כיצד להפוך את התנודתיות לטובתך

לאחר כעשור של השתתפות פעילה בשווקים הפיננסיים, אני יכול לומר שהתנודתיות די גבוהה. זו סיבה אחת מדוע רק אנשים נבחרים מחליטים להיכנס לעסקי המסחר הפעיל, שלא לדבר על ניסיון לקריירה בו.

תנודתיות במט”ח, יחד עם זו של חוזים עתידיים ומניות, יכולים להפוך את הפרנסה בשווקים למשימה מונומנטאלית. עם זאת, ניתן לנהל את זה, ואפילו להפוך לטובתך.

מהו מסחר בתנודתיות?

לפעמים השווקים משתתקים למשך מספר הפעלות או ימים. זה עשוי לתת לך את הרושם שקל לסחור במט”ח – אבל אז מאות פיפס נעים תוך מספר שעות בלבד! על מנת לנווט את הכאוס התקופתי של סחר המטבעות, חשוב להבין את ההבדלים בתנודתיות המט”ח.

כשמדובר במסחר בתנודתיות, יש לעסוק בשני סוגים: היסטורי ומשתמע. תנודתיות היסטורית היא פעולת המחירים הרגילה לאורך פרק זמן (כלומר חודש או שנה). לעומת זאת, תנודתיות מרומזת היא פעולה חריגה או עתידית במחיר חריגה. בהשוואה לפעולת מחירים היסטורית, משתמע לרוב מהטווח ההיסטורי. לכן, נתייחס לתנודתיות מרומזת במאמר זה.

תנודתיות מסוכנת, אך אתה יכול להביא רווחים יפים אם אתה משחק את הקלפים שלך נכון

תנודתיות במט”ח יכולה להיות מסוכנת אך רווחים יפים אפשריים אם אתה משחק את הקלפים שלך נכון.

רשימת מסחר בתנודתיות במט”ח של מנהיגי FX

אנו יכולים להתגבר על תנודתיות בשוק. למעשה, אנחנו יכולים אפילו להפוך את זה לטובתנו ולנצל כמה מהלכים גדולים. במהלך כל השנים בהן הייתי סוחר, הגעתי לכמה חוקים כדי להימנע מלהיתפס מחוץ לקצב ולקצור את היתרונות של סחר בתנודתיות. אז הנה אנחנו מתחילים:

הרחב יעדים

הדבר ההגיוני ביותר לעשות כאשר השוק נסער הוא להרחיב את יעדי הרווח / הפסד שלך לקחת. ישנם שלושה סוגים בסיסיים של התנהגות המוצגים על ידי שווקים תנודתיים ופעולת המחירים שלאחר מכן:

  • שוק תנודתי עשוי לרוץ על מאות פיפס בכיוון אחד מבלי להסתכל אחורה
  • זה עשוי לרוץ על מאות פיפס בפעולה מחיר לא מסודרת, מה שגורם לנסיגה עמוקה אחרי כל רגל
  • זה עשוי לנוע במהירות למעלה ולמטה בטווח מוגדר

בכל סוג של שוק תנודתי, כדאי שתגדיל את הפסד העצירה שלך ותיקח יעדי רווח אם אתה רוצה לשרוד. בדרך זו אתה נמנע מההשפעות השליליות של ניסור שוט ומצמצם את ההפסדים שלך תוך הגדלת פוטנציאל הרווח שלך.

הרחבת המטרות נמנעת מלקות שוטים.

הרחבת המטרות מסייעת במניעת שוט. 

מזער הפסדים

לפעמים כאשר התנודתיות היא גדולה והמחירים פעילים, כדאי להשתמש בתחנות קטנות וביעדי רווח גדולים. טכניקת סחר תנודתי זו בדרך כלל נותנת את התוצאות הטובות ביותר כאשר היא מוחלת על שווקים שונים. זה נראה סותר את הטכניקה האחרת שלעיל, הדנה בהרחבת היעדים – אבל זה באמת עובד!


כאשר המחיר קבע טווח ונסחר בתוכו, עליך לשים את התחנה קרוב למעלה כאשר אתה מוכר ומתחת לתחתית כאשר אתה קונה. אתה אף פעם לא יודע מתי המחיר יפרוץ מהטווח וכמה רחוק הוא יעבור כשהוא יקרה. לכן בהזדמנויות אלו, עדיף לשמור על הפסד עצור הדוק.

זוכר מתי EUR / USD נסחר בין 1.05 ל- 1.1050 לאחר פגישת ה- FED בחודש מרץ? זה נע 400-500 פיפס מעלה ומטה בכמה מפגשים. כשסוף סוף שבר את החלק העליון של הטווח, המחיר קפץ ל -1.1450. אם היית מציב את התחנה 100, 200 או אפילו 300 פיפס מעל לראש היית בסופו של דבר עם הפסד גדול לאחר הפריצה – תופעה שכיחה בשווקים הפכפכים. גם אם אתה נעצר כמה פעמים, אתה יכול יותר לפצות על ההפסדים בעסקאות מנצחות.

הורד את המינף שלך

מינוף שימושי מאוד לסוחרים שמטרתם להשיג רווחים גדולים עם כמות מוגבלת של ההון שלהם. עם זאת, מינוף הוא גם אחד הרוצחים העיקריים של חשבונות המסחר. לכן, אם אתה מגדיל את יעד הפסד באמצעות תוכנית סחר בתנודתיות, מוטב שתנמיך את המינוף. בסופו של יום, על סיכון חשבונך להישאר באותו יחס כמו בתקופות רגילות.

לפני מספר שבועות, כששוק המניות הסיני נפל, המהלכים בכמה זוגות מט”ח היו עצומים כמו 600 פיפס תוך מספר שעות בלבד. החלטנו להזין USD / JPY ארוך לאחר ירידת 200 הצינורות הראשונים. פתחנו סחר רכישה עם 300 יעדי פיפ הן לרווחיות לקחת והן להפסד הפסד. לא ידענו שהזוג עומד להזיז עוד 400 פיפס למטה.

אם היינו משתמשים באותו מינוף של 3% על הפסד של 30 צינורות עצירה, היינו מאבדים 30% מחשבוננו בעסק אחד. אבל הורדנו את המינוף מ -1: 10 ל -1: 2 ואיבדנו 2% מהחשבון.

התאוששנו מאוחר יותר באותו יום כאשר המחיר עלה חזרה עם סחר קנייה נוסף מלמטה, כפי שאולי שמתם לב מהאותות שלנו. אם היינו שומרים על המינוף זהה ומאבדים 30% מחשבוננו, היינו חוטפים מכה קשה. סביר מאוד להניח שלא היינו מצליחים לפתוח עמדה שנייה להחזרת הפסדנו בסחר הראשון.

אתה לא יכול לנצח את השוק כולו, ולכן עדיף להוריד את המינוף שלך במהלך תנודתיות גבוהה.

אתה לא יכול לנצח את השוק כולו, ולכן עדיף להוריד את המינוף שלך במהלך תנודתיות גבוהה.

גוון את תיק העבודות שלך

פיזור הפורטפוליו הוא אחת הטכניקות העיקריות לשרוד לאורך זמן. מוסדות גדולים תמיד מגוונים את התיקים שלהם במכשירים רבים בשווקים רבים ושונים.

גיוון מקבל חשיבות נוספת כאשר התנודתיות גבוהה. לעולם אינך יכול להיות בטוח ב 100% בתוצאת הסחר בתנאי סחר רגילים. בתקופות של תנודתיות גבוהה חוסר הוודאות גובר. לכן, פיזור הכספים שאתה בדרך כלל סוחר בכמה זוגות ובכיוונים שונים יגביל את הסיכון שלך ולעתים קרובות יביא רווח יפה.

גיוון הופך לרווחי עוד יותר כאשר המחיר הוא סוער בין התנודתיות הגוברת במט”ח. אם אתה מוכר EUR / USD קרוב להתנגדות וקונה AUD / USD קרוב לתמיכה כאשר גל העוצמה בדולר מסתיים, ייתכן שתגיע בסופו של דבר לשתי עסקאות מנצחות. בתרחיש הגרוע ביותר, אתה פשוט מגדר את המסחר המפסיד שלך ומבטל את הפסדיו. אם אתה עושה זאת במספר זוגות, חלקם יביאו רווח בעוד שאחרים נשברים.

תסתכל על התמונה הגדולה יותר

שוק תנודתי וגדוש נותן לך לרוב שהוא מסתובב ללא כיוון ברור, ומשאיר אותך תמה. לכן עדיף להסתכל על התמונה הגדולה יותר על מנת להימנע מלהיות מושפע מהרעש בטווחי הזמן הקטנים יותר. בדרך זו תוכלו לראות את רמות התמיכה וההתנגדות החשובות יותר במסגרות הזמן הגבוהות יותר, אשר ימנעו מכם לסרוג יתר על המידה למחווני מסגרת הזמן הקטנים יותר..

סחר יתר, במיוחד בשוק הפכפך, הוא רע כמו מינוף גבוה. אם אתה פותח יותר מדי עסקאות אתה לא יכול להתרכז ולנקות את העסקאות שלך כראוי. ההיגיון מטושטש וקשה להשיג כיוון ברור. לכן, עדיף להתבונן בשוק בטבלאות מסגרת זמן גדולות יותר כדי לבחור את נקודות הכניסה הטובות ביותר.

כמה פעמים שמענו את המשפט “סבלנות היא סגולה”? סבלנות חיונית בעת סחר בתנודתיות. אז בחר ברמות החשובות בתרשימי זמן גבוהים יותר, ואז המתן עד שהמחיר יגיע לרמה זו ותשבית. כאשר הרווחת מספיק על המסחר שלך, צא החוצה. לשטוף וחזור. 

לטיפים נוספים למסחר בשוק הפכפך: כיצד לסחור ברווחיות בשווקים הפכפכים – אסטרטגיות מסחר במט”ח

כשאתה בספק, הישאר בחוץ!

אחרון חביב, תרגול הימנעות מתי מתאים. לא תמיד צריך להיות בשוק. אתה לא יכול לתפוס כל פיפס שהמחיר מייצר כאשר עולים ויורדים. אתה סוחר כדי להרוויח, ולכן אידיאלי לחכות להזדמנויות הטובות ביותר.

כשאתה לא בטוח לאיזה כיוון השוק ילך, עדיף להתרחק ופשוט להתבונן בשוק עד שתגיע הזדמנות טובה. תמיד יהיה כזה – אל תלך לרדוף אחרי המחיר בשוק הפכפך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map