גידור – אסטרטגיות מסחר במט”ח

סוחרי השווקים הפיננסיים, קטנים כגדולים, פרטיים או מוסדיים, משקיעים או ספקולטיביים, מנסים כולם למצוא דרכים להגביל את הסיכון ולהגדיל את ההסתברות לזכייה על ידי שימוש בטכניקות ניהול סיכונים. ישנן גישות רבות לסחר בפורקס בחוץ ואסטרטגיית הגנה קיימא היא בין החזקות ביותר.

למעשה, גידור הוא אחת הדרכים הטובות ביותר למזער הפסדים ולייעל את ההסתברות לזכייה; זו הסיבה שמוסדות גדולים רבים דורשים שזה יהיה מרכיב חובה בטקטיקות שלהם, במיוחד בתקופות משמעותיות של תנועת מחירים. יש אפילו קרנות השקעה שנקראות על שם אסטרטגיה זו מכיוון שהן ‘מגנות’ על רוב העסקאות ולכן הן נקראות ‘קרנות גידור’.

מהי אסטרטגיית גידור?

“גידור” פירושו לקנות ולמכור שני מכשירים נפרדים בו זמנית או תוך תקופה קצרה. זה יכול להתבצע בשווקים שונים, כגון אופציות ומניות, או בשוק כזה כמו במט”ח.

ברוב הענפים, על מנת להגביל את הסיכון להפסד, עליכם לקנות ביטוח. זה חל גם על השווקים הפיננסיים, אך על מנת להימנע מדמי הביטוח פותחה אסטרטגיית הגידור. אחת הדוגמאות הראשונות לגידור פעיל התרחשה בשווקי עתיד חקלאיים מהמאה ה -19. הם נועדו להגן על סוחרים מפני הפסדים פוטנציאליים עקב תנודות תמחור של סחורות חקלאיות.

כיצד להגביל את הסיכון על ידי גידור מט”ח

גידור מט”ח, הוא אסטרטגיה נפוצה מאוד. על מנת לגדר פעיל במט”ח, על סוחר לבחור שני זוגות בקורלציה חיובית כמו EUR / USD ו- GBP / USD או AUD / USD ו- NZD / USD ולקחת כיוונים מנוגדים לשניהם. גידור נועד לבטל את הסיכון לאובדן בתקופות של אי וודאות – זה עושה עבודה טובה למדי בכך.

אבל בטיחות לא יכולה להיות הדאגה היחידה של סוחר, אחרת, זה יהיה הכי בטוח לא לסחור בכלל. לכן אנו משתמשים בניתוח טכני ויסודי כדי להפוך את אסטרטגיית הגידור לרווחית, ולא רק בטוחה. זה המקום בו היכולת האנליטית שתביא לך רווח בזמן שאתה לוקח עמדות הפוכות על זוגות מתואמים תיכנס לתמונה. בבואו להחליט על גידור, על סוחר להשתמש בניתוח כדי לאתר שני זוגות בקורלציה שלא יפעלו בדיוק באותה צורה לתנועה הפוכה או החיסרון..

דוגמה מס ‘1: אסטרטגיית גידור עבור GBP / USD ו- EUR / USD

כמו שאומרים, תמונה שווה 1000 מילים, אז בואו נמחיש את היתרונות של גידור מט”ח עם כמה תרשימים אמיתיים מהעבר האחרון.

בבחינת התרשימים לעיל, אנו יכולים לראות שבתחילת מאי 2014, הן היורו והן הפאונד היו ברמות עגולות גדולות מול הדולר, 1.40 ו- 1.70 בהתאמה. רמות אלה היו אמורות לשמש כהתנגדות תקפה.

עם EUR / USD ו- GBP / USD במגמות עלייה במשך יותר משנה, תיקון או היפוך איחרו באיחור. בשעה 1.40 וב- 1.70, קצר בשני הזוגות נראה סביר. עם זאת, זה יהיה סיכון גדול מדי להיכנס לשני עמדות קצרות בזוגות מתואמים או אפילו אחד אם הכניסה הקצרה לא תצליח. כדי ליצור אסטרטגיית גידור נכונה, נצטרך לנתח איזה מהזוגות הללו היה החלש ביותר, הקצר ביותר, ולהיכנס זמן רב למשנהו.

מבחינה טכנית, EUR / USD ביצעה מסלול של 1,300 פיפס מלמטה לפני יותר משנה, בעוד GBP / USD ביצע נסיעה של 2,200 פיפ. כך שהיורו לא היה חזק כמו הפאונד – אם הדולר התחזק, היורו / דולר היה ממוקם כדי ליפול חזק יותר. בנוסף לכך הוסיפו הנתונים והתחזית המקרו-כלכלית בין גוש האירו לבריטניה. אירופה עדיין נאבקה באותה תקופה והנתונים לא היו מרשימים. לעומת זאת, בריטניה הייתה בהתרחבות מהירה, עם נתונים העולים על הציפיות ועליית הריבית על סדר היום של ה- BOE. זה השאיר לנו אסטרטגיית גידור המבוססת על קיצור האירו מכיוון שהיה לה הסיכוי הטוב ביותר ליפול ופוטנציאלית הרבה יותר רחוק מה- GBP / USD. אך ירידת מחירים לא הייתה וודאות, ולכן המשכנו זמן רב על GBP / USD מכיוון שהסיכוי שלה היה גבוה יותר להמשיך ולעלות. אם זה היה הופך, המהלך יהיה קטן יותר ביורו / דולר.


כמעט באותו זמן, שני הזוגות הגיעו לשיא והחלו ליפול במהירות. EUR / USD ירד בכ -500 פיפס ו- GBP / USD צנח בכ -300 פיפס. אם היינו מקצרים יורו והמשכנו זמן רב על סטרלינג עם מגרש אחד כל אחד, היינו לוקחים 5,000 דולר בראשון ומאבדים 3,000 דולר בזוג השני. תוכנית מסחר זו משאירה לנו רווח של 2,000 דולר מאסטרטגיית גידור יעילה במיוחד. 

אותו ניתוח חל שוב כאשר קיצרנו EUR / USD והמשכנו זמן רב ב- GBP / USD בתחילת יוני 2014. GBP / USD ביצע מהלך של 350 פיפס ל -17050 ואילו EUR / USD ניהל 150 פיפס בלבד. אז 200 פיפס עם מגרשים סטנדרטיים פדו ברווח יפה של 2,000 דולר. אם שניהם המשיכו ליפול, הקצר ביורו היה ממוקם ליפול חזק יותר. בינתיים, העמדה הארוכה ב- GBP הייתה לראות הפסדים קטנים יותר, מה שהבטיח אסטרטגיית גידור רווחית. זה כל העניין של גידור במט”ח – רווחים קטנים יותר ללא מפסידים. אנו יכולים, כמובן, לחזק את הרווחים על ידי הגדלת גודל העסקאות.

דוגמה מס ‘2: זוגות סחורות

דוגמה שנייה היא אסטרטגיית הגידור בין מטבעות הסחורות המתואמים AUD ו- NZD. בתרשימים השבועיים של שני המטבעות הללו מול הדולר שלהלן אנו יכולים לראות בבירור כי AUD / USD נמצא במגמת ירידה חזקה של כ -2,000 פיפס והמסלול החוזר היה שווה כ 800 פיפס בלבד. זה קרה בזמן שה- NZD / USD היה במגמת עלייה, עם עלייה גדולה יותר מהירידה הקודמת.

לאחר החזרה על הגרפים השבועיים והתרשימים היומיים שבין 4-5 שבועות קודם לכן, מגמת העלייה עמדה להתחיל את הרגל הבאה שלה. האפשרות הטובה ביותר היא לקחת זמן רב על NZD. אבל כדי להיות בטוחים, במקרה של כישלון המשך במגמת העלייה, קצר ב- AUD הוא משחק מתאים יותר.

audusd-w1.png

אם הזוגות היו נופלים, ה- AUD שמכרנו הוא ליפול קשה יותר מכיוון שהוא פגיע יותר ללחץ שלילי מאשר ה- NZD שקנינו. ההפסד ב- NZD היה עשוי להיות קטן יותר מהרווח ב- AUD, והבטיח רווח גם אם טעינו במגמת העלייה. אם היינו צודקים, זמן ה- NZD היה ליצור רווחים גדולים יותר ממה שהפסדנו בקיצור AUD, והבטיח רווח. 

לאחר כניסה בתחילת יוני באותה שנה, NZD / USD רשם עלייה של 400 פיפ. לעומת זאת, השער ב- AUD / USD מימש רק רווח של 200 פיפ באותה תקופת זמן. זה משאיר אותנו עם רווח של 200 פיפ. בעת גידור מט”ח, עלינו לפצות את הזוג הפחות תנודתי בגודל גדול יותר. מהלכי NZD קטנים בכ- 20% לעומת AUD, ולכן כשנכנסים לגידור גודל הסחר ב- NZD יהיה גדול ב- 20%, ולכן הרווח של 200 פיפ לרווח של 2,400 דולר..

גידור-עוטף דברים

לסיכום, גידור אינו אסטרטגיה לחיזוי הדרך בה יעבור צמד מטבעות מסוים, אלא שיטה להשתמש בדינמיקה בשוק הרווחת לטובתכם. אסטרטגיית גידור איתנה יכולה לספק ‘פוליסת ביטוח’ למסחר במט”ח. אם אתה עושה את זה נכון, אתה יכול להבטיח שאתה לעולם לא תאבד שוב עסקאות נוספות.

על מנת להתחיל לגדר מט”ח יש להכניס אסטרטגיות מסחר אחרות כדי להבין את האפשרויות השונות. בדוק את ‘העמוד של אסטרטגיות מסחר במט”ח למידע נוסף על אסטרטגיות המסחר במט”ח הרבות שכדאי להכיר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map