תחזית מחיר הנפט הגולמי WTI לשנת 2020: למה לצפות מנפט גולמי ברבעון הרביעי

מחירי הנפט [[WTI]] השתנו מעט, מכיוון שהם ממשיכים להיסחר בטווח מסחר רחב, ברמות 40.50 עד 4.50. הביקוש הגובר עודד את OPEC + להתחיל לבטל את קיצוץ הייצור שהוכרז מוקדם יותר השנה. הקרטל של 23 מדינות מפיקות נפט בראשות ערב הסעודית ורוסיה אישר כי הם יקטינו את גודל קיצוץ הייצור שלהם ל -7.7 מיליון חביות ביום, מתחילת אוגוסט, מה שיוסיף כמעט 2 מיליון חביות לייצור היומי. רמות. בנוסף לנתוני התוצר לאיחוד האירופי, ארה”ב והונג קונג. WTI גולמי היה יציב ב 41.25 ואילו ברנט החזיק ב 43.26.

קרא את העדכון האחרון בכתובת תחזית מחיר הנפט הגולמי WTI 2021

 

WTI מחיר נפט גולמי עכשיו: $

שינויים אחרונים במחיר הנפט הגולמי WTI

פרק זמן שינוי ($) שינוי %
30 ימים +2.51 +6.48%
6 חודשים -10 -20.10%
1 שנה -20 -32.35%

הסדק השחור עומד על רקע תיקון שורי / ריתוק מכיוון שהוא סגר חודשיים גב אל גב, והוסיף רווח של יותר מ -170% במחירים. בואו נסתכל על תחזית מחיר הנפט הגולמי WTI.

תחזית USOIL: רבעון 4 2020 תחזית USOIL: שנה אחת תחזית USOIL: 3 שנים
מחיר: 44.76 דולר

מחיר נהגים: סין מסיימת את הנעילה ומחדשת את הביקוש, 61.8% פיבונאצ’י ריבית מסתיימת ב 44.76 $, המדיניות המוניטרית היונה של פד יכולה להגביר את מגזר הייצור.

מחיר: 60-62 דולר

מחיר נהגים: התאוששות של COVID19, נעילות צפויות להיות מורמות בכל רחבי העולם, הפחתת ייצור OPEC +, התנגדות יורדת במגמת מגמה במחיר של 62 דולר בתקופת M1.

מחיר: 29-30 דולר

מחיר נהגים: לאחר מיתון COVID19, תיקון דובי נמוך מ- $ 60, מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין עשויה לפגוע בביקוש הנפט

 

תרשים חי של WTI נפט גולמי

WTI

 

גורמים נפוצים המשפיעים על מחירי הנפט הגולמי

מחירי הנפט הגולמי ב- WTI ירדו במידה ניכרת בשנת 2020, על רקע מגיפת הנפט COVID-19 ומלחמת מחירי הנפט רוסיה-סעודיה ב -2020. ב -20 באפריל, החוזים העתידיים הגולמיים של WTI ירדו לראשונה בהיסטוריה מתחת ל -0 דולר.

1: COVID-19 – מגיפת Coronavirus:


מחירי הנפט הגולמי WTI צנחו משמעותית בשנת 2020, עקב מגיפת Covid-19, וגרמו לירידה מסיבית בשוק המניות. על פי דוח שוק ה- IHS, “הלם הביקוש של קוביד 19” ייצג התכווצות גדולה יותר מזו שהייתה לפני המיתון הגדול בסוף שנות האלפיים ותחילת שנות העשרים. כתוצאה מכך, הביקוש לנפט ירד ל -4.5 מיליון חביות ביום מתחת לתחזיות, כאשר המתיחות החריפה בין חברי אופ”ק. במהלך פגישת ה- OPEC בווינה (6 במרץ), יצרני נפט גדולים לא הצליחו להגיע להסכמה כלשהי על הפחתת ייצור נפט, בתגובה למגיפה העולמית COVID-19. כתוצאה מכך, מחיר הספוט של WTI Benchmark גולמי בנפט ב- NYM ב- 6 במרץ 2020 ירד ל 42.10 דולר לחבית..

לאחר מכן, מלחמת מחירי הנפט החלה ב- 8 במרץ, ומחירי הנפט, שירדו ב -30%, היוו את הצניחה החד-פעמית המשמעותית ביותר מאז מלחמת המפרץ ב -1991. דבר אחד שעלינו להבין הוא שמעט מאוד חברות אנרגיה הצליחו לייצר נפט כאשר מחיר הנפט עמד על כ -30 דולר לחבית. ערב הסעודית, איראן ועירק היו בעלויות הייצור הנמוכות ביותר בשנת 2016, בעוד שבריטניה, ברזיל, ניגריה, ונצואלה וקנדה היו הגבוהות ביותר.

לאחר מכן, סעודיה ורוסיה הסכימו לקיצוץ בייצור הנפט ב- 9. באפריל. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות רויטרס כי “אם סעודיה לא תצליח לתפוס את התפוקה, הסנאטורים האמריקניים יבקשו מהבית הלבן להטיל סנקציות על ריאד, למשוך את כוחות ארה”ב החוצה ממלכת המדבר והנהלת מכסי יבוא על נפט סעודי. ” ב -20 באפריל, מחיר המסירה העתידית של נפט גולמי אמריקאי בחודש מאי הפך לשלילי, בעיקר בגלל הביקוש המוגזם לאחסון כמויות גדולות של ייצור עודפים. זו הפעם הראשונה שזה קורה מאז שהמסחר בבורסת מרכזי בניו יורק החלה להיסחר בשנת 1983.

2: רוסיה-ערב הסעודית מלחמת מחירי הנפט:

מחירי הנפט הקורסים יכולים להיות קשורים גם למלחמת מחירי הנפט של רוסיה-סעודיה בשנת 2020. זו הייתה מלחמה כלכלית שהחלה במרץ 2020, כאשר סעודיה הגיבה לסירובה של רוסיה להסכים להפחית את ייצור הנפט שלה, כדי לשמור מחירי הנפט ברמה מתונה. כתוצאה מהסכסוך הזה, מחירי הנפט צנחו באביב 2020.

באותו חודש, סעודיה פתחה במלחמת מחירים עם רוסיה, מה שמאפשר ירידה ברבעון של 65% במחיר הנפט. במהלך השבוע הראשון של חודש מרץ ירד הנפט הגולמי ב -26%, ונפט הברנט ירד ב -24%. את הסיבה העיקרית מאחורי מלחמת המחירים ניתן לייחס לפירוק הדיאלוג בין ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ”ק) לרוסיה, בגלל הצעות לקיצוץ בייצור הנפט במהלך השפל של COVID-19. רוסיה חזרה מההסכם וגרמה לקריסת הסכם OPEC +. עם זאת, מלחמת המחירים היא אחד הגורמים וההשפעות העיקריים של קריסת שוק המניות העולמית המתמשכת הגורמת כיום לכאבי ראש עבור חלק מהמשקיעים..

3: סדרת האירועים 

מלבד כל הזרזים הכמותיים, ב 8 במרץ הכריזה סעודיה על הפחתות מחירים בלתי צפויות של 6 עד 8 דולר לחבית ללקוחות באירופה, אסיה וארצות הברית, וזה הפעיל לחץ שלילי על מחירי הנפט. המערב הטקסס ביניים, סוג של נפט גולמי המיושם כמדד בתמחור הנפט, צנח ב -20%. לאחר יום אחד, שוקי המניות ברחבי העולם דיווחו על הפסדים גדולים, כהכרה בשילוב של מלחמת המחירים והחשש בגלל מגיפת הנגיף הכורוני. עם זאת, השפעותיה של הודעה זו הורגשו גם מחוץ למחירי הנפט ושוקי המניות. כתוצאה מכך ירד הרובל הרוסי ב -7%, לשפל של ארבע שנים לעומת הדולר האמריקני.

מאידך, ירידות מחירי הנפט התחזקו גם באזהרותיו של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ כי הוא יסוג את התמיכה הצבאית של ארה”ב, אם אופ”ק ובעלי בריתה לא יקצצו את ייצור הנפט, לאחר לחץ פנימי משמעותי, המכונה נסיך הכתר הסעודי ובעצם דה פקטו. השליט מוחמד בן סלמאן.

4: עלייה בדולר ארה”ב – הצגות מתאם 

מתחילת מגיפת COVID-19, הדולר האמריקני התייחס לנכס שמורה. המשקיעים הרגישו בטוחים להשקיע בדולר האמריקני, שכן סין דיווחה על מספר עצום של מקרי COVID-19, יחד עם כמה מדינות אחרות ברחבי העולם. כתוצאה מכך, הדולר האמריקני היה יציב במשך כל המגפה, וזה גם שמר על מחירי הנפט נמוכים יותר, מכיוון שמחיר הנפט קשור באופן הפוך למחיר הדולר האמריקני. הזינוק בשער הדולר הפך את הנפט הגולמי הנקוב בדולר ליקר עבור מדינות זרות, והם נאלצו לקצץ את דרישותיהם המיותרות.

תחזית מחיר הנפט לשנים הקרובות

נפט גולמי WTI יכול להיות מאוד תנודתי ותנודות דרסטיות, במיוחד לאורך תקופה של חמש שנים. לדוגמא, ברנט גולמי עבר מ- 125 דולר לחבית ב -2012 עד 30 דולר לחבית בינואר 2016. לכן, למרות שהשווקים סוערים עד שנת 2019, ועד שנת 2020, עדיין יכולה להיות תוצאה חריגה מאוד במחיר עד שנת 2025.

עם זאת, אותם גורמים מכריעים עדיין ממלאים את תפקידם בכל הנוגע להחלטת מחירי הנפט הגולמי. הגורמים הבסיסיים המגדירים את הביקוש וההיצע לנפט הגולמי עשויים להישאר ללא שינוי בחמש השנים הקרובות, אך השפעותיהם ישתנו במידה ניכרת. יש לשקול תמיד את הגורמים הבאים בעת חיזוי מחירי הנפט הגולמי:

  1. OPEC (מדיניות, הסכמים & החלטות ייצור)
  2. מדינות שאינן מפיקות נפט מסוג OPEC
  3. ביצועים כלכליים גלובליים
  4. מקורות אנרגיה חלופיים
  5. חוזק הדולר האמריקאי
  6. ספקולציות בשוק

על פי תחזית ה- EIA, עד שנת 2025 יעלה מחירו הממוצע של חבית נפט גולמי ברנט ל -79 $ / מיליארד דולר. עד שנת 2030 הביקוש העולמי יעלה את מחירי הנפט הגולמי ל -98 דולר למיליארד דולר. עד שנת 2040, המחירים יעמדו על 146 דולר / ב ‘. הסיבות לכך עשויות להיות קשורות לציפיות ה- EIA לפיהן הביקוש לנפט יתייצב ככל שהספקים מסתמכים יותר על גז טבעי ואנרגיה מתחדשת. זאת, בהנחה שהמשק צומח כ -2% בשנה בממוצע, בעוד שצריכת האנרגיה עולה ב -0.4% בשנה. עם זאת, לדעתי, במהלך השנים הקרובות העולם הולך לסבול מהמיתון שלאחר הנגיף. למלחמת הסחר בין סין לארצות הברית יכולה להיות השפעה ארוכת טווח על צריכת הנפט הגולמי בסין, על רקע ירידה בייצוא למגזר האמריקני. ירידה בייצוא עלולה לגרום לירידה בייצור, ובסופו של דבר לצריכה פחותה ולביקוש נמוך יותר לנפט גולמי, מצרכן הנפט הגדול בעולם. בואו נבדוק את הצד הטכני בשוק, במיוחד עבור מחירי הנפט הגולמי WTI.

ניתוח טכני – האם אנו יכולים לצפות לתיקון שורי בנפט גולמי של WTI?

נפט גולמי של WTI נסחר בהטיה שורית, במחיר של 41.15 דולר. בהתחשב בצד הטכני, תחזית מחיר הנפט הגולמי מצביע על כך שמחיר הנפט הגולמי WTI הולך צפונה, כדי להשלים ריבית פיבונאצ’י ב -61.8%, עד לרמה של 44.89 דולר. שני הנרות החודשיים הקודמים היו שוריים לחלוטין ויש סבירות חזקה שגם הנר הבא לחודש יולי יהיה שורי. אם זה יקרה, זה יהפוך ל”שלושה חיילים לבנים “, המאשר סיכויים חזקים למגמה שורית בנפט, שתסייע לתמוך במחירי הנפט לרמה של 44.89 דולר. פריצה שורית ברמה זו עשויה גם להאריך את מחירי הנפט לרמה פסיכולוגית של 50 דולר, כאשר ההתנגדות תוארך ב- 50 תקופות EMA.

נפט גולמי WTI - שלושה חיילים לבנים פוטנציאליים מציעים קנייה

נפט גולמי WTI – שלושה חיילים לבנים פוטנציאליים מציעים קנייה

ביחס לתחזית השנתית, דפוס שלושת החיילים הלבנים מעיד על הטיה שורית חזקה בקרב הסוחרים, ובמקביל, הירידה בשיעור הריבית של הפד יכולה לתמוך גם במחירי הנפט, ולהוביל אותם לקראת 53.20 דולר ו -60 דולר..

נפט גולמי WTI - תרשים חודשי

נפט גולמי WTI – תרשים חודשי

תחזית נפט גולמי ל- WTI לשנת 2023 – אנו יכולים לצפות שמחירי הנפט הגולמי יירדו מתחת לרמת ההתנגדות של 60 דולר, כדי להשלים פיבונאצ’י של 38.2% לרמה של 40.72 דולר. מתחת לזה, השוק עשוי לרדת אחרי רמת פיבונאצ’י של 61.8% של 29.40. בכל מקרה, אם היסודות ימשיכו לתמוך במגמה שורית, הפריצה השורית ברמה של 60 דולר עשויה לפתוח מקום נוסף לקנייה, עד 74.5 דולר ו -107 דולר. בואו נתחזק למחצית השנייה של השנה ונשמור קרוב יותר עין על הצד הבסיסי של השוק.

בהצלחה!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map