banner
banner

ניהול יומן מסחר

למה אתה צריך יומן מסחר?

יומן מסחר מאפשר לך להסתכל אחורה על היסטוריית המסחר שלך ולראות מה עשית לא נכון ומה עשית נכון, ומדגיש את טעויות המסחר. על ידי ניהול יומן אתה יכול לראות אם יש לך נטייה להיכנס או לצאת לעסקות מוקדם מדי או מאוחר מדי, אם אתה עובר יתר על המידה, אם גדלי המיקום שלך גדולים מדי וכו ‘. זה מאפשר לך לשנות את הדברים שלא עשית נכון . כך תוכלו לשפר את המשמעת שלכם – ואנחנו יודעים שזו סגולה גדולה. בתור סוחר, אתה לא צריך לתת לרגשות שלך להשתלט.

אתה יכול לשאול מדוע חשוב לנהל יומן כשיש לך את כל העסקאות בקטע היסטוריית חשבונות בפלטפורמה שלך. הסיבה לכך היא שכתב עת למסחר הוא הרבה יותר מהזוגות שאתה סוחר מהמחירים שהזנת ויציאת. אגב, מדור היומן שה- MT4 וה- MT5 הוסיפו לאחרונה אינו כתב עת של העסק שלך; זהו יומן של פעולות הפלטפורמה.

lalala

שיפור האסטרטגיה שלך

כשאני מנהל יומן מסחר אני רושם גם את האסטרטגיה בה אני משתמש לכל עסק. באופן אישי, אני משתמש בכמה אסטרטגיות מכיוון שאסטרטגיה אחת לא יכולה לעבוד בכל תרחיש או מערך סחר. אני משתמש באסטרטגיות המסחר בחדשות כשיש מהדורות חדשות חשובות – כמו תגובת הברכיים כשהמחיר מבצע מהלך ראשוני על סמך מספרי כותרות או אסטרטגיית דהייה כאשר המהלך הראשוני נמוג והמחיר נסוג לאחור. יש מקרים שבהם הכותרת באמת מזיזה את המחיר, כך שאסטרטגיית תגובת הברך עובדת היטב. אחת ההזדמנויות הייתה הודעת ה- QE של ה- ECB בפברואר 2015, ששיגרה את היורו כ -400 פיפס בתוך כמה שעות. אבל יש גם מקרים שבהם הכותרת לא מזיזה את המחיר והמטבע יורד לאחר עלייה קטנה למרות שהנתונים היו גדולים.

למידע נוסף על סחר בחדשות – אסטרטגיות מסחר במט”ח

בספטמבר 2015 הדולר המשיך לרדת למרות שרוב הנתונים רשמו מספרים חיוביים. בהזדמנות זו, עדיף להשתמש באסטרטגיית דהייה. אחרי שבדקתי את כתב העת המסחרי בסוף השבוע הראשון בספטמבר כדי לבדוק את האסטרטגיה שלי, ראיתי שהמחיר מתעלם מהמספרים. הדולר ירד ב-70-80 פיפס לאחר שעשה רווחים קטנים כאשר הנתונים בארה”ב היו חיוביים, אז החלטתי להשתמש באסטרטגיית דהייה והתוצאות השתפרו, והסתיימה בספטמבר עם רווח של 386. אלמלא הסתכלתי ביומן המסחר שלי והמשכתי להשתמש באותה אסטרטגיית ברכיים, הייתי בסוף האדום באדום..

מסחר יתר

הידיעה אם אתה סוחף יתר על המידה אינה פשוטה כמו שזה נראה. כפי שאמרנו לעיל, סוחר יכול להשתמש באסטרטגיות שונות כגון מסחר לטווח קצר או קרקפת. כשאתה מקשקש, 15 עסקאות ביום לא בהכרח אומר שאתה סוחר יתר. אתה פותח וסוגר את המיקום למספר פיפס בתוך דקות, כך שאסטרטגיית הקרקפת עשויה אפילו לייצר 30-40 אותות ביום. הבעיה היא כאשר אתה משתמש באסטרטגיות רגילות, שומר על עמדות פתוחות במשך שעות וימים, ועדיין יש לך עסקאות גבוה.

אם יומן המסחר שלך מראה שהעסקאות הינן טווח יומי, אמצע טווח וארוך, ועדיין יש לך 10-15 עסקאות ביום, אתה בהחלט סוחר יתר מכיוון שאתה שומר על 8-10 עמדות לפחות פתוחות בו זמנית. כשאתה עושה את זה אתה לא יכול להתרכז ולהעריך נכון את השוק. כידוע, השוק משתנה ללא הרף ועלינו לנתח אותו לעיתים קרובות על מנת לנהל את העמדות הפתוחות. יומן מסחר מראה כמה זמן עסקאותיך נמשכות, איזו אסטרטגיה הן מבוססות על ומספר העסקאות היומיות. אם אתה סוחר יתר, זה בהחלט יצוין בכתב העת.

פונקציות היסטוריית חשבונות

מלבד לעזור לך לשפר את היבטי המסחר שלך, אתה יכול להשתמש בכתב העת כנתון ביצועים. היסטוריית החשבון רושמת את כל העסקאות שלך, הזוגות שסחרת, זמני הפתיחה והסגירה וגודל המסחר. אתה יכול להשתמש במידע זה כדי לראות את הביצועים שלך. אתה יכול לבדוק את זה כדי לראות אילו זוגות אתה מצליח יותר ועם אילו אתה ממשיך לאבד עסקאות.

זוגות מסוימים כגון GBP / JPY ו- EUR / AUD הם תנודתיים יותר מאחרים וחלקם פחות תנודתי, כגון USD / JPY ו- CHF / USD. יש סוחרים שמניבים ביצועים טובים יותר כאשר הם סוחרים בזוגות הפחות תנודתיים, בעוד שאחרים הם בעלי שיעור זכייה גבוה יותר ביחס לתנודתי יותר. בכתב העת למסחר אתה יכול לראות אם אתה סוחר תנודתי או לא. אתה יכול להימנע מסחר בזוגות הפחות נדיפים אם היומן שלך מראה שאתה מבצע טוב יותר עם הזוגות הפחות נדיפים. אתה יכול לבדוק באיזו הפעלה או שעה ביום יש את המספר הגבוה ביותר של עסקאות מנצחות ולהיצמד למסחר רק באותה הפעלה. יש סוחרים שנסחרים רק במושב בלונדון עד השעה 14:00 שעון GMT, כאשר ארה”ב נפתחת מכיוון שלדעתם קל יותר לקרוא את פעולת המחירים כאשר רק שוק אחד פתוח..

הערות

לעתים קרובות אני כותב הערות בנוסף לעסקאות בכתב העת כשאני חושב שעשיתי משהו לא בסדר או כשאני לא עומד בתכנית המסחר ובאסטרטגיה. לדוגמא, אני כותב הערה קטנה כשאני יוצא מסחר מוקדם מדי ולא חיכיתי שהמחיר יגיע לרווח לקחת או ליעד הפסד על פי האסטרטגיה. לפעמים זה חכם לצאת מוקדם עם רווח קטן כאשר אתה חושב שהשוק מתהפך, או לצאת עם הפסד קטן אם אתה חושב שהשוק מכוון לעבר יעד ההפסד שלך. אך עליכם לעמוד גם באסטרטגיה ובניתוח שלכם.

ביומן מסחר אתה יכול לרשום את כמות הפיפס שאתה זוכה ומפסיד ואת הפיפס שהיית זוכה / מפסיד אם אתה עומד באסטרטגיה. אם אתה רואה שהיית מכין יותר פיפס בסוף השבוע / החודש באסטרטגיה קפדנית, עליך להימנע מיציאה מוקדמת. אם לא, אולי כדאי לך לצאת מוקדם יותר בתדירות גבוהה יותר או לבדוק את האסטרטגיה שלך.

תוכלו לרשום גם את ההזדמנויות שהוחמצו. לפעמים אני מהסס יותר מדי זמן ומתגעגע לעסקאות שהביאו לרווח נאה, כמו גם לעסקאות אחרות שהיו בסופו של דבר הפסד. אתה יכול לבדוק בסוף השבוע / החודש אם היית מרוויח יותר אם היית מבצע עסקאות אלה. אם היית עושה זאת, אז אתה לא צריך להסס יותר מדי זמן ולקפוץ על ההדק.

כפי שאתה יכול לראות, ניהול יומן מסחר הוא די פשוט וזה עוזר לך להשתפר הרבה כסוחר. כל הכישלונות וההצלחות שלך נרשמים, כך שתוכל לבדוק אותם ולעשות הערכה קבועה של עצמך. עדיף להסתכל על הכישלונות שלך בפנים ולהצליח להימנע מהם בפעם הבאה מאשר להתעלם ולחזור עליהם פעם אחר פעם. על פי יומן המסחר תוכלו לשפר או לשנות את אסטרטגיית המסחר שלכם, להפסיק לסחור יתר ולהימנע מכל מיני טעויות. בדרך זו אתה יכול להפוך לסוחר ממושמע וזו הדרך היחידה לעשות את זה בטווח הארוך בעסק הזה.

lalala

ישנם מספר כללים אשר סוחר במט”ח חייב לפעול על מנת להצליח. סקרנו את רוב הכללים הללו בסעיף אסטרטגיות המט”ח שלנו והם כוללים: יצירת תוכנית מסחר, ניהול כספים, כיצד לקרוא ולסחור בפעולת המחיר וכו ‘אבל יש כלל נוסף וחשוב מאוד שעוזר לך להתפתח ולהיות סוחר מקצועי. זה ניהול יומן המסחר שלך.

יומן מסחר הוא בדיוק כמו יומן; אתה רושם את כל העסקאות והמפרט שלהם. אתה חייב לעשות את זה להרגל שלך לשמור על אחד כי זה עוזר לך לזהות את החולשות, הטעויות והעוצמות שלך. בדרך זו תוכלו לחסל אותם או לפחות למזער אותם. בשנה הראשונה שלי למסחר לא ניהלתי יומן של עסקיי למרות שהייתי חדש והמסחר היה קשה, ברור. אני מניח שלא רציתי להכיר בחולשותיי ובטעויותיי ולכן המשכתי לעשות אותן. נפטרתי מהם רק כשהתחלתי לרשום את כל העסקאות שלי ופרטיהם. מאז המסחר שלי רק השתפר. אבל איך מנהלים יומן מסחר ולמה בדיוק אתה צריך את זה?

כיצד לנהל יומן מסחר

ניהול יומן מסחר אינו מסובך; אתה רושם כל נתון מסחרי. אתה יכול לעשות זאת בגיליון אקסל. מקם את תאריך המסחר, (על מנת לראות באילו ימים אתה מצליח ביותר), ושעת הפתיחה והסגירה (כדי לראות אם יש לך הפעלה מועדפת). אז אתה רושם את מחיר הכניסה, את מחיר הרווח לקחת, את מחיר הפסד הפסד ואת מחיר הסגירה כדי לראות אם היעדים שלך צרים מדי או רחבים מדי, גודל המיקום והרווח / הפסד. אלה היסודות.

אני בוחר להוסיף סעיפים אחרים כגון אסטרטגיה (האסטרטגיה עליה מתבסס הסחר) והערות (הערות קטנות על פרטי המסחר). אני מוסיף גם את סוג הסחר כדי לראות אם אני מצליח ביותר עם הזמנות ממתינות או הזמנות ביצוע בשוק. להלן, יש לך דוגמה ליומן מסחר (ריק ומלא).

תבנית יומן מסחר

תאריך: ____________

יום: ____________

זמן פתיחת המסחר: ____________ וסגור: ____________

צמד מטבעות: _____________

מחיר כניסה: _____________

מחיר הפסד הפסד: _____________

קח מחיר רווח: _____________

מחיר סגירה: _____________

גודל מיקום: _____________

אסטרטגיה: _____________

סוג סחר: _____________

P / L: _____________

הערות: _____________

דוגמה ליומן מסחר

תאריך: 26.08.2015

יום: יום שני

זמן הסחר פתוח: 06:17 סגור: 11:34

צמד מטבעות: EUR / USD

מחיר כניסה: 1.1053

מחיר הפסד הפסד: 1.1083

קח מחיר רווח: 1.1013

מחיר סגירה: 1.1025

גודל מיקום: 2 מגרשים

סוג הסחר: בהמתנה

אסטרטגיה: תמיכה / התנגדות

מק”ט: +28

הערות: נסגר ידנית בטרם עת

lalala

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me