ניהול סיכונים (כסף) חלק 1 – טקטיקות שכל ישר

כאשר אתה מחליט לסחור בשווקים הפיננסיים, הדבר היחיד שאסור לך לשכוח הוא שתמיד קיים סיכון לאבד חלק מהכספים שלך או את כולם. אך למרבה המזל עבור הסוחרים, אחד ההיבטים הבודדים של המסחר בו אנו יכולים לשלוט הוא הסיכונים. איננו יכולים להזיז את השוק, אין לנו תובנה לגבי כוונותיו של הבנק המרכזי, איננו יכולים לחזות את החדשות הכלכליות או יסודות אחרים שיוצרים תנועות בשוק – ולכן עלינו לעשות כמיטב יכולתנו כדי לשלוט בסיכון. ישנן אסטרטגיות וטכניקות רבות לעשות זאת, אשר יחד נקראות “ניהול סיכונים” או “ניהול כספים”..

ניהול סיכונים פירושו להתאים את כל החלקים הקטנים.

ניהול סיכונים פירושו להתאים את כל החלקים הקטנים

סוחרים חדשים רבים נכנסים לעסק זה עם מעט סיכונים או ידע על ניהול כספים. פירוש הדבר שהם כמעט מהמרים מכיוון שהם מצמצמים את הכלים העומדים לרשותם למסחר, וכתוצאה מכך מקטינים את הסיכויים לזכות. ניהול סיכונים לא יבטיח זכייה בכל עסקה, אך הוא יפחית את ההפסד כאשר תפסיד ויגדיל את הרווח כשתזכה. זה נותן לך יתרון נוסף, וזה כל מה שנדרש כדי להפוך אותך למנצח בטווח הארוך. אך מהן הטכניקות הללו ההופכות את המסחר לבטוח יותר? חלקן הן רק טכניקות הגיון בריא ואילו אחרות פותחו על ידי סטטיסטיקאים ומתמטיקאים והן מורכבות מעט יותר. בחלק זה של סדרת שני החלקים שלנו, נסקור את טקטיקות השכל הישר. בוא נתחיל.

חשיפה למסחר – כנראה הגורם החשוב ביותר לניהול סיכונים הוא להחליט כמה אתה מוכן להסתכן בפועל לכל עסק. סוחרים שונים מסתכנים בכמויות שונות של חשבונותיהם אך אנשי מקצוע מסתכנים רק באחוז קטן מהחשבון, בדרך כלל בין 0.5% ל -3%. הסיכון מחושב כאחוז מהסכום הכולל של החשבון. לדוגמא, אם יש לך חשבון בסך 10,000 דולר ולפי הניתוח שלך הפסד העצירה חייב להיות 50 פיפס, אז אתה לא צריך לסחור ביותר מ -4 מארז מיני אם אתה מחשיף 2%. 2% מחשבון של 10,000 דולר שווה 200 דולר, אז 4 דולר / פיפ x 50 פיפס = 200 דולר. זה עבור הזוגות שבהם פיפ אחד עולה 1 דולר למגרש מיני: בזוגות אחרים כמו EUR / GBP, כאשר פיפ 1 עולה 1.5 דולר למיני-מגרש, אז אתה לא צריך לסחור ביותר מ -2.5 מגרשים מיני לפי החישובים.

יחס סיכון / תגמול– נקודה חשובה נוספת בניהול סיכונים היא הגדרת יחס הסיכון / תגמול. אם תפתח עסק חדש, זה לא יהיה הגיוני להסתכן יותר מפוטנציאל התגמול של אותו עסק. אותו רעיון נוגע למסחר; כאשר אתה בוחר עסק אתה רוצה שהרווח הפוטנציאלי יהיה גדול מההפסד הפוטנציאלי. עסקאות לטווח קצר בדרך כלל יחס סיכון / תגמול גבוה יותר, אך כאשר אתה מתכנן לפתוח עמדות לטווח ארוך, יחס טוב הוא 1: 3 ל -1: 5. משמעות הדבר היא שכאשר המחיר נסחר בטווח של 100 פיפ, לא תנקוט צד באמצע הריצה, מכיוון שיחס הסיכון / תגמול יהיה 1: 1, או אפילו יותר גרוע, תמכור בתחתית וקנה ב חלק עליון. אתה מחכה שהמחיר יגיע לראש הטווח וימכור את הצמד עם הפסד עצירה של 30 צינורות מעל ההתנגדות, מכוון ל-70-80 פיפס ממש מעל התמיכה / תחתית הטווח. בהתאם לתרשים שלהלן, יהיה לך יחס סיכון / תגמול טוב בהרבה אם מכרת את החצים וקנית בסימנים השחורים במקום להיכנס למסחר אי שם באמצע.

ל -1: 5. המשמעות היא שכאשר המחיר נסחר בטווח של 100 פיפ, לא תטלו צד באמצע הטווח, מכיוון שיחס הסיכון / תגמול יהיה 1: 1, או אפילו יותר גרוע, למכור בתחתית ולקנות בחלק העליון . אתה מחכה שהמחיר יגיע לראש הטווח וימכור את הצמד עם הפסד עצירה של 30 פיפס מעל ההתנגדות, מכוון ל-70-80 פיפס ממש מעל התמיכה / תחתית הטווח. יהיה לך יחס סיכון / תגמול טוב בהרבה אם מכרת את החצים וקנית בסימנים השחורים במקום להיכנס למסחר איפשהו באמצע. התעדכן בתנאי השוק - אינך יכול לקבל החלטות מסחר סבירות אם אינך יודע מה קורה בשוק. זה כמו לפתוח עסק חדש בענף שאין לך שום ניסיון ואינך בטוח כיצד הדברים עובדים. להיות לא מודע לסביבה העסקית זו השקעה מבוזבזת. במקרה שלנו, עלינו לדעת כל הזמן מה קורה בשוק המט

התעדכן בתנאי השוק אינך יכול לקבל החלטות מסחר סבירות אם אינך יודע מה קורה בשוק. זה כמו לפתוח עסק חדש בענף שאין לך שום ניסיון ואינך בטוח כיצד הדברים עובדים. להיות לא מודע לסביבה העסקית זו השקעה מבוזבזת. במקרה שלנו, אנחנו תמיד צריכים לדעת מה קורה בשוק המט”ח; עלינו לבדוק את לוח השנה הכלכלי ולהתעדכן בכל החדשות הכלכליות והפוליטיות שעשויות להשפיע על המטבעות העיקריים שאנו מתכננים לסחור בה. למרבה המזל, ישנם המון אתרים שם המציעים את לוח השנה הכלכלי ואף מציעים הסברים וניתוחים אם אינך יכול לפרש את החדשות בעצמך. באתר שלנו יש לנו עדכוני שוק יומיים המציעים הסברים מוקדמים על מה שעלול לקרות במהלך היום ביחס לאירועים הקרובים.

למידע נוסף על שימוש בתנועת שוק לטובתך:

סחר בחדשות – אסטרטגיות מסחר בפורקס

סחר ברגשות השוק – אסטרטגיות מסחר בפורקס

מינוף – כל המתווכים מציעים מינוף פי 400-500, אם כי מאז התערבות הבנק המרכזי של שוויץ בינואר, הדבר עשוי להיות מופחת ל -1: 100. זה נראה משתלם מאוד עבור סוחרים כי זה אומר שאתה יכול להרוויח גדול עם פחות קרנות. אבל מינוף גבוה יכול להוביל גם להפסדים גדולים, ולכן זה נקרא חרב פיפיות. אם אתה משתמש במינוף פי 100 בחשבון של 10,000 דולר ואתה מאבד שתי עסקאות עם הפסד של 40 עצירות על כל אחת מהמשמעות, הפסדת 8,000 דולר בשתי עסקאות בלבד. זה כמעט כל החשבון. אם אתה רוצה להחזיק מעמד בעסק הזה אתה צריך להיות זהיר מאוד עם המינוף. מרבית אנשי המקצוע אינם משתמשים במינוף פי 6-7. באופן אישי, מכיוון שאני לא רוצה להסתכן ביותר מ -2% מהחשבון, אני משתמש רק במינוף פי 5.

מינוף שימושי כמו שהוא מסוכן.

מינוף שימושי כמו שהוא מסוכן

ניהול יומן – ניהול יומן מסחר, זה בעצם כמו לנהל יומן עסקאות. מסחר במט”ח הוא דינמי מאוד, מה שמקשה על ראיית הטעויות שאתה עושה בזמן אמת ובכך מגדיל את הסיכון לחזור עליהן שוב ושוב. אך אם תסתכל על היסטוריית המסחר בסוף השבוע / החודש תוכל לזהות בקלות את הנקודות החלשות והחזקות שלך. שם תוכלו לראות אילו זוגות היו הרווחיים ביותר עבורכם ולהימנע מהפסדים. תוכלו לזהות באיזה אזור מסחר (אסיה, אירופה, אמריקה) הצלחתם ביותר, וגם לראות עד כמה הצלחתם במסחר במהלך מהדורות החדשות, כדי להבין אם יש לכם יכולת לקרוא ולפרש את החדשות. נכונה. לכן, לאחר שתזהה את חולשותיך על סמך יומן המסחר שלך, ברור שתמנע מביצוע אותן טעויות, כגון מסחר בשעות מסוימות ביום או מסחר בצמדים מסוימים. זה יעזור לך להפחית את הסיכון למסחר בתנאים שליליים בעתיד.


לכל הפרטים על ניהול יומן מסחר – אסטרטגיות מסחר במט”ח

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map