תחזית מחיר USD / JPY 2020: האם USD / JPY ימשיך לעלות ברבעון הרביעי?

הדולר USD / JPY מושפע קשות מגורמים המשפיעים על ערך הדולר האמריקני והין היפני. הפרש הריבית בין הבנק הפדרלי (FED) לבנק יפן (BOJ) משפיע על ערך המטבעות הללו, בהשוואה זה לזה. לדוגמא, כאשר הפדרל ריזרב יקבל החלטה כלשהי בפעילות בשוק הפתוח, במטרה לחזק את הדולר האמריקאי, ערך צמד המטבעות USD / JPY עשוי לעלות, בגלל התחזקות הדולר האמריקני, בהשוואה ליין היפני. בסך הכל, 2020 הובילה בעיקר הפעלות סוערות, שכן טווח המסחר הכולל עמד על 112.250 עד 101.155. בדוק את שינויי המחירים האחרונים בצמד המטבעות USD / JPY.

קרא את העדכון האחרון בכתובת תחזית מחיר USD / JPY 2021

 

נוֹכְחִי USD / JPY מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר USD / JPY

פרק זמן שינוי (JPY) שינוי %
30 ימים -2.071 -1.87%
6 חודשים -2.65 -2.51%
1 שנה -2.878 -2.87%

מחירי USD / JPY התאגדו בטווח מסחר צדדי, עם שינוי שנתי גבוה עד נמוך של 9%, שכן הסוחרים נראו מבולבלים בשאלה אם לקנות דולר או JPY, על רקע חששות מקלט בטוח, במיוחד בגלל המגיפה של COVID-19. בואו נסתכל על תחזית המחירים של USD / JPY לרבעון הרביעי של 2020 והשנים הקרובות.  

תחזית USD / JPY: רבעון 4 2020 תחזית USD / JPY: שנה אחת תחזית USD / JPY: 3 שנים
מחיר: 100.171

מחיר נהגים: גל שני של COVID-19, הגברת ערעור מקלט בטוח, התנגדות כפולה, מדיניות מוניטרית יונה של פד, מדיניות מוניטרית ללא שינוי של BOJ.

 

מחיר: 108.535 – 110

מחיר נהגים: התאוששות COVID-19, התנגדות כפולה למעלה, מדד דובי בקניית יתר של USD / JPY.

מחיר: 94.50

מחיר נהגים: פריצת משולש יורדת, דולר אמריקאי חלש יותר, מדד דובי בקניית יתר של USD / JPY.

 

USD / JPY

גורמים נפוצים המשפיעים על מחירי USD / JPY


כידוע, הין היפני הוא מטבע מקלט בטוח, מה שאומר שמשקיעים מחפשים מקלט ביין היפני בתקופות של סערת שוק. מהצד השני, היין נוטה להיחלש כאשר הכלכלה העולמית עומדת חזקה ושוקי המניות מתקדמים יותר. לפני שנות המיתון זה ניכר במקום בו הין היפני איבד לאט את ערכו מול הדולר האמריקני, ככל שהכלכלה העולמית השתפרה. ישנם מספר גורמים נפוצים המשפיעים על קביעת המחיר של הצמד USD / JPY. בואו לחקור אותם בזה אחר זה כדי לקבוע את תחזית המחיר USD / JPY.

דרישה למקלט בטוח משקיעים מיהרו לנכסים בטוחים יותר

כפי שכבר הזכרנו, הין היפני הוא מטבע מקלט בטוח, ולכן סוחרים מעדיפים להשקיע את כספם בנכסי מקום מקלט בטוח במקום להכניס אותו לנכסים מסוכנים יותר. השנה, הסיבה לדרישה הגבוהה של מקלט מבטחים בשוק עשויה להיות קשורה למשבר הנגיף הכלילי. התפרצות נגיף העטרה, שהרימה לראשונה את ראשה המכוער בסין, הדביקה אנשים ב 188 מדינות והותירה בעקבותיה השפעה שלילית משמעותית על הכלכלות העולמיות, מה שהגדיל את הביקוש למקלט בטוח בשוק וביסוס הין היפני, אשר התור גרם להטיה דובית של הצמד USD / JPY. מספר המקרים של COVID-19 ברחבי העולם מסתיים ב -14.5 מיליון, ויותר מ -600,000 איש מתו עד כה, על פי נתונים שפרסמה אוניברסיטת ג’ונס הופקינס..

כתוצאה מכך, המשקיעים פנו לנכסי מקלט בטוח, כמו ין יפני, שהשפיע לרעה על צמד המטבעות USD / JPY. נגיף זה היה אחראי גם ל”התרסקות שוק המניות “. ראוי לציין כי התרסקות שוק המניות בשנת 2020, שהחלה ב

20 בפברואר 2020 היה עולמי. ב- 12 בפברואר, הממוצע התעשייתי של דאו ג’ונס, ה- NASDAQ Composite וה- S&מדד P 500 סיימו כולם בשיאי שיא (בעוד שנאסד”ק ו- S&P 500 הגיע לשיאים שלאחר מכן ב -19 בפברואר). בין התאריכים 24-28 בפברואר, שוקי המניות ברחבי העולם דיווחו על הירידות הגדולות ביותר של שבוע מאז המשבר הפיננסי 2008. ב- 9 במרץ דיווחו מרבית השווקים העולמיים על ירידות קשות. בסופו של דבר מיהרו המשקיעים להחנות את השקעותיהם בנכסים בטוחים יותר, כמו JPY וזהב. כתוצאה מכך המסחר ב- USD / JPY היה מעט דובי לאורך כל השנה.  

מתחים גיאופוליטיים מלחמת סחר בין סין לארה”ב

הסיבה למידת האי הוודאות הגבוהה בשוק יכולה להיות מיוחסת גם למתיחות הגיאופוליטית לאורך זמן בין ארה”ב לשאר כלכלות העולם, כמו האיחוד האירופי (איחוד האירופי), בריטניה וסין. כל פעילות שמעצימה את מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין נוטה להגביר את כוחו של הין היפני המקלט הבטוח. עם זאת, סין וארה”ב שיגרו סנקציות חדשות זו על זו בהתמודדות המתמשכת, והדבר חיזק את הין היפני הבטוח, על ידי החלשת שוק המניות..

יפן ונתוני המקרו-כלכלה האמריקניים 

גורם נוסף למחירי USD / JPY יכול להיות קשור לנתונים הכלכליים בארה”ב. המגמה השורית ביין היפני מתחזקת גם על ידי נתונים כלכליים עולמיים לא נוחים. אירועים כלכליים, כגון דוחות עבודה, נתוני שכר, נתוני ייצור ומכירות קמעונאיות, ונתונים מבוססים רחבים יותר כמו צמיחה בתוצר, משפיעים על החלטות המדיניות המוניטרית של הפדרל ריזרב, המשפיעים ישירות על טון הסיכון בשוק, ונוטים לספק תמיכה נכסי מקלט בטוח.

כתוצאה מהנזק שנגרם ממגפת ה- COVID-19, הצמיחה החלשה בשוק העבודה, עליית נתוני האבטלה, נתוני ייצור חלשים, ירידה במכירות הקמעונאות והחלשת הצמיחה בתוצר, הגדילו את הביקוש למקלט בטוח שוק שנוטה לתמוך בין ולדחוף את צמד המטבעות לעבר המסלול הדובי.

כתוצאה מכך, הצמיחה החלשה הנ”ל במונחים של מקומות עבודה, עליית אבטלה, נתוני ייצור חלשים, ירידה במכירות הקמעונאיות והחלשת הצמיחה בתוצר, יחד יוצרים תרחיש פד יונה על ריביות, ודוחק את מחירי הדולר / JPY נמוך יותר. באפריל עלו מחירי המתכת היקרה, הזהב, ליותר מ -1,600 פיפס, והגיעו לשיא של כ -1,746, וזאת בעקבות תביעות אבטלה גרועות מהצפוי בארה”ב, ועוד לפני כן, צמד המטבעות המתואם שלילי USD / JPY. צנח ל -101.180, על רקע ביקוש מוגבר למקלט בטוח. בחודש אפריל מספר האמריקנים שהגישו בקשה לדמי אבטלה עלה בשיא של 6.6 מיליון, והביא את המקרים האחרונים ללא עבודה ל -10 מיליון, מכיוון שהמאבק הכללי להפחית את התפשטות נגיף העטרה פגע בכלכלה. מחירי USD / JPY צנחו אפוא במעל 5.7% בחודש מרץ, זמן קצר לאחר תחילת ההאטה הכלכלית.

מדיניות מוניטרית של דולר ארה”ב ו- FED (קיצוצים בשיעור שלילי)

למרות שמשקיעים גלובליים אכן מצליחים לרוץ עם הדולר האמריקני בתקופות של חוסר וודאות, תנועה מסוג זה הושתקה בשנה הקודמת, למרות מלחמת הסחר עם סין. הם העדיפו ללכת עם USD / JPY. השנה, ההשפעה המשמעותית ביותר על מחירי USD / JPY הונעה על ידי המדיניות המוניטרית האמריקאית הנמצאת בשליטת הפדרל ריזרב. שיעורי הריבית משפיעים באופן משמעותי על מחירי המטילים, בשל הגורם המכונה “עלות הזדמנות”. 

עלות הזדמנות היא הרעיון לוותר על רווח כמעט מובטח בהשקעה אחת כדי להשיג רווח גדול יותר בהשקעה אחרת. על פי התחזית ההיסטורית, קיים מתאם חיובי חזק בין שיעורי הריבית בארה”ב למחירי USD / JPY. עם זאת, ניתן לייחס ירידות קלות במחירי הדולר / JPY לשיעורי הריבית הנמוכים מכל הבנקים המרכזיים ברחבי העולם, במיוחד מהפדרל ריזרב האמריקני, שהונע במטרה לרסן את ההאטה הכלכלית שנגרמה על ידי הנעילה שנגרמה. על ידי מגיפת נגיף הכורמון. 

הפדרל ריזרב האמריקני הוריד את הריבית מ -1.75% ל -1.25% בחודש מרץ, מה שהניע מכירה חדה בדולר האמריקני והביא להטיה שורית עבור צמד המקלט הבטוח USD / JPY. מאוחר יותר, בהתחשב בהתפרצות המסיבית של COVID-19, החליט הפדרל ריזרב להוריד את השיעור עוד יותר ב -16 במרץ, מ -1.25% ל -0.25%, מה שהפך את הדולר / JPY לשורי עוד יותר השנה. מנגד, בנק יפן שמר על שיעורי הריבית ללא שינוי, מכיוון שהם כבר היו בשטח שלילי. 

Uחיזוי מחיר SD / JPY לחמש השנים הבאות

רוב הסוחרים מניעים בעיקר את התחזיות שלהם על בסיס נקודה אחת. “שיעורי הריבית יעלו, כך ש- USD / JPY יזכה לתמיכה.” ובכן, ישנם כמה גורמים אחרים שלדעתי ישפיעו על מחיר הדולר / JPY השנה:

1: הין היפני יתגייס במגמת דולרים חלשה חדשה, וזה הדבר האחרון שיפן זקוקה לו.

3: הין היפני הוא עדיין מקלט בטוח.

4: הכלכלה היפנית עמידה מעט בפני זעזועים חיצוניים, העומדת בבסיס JPY.

5: ה- BOJ חסר הגנה לעצור ין יפני הולך וגדל.

6: קרן ההשקעות הפנסיונית הממשלתית ביפן מפסיקה את השקעותיה בחו”ל.

7: הסתיימה תקופת התערבות יתר של BOJ.

8: מנהלי הון רוכשים JGB על בסיס לא מוגן.

9: CHF כבר אינו אסטרטגיית מקלט בטוח ספציפי לאיחוד האירופי.

10: התכווצות חדה בסין, סיכון המאקרו הגדול ביותר באזור.

בהתחשב בכל הגורמים הללו, מחיר ה- USD / JPY יכול להאריך את ההטיה הדובית, ולהגיע לרמות התמיכה המשולשות התחתונות של 101.160 במהלך 6 עד 9 החודשים הבאים.. 

משיכת מלחמה בין הדולר האמריקני ליין היפני

למרות כל הגורמים התומכים בין היפני הבטוח, צמד המטבעות לא צנח משמעותית בתקופה לא ודאית זו, שכן הדולר האמריקני הרחב נוקט בהצעות מקלט בטוח מאז תחילת המגפה. לפיכך, החוזק הרחב של הדולר האמריקני הרחב שיחק תפקיד כגורם המפתח העיקרי שהיה מכסת כל חסרון נוסף בצמד המטבעות USD / JPY. המתיחות הגיאו-פוליטית לאורך זמן בין ארה”ב לשאר הכלכלות העולמיות כמו האיחוד האירופי (ארה”ב), בריטניה וסין תמכו גם בדולר האמריקאי כנכס מקלט בטוח.. 

גורמים שהניעו את ההשפעה הדובית על הדולר האמריקני

1: ספקולציות על שערים נמוכים יותר כדי לערער את הדולר האמריקני

2: ציפיות הפדרל ריזרב לעשות יותר מרמזות על חולשה נוספת של הדולר האמריקני

3: הטבות חסרות עבודה נוספות אמורות להיעלם

4: דולר אמריקאי לסחור הפוך למספר המקרים החדשים של קוביד -19

5: איראן וסין על סף עסקת ענק

6: הגירעון בתקציב הפדרלי מדפיס סכום שיא חדש

7: פקידי הפד מטילים ספק יותר ויותר בקיימות ההתאוששות הכלכלית בארה”ב שמערערת את הדולר

8: משבר החוב המופעל על ידי הפד מחמיר

9: ספייק במקרים של קוביד 19 בארה”ב בניגוד למצב אירופה וסין

10: כספי גירויים חולקו ללא פיקוח.

ניתוח טכני – האם אנו יכולים לצפות לתיקון דובי ב- USD / JPY? 

 

נכון לעכשיו צמד המטבעות של מקלט בטוח, USD / JPY, נסחר ברמה של 105.750, והתחזית הטכנית לזוג מציעה סיכויים להמשך מגמת המכירה, עד לרמת התמיכה המשולשת התחתונה של 101.162. במסגרת הזמן החודשית, הצמד USD / JPY יצר דפוס משולש יורד, המספק התנגדות מוצקה ברמה של 108.900, ונרות הבליעה הדובים האחרונים תומכים בהטיה במכירה. מלבד זאת, האינדיקטורים המובילים, כמו MACD ו- RSI, מחזיקים מתחת ל -0 ו -50 בהתאמה, מה שמדגים את ההטיה הדובית ב- USD / JPY.. 

דפוס משולש יורד של USD / JPY, RSI, MACD ו- 50 EMA - כולם מציעים מכירה

דפוס משולש יורד של USD / JPY, RSI, MACD ו- 50 EMA – כולם מציעים מכירה

ביחס לתחזית השנתית, אני לא מצפה לכל פעולת מחיר מסיבית בדולר USD / JPY, במיוחד בהתחשב במעמד המקלט הבטוח של שני המטבעות. עם זאת, USD / JPY יכול להקפיץ, לאחר בדיקת רמת התמיכה המשולשת התחתונה של 101.160. מעל לרמת המסחר 101.160, הצמד USD / JPY יכול להמריא עד לרמת המסחר 108.900, על פי תחזית מחיר USD / JPY שנתית.

תחזית שנתית USD / JPY - דפוס משולש יורד

תחזית שנתית USD / JPY – דפוס משולש יורד

תחזית 3 שנים ל- USD / JPY - פריצת תבנית משולשת יורדת

תחזית 3 שנים ל- USD / JPY – פריצת תבנית משולשת יורדת

אנו יכולים לצפות שמחירי USD / JPY יירדו נמוך יותר, לאחר בדיקת רמת ההתנגדות של 108.920. דפוסי המשולש צריכים לפרוץ בצד התחתון, ולכן הפרת רמת התמיכה של 100.850 עשויה להאריך את המכירה עד לרמה של 94.500 בשנים הקרובות. התנודות בצמד המטבעות USD / JPY לא היו משמעותיות מתחילת שנת 2020. הסיבה לכך עשויה להיות קשורה לגורם התומך המשותף לשני המטבעות, כמו השקעה של מקלט בטוח או חבילות סיוע משני הבנקים המרכזיים. להזכירך: הדולר האמריקני הרחב מילא את תפקידו של נכס מקלט בטוח והפך לגורם המפתח שעזר להגביל הפסדים עמוקים יותר עבור צמד המטבעות, שנתמך על ידי הין היפני החזק יותר. לפיכך, אנו עשויים לראות המשך של המפגשים המסואבים במהלך החודשים והשנים הקרובים.

בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map