banner
banner

תחזית מחיר USD / ILS לשנת 2021: האם התמיכה בשעה 3.20 תחזיק מעמד?

הדולר / ILS נסחר בשנות ה -260 בתחילת שנות התשעים. זה היה במגמה שורית ארוכת טווח, שנמתחה עוד יותר לעלייה, מכיוון שהזוג כמעט הוכפל בערכו בתחילת שנות האלפיים, כאשר הוא נשבר לזמן קצר מעל 5.00. המחיר לא נשאר שם יותר מדי זמן, לפני שהוא חזר למטה, והוא נשאר דובי מאז.

משנת 2006 ועד המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008, צמד זה עבר ירידה מואצת, והוריד את המחיר ל -3.20, לפני שנסוג גבוה יותר במשך כשנה, לאחר המשבר. אבל, הירידה חודשה שוב בשנת 2009 ומאז היא נמשכת בגלים. אזור תמיכה, שנמשך לאורך העשור הקודם, נוצר בסביבות 3.40, אך הוא נשבר לבסוף בסוף 2020. התוצר של ישראל נמצא בהתפשטות מתמדת בשני העשורים האחרונים, כפי שהראו יסודות עולמיים בסיכומי המט”ח שלנו, שהייתה אחת הסיבות למגמת הירידה בדולר USD / ILS. וירוס הקורונא פישל את היסודות בכל מקום עכשיו, אך הזוג הזה שומר על המומנטום הדובי, והוא עומד כעת בפני השפל הקודם ב -3.20.

נוֹכְחִי USD / ILS מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר USD / ILS

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
6 חודשים -0.22 -6.4%
1 שנה -0.27 -7.8%
3 שנים -0.29 -8.3%
5 שנים -0.64 -16.4%
מאז 200 -0.94 -22.7%

גורמים המשפיעים על USD / ILS 

נכון לעכשיו, נגיף העטרה וההגבלות הם גורם מסיבי בין מיתון להתרחבות כלכלית ברוב המדינות, והם ימשיכו להיות כך בחודשים הקרובים לפחות. הגורמים הכלכליים המניעים בדרך כלל מטבע, תלויים בו, מה שמשאיר גם את תלות הבנקים המרכזיים באופן שבו יתנהל המצב. הטכניים מעדיפים את השקל הישראלי, אך אם המצב ישתנה, הכל עלול להתהפך, אם כי הבנק המרכזי בישראל הגדיל את עתודות המט”ח, מה שעוזר לשמור על הצעת המטבע המקומית..   

USD / ILS – סיכום תחזית

תחזית USD / ILS: H1 2021

מחיר: 3.35 דולר

מניע מחירים: סנטימנט דולר, רטוריקה של FED, פוליטיקה אמריקאית, קוביד -19

תחזית USD / ILS: שנה אחת

מחיר: 3.40 דולר

מנהלי מחירים: פוסט COVID-19, אינדיקטורים טכניים, FED

תחזית USD / ILS: 3 שנים

מחיר: 3.60 דולר – 3.70 דולר

מניע מחירים: מדיניות מוניטרית של FED, פוליטיקה גלובלית, כלכלה גלובלית

 

USD / ILS תרשים חי

חיזוי מחיר USD / ILS לחמש השנים הבאות

הדולר האמריקני היה במגמה שורית במשך מספר שנים, במיוחד תפס קצב מ 2018 עד מרץ 2020. אך המצב התהפך מאז, וה- USD נמצא במגמת דובי מאז עליית הפאניקה הראשונית. כלכלת ארה”ב מתפקדת לא רע מאז הפתיחה המחודשת בחודש מאי, והיא עקבה בקצב גם בסתיו, שלא כמו במקומות אחרים, שם ככל הנראה הכלכלה הולכת למיתון נוסף. עם זאת, הדולר האמריקאי נמצא בירידה מתמדת, שהואצה בחודש נובמבר לאחר הבחירות בארה”ב. כלכלנים מקשרים זאת עם הגירוי הכלכלי הקרוב, שאמור להיות סביב 2 טריליון דולר, מה שעשוי להחליש את הדולר, למרות שלחבילה דומה בגוש האירו הייתה השפעה חיובית על האירו..

לעומת זאת, כלכלת ישראל חזרה להתכווצות בסתיו, כאשר הוטלו המנעולים החדשים, למרות שההגבלות הוקלו מעט מאז נובמבר. הכלכלה חזרה יפה ברבעון השלישי, כאשר התוצר התרחב ב- 37.9, בניגוד לירידה של 29.8% ברבעון השני, במהלך הנעילה הראשונה. עם זאת, התמ”ג של השנה עדיין נותר שלילי ברבעון השלישי וירד ב 1.9%, לאחר הירידה של 7.1% ברבעון השני. הרבעון הרביעי אמור להיות גרוע יותר בגלל הגבלות מוגברות, למרות שהשקל הישראלי תופס מקום מול הדולר, כפי שמראה הירידה בתרשימים. אך ניתן לייחס זאת גם לנפילת הדולר במהלך שנת 2020. הגידול ברזרבות המט”ח הוא גורם נוסף, אם כי אינפלציית מדד המחירים לצרכן לשנה שלילית הייתה מאז אוקטובר 2020. אך בנק ישראל (BOI) הוא ככל הנראה הבנק המרכזי. שהוזילה את הריבית לפחות ב -2020, והורידה אותם ל 1.60% לעומת 1.75%, שזה רק קיצוץ מינימלי. זה שמר על יציבות השקל, בעוד הדולר ירד, ודחף את הדולר / הדולר למטה.    

ניתוח טכני USD / ILS – התמיכה הראשונה בשעה 3.40 נשברה

בחלק זה נבחן ניתוח טכני של USD / ILS, שנראה דובי, אלא אם כן הישנים הנמוכים הקודמים. בתחילת שנות התשעים, צמד זה נסחר בערך 2.60, כפי שציינו בפתיחה, אך עם הטיה חזקה כלפי מעלה, שנמשך לאורך כל אותו עשור. קצב מגמת העלייה היה חזק למדי, והוא האיץ עוד יותר, ודחף את המחיר מעל 5 עד אמצע שנת 2002. אך זה היה זה עבור הקונים, וההיפוך החל להתרחש. בסוף אותה שנה ראינו ניסיון נוסף להופך, אך הקונים לא הצליחו להגיע לרמה 5, והמחיר יצר פמוט סיכה הפוך בפברואר 2003, המהווה אות היפוך דובי לאחר עליית המגמה..   

 

 התרשים החודשי נראה דובי עבור USD / ILS, אלא אם כן התמיכה מתקיימת

מאז הלחץ היה לרדת, למרות הקפיצה מהשפל בשעה 3.20, לאחר משבר 2008. זה אושר על ידי השיאים הנמוכים יותר בצמד USD / ILS, שירדו במהלך כל מעקב חוזר. הממוצעים הנעים עשו עבודה נהדרת כהתנגדות, במיוחד 200 SMA (סגול) בתרשים החודשי, שעצר את העליות במהלך העשור האחרון, בעוד שהתחתית ניתנה באזור סביב 3.40. בפברואר השנה, המחיר הקפיץ את אזור התמיכה בפעם האחרונה, והמחיר עלה ל -3.89 במהלך הפאניקה בחודש מרץ, אך 200 SMA עצרו את הזינוק והמחיר שבר לבסוף את אזור התמיכה בשנייה במחצית שנת 2020. כעת הדולר / ILS יורד נמוך יותר, ואם השפל של 3.20 בשנת 2008 נשבר, הצמד הזה יעמוד על 3.00.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me