תחזית מחיר USD / MXN רבעון הרביעי 2020: המגמה העליונה תחודש בקרוב?

הדולר האמריקני צובר נגד הפסו המקסיקני מזה עשרות שנים, אחת הסיבות לכך היא היבוא הגובר של ארה”ב ממקסיקו, אשר שומר על לחץ על MXN. התרשים שלעיל מראה כי הדולר / MXN נסחר בסביבות 2.50 דולר בתחילת שנות התשעים, ואילו בשלב מסוים ברבעון השני של השנה הוא נסחר מעל 25 דולר, כלומר גידול פי 10 בשלושה עשורים. הדבר הבולט כאן היה שלקונים לא הייתה התנגדות רבה; המגמה העליונה התקדמה למדי, ללא נסיגות משמעותיות. הלחץ עלה כל העת, עם הזינוק הרגיל אחת לכמה שנים, בפעם האחרונה בחודשים הראשונים של השנה. מאז ראינו מעקב חוזר נמוך יותר, אך נראה שהמעקב החוזר עלול להסתיים כעת, אם כי לא בטוח אם מגמת העלייה תחדש בקרוב.     

קרא את העדכון האחרון בכתובת תחזית מחיר USD / MXN 2021

 

נוֹכְחִי USD / MXN מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר MXN

 

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים -0.27 -1.2%
6 חודשים +2.23 +10.3%
1 שנה +2.86 +13.2%
5 שנים +4.69 +21.7%
מאז 2000 +12.30 +56.9%

מקסיקו היא מדינה מתפתחת והפסו המקסיקני הוא מטבע סיכון. אבל, מקסיקו נמצאת ישירות על גבול ארה”ב, ובהתחשב בגודלה העצום של כלכלת ארה”ב, ההשפעה על כלכלת מקסיקו היא עצומה. כתוצאה מכך, הפסו המקסיקני רגיש לכלכלת ארה”ב וכך גם הדולר האמריקאי. המשמעות היא שכאשר הדולר חזק, כמו בפברואר ובמרץ, כאשר הסוחרים פנו ל”גריבאנק “כמטבע רזרבה עולמי, הייתה לו השפעה על הפסו המקסיקני. כאשר הדולר דולר חלש, ה- MXN אינו המטבע המרוויח ביותר. 

 

USD / MXN תחזית: רבעון 4 2020      USD / MXN תחזית: שנה אחת USD / MXN תחזית: 3 שנים        
מחיר: 21 

מחיר נהגים: מתאם דולר, פוליטיקה בארה”ב, COVID-19                                                               

מחיר: 25-26 

מחיר נהגים: התאוששות כלכלית עולמית, סנטימנט סיכונים, בחירות לאחר ארצות הברית.

מחיר: 30

מחיר נהגים: כלכלה גלובלית, סנטימנט שוק, מתאם דולר, יסודות במקסיקו

תרשים חי USD / MXN

USD / MXN

 

חיזוי מחיר USD / MXN לחמש השנים הבאות

COVID-19 ויסודות  


היסודות היו די מוצקים עבור מקסיקו, מכיוון שכלכלה מתעוררת זו ממשיכה לגדול, והיצוא לארה”ב גם גדל ללא הרף. מקסיקו הייתה שותפת הסחר האמריקאית הגדולה ביותר או השנייה בגודלה בסחר הכולל מאז 2019, בסך כולל של 614.5 מיליארד דולר. היבוא מארה”ב הסתכם ב 256.4 מיליארד דולר, ואילו היצוא הסתכם ב 358.1 מיליארד דולר. המשמעות היא שלמקסיקו יש עודף של 100 מיליארד דולר מול ארה”ב, ולכן היא זקוקה לדולר חזק, אחרת ההכנסות יירדו בערכן. עם זאת, היסודות הוטו במקצת מאז תחילת מגיפת הנגיף. הדולר USD / MXN זינק ביותר מ -7 סנט במהלך הפאניקה הראשונית, אך הוא נסוג נמוך יותר מאז אפריל. אם כי, כפי שציינו, ההחזרה למטה הייתה חלשה בהרבה מאשר בזוגות דולר אחרים. אחת הסיבות לזינוק הייתה החשש ממה שיכול לקרות לשווקים המתעוררים, מכיוון שאין להם כל כך הרבה מה לחזור עליהם כמו שיש לכלכלות ולממשלות המפותחות. אי הוודאות עדיין גבוהה, ומכאן הנסיגה האיטית בתקופות של חולשת דולר מאז אפריל. כך שבסך הכל הכלכלה המקסיקנית נתונה לחסדיה של כלכלת ארה”ב, שתשמור על המגמה שורית לאורך זמן לזוג זה, למרות החיסרון האחרון..     

מדיניות האינפלציה ובנק מקסיקו

שיעורי הריבית היו מעל 8% במקסיקו בשנה שעברה, אך בנק מקסיקו החל לקצץ אותם בסוף 2019, והשנה הם הורידו אותם בצורה דרסטית, ככל שהכלכלה העולמית שקעה. נכון לספטמבר 2019, הריבית העיקרית עומדת על 4.25%, ואילו ל- FED יש ריביות על 0.10%, כפי שכיסינו בלוח השנה הכלכלי שלנו. ההבדל בשיעור הריבית נראה לטובת הפסו המקסיקני, אך השיעורים הגבוהים במקסיקו משאירים יותר מקום לבנק המרכזי לקצץ אותם עוד יותר. השווקים נסחרים על פי הציפיות יותר מאשר על האירועים בפועל, ולכן הדבר משאיר את ה- MXN חשוף להפחתת ריביות רבה יותר מבנק מקסיקו. יש כלכלנים שמצפים לקיצוצים רבים יותר בפגישות הבאות, ולכן הירידה בדולר USD / MXN אמורה להסתיים בקרוב. 

ניתוח טכני EUR / MXN – חוזר צפוי לפני ההתקפה על השיאים של כל הזמנים 

הפמוט של ספטמבר מצביע על היפוך שורי בתרשים החודשי

כפי שהזכרנו, USD / MXN נסחר בין 2 $ ל -3 $ בתחילת שנות ה -90, אך הוא נמצא במגמה שורית מאז, וצבר כ -1,000%. במהלך תקופה זו, ממוצעים נעים עשו עבודה טובה בכדי לספק תמיכה במהלך החזרות הנמוכות, או במהלך איחוד, בתרשימים החודשיים והשבועיים. הממוצעים הנעים הקטנים יותר השתלטו על משרה זו כאשר המגמה תפסה קצב, בעוד שמוסמכים גדולים יותר סיפקו תמיכה כאשר החזרות היו עמוקות יותר. בתרשים החודשי לעיל אנו רואים כי המחיר ב- USD / MXN עלה ברגליים, כאשר הזינוק האחרון היה בחודשים הראשונים של השנה. צמד זה נסחר במשולש משנת 2017, אך הוא פרץ בתחילת השנה, לאחר שהמחיר קפץ מ- 50 SMA (צהוב) כשפרץ נגיף העטרה. הוא נסוג נמוך יותר מאז אפריל, אך ייתכן שהמסלול החוזר הגיע לסיומו כעת. ה- 20 SMA (אפור) נותן תמיכה בתרשים החודשי, ואילו הפמוט של ספטמבר נסגר כדוג’י, שניהם מצביעים על היפוך שורי, מכיוון שהמסלול החוזר נראה שלם והמגמה העיקרית נותרת שורית.

המעקב החוזר נמוך עדיין לא הסתיים בטבלה השבועית

בתרשים השבועי ראינו קפיצה של 50 SMA בשבוע האחרון של ספטמבר, מתחת ל -21 עד 22.60. אבל 20 ה- SMA (האפור) עצרו את הטיפוס פעם נוספת וסיפקו התנגדות בפעם השנייה השנה. הדולר / MXN התהפך שוב למטה, אך המהלך הדובי אמור להסתיים בשלב מסוים, והמגמה השורית תחדש, כפי שמציע התרשים החודשי. המהפך עשוי להתרחש באזור בסביבות 21, או באחד הממוצעים הנעים מתחת לזה, כגון 200 SMA (סגול) שהיה התמיכה האולטימטיבית בתרשים השבועי. לכן, נעקוב אחר המהלך הדובי האחרון נמוך יותר, כדי לראות היכן הוא יסתיים, כדי שנוכל לפתוח מסחר במט”ח לטווח ארוך. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map