תחזית מחיר USD / RUB Q4 2020: האם הכותרת לכותרת שיאים?

רוסיה היא אחד מחמשת השווקים המתעוררים בקבוצת BRICK, שהייתה לה גירעון חיובי משמעותי בסחר מזה זמן רב. עם זאת, הרובל הרוסי נסחר במגמה דובית ארוכת טווח. ה- USD / RUB נסחר בסביבות 6 בסוף שנות התשעים, אך המשבר ברוסיה באותה תקופה הביא אותו לזרימה של 30. המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008 הביא למטה את הרובל, בעוד שההתרסקות הגדולה הגיעה בתקופת 2014-16 , כאשר הנפט הגולמי נכנס למגמה דובית, והעביר את הדולר / רובל מעל 85.

לאחר איחוד במשך שנתיים, התחדשה הירידה שוב בתחילת השנה, מכיוון שמחירי הנפט קרסו נמוך יותר בגלל התפרצות נגיף העטרה בסין, מה שהפחית את הביקוש. הדולר USD / RUB זינק גבוה ב -20 סנט ונחלש נמוך יותר, אך כעת חזרנו למקום בו היינו במרץ, למרות החולשה הקיצונית של הדולר בתקופה זו, ששיגרה את כל המטבעות מול הדולר. זהו אות דובי חזק לרובל, כך שהניתוח הטכני והיסודות מצביעים על חולשה נוספת ברובל, כאשר ה- USD / RUB צפוי לשבור את שיאי הזמנים בשלב כלשהו, ​​ככל שהמגמה השורית נמשכת..

 

נוֹכְחִי USD / RUB מחיר: $

שינויים אחרונים במחיר USD / RUB

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים -1.09 דולר -1.4%
6 חודשים +2.40 דולר +3.2%
1 שנה +12.64 דולר +18.9%
5 שנים +13.05 דולר +20.6%
מאז 2000 +49.55 דולר +182.7%

 

תרשים Live / USD / RUB

USD / RUB

 

גורמים המשפיעים על USD / RUB 

ישנם מספר גורמים המשפיעים על הרובל הרוסי ואף יותר מכך על USD / RUB. מחירי הנפט הם גורם עיקרי לרובל, מכיוון שרוסיה היא יצואנית גדולה של נפט וגז, והכנסות הממשלה נשענות רבות על יצוא. הסחורות הן גם גורם מכיוון שרוסיה מייצאת כמויות גדולות של חומרי גלם ומינרלים, שגם הם אינם מציירים תמונה חיובית. הבנק המרכזי של רוסיה (CBR) הוריד את הריבית ל -4%, שזה די גבוה, אך הנמוך ביותר שהיה אי פעם ברוסיה. הבחירות בארה”ב הן אירוע מרכזי נוסף המשפיע על הצד השני של המטבע, וכך גם המצב של נגיף העטרה.

תחזית GBP / USD Q4 2020: 73 תחזית GBP / USD שנה אחת: 1.25-26 תחזית GBP / USD לשלוש שנים: 0.55-0.60
מחיר נהגים: בחירות בארה”ב, סנטימנט סיכון, מחיר נפט, ניתוח טכני                     מחיר נהגים: גיאופוליטיקה רוסית, פוליטיקה בארה”ב, שתי הכלכלות, סנטימנט כלכלי עולמי מחיר נהגים: יסודות בשתי המדינות, טכני, מחירי סחורות                     

חיזוי מחיר USD / RUB לחמש השנים הבאות

התפתחויות אחרונות ב- USD / RUB


רוסיה היא מדינה מסיבית, עם שפע חומרי גלם ושמורות סחורות. כמות גדולה מהכנסות המדינה מגיעות מייצוא של חומרים כאלה. אבל, חומרי גלם וסחורות היו בעיקר דוביים כבר יותר מעשור. במיוחד נפט גולמי וגז נוזלי טבעי נמצאים במגמה דובית ארוכת טווח, והורידו את ההכנסות לרוסיה, במיוחד בתחילת השנה, כאשר הנפט הגולמי נפל נמוך יותר וה- USD / RUB עלה ב -20 סנט..

הנפט הגולמי גדל מאז אפריל, וה- USD כבר דובי למדי מאז, מה שאילץ את ה- USD / RUB להתרחק מאפריל ליוני, אך המחיר חזר לעלות חזרה, מה שמרמז שהסנטימנט הוא דובי עוד יותר עבור רובל מאשר לדולר ארה”ב. זה דבר מרכזי, דבר המצביע על כך שה- USD / RUB יהיה שורי עוד יותר כאשר הנפט יפסיק לטפס וירידת הדולר תסתיים.

גם מצב וירוס הכלילי לא עזר. הנפט הגולמי היה שורי מאז אפריל, אך הכלכלה העולמית סובלת השנה, ואירופה ומקומות אחרים חוזרים ומתכווצים, כאשר מגבלות נגיף הכורון גדלות. משמעות הדבר היא ביקוש נמוך יותר לסחורות וחומרי גלם, ובכך להוריד הכנסות מטבע חוץ לרוסיה, מה שלא יעזור לרובל. לגורמים הגיאופוליטיים המשפיעים על רוסיה, כמו המצב באוקראינה, הסכסוך בארמניה-אזרבייג’ן וההפגנות בבלארוס, יש השפעה שלילית כלשהי על הרובל, אך הם אינם מהותיים. אז באופן כללי, הגורמים הבסיסיים ביותר מצביעים כלפי מטה על הרובל, וגבוהים יותר עבור USD / RUB בחודשים הקרובים.

ניתוח טכני USD / RUB – העלייה במגמת המשך נמשכת כשהמחיר מקפיץ את ה- MA

הדולר USD / RUB נסחר בערך ב -2 בתחילת שנות ה -90. ואז הוא טיפס גבוה יותר והגיע ל 6 עד 1998, כאשר 20 SMA (אפור) החזיקו כתמיכה. המחיר זינק ל -25 באותה שנה, בגלל המשבר ברוסיה. מאותה שנה עד 2014, USD / RUB התמזג בהטיה שורית קלה, מלבד הזינוק בשנת 2008 במהלך המשבר הפיננסי. אך ב -2014 מחיר הנפט הגולמי החל לרדת, והוריד את הרובל גם הוא למטה, בעוד שה- USD / RUB זינק גבוה יותר ל -80. המחיר נסוג ברבעון השני של 2015, אך לאחר שהקים פמוט פטיש במאי באותה שנה, שהוא אות היפוך שורי לאחר המסלול החוזר, המגמה השורית התחדשה שוב, והקונים דחקו ל -86. 

המחיר הקפיץ את ה- 20 SMA בתחילת השנה

 

עם זאת, הזינוק הסתיים בתחילת 2016 ואחרי פמוט דוג’י הפוך, המהווה אות היפוך דובי, הדולר USD / RUB נסוג לאחור. עם זאת, 50 SMA (צהוב) הדביקו את המחיר ונמוך המעקב הסתיים מעל הממוצע הנע הזה. 50 SMA סיפקו שוב תמיכה בינואר השנה, כאשר הנפט התרסק נמוך יותר, וצמד המט”ח הזה הקפיץ את הממוצע הנע הזה, וזינק בין 60 ל -83 עד אמצע מרץ. אך הירידה בנפט נעצרה באפריל והפכה שורית למדי עד ספטמבר, בעוד הדולר הפך לטפטף מאסיבי, והוריד את הדולר / רובל נמוך יותר. אך הירידה הסתיימה ב- 20 SMA (אפור) בתרשים החודשי, לאחר יצירת פמוט פטיש מעל זה, המהווה אות היפוך שורי.. 

20 ה- SMA יהפכו כנראה לתמיכה ב- USD / RUB

 

מגמת העלייה ניכרת גם בתרשים השבועי, כאשר קו המגמה העולה נוצר בתחתית שלושת המשיכות העיקריות. זה מראה שהקונים נכנסים מוקדם יותר בכל פעם ש- USD / RUB יורד. 200 SMA (סגול) עזר גם הוא. מה שיותר מעניין הוא ההטיה כלפי מעלה מאז יוני, בזמן שהנפט טיפס וה- USD היה דובי ביותר. זה מצביע על כך שהרובל היה אפילו דובי יותר מה- USD והצמד הזה יעלה גבוה יותר לאחר שה- USD יחזור, כנראה לאחר הבחירות בארה”ב. לכן אנו צופים שהשיאים הקודמים יישברו בזוג זה, והמומנטום השורי יימשך לאחר סיום המסלול האחרון, ככל הנראה ב -20 SMA בתרשים השבועי..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map