תחזית מחיר USD / MXN לשנת 2021: כותרת מחיר חזרה לרמות טרום קוביות

הדולר / MXN נמצא במגמה שורית ארוכת טווח מאז שהתרשימים מראים, ומגמת העלייה תפסה את הקצב בעשור האחרון. אבל כרגע מטבעות הסיכון מתקדמים מול הדולר, וכך גם הפסו המקסיקני. המשמעות היא שה- USD / MXN נסוג מאז אפריל אשתקד, והתמונה דומה מאוד לזו של USD / CAD, מכיוון ששניהם מטבעות סחורות וסיכון..

הדולר האמריקני צובר נגד הפסו מזה עשרות שנים; התרשים שלעיל מראה כי USD / MXN נסחר בסביבות 2.50 $ – 3.50 $ בשנות ה -90, בעוד שבחודש אפריל אשתקד צמד מט”ח זה עלה מעל $ 25, לאחר הזינוק החזק ביותר אי פעם, כלומר גידול פי 10 בשלושה עשורים. מגמת העלייה בדולר / MXN הייתה עקבית למדי, ללא נסיגות משמעותיות וממוצעים נעים ששמרו על הלחץ בעלייה כל הזמן. עם זאת, מאז אפריל 2020, המחיר נחלש נמוך יותר והקונים לא העמידו התנגדות רבה, שכן הדולר המשיך לרדת. אבל המחיר מסתובב באזור ה -20 דולר כבר כמה חודשים, מה שעשוי לסמן את סוף הנסיגה הנמוך יותר.  

נוֹכְחִי USD / MXN מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר MXN

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
3 ימים -1.04 -5.2%
6 חודשים -1.72 -8.7%
1 שנה +1.42 +7.1%
5 שנים +4.34 +21.2%
מאז 2000 +12.08 +56.8%

 

מקסיקו היא שוק מתפתח שהופך את הפסו המקסיקני למטבע סיכון, בדומה למטבעות של מדינות BRICK. מטבעות השוק המתפתח היו בעבר במגמה דובית ארוכת טווח, וכך גם ה- MXN. אחת הסיבות לכך הייתה היבוא הגובר של ארה”ב ממקסיקו, שהחזיק את הפסו בלחץ. אך נראה כי היסודות השתנו. כלכלת מקסיקו מושפעת במידה רבה מהמצב הכלכלי מעבר לגבול בארה”ב, אשר ביצע ביצועים מרשימים למדי מאז סיום הנעילה במאי. אך הפוליטיקה שומרת על ירידת הדולר, מה שמיטיב עם פזו מקסיקני ומטבעות סיכון אחרים. בהמשך נעסוק בסוגיות אלה. הירידה מאז אפריל אשתקד עשויה להיות מאומצת יתר על המידה ויכולנו לראות במהפך או הקפצה בקרוב, אם כי היסודות נראים די מעורבים לשני המטבעות כרגע..

סיכום תחזית USD / MXN

תחזית USD / MXN: H1 2020

מחיר: 21 דולר

מנהלי מחירים: מתאם דולר ארה”ב, פוליטיקה בארה”ב, COVID-19

תחזית USD / MXN: שנה אחת

מחיר: $ 25- $ 26

מניעי מחירים: התאוששות כלכלית עולמית, סנטימנט סיכונים, בחירות לאחר ארצות הברית.

תחזית USD / MXN: 3 שנים

מחיר: 30 דולר / חזק>

מניע מחירים: כלכלה גלובלית, סנטימנט שוק, מתאם דולר, יסודות במקסיקו

תרשים חי USD / MXN

חיזוי מחיר USD / MXN לחמש השנים הבאות

מטבעות הסיכון היו צריכים להיות בירידה מאז מרץ 2020, כאשר נגיף העטרה שומר על סנטימנט הסיכון בשווקים הפיננסיים, מכיוון שממשלות ממשיכות ומבטלות מגבלות והכלכלה העולמית עוברת מיתון לריבאונד חזק, ואז חזרה למיתון אחר. אבל כמות הכסף המוגזמת שזרמה לשווקים מממשלות ובנקים מרכזיים ברחבי העולם, המשיכה אותם להמשיך. מאידך, הדולר ירד מסיבות פוליטיות, מכיוון שביסודות הכלכליים נראים מוצקים כרגע. כמות הדולרים הגדולה שהוזרקה לשווקים הוסיפה גם לחולשת הדולר, ויותר כסף בדרך בארה”ב, מה שיועיל למדינות מתפתחות כמו מקסיקו והפסו. עם זאת, עליית תשואות האוצר האמריקני והתמונה הטכנית גורמות לו להיראות כאילו צמד זה נמכר יתר על המידה, ולכן הדובים של USD / MXN צריכים לראות דגלים אדומים מכיוון שזה עשוי להיות סוף המסלול הדובי לפני שהמגמה השורית תחדש שוב..  

יסודות טובים יותר בארה”ב


במהלך התרסקות המגפה הראשונית של COVID-19, כלכלות ארה”ב ומקסיקו עברו מיתון גדול, שהסתיים בשנת 2020 בכיווץ. אך נראה כי כלכלת ארה”ב התבדלה במחצית השנייה של 2020, לאחר הריבאונד בקיץ אשתקד, מכיוון שהיא ממשיכה לשמור על קצב התרחבות טוב. היסודות היו מוצקים למדי עבור מקסיקו לפני נגיף העטרה, מכיוון שכלכלה מתעוררת זו צמחה ברציפות, בעוד היצוא לארצות הברית היה ועודנו גדל ללא הרף. אבל הכלכלה המקסיקנית מתקשה במגבלות החדשות של נגיף העטרה, שמפחיתות את הביקוש לייצוא מקסיקני ממקומות כמו אירופה..

מקסיקו הייתה שותפת סחר אמריקאית מאז 2019, בסך כולל של 614.5 מיליארד דולר. היבוא מארה”ב הסתכם ב 256.4 מיליארד דולר, ואילו היצוא הסתכם ב 358.1 מיליארד דולר. המשמעות היא שלמקסיקו יש עודף של 100 מיליארד דולר מול ארה”ב, ולכן היא זקוקה לדולר חזק, אחרת ההכנסות יירדו בערכן. עם זאת, היסודות הוטו במקצת מאז תחילת מגיפת הנגיף. הייצור והייצור התעשייתי בארה”ב גדלו וכעת הם נמצאים בשיאי שיא, בעוד שהכלכלה המקסיקנית שוב האטה בחורף, לאחר הריבאונד בקיץ. על פי שירות המשקיעים של מודי, שפרסם דוח בינואר, מקסיקו לא תגיע לרמות התפוקה הכלכלית של מגיפת הנגיף טרום העטרה בשנת 2019 עד 2023 לפחות..

סנטימנט השוק במהלך COVID-19 פעמים

הסנטימנט כלפי נכסים שונים ומטבעות שונים היה לא תקין בתקופות וירוס קורונה אלה. נכסי הסיכון גדלו, חלקם ניתנים להסבר במזומנים שזרמו דרך כל התוכניות הכספיות של הבנקים המרכזיים וחבילות גירוי של ממשלות ברחבי העולם. הדולר / MXN זינק ביותר מ -7 סנט במהלך הפאניקה הראשונית, אך הוא נסוג נמוך יותר מאז אפריל, אם כי, כאמור, ההחזרה למטה הייתה חלשה בהרבה בהשוואה לזוגי דולר אחרים. אחת הסיבות לזינוק הייתה החשש ממה שיכול לקרות לשווקים המתעוררים, מכיוון שאין להם כל כך הרבה מה לחזור עליהם כמו שיש לכלכלות ולממשלות המפותחות. אי הוודאות עדיין גבוהה, ומכאן הנסיגה האיטית בתקופות של חולשת דולר מאז אפריל. אז בסך הכל הכלכלה המקסיקנית נתונה לחסדי הכלכלה האמריקאית, מה שישמור על המגמה השורית לזוג זה לאורך זמן, למרות החיסרון האחרון.. 

שיעורי הריבית היו מעל 8% במקסיקו בשנה שעברה, אך בנק מקסיקו החל לקצץ אותם בסוף 2019, והשנה הם הורידו אותם בצורה דרסטית, ככל שהכלכלה העולמית שקעה. למרות שהם יישארו בהמתנה לעת עתה, כפי שאמר נשיא ה- BoM אלחנדרו דיאז דה ליאון. נכון לספטמבר 2019, הריבית העיקרית עומדת על 4.25%, ואילו ל- FED יש ריביות על 0.10%, כפי שסיקרנו בלוח הכלכלי שלנו. ההבדל בשיעור הריבית נראה לטובת הפסו המקסיקני, אך השיעורים הגבוהים במקסיקו משאירים יותר מקום לבנק המרכזי לקצץ אותם עוד יותר. השווקים נסחרים על פי הציפיות ולא על האירועים האמיתיים, ולכן הדבר משאיר את ה- MXN חשוף להפחתת ריביות רבה יותר מבנק מקסיקו. חלק מהכלכלנים מצפים שיושמו קיצוצים רבים יותר בפגישות הקרובות, ולכן הירידה בדולר USD / MXN אמורה להסתיים בקרוב.. 

2021 בקושי יצא לדרך, וזה כבר מתגלה כמקשה קשה למטבעות בשוק המתפתח. בעוד שבאופן כללי, יותר גירוי פיסקאלי בארה”ב הם חדשות טובות לתיאבון הסיכון, EM FX הוקלטה פעמיים על ידי הגדלת הנעילה ועליית תשואות האוצר האמריקני. סביבה לטווח קצר של ביקוש צרכני חלש יותר מכלכלות מערביות מפותחות מתהווה ומתפתחת במרחב מטבע הצמיחה – שהוא רק זה שתופסת EM FX..

אבל הפסו המקסיקני, למרות שמצא את עצמו על בסיס חלש יותר בתחילת השנה, עדיין מבצע די טוב. מכל הדעות, תשואת האוצר האמריקני ל -10 שנים עלתה לרמה הגבוהה ביותר מאז מרץ 2019, אך שיעורי הדולר / MXN עדיין מחזיקים מתחת לשיאי הסגירה שלהם בדצמבר 2020. בהקשר, פעולת המחיר מעידה כי ההיפוך האחרון עשוי להיות גבוה יותר להיות נשימה לפני שנראה דחיפה נוספת נמוכה יותר. אמנם, ההימורים נגד הדולר עלו לרמתם הגבוהה ביותר מזה כעשור, מה שמצביע על כך שמכנסי הדולר עשויים לרדת מעתה ואילך. מלבד זאת, האנליסטים אומרים כי תשואות האוצר, שירדו במשך רוב שנת 2020, היו המניע העיקרי. כעת, לאחר שהם שוב עלו מעל 1% וצפויים לגדול עוד יותר, הם עלולים לגרום למוכרים של USD / MXN יותר כאב.

ניתוח טכני USD / MXN – האם ממוצעים נעים יחזיקו כתמיכה? 

הדולר / MXN נסחר בין 2 דולר ל -3 דולר במחצית הראשונה של שנות ה -90, אך הוא זינק גבוה יותר באמצע שנות ה -90, מה שסימן את תחילתה של המגמה השורית ארוכת הטווח, והיא הייתה שורית מאז לאחר מכן, לאחר שצברה כ -1,000%. במהלך תקופה זו, ממוצעים נעים עשו עבודה טובה בכדי לספק תמיכה במהלך החזרות הנמוכות, או במהלך איחוד, בתרשימים החודשיים והשבועיים. הממוצעים הנעים הקטנים יותר סיפקו תמיכה כאשר המגמה השורית הייתה חזקה יותר, בעוד שממוצעים נעים גדולים יותר סיפקו תמיכה כאשר המגמה האטה והנסיגות היו עמוקות יותר. בתרשים החודשי שלהלן אנו רואים כי המחיר בדולר USD / MXN עלה ברגליים, כאשר הזינוק האחרון היה בחודשים הראשונים של שנת 2020. הדולר / MXN נסחר במשולש משנת 2017, אך הוא נשבר בתחילת השנה שעברה, לאחר שהמחיר זינק מ- 50 SMA (צהוב), כשפרץ הנגיף. אולם הזינוק הסתיים באפריל כאשר הדולר הפך לדובי. מאז נסוג נמוך יותר, אולם ייתכן שהמסלול החוזר הגיע לסיומו כעת. 50 SMA (צהוב) ו- 100 SMA (ירוק) מספקים תמיכה בתרשים החודשי, בעוד שהאינדיקטורים הסטוכסטיים נמכרים כעת בכמויות גדולות יותר, וה- SMA 50 פועל שוב כתמיכה, שניהם מצביעים על היפוך שורי, מאז המעקב החוזר נראה שלם והמגמה העיקרית נותרת שורית.

המעקב החוזר נראה שלם בתרשים החודשי

בתרשים השבועי ראינו קפיצה ב- 50 SMA בשבוע האחרון של ספטמבר, מתחת ל -21 עד 22.60, לאחר שהמחיר נסוג למשך מספר חודשים. עם זאת, ה- 20 SMA (אפור) הפסיק את טיפוסו פעם נוספת וסיפק התנגדות בפעם השנייה השנה. הדולר / MXN התהפך שוב נמוך יותר, אך המהלך הדובי אמור להסתיים בשלב מסוים, והמגמה השורית תחדש, כפי שמציע התרשים החודשי לעיל. המחיר ירד עד לפני כשבועיים כאשר הדולר ממשיך להחליק נמוך יותר, אך הדולר / MXN הקפיץ את 200 SMA (סגול) שהיה התמיכה האולטימטיבית בתרשים השבועי. הממוצע הנע הזה נשבר לזמן קצר גם בתחילת השנה שעברה, והמחיר הפך לשורי לאחר מכן, וזינק בכמעט 8 סנט. לכן, אם 100 SMA (ירוק) אשר פועל כהתנגדות יישבר בקרוב, אנו עשויים לראות ש- USD / MXN יחדש את המגמה השורית הגדולה יותר. אבל, אנחנו לא נמשכים זמן רב על הזוג הזה כרגע, עד שנקבל אות היפוך שורי, כמו פין או פמוט דוג’י, באחד מתרשימי מסגרת הזמן הללו. 

המעקב החוזר נמוך עדיין לא הסתיים בטבלה השבועית

בתרשים היומי, לעומת זאת, אנו רואים כי 100 SMA (ירוק) סיפקו התנגדות, אך 50 SMA (צהוב) היו ההתנגדות האולטימטיבית לזוג זה מאז המהפך הדובי באפריל אשתקד. זה עצר את הנסיגות גבוה יותר וזה ממשיך לדחוף את המחיר נמוך יותר. ביומיים האחרונים הדולר USD / MXN גדל, וכעת המחיר פונה שוב ל- 50 SMA. אבל נראה אם ​​זו תהיה רק ​​מעקב חוזר נוסף לפני שהמגמה הדובית תחודש, או אם הקונים ידחפו מעל 50 SMA, מה שעשוי להיות תחילתו של המהפך השורי הגדול יותר..  

האם 50 SMA ידחו USD / MXN שוב?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map