ניהול סיכונים (כסף) – חלק 2 טכניקות מפותחות

בעבר פרסמנו את החלק הראשון בסדרת ניהול הסיכונים. שם הסברנו על כמה מהטכניקות לניהול סיכונים בשכל הישר, כמו חשיפה לסחר, יחס סיכון / תגמול, התעדכנות בחדשות השוק, ניהול מינוף וכתב העת למסחר. בחלק זה נסביר את הטכניקות שפותחו על ידי סוחרים, כלכלנים ואנליסטים, שיכולות להיות קצת יותר מסובכות, אך הן חיוניות להבנה ולהפוך חלק מהמסחר שלך על מנת למזער את הסיכון. מתחילים!

ככל שהסיכון נמוך יותר, כך הסיכוי להצלחה הוא טוב יותר

להוריד את הסיכון, סיכוי טוב יותר להצלחה

הגדל את סיכויי הזכייה שלך (על ידי ניתוחים בסיסיים וטכניים) – אלא אם כן אתה בנקאי מרכזי או ראש קרן השקעות גדולה, אינך יכול לעשות דבר כדי להשפיע על השוק; כל מה שאתה יכול לעשות זה להיות בצד ימין בזמן הנכון. זה לא קל כמו שזה נראה, ולכן עליכם להשתמש בניתוחים בסיסיים וטכניים כאחד כדי להגדיל את הסיכויים המנצחים שלכם ולמזער את הסיכון לאבד כמה שיותר. רבות מהאסטרטגיות הללו פותחו במשך שנים רבות, כך שישנן אפשרויות רבות לבחירה. תוכל למצוא כמה מהאסטרטגיות הטובות ביותר כאן ב fxleaders.com בסעיף אסטרטגיות. חלק מהאסטרטגיות הטובות ביותר, לדעתי, הן: “רמות תמיכה והתנגדות”, “אסטרטגיית הפמוטים”, “סחר בחדשות”, “ממוצעים נעים” ו”סחר ברגשות השוק “.

לאחר שבדקתם אסטרטגיות שונות והחלטתם איזו מהן מתאימה לכם ביותר, בנו תוכנית מסחר ועמדו בה כל עוד היא מביאה לכם תוצאות חיוביות. אתה יכול לבצע בדיקות תקופתיות כדי לראות אם עמדת בתכנית ולשפוט את הצלחתה על ידי ניהול יומן מסחר. יומן מסחר הוא בדיוק כמו יומן העסקאות שלך, כפי שהסברנו בחלק הראשון.

למידע נוסף על ניהול יומן מסחר: ניהול יומן מסחר – אסטרטגיות מסחר במט”ח

גידור מגן עליך מפני אירועים בלתי צפויים

גידור מגן עליך מפני אירועים בלתי צפויים

גידור – מרבית חברות ההשקעות הגדולות וקרנות הגידור משתמשות בגידור כדי להגן מפני תנודות בשוק וכדי למזער את הסיכונים ומכאן השם. גידור היא אסטרטגיית מסחר בה אתה קונה ומוכר שני זוגות בקורלציה חיובית בו זמנית. ישנם מקרים בהם הניתוח הטכני שלך מראה כי עליך לקנות את הדולר האמריקני מכיוון שהוא מכור יתר על המידה, אך הניתוח הבסיסי אינו מותיר אותך בטוח. במקרה זה, עליכם לבחור בשני מטבעות בקורלציה חיובית כמו הדולרים האוסטרליים והניו זילנדים. אתה יכול למכור AUD / USD מכיוון שהכלכלה האוסטרלית לא מסתדרת כמו כלכלת ניו זילנד ולקנות NZD / USD.

אם היסודות של הדולר יוצאים חיוביים, הרווח שלך ממיקום קצר AUD / USD יהיה גדול יותר מההפסד ממצב ארוך של NZD / USD, מכיוון ש- AUD חלש יותר. אם ההפך התרחש, הרי שהרווח שלך ממצב ארוך של NZD / USD יהיה גדול מההפסד בקיצור AUD / USD. בדרך זו אתה ממזער את הסיכון ולרוב מסתיים ברווח, למרות שהוא לא יכול להיות גדול כמו כאשר אתה סוחר רק בזוג אחד.

לקריאת מאמר הגידור המלא: גידור – אסטרטגיות מסחר במט”ח

יישום שיטת האנטי מרטינגייל – גודל המיקום הוא גורם חשוב מאוד לניהול סיכונים. על סוחר הפורקס להתאים את גודל המסחר בהתאם להתנהגות השוק ולסיכויי הזכייה של כל עסק. זה רק הגיוני להקצות יותר כספים לעסקאות עם סבירות גבוהה לזכייה ולקצץ מספר מהכספים לעסקאות בסבירות זכייה נמוכה יותר. זה הבסיס לשיטת מרטינגייל. שיטה זו פותחה כאסטרטגיית הימורים אך נעשה בה שימוש גם במט”ח, רק בכיוון ההפוך.

שיטת מרטינגייל מורכבת מהכפלת עמדת ההימורים שלך (עמדת המסחר במקרה שלנו) לאחר כל הפסד. בדרך זו אתה מבוטח בכל עסק, גם אם אתה מאבד חמש עסקאות ברציפות. הבעיה בשיטה היא כאשר אתה סוחר במט”ח יש לך רק שבע הזדמנויות רצופות להחזיר את מה שאיבדת, גם אם אתה מתחיל עם סיכון סביר מאוד, כמו 2% מהחשבון. עם התנודתיות הקיצונית שראינו לאחרונה, אין זה נדיר לבצע שבע עסקאות הפסד רצופות. לכן, סוחרים רבים משתמשים בשיטת מרטינגייל באופן הפוך. כך הם מקצצים את גודל המיקום לחצי אחרי כל הפסד, כלומר אתה יכול בעצם להפסיד לאין שיעור ועדיין לא נגמר לך הכספים. ואז, כאשר השרשרת המפסידה הסתיימה, הם מתחילים להכפיל את גודל המיקום עד שהם מקבלים הפסד נוסף. בעיני זו שיטת ניהול סיכונים סבירה ביותר.

חלוקת סיכונים – חלוקת הסיכון היא קו ההגנה העיקרי בו משתמשים הבנקים וקרנות ההשקעה / פנסיה כנגד הפסד. הבנקים פיזרו את הסיכון על ידי פיזור תיקי ההלוואות והמשכנתאות, ואילו קרנות ההשקעה פיזרו את השקעותיהן על ידי פריסתן למכשירים פיננסיים רבים. אותו היגיון חל על מט”ח: אתה מפיץ את גודל המסחר שלך לשניים, שלושה או יותר זוגות בקורלציה. בדרך זו אתה מגוון את תיק הפוזיציה הפתוחה שלך ומחלק את הסיכון ליותר ממטבע אחד. עם זאת, הדבר עשוי להיות מושפע מאירועים כלכליים, פוליטיים או מקומיים שעלולים להתרחש במדינה אליה שייך המטבע.

בואו ניקח דוגמא כדי להקל על ההבנה. בסוף אוגוסט הדולר האמריקני ספג הפסדים כבדים והוא נמכר יתר על המידה בתרשים היומי בהשוואה לרוב המטבעות העיקריים. זה קרה מכיוון שמעקב טכני עבר זמן רב לאחר מגמת העלייה של השנה ושוק המניות הסיני הוסיף מעט תנופה נוספת. ביסודו, שום דבר לא השתנה – כלכלת ארה”ב הייתה אחת משתי הכלכלות המניבות את הביצועים בקרב המדינות המפותחות.


ראינו במצב זה הזדמנות טובה מאוד לקנות את הדולר מול ה- AUD מכיוון שכלכלת אוסטרליה קשורה לכלכלה הסינית, אשר כרגע לא הצליחה להסתדר. אך במקום לשים את כל כספינו בסחר קצר בין AUD / USD, חילקנו את הכספים בשלושה זוגות שונים, שכולם ארוכים ב- USD. מכרנו AUD / USD, EUR / USD וקנינו USD / JPY, למקרה שהתרחש אירוע חיובי עבור האוסטרלי שישלח את הצמד בכיוון ההפוך (למרות שצדקנו לגבי הדולר). כעבור מספר ימים, לאחר שהתייצבות שוק המניות בסין AUD / USD סיים כ- 50 פיפס גבוה יותר, לקחנו גם הפסד קטן במיקום זה. אבל הרווח שהיה לנו משתי העמדות האחרות היה הרבה יותר גדול מאז הין והיורו ירדו בכ- 900 פיפס יחד. אז אם אתה חושב שמטבע (כלומר דולר ארה”ב) יעלה בעתיד, במקום לפתוח מגרש אחד ב- EUR / USD, אתה פותח עמדת מכירה של 0.3 מגרשים באותו זוג, מיקום למכר של 0.3 מניות ב- GBP / USD, ועוד 0.3 הרבה מיקום קנייה ב- USD / JPY.

התפלגות הסיכון ממזערת הפסד ומגדילה את התגמולים

התפלגות הסיכון ממזערת הפסד ומגדילה את התגמולים

ניהול סיכונים הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר במסחר. אתה יכול להגיע לרווח רק בסוף החודש אם אתה ממזער את מספר העסקאות המפסידות ואת סכום ההפסד, ולכן חשוב ליישם טכניקות אלה לניהול סיכונים וכסף. הרי הבנקים, חברות הביטוח, קרנות ההשקעה / גידור וסוחרים מצליחים נשענים בעיקר על ניהול סיכונים על מנת להצליח בטווח הארוך. מאמר זה מסיים את סדרת ניהול הסיכונים שלנו, אשר אנו מקווים שיעניקו לעוקבים שלנו יתרון נוסף הדרוש כדי להצליח בעסק זה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map