יצירת תוכנית מסחר – חלק 2

בעבר פרסמנו חלק 1 ו חלק 2 של פסיכולוגיית סוחרים. המאמר הראשון עסק בזיהוי איזה סוג סוחר אתה עשוי להיות. כתבנו שאולי תרצה לעבור מבחן אישיות כדי לראות היכן אתה עומד ברצף מאימפולסיבי לשמרני. במאמר השני הצגנו לקוראים כמה אסטרטגיות למסחר במט”ח המסבירות מהן המתאימות ביותר לכל סוג של פסיכולוגיה של סוחרי מט”ח..

לא חשוב בכמה עסקאות אתה זוכה, אבל כמה אתה מרוויח כשאתה מבצע

במאמר זה נבחן את השלב ההגיוני הבא ביצירת תוכנית מסחר במט”ח – יישום אסטרטגיית המסחר שלך. זהו חלק חשוב מאוד במסחר במט”ח, אם לא החשוב ביותר. אחת הציטוטים המפורסמים ביותר של הסוחר ג’ורג ‘סורוס היא “לא חשוב שאתה צודק או לא בסדר, אלא כמה כסף אתה מרוויח כשאתה צודק וכמה אתה מפסיד כשאתה טועה” . אלו מילים חכמות של סוחר / ספקולנטים מט”ח מצליח. הוא שם ביתי במט”ח.

מילים אלו עלו במוחי כשהחליט למכור את הדולר האוסטרלי מול הדולר האמריקני לפני כשלוש שנים כאשר צמד זה נסחר סביב 1.05. האסטרטגיה שלו הייתה בסיסית; הוא ניבא ירידה במחירי הסחורות והידוק המדיניות המוניטרית על ידי ה- FED. שנתיים מאוחר יותר, AUD / USD מצא את עצמו נמוך בכ- 35 סנט והשמועות היו שהוא הרוויח יותר ממיליארד דולר באותה סחר אחד..

כידוע, אסטרטגיית מט”ח חשובה וזה בסדר לטעות לפעמים, אך הדבר החשוב ביותר בעת המסחר הוא יישום האסטרטגיה שלך. אם תגיש מועמדות נכונה, הזכיות שלך יהיו גדולות יותר וההפסדים שלך יהיו קטנים יותר. אבל, איך אתה יכול ליישם את אסטרטגיית המט”ח שלך בצורה הטובה ביותר האפשרית? להלן מספר טיפים:

השלב הראשון הוא הגדול ביותר – אחת הסיבות הגדולות ביותר להפסד במט”ח היא היסוס ללחוץ על ההדק כאשר אסטרטגיית המט”ח שלך מציינת שעליך לפתוח עמדת מט”ח. אם מסתכלים על התרשים השבועי של EUR / USD בהמשך, הממוצע הנע 100 (MA) בירוק דוחה בבירור את המחיר בחץ השחור. הן הסטוכסטיות והן מדד הכוח היחסי (RSI) נקנו יתר על המידה ונר של השבוע נסגר כפטיש הפוך, כלומר סביר להניח שהיפוך מגמה אפשרי..

כל האינדיקטורים הללו מראים כי EUR / USD יירד חזרה. מלבד זאת, השטח בין התאריכים 1.15-1.17 סיפק התנגדות פעמים רבות בתקופה של שנה. כפי שאתה יכול לראות, במהלך שלושת השבועות הבאים, המחיר ירד בכ -500 פיפס. עכשיו זה הפסד של 500 פיפס, וחשבון המט”ח שלך היה גדול ב -500 פיפס אם היית מבצע את המסחר הזה. נוסף על כך, סוחרי מט”ח נוטים לרדוף אחר המחיר ולהיכנס מאוחר כאשר הם החמיצו הזדמנות טובה מכיוון שהם מתוסכלים, ולכן בסופו של דבר הם מוכרים קרוב יותר לתחתית או קונים ליד החלק העליון. זה ללא ספק יביא לאובדן. לכן, אם אתה רואה התקנה מושלמת בהתאם לאסטרטגיית המט”ח שלך, אל תהסס יותר מדי זמן.

כל האינדיקטורים הסתדרו לפני ארבעה שבועות

בנה סחר ללא סיכון – ללא סיכון?! כיצד מסחר במט”ח יכול להיות ללא סיכון? ובכן, סחר במט”ח לא יכול להיות נטול סיכון כשאתה פותח אותו, אך הוא יכול להתפתח לחוויה נטולת סיכון. אם ניקח שוב את הדוגמה של EUR / USD, דמיין שפתחת עמדת מכירה של מט”ח ב- 100 MA בסביבות 1.1610 עם עצירה מעל 1.1730 (הגבוה באוגוסט בשנה הקודמת). עכשיו, כשהסתיים השבוע, המחיר היה 1.14, 200 פיפס נמוכים יותר והנר השבוע נסגר כפטיש הפוך.

נכון לעכשיו, אתה די בטוח שהמחיר ימשיך להיות נמוך יותר בשבועות הבאים. כעת תוכל להזיז את הפסד העצירה בהפסקה או אפילו בשעה 1.1510. פירוש הדבר שתזכה ב 100 פיפס גם אם תרחיש היפוך המגמה לא יתממש. לכן, בניית מיקום מט”ח ללא סיכון היא חלק חשוב מאסטרטגיית המט”ח שלך. אבל אתה צריך ליישם את זה בזהירות, אתה לא יכול להעביר את הפסד העצירה שלך להפסקה ברגע שהעמדה היא 5-10 פיפס ברווח. עליכם להיות סבלניים ולהמתין עד שהמחיר יתרחק לפחות 50 פיפס מנקודת הכניסה. אז אתה יכול להזיז את הפסד העצירה לשוויון ולהפוך את סחר המט”ח שלך למצב נטול סיכון.

מיקום הזוכים – לפעמים, הכיוון מאוד ברור. קחו לדוגמא את הצמד EUR / USD. היה די ברור שהמחיר לא ימתח הרבה יותר מעל 100 תואר שני בירוק. אז בואו נניח שפתחתם סחר במט”ח במכירה ב -1.16. ואז, עד סוף היום, המחיר שוב ירד מתחת ל -1.15. בשלב זה, הסיכויים שהמחיר ימשיך לרדת למטה הם כ -80%.

אז מה אתה עושה? אתה פותח עמדת מכירה אחרת בגודל זהה לזו הראשונה. כפי שניתן לראות מהתרשים היומי שלהלן, המחיר ירד בימים הבאים וסגר את השבוע ב -1.14. בשלב זה, הסיכויים שהמחיר יעבור למטה עוד בשבועות הקרובים, יעלו עוד יותר. כפי שציינו לעיל, התרשים השבועי נסגר כפטיש הפוך והמדדים נקנו יתר על המידה. אז שוב, אתה פותח עמדת מכירה נוספת ומעביר את הפסד העצירה לכל מיקום להפסקה – אז אתה יכול לנעול רווח כלשהו כשהמחיר יורד. כפי שאמר ג’ורג ‘סורוס, “זה כמה שאתה מרוויח כשהסחר הולך לטובתך מרוויח”, אז בהזדמנויות כאלה שהכיוון ברור אתה מנצל את המיטב. אל תהסס … פשוט החל את השיטה הזו.


היה ברור שהמחיר יעבור דרומה כשהנר היומי יהווה פטיש הפוך

מאבד החוצה – אנו יודעים כי אסטרטגיית המט”ח שלך לא תמיד תצביע בכיוון הנכון. גם כשכל האינדיקטורים מכוונים לכיוון אחד, עלול לקרות משהו בשוק המט”ח שמשנה הכל – וההתקנה המושלמת שלך הופכת לכישלון. החוכמה היא לזהות את הכישלון ולקבל את ההפסד.

כאשר אתה מתכנן לראשונה את המסחר שלך, אתה בוחר את רמות הרווח לקחת על פי האסטרטגיה שלך. כאשר פתחתי את המסחר במט”ח במט”ח ב EUR / USD בסמוך ל 1.16, הצבתי את הפסד העצירה ב 1.1650, בערך 30 פיפס מעל 100 MA. עשיתי זאת מכיוון שהמדד שבחרתי לאסטרטגיה שלי התבסס בתואר שני זה. ראיתי את ה- 100 MA כשורה בחול; ברגע שהוא ישחרר לא תהיה בקרבת מקום התנגדות אחרת שתעצור את המגמה העליונה. למרבה המזל, המחיר הלך לכיווני אבל אם לא היה אני מקבל את הפסד 50 הצינורות. יש סוחרים שממשיכים להרחיק את הפסד העצירה והולכים לאבד את כל חשבונם. אתה לא יכול לקוות שניסים יתרחשו במט”ח ויעשו סחר לטובתך. אם האסטרטגיה שלך הראתה רמה עצירה של הפסד אז נצמד אליה, אנחנו לא יכולים לזכות בכל עסק!

אסטרטגיית מט”ח חשובה מאוד, אתה לא יכול לסחור במט”ח בלי אסטרטגיה בדיוק כמו שאתה לא יכול לצאת למלחמה בלי תוכנית. אך לעתים קרובות, יישום האסטרטגיה שלך חשוב יותר מהאסטרטגיה עצמה. למעשה, לא פעם האסטרטגיות עובדות בסדר גמור, סוחרי הפורקס מיישמים אותן בצורה לא נכונה. לכן, אם ברצונך להצליח במט”ח עליך ליישם נכון את האסטרטגיה שלך, לכבד את הפסדי העצירה, להוסיף לעסקאות הזוכות, לבנות עמדות נטולות סיכון במידת האפשר וכמובן להיכנס כאשר האסטרטגיה שלך אומרת לך לעשות זאת..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map