סחר בבנקים המרכזיים – הרטוריקה

לפני כמה שבועות כתבנו מאמר עם אסטרטגיות כיצד לסחור בפעולות הבנק המרכזי. כפי שאמרנו שם, לבנקים המרכזיים יש את כל הכלים לירידת ערך או להעריך את המטבע שלהם, והם משתמשים בהם בכל פעם שהם חושבים שהכלכלה זקוקה לקו. הסברנו כיצד לסחור ב’תגובת הברך ‘(הפחתת ריבית או העלאת ריבית), כיצד לסחור לאחר מכן, ואז סיכמנו בהסבר כיצד לסחור בהשפעה האמיתית שיש לאירוע בטווח הארוך יותר..

אך פעולות כמו תוכנית QE, בה הבנקים המרכזיים מכניסים כסף למשק, מורידים / מעלים את ריביות ושיעורי הפיקדון השליליים וכו ‘, אינם הכלים היחידים שיש לבנקים המרכזיים בערכה שלהם. הם משתמשים גם בכלי ‘רטוריקה’, והרבה ממנו. הם מעבירים מסרים למשתתפי השוק ומעבירים את השוק דרך מסיבות עיתונאים כמעט חודשיות, פרוטוקולי פגישות והערות ספורדיות אחרות. למעשה, לעתים קרובות השוק נע יותר על סמך הערות הבנקאים המרכזיים מאשר על מעשיהם.

לעיתים, כאשר פעולה מבוצעת על ידי הבנק המרכזי היא אינה משפיעה כלל על השוק מכיוון שהיא כבר מתומחרת על סמך ההערות שהובילו לאירוע. דבר כזה קרה בתחילת דצמבר 2015, כאשר ה- ECB הוריד את שיעורי ההפקדה ב -10 נקודות בסיס (bps) והוסיף מזומנים נוספים לתוכנית ה- QE שלהם. מעניין שהיורו לא ירד – במקום זאת הוא התהפך וצבר כ -5 סנט בימים הקרובים. הסיבה לכך היא שהכל היה מתומחר בהתבסס על ההערות הרבות שחברי ה- ECB כבר מסרו בחודשיים שקדמו לאירוע..

אם אתה קורא את הערות CB נכון, אתה יכול לעשות הרבה פיפס

קרקפת התגובות

ההערות מהבנקאים המרכזיים מושלמות לקרקפת. זה נקרא ‘קרקפת’ מכיוון שאתה נכנס ויוצא ממצב תוך כמה דקות או אפילו שניות, אך כמות הצינורות שאתה יכול להכין גדולה בהרבה מקרקפת רגילה בזמנים רגילים. על מנת לעשות זאת עליכם לבדוק את סדר היום של חברי הבנקים המרכזיים בכל בוקר ולשים עין על אתרי חדשות פורקס כמו: forexlive.com, fxstreet.com וכו ‘, אשר מפרסמים עדכונים קצרים אודות חדשות הקשורות למט”ח. ; יש הרבה כאלה. אתה יכול גם לעקוב אחר עיתונים פיננסיים כמו רויטרס, פיננסי טיימס, בלומברג וכו ‘או ערוצים בטוויטר.

כאשר הבנקאים המרכזיים מעירים על המדיניות המוניטרית התגובה הראשונה של פעולת המחיר היא ללכת עם ההערה. למשל, אם ההערה היא יונה, המטבע הקשור יעבור במהירות למטה, אם זה נצי יעלה למעלה. רק לפני מספר שעות נשא נשיא ה- ECB, דראגי, דברים קצרים בכנס. ההערות שלו היו כמעט רגועות, אז הדבר הראשון שעולה בראש הוא שהיורו יירד – וזה בדיוק מה שהמטבע הזה עשה! היורו ירד בכ -150 פיפס מול הדולר האמריקאי, מ -1.0920 ל -1.0770. הצלחתי להיכנס לאיזשהו מקום בחצי הדרך וסגרתי קצת מעל 1.08, שהיא רמת התנגדות, מכינה כ -60 פיפס.

זהו החלק הראשון של הקרקפת החדשות, החלק השני מתרחש במהלך ההפוך. EUR / USD צנח מעט מתחת ל -1.08, אך עלה במהירות חזרה מעל לרמה זו, וזה סימן שההיפך, או לפחות ההחזרה המהותית, עשוי לעקוב לפני שיחזור למטה. אז, הפעם קניתי את היורו רק מעל 1.08 והכנתי כ 40 פיפס כשהוא נסוג. כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה פיפס שניתן לבצע בהרחבת ההערות של חברי הבנק המרכזי, אבל אתה צריך להיות מהיר.

למידע נוסף על אסטרטגיית הקרקפת הבסיסית: Scalping – אסטרטגיות מסחר במט”ח

למידע נוסף על אופן השימוש במהדורות חדשות לטובתך: סחר בחדשות – אסטרטגיות מסחר במט”ח

סחר לטווח קצר של ההערות

מסחר לטווח קצר של הערות מורכב מהחזקת העסקאות למספר שעות או עד מספר ימים, כך שתוכלו להפיק מהם את כל היתרונות. לאחר התגובה הראשונה והמעקב החוזר, השוק בדרך כלל מבצע מהלך נוסף או שניים לכיוון הצעד הראשון. למסחר לטווח קצר, עליכם להיות מנוסים יותר ולחפש רמזים ומסרים בתוך ההערות.

אירוע כזה היה מסיבת העיתונאים של יו”ר ה- FED ילן במרץ 2015. השוק חיכה מאוד ל- FED להתחיל בסדרה של העלאות ריבית. במחשבה ראשונה, היית חושב ש- EUR / USD יצלול מתחת לשוויון בהתחשב במגמת הירידה החזקה ב- EUR / USD והמדיניות המוניטרית המבדלת בין ה- ECB וה- FED. אך ההערות הקטנות בהצהרת FOMC ציירו תמונה דובית. כתוצאה מכך, זוג זה נכנס לתקופה של עלייה איטית, והגיע לשיא של 1.17 לעומת 1.0450.

אבל מה נאמרו בתגובות הקטנות? ובכן, הם אמרו כי העלאות הריבית יגיעו כאשר האינפלציה תגיע לעלייה והמגמה מונעה על ידי ירידת מחירי האנרגיה. הם גם אמרו שהם רוצים לראות שיפור מתמשך בכלכלת ארה”ב. באותה תקופה, ארה”ב עברה תקופת חולשה בגלל חורף קשה.


הדולר איבד כ- 600 פיפס כאשר ה- FED מסר הצהרת יונים

סחר ארוך טווח של ההערות

ההשפעה לטווח הארוך של הערות הבנקים המרכזיים היא הסחר האמיתי. לפעמים השוק עלול לפרש את ההערות באופן שגוי לפרק זמן קצר וניתן לראות פעולת מחיר מוזרה לטווח הקצר. אולם בטווח הארוך, השוק תמיד הולך בכיוון הנכון.

יש מקרים שבהם הערה אחת או הודעה אחת נופלות כמו פצצה ששולחת מטבע שנופל, כמו ההערה של נשיא ה- ECB, דראגי, במאי 2014. הוא הודיע ​​כי ה- ECB יפתח תוכנית הקלה כמותית (QE) והיורו לא היה. לא הסתכל אחורה מאז. היורו המשיך לרדת מול כל הגדולות, במיוחד הדולר האמריקני, וכשה- QE התחיל בפועל, רוב המהלך כבר תומחר ב.

ישנם מקרים אחרים בהם התחושות נוצרות שבוע אחר שבוע על סמך הערות קטנות רבות. דוגמא טובה היא המהלך של 10 סנט כלפי מעלה מצד הדולר האמריקני מאוקטובר לדצמבר 2015. ה- FED איכזב את השוק בספטמבר כשלא העלו את הריבית. עם זאת, החל מאוקטובר הרטוריקה של חברי ה- FED החלה להתגבר, עם הערות קטנות פה ושם לגבי מידת ההתאמה והחשוב להתחיל להעלות את התעריפים. השוק קיבל את הרמז וה- USD עלה בכ -10 סנט עד דצמבר, כאשר הם למעשה העלו את התעריפים והתמחרו, ולכן הדולר צבר רק כ- 100 פיפס.

הבנת ההשפעה ארוכת הטווח של הרטוריקה של הבנק המרכזי היא קלה. גם אם אינך יודע הרבה על היסודות, ישנם מאות אתרים עם ניתוחים ודעות של אנשי מקצוע המסבירים הכל. הבעיה כאן היא סבלנות. אתה צריך להיות עצבי פלדה כדי להחזיק בתפקידים חודשים ואפילו שנים כדי לקצור את כל היתרונות, אבל זה יכול להיות רווחי מאוד ברגע שעבדת על המעלה הזו.

כפי שאתה יכול לראות, ישנם אלפי פיפס שתוכל לבצע מסחר בהערות הבנקים המרכזיים. ההערות של חברי הבנקים המרכזיים נותנות את הטון בשוק המטבע שלהם. סביר להניח שאם אתה מתגעגע להערות, לא יישארו לך הרבה פיפס כאשר הבנק המרכזי אכן ינקוט בפעולה בצורה של העלאת ריבית / הפחתת ריבית או התחלת ה- QE. אתה יכול לקרקף 50-100 פיפס תוך מספר דקות, או לסחור לטווח קצר במאות פיפס, או לסחור בטווח הארוך באלפי פיפס. לא משנה באסטרטגיה שבחרת, אם תיישם נכון זה יכול להיות רווחי מאוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map