banner
banner

האסטרטגיה הנכונה בשוק לא רציונלי

מסחר במט”ח הוא לרוב עבודה מסובכת מאוד. יש פעמים שהמסחר הוא פשוט – זה קסום כשנראה שהניתוח הבסיסי, הניתוח הטכני, האינדיקטורים ורגש השוק נופלים צעד אחר צעד. בסך הכל הם יכולים להצביע למעלה ואתה קונה מהר, או שהם מצביעים למטה ואתה מוכר. ראינו מקרים רבים כאלה, כמו: מגמת הירידה של EUR / USD שהחלה במאי 2014, מגמת עלייה של USD / CAD שהונעה מהתמוטטות מחירי הדלק, ועליית USD / JPY שהחלה בשנת 2012.

לפעמים השוק נע בצורה לא רציונלית, אך אנו עדיין יכולים לסחור ברווחיות עם אסטרטגיית המט”ח הנכונה

כל המהלכים הללו היו מאוד הגיוניים; EUR / USD נקנה יתר על המידה בצורה טכנית. המצב הכלכלי, בהתאמה, היה שונה, הכלכלה האירופית הייתה כמעט מכווצת והאינפלציה הייתה כמעט אפס. בינתיים כלכלת ארה”ב עברה תקופת פריחה וה- FED החלה להדק את המדיניות המוניטרית שלהם. בנוסף, ה- ECB התחיל זה עתה את תוכנית ההקלות הכמותיות שלהם (QE). למעשה, מגמת הירידה הגדולה החלה במהלך ועידת מאי 2014, דקה לאחר שהכריז נשיא ה- ECB, מריו דראגי, על תוכנית ה- QE, שאמורה הייתה להתחיל בינואר 2015. המצב עם USD / JPY היה דומה; הכלכלה היפנית הייתה בכיווץ (היא עדיין) וה- BOJ החל להתערב, הן באמצעות התערבות כספית והן באמצעות הקלות במדיניות. הכלכלה הקנדית הייתה בדיוק באותה צורה כמו הכלכלה היפנית – ובנוסף לכך מחירי הדלק קרסו כפי שהזכרנו לעיל.

לכן, כל התנועות הללו היו הגיוניות לחלוטין, אך גם באירועים כאלה קשה לסחור. עליכם לבחור בקפידה את הרמות ולהיות סבלניים מאוד עד שהמחיר יתקרב לרמה הנכונה. לאחר מכן, מכרו את הזוג שנמצא במגמת ירידה לאחר סיום המעקב. גם אם אתה הולך עם הזרם אתה עלול להישרף, מכיוון שהמעקב החוזר במגמות כה גדולות יכול להיות גדול למדי ועמוק בהרבה מכפי שהכיס שלך יכול לאפשר..

מסחר במט”ח כאשר השוק רציונלי הוא קשה מספיק. דמיין לעצמך מסחר במט”ח כאשר השוק אינו רציונלי – אתה ריינג’ר בודד! ראינו הרבה מזה בזמן האחרון ולכן החלטנו לפרסם את המאמר הזה לפני המועד. שלושת הזוגות שהזכרנו לעיל פשוט עושים את ההפך כרגע. כל הזוגות הללו התהפכו ב -10 עד 20 סנט (1,000 – 2,000 פיפס). אם כי, אם המגמות לטווח הארוך עדיין שלמות זוהי מעקב חוזר.

באופן אישי, אני חושב שהמגמות לטווח הארוך עדיין חיות וזו רק מעקב חוזר, אבל גדול בזה. כמו כן, אני לא חושב שמישהו יכול להרשות לעצמו נסיגה כזו. ובכן, אולי רק הקרנות הגדולות עם הון ומאות מיליארדים. מלבד מעקב אחר דולר ארה”ב / CAD, שמאחוריו היגיון מכיוון שמחירי הבנזין עלו מעט (השוק מתמחר בישיבת דוחה ביום ראשון), פעולת המחירים האחרונה בשני הזוגות האחרים אינה רציונאלית לחלוטין..

EUR / USD משך כמעט 1,000 פיפס מאז שפל הדצמבר

USD / CAD ירד בכמעט 2,000 פיפס משיאי ינואר

USD / JPY משך כ -1,800 פיפס בחודשים האחרונים

אז מה אנחנו יכולים לעשות בתנאים כאלה? האם עלינו לעמוד בהיגיון שלנו או שנלך עם הזרימה? וכיצד נוכל לדעת כמה זמן הזרימה תימשך? תמיד יש את הסיכוי שאנחנו ניכנס עם הזרימה ממש לפני שהשוק מתחיל לעצמו והזרם משתנה. לכן, עלינו להיות זהירים מאוד בתקופות אלה. עלינו להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו, ולדעתי עלינו לעשות את שניהם: לעקוב אחר ההיגיון שלנו ולעקוב אחר הזרימה גם כן. אם נשאיר אחד מהם בחוץ זה יהיה כמו מסחר המבוסס רק על ניתוח טכני, תוך השארת הניתוח הבסיסי בחוץ, או להיפך.

סחר במט”ח הוא עבודה קשה, אתה בקושי יכול לצאת החוצה כשאתה משתמש בכל הכלים שיש לך – אבל נסה להשאיר מחצית מהם בחוץ! לכן עלינו לעקוב אחר ההיגיון שלנו על סמך הניתוחים הבסיסיים והטכניים, אך גם לנסות ללכת עם הזרם. אבל, איך נוכל לעשות את שניהם כשהם סותרים זה את זה? מאמר זה אמור להקל מאוד, אנו יכולים לעשות את שניהם גם כאשר הזרימה אינה הגיונית.

בחירת רמות בזהירות

כאשר התנודתיות גבוהה מאוד והמהלכים עצומים, עליכם לבחור את הרמות בזהירות רבה. רמות אלה מגדירות את הסיכון שלנו; אנו סומכים עליהם כדי להגן על עסקאותינו ועל כן על חשבוננו. לכן, עלינו להסתכל בטווחי הזמן הגדולים יותר כדי לבחור את הרמות בקפידה. בתקופות תנודתיות כאלה, רמות התמיכה וההתנגדות של מסגרת הזמן הקטנות יותר הן רק רעש לשוק, הם פשוט לא יכולים לעבוד. לכן, אל תסתבכו ברשת של רמות לא חשובות.

כאשר השוק נע באופן לא הגיוני במאות פיפס בכיוון ההפוך מהמגמה העיקרית, וכנגד ההיגיון שמציע הניתוח הטכני והיסודי, פשוט נראה בלתי סביר שהמהלך ימשיך הרבה יותר בכיוון זה. זה לא הגיוני ללכת עם הזרם ולפתוח אות סחר או מט”ח לטווח ארוך לאחר מהלך כזה כי במוקדם או במאוחר השוק יחזור לעצמו. אז הדבר הטוב ביותר יהיה למצוא רמת תמיכה / התנגדות אמינה כדי להגדיר את הסיכון שלנו.

למידע נוסף על מסחר בשוק הפכפך: כיצד להפוך את התנודתיות לטובתך – אסטרטגיות מסחר במט”ח

תרשים 100 תואר שני ב- H1 ו- 200 תואר שני בחודש, שניהם עומדים על 107.50-60

רמה אחת כזו ב- USD / JPY היא 107.50-60, כאשר החלק החמישי של 200 MA נמצא בתרשים החודשי וה- 100 MA החלק החלק נמצא בתרשים השבועי. זה אגוז די קשה לפיצוח ועם כל האינדיקטורים הבסיסיים והטכניים נגד מגמת הירידה האחרונה, ההיגיון מציע שזה יהיה סוף הנפילה בזוג הזה. עם זאת, אנו יכולים להשתמש רק בעסקאות ארוכות טווח או באותות מט”ח עם אסטרטגיית מט”ח זו מכיוון שהפסדי הפסקה של 40-50 פיפס הם כמו אבק עבור שוק המט”ח בתקופות כאלה – וכולנו יודעים שהפסקת ציד תמיד מכוונת לעצירות חלשות. אסטרטגיית מט”ח סבירה כאן תהיה פתיחת איתות מט”ח לטווח ארוך ב 107-08 עם הפסד עצירה מתחת ל 1.05, שהיא עוד רמת תמיכה חזקה מאוד. ואז אנו מכוונים לראשונה 110, 116, לאחר מכן 120 ולבסוף 125.

סחר בטווח הקצר

בטווח הקצר אנו נאלצים לעמוד בכיוון הזרימה, אם כי זה עלול לסתור את כל הניתוחים והמדדים. האסטרטגיה הטובה ביותר למט”ח, במקרה זה, היא למכור או לפתוח איתותי מט”ח במט”ח / JPY לאחר סיום מעקב חוזר. ניתן למכור כאשר המחיר הגיע לרמת תמיכה קודמת, אשר תהפוך להתנגדות או כאשר ממוצע נע (MA) נשבר לחיסרון וכעת המחיר בודק זאת שוב, אך הפעם התואר השני נמצא ב הצד העליון. אסטרטגיות אלו מתאימות יותר בתנאי שוק רגילים אך ההיגיון זהה. כמובן, אתה יכול לשחק עם זה בשני הכיוונים אבל רק כשהשוק התייצב מעט.

לבדיקה בנושא רמות תמיכה והתנגדות למסחר – אסטרטגיות מסחר במט”ח

לבדיקה בנושא מסחר בממוצעים נעים – אסטרטגיות מסחר במט”ח

התרשים שלהלן מציג תקופה לאחר מהלך גדול כלפי מטה כאשר השוק נסחר לצדדים לפני המהלך המסיבי הבא. במהלך תקופה זו, אנו יכולים לפתוח קנייה ומכירה של אותות מט”ח או עסקאות לטווח קצר. אסטרטגיית המט”ח הטובה ביותר כאן תהיה לקנות או למכור ברמות תמיכה / התנגדות או חברות תואר שני.

המסחר הראשון כאן יהיה מכירה כאשר מחירו יעבור ל- 50 MA (בצהוב) לאחר ירידה של 400 פיפ. בשלב זה, לאחר מהלך כה חזק כלפי מטה, יהיה זה מסוכן לחפש לקנות. האישור לכך שהירידה הלא הגיונית עשויה להסתיים (לפחות בטווח הקצר) הוא כישלון שבירת השפל הראשון ב -107.50s. רק אז נשקול לקנות או לפתוח אות מט”ח, שכן היו שתי הזדמנויות קנייה לטווח קצר. לאחר מכן נוכל למכור שוב כאשר המחיר יגיע שוב ל- 50 MA עם יעד של 30-40 פיפ. אנחנו יכולים לקנות כשהמחיר נוגע ל- 20 MA בצבע אפור תוך כדי עלייה וכן הלאה.

היו הרבה הזדמנויות קנייה ומכירה טובות לעסקאות לטווח קצר בדולר / JPY

כפי שאתה יכול לראות, אנו יכולים לסחור ברווחיות גם בתקופות הגרועות ביותר. אנחנו לא יכולים לשנות את השוק. למרות ששוק המט”ח יכול להיות לעתים קרובות חיה, אנחנו צריכים להסתגל אליו. בתקופות של תנודתיות עצומה, כשהמחיר נע כנגד ההיגיון, אנו יכולים לפתוח עסקאות לטווח הקצר לכיוון המגמה האחרונה כאשר המחיר מבצע מעקב חוזר. אנו יכולים גם לפתוח עסקאות ארוכות טווח אשר מנוגדות למגמה האחרונה אך נופלות בהתאם למגמה ולניתוח הגדולים יותר. אבל עלינו לבחור את הרמות בזהירות ולעקוב מקרוב אחר המחיר כדי לראות כיצד הוא מגיב סביב רמות אלה. כך תוכלו להחליף בהצלחה את ההיגיון שלכם נגד הזרם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me