטמבר, ואחרי שהתאגדה במשך מספר שבועות, היא חידשה את הירידה לקראת סוף אוקטובר. זה לא עוזר ל- CAD, ואם הכלכלה העולמית תחזור להיות רכה יותר בגלל מגבלות של נגיף העטרה בחורף, הביקוש לנפט יירד עוד יותר, מה שיעזור ל- [[USD / CAD]] להתקדם גבוה יותר..

היסודות כבר הראו היחלשות הכלכלה בקנדה בספטמבר, כך שהכלכלה צפויה להגיע למיתון נוסף. גם החורף מגיע, וזה די קשה בקנדה, וזה יוסיף להקפאה הכלכלית. בנק קנדה הוא די דובי, כמו רוב הבנקים המרכזיים הגדולים בשלב זה, אך בניגוד ל- FED, שלפחות יישאר בהמתנה, ה- BOC עשוי אפילו להקל עוד יותר על המדיניות המוניטרית. זה גם לטובת שוורים USD / CAD.    

ניתוח טכני של USD / CAD – החזרת ממוצעים נעים כבר החלה

אזור 1.30 עדיין מחזיק כתמיכה ב- USD / CAD

בתחילת שנות האלפיים נסחר הדולר / דולר CAD בסביבות 1.60, אך העשור ההוא התגלה כשמיני למדי, כאשר מחירו צלל ל 0.90. במהלך המשבר הפיננסי ב-2008-09 ראינו עלייה ל -1.30, אך אז הדולר / CAD הפך שוב לדובי ונפל מתחת לשוויון. העשור האחרון התחיל באופן שורי עבור זוג זה, אך הטיפוס הסתיים בסביבות 1.47, ובמחצית השנייה של העשור ראינו בעיקר איחוד, אם כי הנמוכים הלכו והתחזקו מאז 2017, אז 50 SMA (צהוב ) הפך לתמיכה, דוחף את הנמוכים מאז. בראש, ההתנגדות ב -1.47 נותרה למרות זאת. בחודשיים האחרונים ראינו את מחיר הקפיצה של ה- 50 SMA, מה שמעיד כי המהלך הדובי הסתיים והקונים ישתלטו בחודשים הקרובים. האינדיקטור הסטוכסטי גם מאשר זאת מכיוון שהוא נרכש יתר על המידה ומופיע כעת.

200 SMA עדיין מחזיק בינתיים, אבל בואו נראה אם ​​זה יימשך

בתרשים השבועי, 50 SMA (צהוב) ו- 100 SMA (ירוק) סיפקו תמיכה כאשר המגמה השורית הייתה חזקה, ואז 200 SMA (סגול) השתלטו כאשר USD / CAD הפסיק לעשות שיאים חדשים. ממוצע נע זה החזיק כתמיכה בשבוע הראשון של ספטמבר, לאחר המגמה הדובית מאז מרץ, ואז שוב באוקטובר. זה מצביע על כך שלחץ הקנייה חזק יותר ב -20 SMA, שעומד על סביב 1.30, והמוכרים אולי היו מוותרים כעת, לאחר הניסיון הכושל השני לפרוץ מתחתיו. זה מצביע על היפוך שורי, שהחל כבר בשבוע האחרון של אוקטובר. אז הכל מצביע על USD / CAD, ואנו מצפים שהוא יעלה ל -1,40 ואולי ל -1,45, לקראת סוף 2020 ותחילת 2021.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me