banner
banner

מסחר בממוצעים נעים

כסוחרים יש לנו הרבה דברים לקחת בחשבון. עלינו ליישם גורמים ואינדיקטורים רבים ושונים בניתוח שלנו על מנת להצליח בעסק זה, לא משנה אם אתה סוחר לטווח קצר או ארוך. אלה יכולים לכלול אינדיקטורים בסיסיים, אינדיקטורים טכניים או שניהם.

מצד שני, אנחנו לא צריכים להצטייד בתרשימים עם יותר מדי אינדיקטורים שיסתירו זה את זה ויעיבו את שיקול דעתנו. ראיתי הרבה סוחרים, במיוחד חדשים, שמעמיסים את התרשימים שלהם בכל מיני קווים ואינדיקטורים, שהופכים אז לנטל עבור סוחרים במקום לעזור להם. כשאתה מסתכל בתרשימים האלה אתה לא באמת יודע על מה אתה מסתכל, הם נראים יותר כמו מטריצות מהעתיד.

אנחנו לא צריכים לסבך את המסחר יותר ממה שהוא כבר היה. תרשימים צריכים להיות מובנים בקלות והמדדים צריכים להיות פשוטים לפרשנות. אינדיקטורים פשוטים עובדים טוב יותר מכיוון שיותר סוחרים משתמשים בהם, מה שמגדיל את האפשרות שעסקאות על סמך אינדיקטורים אלה ילכו בדרך הנכונה.

אחד המדדים הפשוטים ביותר הוא הממוצע הנע (MA). קל לפרש וניתן למקם אותו בתרשים, כך שלא תצטרך לבצע חישובים. אתה רק מחכה עד שהמחיר יתקרב אליו ואז מחליט אם לקנות או למכור. הם משמשים ככריות במחיר, ומספקים תמיכה והתנגדות.

ישנם ארבעה סוגים של ממוצעים נעים; משוקלל פשוט, מוחלק, אקספוננציאלי וליניארי. אתה לא צריך לנחש באיזה ממוצע נע להשתמש, אתה רק מסתכל על היסטוריית התרשימים ורואה אילו מהם עבדו הכי טוב בעבר, זה מה שהופך את אסטרטגיית הממוצע הנע לכל כך קל לשימוש. באופן אישי, אני משתמש בשלושה או ארבעה ממוצעים נעים בתרשימים שלי.

כפי שאמרנו לעיל, עלינו לשמור על פשטות גם כשמדובר בממוצעים נעים, לכן אני משתמש במספרים עגולים עבורם. אני משתמש ב- 50 MA פשוט, 100 MA פשוט, 100 MA מוחלק ו- 200 MA מוחלק. לפעמים במהלך מגמות חזקות ובתרשימי הזמן הקטנים יותר, אני זורק גם את ה- MA האקספוננציאלי. ניתן למרוח אותם על פתיחה או מחיר הסגירה של נר, אך מומלץ ליישם אותם במחיר הסגירה.

המספרים עבור הממוצעים הנעים מראים את מספר הנרות המשמשים לחישובם. לדוגמא, עבור ה- 50 MA בטבלת השעות, מחושב מחיר הסגירה של 50 הנרות האחרונים. אבל אתה לא צריך לדעת לחשב אותם. מכיוון שכל המתווכים מציעים אינדיקטור זה עם הפלטפורמה שלהם, אתה רק צריך לדעת כיצד להשתמש בהם למסחר.

לסקירה בנושא נרות: פמוט – אסטרטגיות מסחר במט”ח

הגדרת מגמות

אוקי, אז בואו נתחיל עם החלק החשוב, שהוא איך לסחור על בסיס אסטרטגיית הממוצע הנע. ממוצע נע הוא כלי שימושי לציון מגמה. אם התואר השני נמוך מהמחיר, אנו במגמת עלייה. אם זה מעל המחיר אז אנחנו במגמת ירידה. אם המחיר נמוך ואז יעלה מעל הממוצע הנע, נוכל לשקול שינוי בכיוון המגמה. לאישור טוב יותר עלינו לחכות לראות את זה מעבר למסגרת זמן גבוהה יותר, לכן אני משתמש ביותר מממוצע נע אחד.

למידע נוסף על מסחר במגמות – אסטרטגיות מסחר במט”ח

התרשים היומי USD / CHF להלן מראה כי במהלך החודשים הראשונים, המחיר היה נמוך מ- 50 MA בצהוב ו- 100 MA פשוט בירוק. זה שבר את 50 תואר שני בחודש הרביעי, מה שהצביע על כך שאולי החלה מגמת עלייה. אבל כפי שאנו רואים זה עשה זאת כמה פעמים בעבר, לכן היה חשוב להמתין להפסקה של 100 תואר שני כדי להיות בטוחים שנוצרת מגמת עלייה. כשבוע לאחר מכן הוא שבר את תואר שני ב- 100, ואישר את עליית המגמה. מאוחר יותר באותה השנה המחיר פירס את ה- 50 MA שלוש פעמים במגמת העלייה, מה שהראה שהמגמה עשויה להתהפך, אך היא לא נסגרה מתחת ל- 100 MA, ולכן המגמה נותרה בעינה. אלה אאוטים מזויפים שעלינו להיות מודעים לכך וזו סיבה נוספת מדוע עלינו להשתמש ביותר מממוצע נע אחד.

ההפסקה של 50 ו- 100 תואר שני אישרה את מגמת העלייה. מאוחר יותר אנו רואים 3 מזויפים מזויפים של 50 MA, אך ה- 100 MA החזיק את מגמת העלייה שלמה

דרך בטוחה יותר לאתר מגמות באמצעות אסטרטגיית ממוצע נע (MA) היא ההצלבה. באסטרטגיה זו משתמשים רק בשני ממוצעים נעים, בדרך כלל 10 ו- 20 MA. אנו יודעים כי ה- MA הקטן יותר נע מהר יותר והוא חייב לחצות את ה- MA השני ברגע שמתחילה מגמה, ומכאן שמה של האסטרטגיה. במקרה שלנו הקו הירוק חוצה את האדום. כשזה קורה המגמה מאושרת ועלינו להיכנס לאותו כיוון. זוהי יותר אסטרטגיה בפיגור מאשר הראשונה, מה שאומר שיש עיכוב באיתור המגמות. אנו עשויים להסתיים במסחר כאשר המגמה כמעט נגמרת, ולכן בדרך כלל משתמשים באסטרטגיה זו במסחר לטווח ארוך.

המגמה אושרה כאשר ה- MA הירוק חוצה את ה- MA האדום

מתן תמיכה והתנגדות

שתי האסטרטגיות שהסברנו לעיל הן בפיגור וממוצעים נעים עובדים עליהן היטב, אך ברצוני להשתמש בתואר שני כאינדיקטורים מובילים. ממוצעים נעים הם כלים שימושיים מאוד למתן התנגדות ותמיכה במחיר במגמת עלייה או ירידה. שוב, עדיף להשתמש לפחות 2-3 ממוצעים נעים לאסטרטגיה זו; מכיוון שברגע שנפרץ תואר שני אחד אחר נכנס לשחק. כולנו יודעים שהמחיר לא עולה ויורד בקו ישר. במקום זאת, הוא מבצע עלייה, מתקן למשך זמן מה ואז מחדש את המהלך למעלה.

לסיכום בנושא תמיכה והתנגדות: רמות תמיכה והתנגדות – אסטרטגיות מסחר במט”ח

לעתים קרובות התיקונים גדולים מההון העצמי שלנו. המשמעות היא שאם אנחנו רוצים לקנות מגמה עלית, עלינו להמתין לסיום התיקון. אך כיצד נדע מתי מתבצע התיקון? שם שימושי האסטרטגיה הממוצעת הנעית. זה עובד הכי טוב כשאנחנו מוסיפים אינדיקטור נוסף כמו Stochastics או RSI לאסטרטגיה זו. התרשים GBP / USD להלן מציג אסטרטגיה זו בצורה מושלמת. במהלך מגמת העלייה בתרשים היומי, ביצע המחיר מספר תיקונים, תוך שהוא חוזר ל- 50 או 100 MA. זה עשוי לגעת בתואר השני או להתקרב אליו; שום דבר לא עובד בדיוק עד הסוף במשחק הזה, לכן אנחנו צריכים לעזוב קצת מקום בעת הצבת תחנות. במקביל, הסטוכסטיצים הגיעו לרמה שנמכרה יתר על המידה. זה אישור לכך שהמעקב החוזר נגמר, אז כשנקנה. עלינו למקם את התחנה ברמה סבירה מתחת לתואר שני, תלוי בזוג ובמסגרת הזמן.

50 ו- 100 תואר שני מספקים תמיכה בתרשים היומי

20 MA אקספוננציאלי מספק תמיכה בתרשים השבועי

זה יהיה בטוח יותר אם תיקונים אלה יתאימו למחיר הנוגע לממוצע נע בטבלת לוחות זמנים אחרת. התרשים השבועי שלמעלה מציג את אותו זוג במהלך מגמת העלייה. אנו רואים כי המחיר נוגע ב- 20 MA אקספוננציאלי במקביל שנראה כי התיקונים הסתיימו בתרשים היומי. יש סוחרים המשתמשים בתרשימים יומיים, בעוד שאחרים משתמשים בתרשימים שבועיים. כאשר הם מתכתבים זה הופך את ההתנגדות לחזקה עוד יותר, מכיוון ששתי הקבוצות קונות את הזוג, ולכן שולחות אותו גבוה יותר. במהלך מגמות חזקות, הממוצעים הנעים לתקופה הקטנה יותר הם אלו המספקים תמיכה / התנגדות. ואז כאשר המגמות נחלשות, תואר שני אלה נשבר והתקופה הגדולה יותר תואר שני עושה את עבודתם, לכן עלינו להיזהר כאשר אנו מחליטים לפתוח תפקידים לאחר שהמגמה האטה. התרשים EUR / GBP להלן מראה כי ה- MA האקספוננציאלי ב- 20 סיפק התנגדות והזדמנויות מכירה טובות במהלך מגמת הירידה החזקה. כאשר המגמה האטה, 50 ו- 100 MA פשוטים, כמו גם 100 MA החלקים סיפקו התנגדות.

20 MA פועלים כהתנגדות במהלך מגמת הירידה החזקה במחצית הראשונה של התרשים. 100 תואר שני פשוטים ומוחלקים משמשים כהתנגדות כאשר המגמה נחלשת

20 ו- 50 תואר שני מספקים התנגדות בתחילת הדרך, אך הופכים לתמיכה לאחר שהם נשברים

אנו יכולים לומר את אותו הדבר גם לגבי מגמות שמתחילות לאט יותר, אך מאמצות את הקצב מאוחר יותר. בתחילת הדרך התקופות הארוכות יותר מספקות תמיכה, אך כאשר המגמות מתחזקות התקופות הקטנות יותר תופסות את מקומן. דבר נוסף שעלינו לדעת הוא כי אנשי התואר השני מספקים התנגדות, אך לאחר שהם נשברים, הם הופכים לתמיכה ולהיפך. אנו יכולים לראות זאת ממש בתחילת התרשים, שם 20 ו -50 MA שימשו כהתנגדות בתחילת הדרך, אך הפכו לתמיכה לאחר שהמחיר עבר מעליהם. V

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me