banner
banner

תחזית מחיר USD / JPY לשנת 2021: האם מגמת הירידה תחזיק הרבה יותר זמן?

ה- JPY פועל כמקלט בטוח לנצח, והפך לשורי כאשר הסוחרים והמשקיעים הרגישו לא בטוחים וירדו כשהכלכלה העולמית וסנטימנט הסיכון היו חיוביים. 2020 הייתה אחת השנים הלא ודאיות והלא בטוחות מזה עשרות שנים, אפילו יותר מהמשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008. כתוצאה מכך, JPY נותר שורי מאז השבוע האחרון של מרץ אשתקד, והפך את הדולר / JPY לדובי התוצאה, כאשר מגמת הירידה מתחילה לאחר נסיעה גדולה ברכבת הרים בפברואר ובמרץ. המהלך החסרוני היה עקבי, כאשר ממוצעים נעים מספקים עמידות איתנה מכיוון שהם ממשיכים לדחוף את המחיר, בסך הכל בכמעט 10 סנט..

אבל, אנחנו לא באמת יכולים לייחס את המהלך הדובי הזה ב- USD / JPY למעמד של מקלט בטוח של הין היפני, מכיוון שה- USD ירד כנגד הכל. למעשה, העצרת ב- EUR / USD או AUD / USD הייתה גדולה עוד יותר, מה שמצביע על כך שהירידה ב- USD / JPY היא יותר גורם USD מאשר עצרת מקלט בטוח עבור JPY. עם זאת, אנו נסתכל מקרוב על מצב המקלט הבטוח של ה- JPY בסעיפים שלמטה. בכל מקרה, נראה שהירידה עשויה להתפתח כעת כשאנחנו לקראת סוף תקופת נגיף הכורון..

נוֹכְחִי USD / JPY מחיר: $

 

שינויים אחרונים במחיר USD / JPY

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
6 חודשים -3.22 -3.0%
+9.9% -6.26 -5.7%
3 שנים -6.80 -6.1%
5 שנים -16.13 -13.5%
מאז 200 +1.87 +1.8%

 

כאמור לעיל, הדולר USD / JPY היה דובי במשך כמעט שנה, והתרשימים השבועיים והיומיים נראים דוביים מדי. עם זאת, התרשים החודשי נראה פחות דרמטי, והוא מעיד על היפוך אפשרי בקרוב. גם היסודות אינם נוחים במיוחד עבור מוכרי USD / JPY, כאשר הרווחים וההוצאות למשק הבית ירדו ביפן למשך שנה, בעוד שכלכלת ארה”ב, לעומת זאת, התרחבה בקצב ניכר. אך הדולר לא נהנה מכך, למרות שארה”ב היא הכלכלה המפותחת הגדולה היחידה שמתרחבת די מהר בתחילת שנת 2021, בעוד שכל שאר הכלכלות הגדולות, מלבד סין, הולכות לקראת מיתון נוסף. אבל זה עשוי להשתנות כעת לאחר שה- FED רומז לסיום מחזור ההקלות הכספיות, אם כי המצב עדיין לא ברור מדי כרגע, אך אם ארה”ב לא תפרק, הסיכויים הם להיפוך שורי ברבעון הראשון אחרי שנה אחת. -ירידה בשנה.  

USD / JPY – סיכום תחזית

תחזית USD / JPY: H1 2021

מחיר: 100 דולר – 101 דולר

מנהלי מחירים: תנופה דובית בארה”ב, גל שני של COVID-19, אינדיקטורים טכניים, ערעור מקלט בטוח

תחזית USD / JPY: שנה אחת

מחיר: 106 דולר – 107 דולר

נהגי מחירים: כלכלה עולמית, התאוששות COVID-19, ריבאונד טכני

תחזית USD / JPY: 3 שנים

מחיר: 110 דולר – 115 דולר

מניע המחירים: התאוששות לאחר COVID-19, בנקים מרכזיים הוקיים, ירידה במזומן הכלכלי

 

תרשים Live / USD / JPY

 

חיזוי מחיר USD / JPY לחמש השנים הבאות

תחושת השוק במהלך וירוס הקורונה

השווקים הפיננסיים הגיבו באופן מוזר לסנטימנט מאז פרצה מגפת נגיף הכורון בפברואר 2020. בתחילה סוחרים ומשקיעים נבהלו כשנגיף נסע לאירופה, מה שהפך את סנטימנט הסיכון לטבילה מסיבית. סוחרים נקטו בדולר כמטבע רזרבה עולמי וגרמו לעלייה גבוהה יותר במשך מספר שבועות. מקלטים בטוחים, כמו זהב ו- JPY, לא יכלו לעמוד בפני הפאניקה, וה- USD הגואה שלח אותם גם כן.

אך, המצב התהפך לקראת סוף מרץ, וראינו את הדולר הופך מהמקלט הבטוח האולטימטיבי לנכס הכי דובי שיש שם. זה הפך את כל המטבעות העיקריים לשוריים, כולל המטבעות של מדינות BRICK. כתוצאה מכך, JPY צובר נגד ה- Buck, וה- USD / JPY נמצא במגמת ירידה מתמדת. בזמנים רגילים, כמטבע מילואים עולמי, הסנטימנט צריך להיות שורי עבור הדולר כאשר חוסר הוודאות הוא גבוה, אך אלה אינם זמנים נורמליים, מכיוון שהעולם משתנה מנקודת מבט פוליטית וכלכלית כאחד. בכל מקרה, JPY, כמטבע מקלט בטוח, יהיה שורי עוד יותר בזמנים רגילים, שעדיין יצביעו כלפי מטה עבור הצמד הזה..    

האם JPY עדיין נהנה מסטטוס Haven Safe?

אם כבר מדברים על מקלטים בטוחים, כרגע לא בטוח אם ה- JPY שומר על מעמד זה או לא. מטבעות מקלט בטוח, כמו CHF ו- JPY, התגייסו במהלך 2-3 החודשים הראשונים של משבר הנגיף הכלילי, כאשר הסוחרים פנו אליהם למען ביטחונם. גם זהב וכסף התגייסו די קשה, כאשר סוף סוף הזהב שבר את רף 2,000 הדולר ועשה שיאים חדשים, כאשר הוא טיפס ל -2,075 דולר בשבוע הראשון של אוגוסט. אבל, המגמה השורית הסתיימה אז למתכות היקרות, והן בירידה מאז אוגוסט. זה מעלה את השאלה האם הזהב והכסף עדיין שומרים על מעמד מקלט הבטיחות שלהם, או שמקלטים בטוחים נמצאים בנסיגה. המצב העולמי עדיין לא בטוח, והמנעולים החדשים באירופה וההגבלות בצפון אמריקה פוגעים בכלכלה העולמית, אולם המתכות היקרות נופלות זה מספר חודשים..  

ה- CHF וה- JPY צברו כנגד הדולר, למרות התפטרותו של ראש ממשלת יפן שינזו אבה ששומר עליהם שורי, אך הרווחים שלהם לא היו גדולים כמו העצרת במטבעות הסיכון, שנהנו מה חולשת הדולר. זה מצביע על כך שהעלייה במטבעות המקלט הבטוח נובעת מהירידה בדולר, ולא מסטטוס המקלט הבטוח שלהם. למעשה, הירידה במדד הדולר, DXY, מאז מארס אשתקד, הייתה גדולה יותר מהירידה בדולר USD / JPY. ה- DXY איבד 14 נקודות, או 1,400 פיפס, בעוד ש- USD / JPY איבד רק כ- 9 סנט, או 900 פיפס. לכן, בחישוב ההפרש, נראה כי ה- JPY אכן סייע למזער את ההפסדים בדולר USD / JPY, מה שמרמז כי JPY אולי גם איבד את מעמדו של מקלט בטוח. הסיבה לתגובה מוזרה זו עשויה להיות צפי המטבעות הקריפטוגרפיים כשוק מקלט בטוח. בתקופה בה אין מטבע או סחורה שם בטוח, נראה כי סוחרים ומשקיעים מעדיפים מטבעות קריפטוגרפיים כמקום לאחסון מזומנים בבטחה, ומכאן הזינוק ברבעון הרביעי של שנת 2020. הביטקוין זינק קרוב ל 42,000 דולר בינואר 2021, בעוד את’ריום ושאר הצפנים פנו לשיאים של כל הזמנים. אז נראה שמצב הבטיחות משתנה בקנה מידה עולמי, וה- JPY לא הרוויח ממנו הרבה במהלך תקופה זו, מה שמצביע על היפוך דובי חזק כאשר ירידת הדולר נגמרת..    

יסודות יפניים, ו- BOJ, נגד ארה”ב יסודות, ו- FED

בנק יפן (BOJ) נמצא כעת בנקודה קשה; הוא למעשה היה שם זמן מה, כאשר האינפלציה והצמיחה היו חלשים במשך זמן רב, אך זה החמיר מאז תחילת סאגת נגיף העטרה. בעוד שראינו ריבאונד חזק במדינות מפותחות רבות לאחר הנעילה, ההתאוששות הכלכלית ביפן הייתה חלשה, ובחודשים האחרונים של 2020, הכלכלה חזרה למטה. הרווחים והאינפלציה הפכו שליליים בנובמבר, ואמון הצרכנים והרגש הכלכלי נותרים די נמוכים. כתוצאה מכך, מושל בנק יפן, הרוחיקו קורודה, הודיע ​​על תוכניתו להשהות את המדיניות המוניטרית והארך אותה בשישה חודשים נוספים, על מנת להשיג את יעד האינפלציה של 2%..

הפדרל ריזרב גם השתמש ברכישות הנכסים שלה רבות כדי להילחם במשבר זה, בתחילה כדי להרגיע את המהומה בשווקים הפיננסיים וגם כדי לסייע בגירוי הכלכלה, שהייתה ביצועים ממש טובים, כפי שכמעט כל האינדיקטורים מראים. ה- FED יודיע ככל הנראה על עלייה נוספת בקרוב, כדי לסייע בהמשך להתאוששות הכלכלית, שעשויה לסייע בהגדלת האינפלציה. אך ראינו לאחרונה הערות מעורבות של גורמים ב- FED, דבר המצביע על כך שהמהלך הבא מהם יכול להיות הגדלת תוכנית ההקלות הכמותית או אפילו הקטנתה. נשיא פד בשיקגו, צ’רלס אוונס, הודיע ​​כי הם “צפויים לשמור על קצב 120 מיליארד דולר לחודש של רכישת ניירות ערך מגובים במשכנתא ואוצר ארה”ב לזמן מה.” מנגד, נשיא הפד של אטלנטה, רפאל בוסטיק, אמר כי “הוא מקווה שבסדר קצר למדי, נוכל להתחיל לכייל מחדש את ההקלות הכמותיות”. זה יכול לרמוז שה- FED עשוי להתחיל להקטין את רכישות האג”ח והאוצר שלה כבר בשנת 2021.

שוק האג”ח זינק גבוה יותר בשבוע השני של ינואר, עם תשואות איגרות החוב של 10 שנים שעמדו מעל 1%. אז נראה שהשוק מצפה מהפדרל ריזרב להיכנס לתמונה במוקדם ולא במאוחר, הייתי אומר. הרעיון מאחורי כל אלה הוא שהשווקים לא מצפים שה- FED ישמור על ריביות ברמות אלה לנצח.

הפריצה של מעל 1% בתשואות האוצר בשבוע האחרון, וסיום הנגר הפוליטי בארה”ב, תאפשר סוף סוף ל- FED לחזור לתמונה, במוקדם ולא במאוחר, וזה מה שמראה שוק האג”ח. זה לא יגיע בחודשים הקרובים, אבל אם ה- FED באמת רומז שהם מסתיימים בהקלה כספית לאחר חבילת הגירוי האחרונה, אזי השווקים יתייחסו לזה כאל שינוי במדיניות, שתהיה המהפך הגדול דולר אמריקאי. יסודות תומכים במהפך גדול, ולכן אנו יכולים לצפות שזה יקרה מתישהו עבור הזוג הזה.

ניתוח טכני

 

הדולר / JPY היה דובי בתמונה הגדולה, לאחר שירד מ -260 באמצע שנות ה -80 וירד ל -75.70 לאחר המשבר הפיננסי העולמי ב -2008 ומשבר החוב היווני שאחריו, שגרם למקלטים בטוחים יותר וה- USD / JPY צלילה נמוכה יותר. אך המגמה התהפכה בשנת 2012 והמחיר זינק בכ- 50 סנט גבוה יותר ל- 125.7, עד 2015. מאז ועד היום, המחיר נסוג נמוך יותר, אך הנסיגה נראית חלשה למדי בהשוואה לזינוק, שעשוי להיות אחזור לפני הרגל השוורית הבאה גבוהה יותר. השפל לא יורד והמדדים הטכניים מספקים תמיכה בזוג זה. 100 SMA (ירוק) הפך לתמיכה מתחת 100 בשנת 2016, בעוד 200 SMA (סגול) מחזיקה כתמיכה האולטימטיבית מאז. כעת המחיר נסחר סביב הממוצע הנע הזה בחודשים האחרונים, ועובר מעליו ומתחתיו, כך שזה רגע מכריע, ובהתחשב בהתנהלות היסודות, ייתכן שיהיה במהפך שורי בקרוב. אמנם, הקונים יצטרכו לדחוף מעל 50 SMA, אשר פועל כהתנגדות מאז 2017. בהמשך אזור התמיכה, רמת הסיבוב הגדולה היא 100, ונמתחת בין 99 ל 101, אם 20 SMA יישברו..

 אם התמיכה תמשיך להחזיק, אנו עשויים לראות ריבאונד בקרוב

התרשים השבועי מראה את תקופת הנסיגה מאז 2015, בעקבות הזינוק של 50 סנטימטרים מוקדם יותר בעשור האחרון, כאשר 200 SMA (סגול) סיפקו התנגדות בצמרת מאז 2017, והורידו את השיאים נמוכים יותר. אבל מאז יולי 2020, 20 SMA (אפור) הגיע למקומו, וסיים את הנסיגה הגבוהה יותר ויצר מגמה דובית עקבית, שכן הדולר המשיך לרדת. עם זאת, כפי שהזכרנו לעיל, ירידת הדולר מול JPY לא נראית משכנעת כמו בזוגות אחרים. אבל 20 SMA לא מרפה. בשבועיים האחרונים ראינו ניסיון להפוך את המחיר גבוה יותר, והפסקה אפשרית של 20 SMA, אך הקונים נכשלו שוב והפמוט השבועי חזר למקום בו התחיל. אז, בינתיים המגמה נותרת דובית בבירור בתרשים זה.

ה- 20 SMA שומר על USD / JPY דובי בתרשים היומי

בתרשים היומי התמונה גם דובית למדי, בעקבות הנסיעה ברכבת הרים בפברואר ובמרץ אשתקד. במהלך תקופה זו היו לא מעט הזדמנויות מכירה ממש טובות ב- 50 SMA בתרשים זה. המחיר היה שורי במהלך הרבעון הרביעי של 2019 עבור זוג זה, וזה נמשך בחודשים הראשונים של 2020, אך לאחר נגיף הכורון הכל השתנה. הירידה, שהחלה בסוף מרץ, נמשכת עבור זוג זה, כאשר 50 SMA (צהוב) הוא ההתנגדות האולטימטיבית כאן. בסוף השבוע שעבר ראינו מהפך שורי וניסיון נוסף של הקונים לשבור את ה- 50 SMA, אך הם נכשלו שוב, והמחיר יורד כעת. לכן, מגמת הירידה נמשכת בצמד זה, אם כי הירידה איטית והמהפך השורי אמור להגיע בקרוב, לפני שה USD / JPY יגיע לרמת 100.

היו כמה הזדמנויות מכירה נהדרות ב- USD / JPY בשנת 2020

שער USD / JPY חי

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me