שווי הוגן – דרך יעילה למסחר במטבעות

מסחר בשווי הוגן הוא אסטרטגיה הנהוגה בשווקים פיננסיים שונים. בשוק המניות, למשל, סוחרים רבים קונים או מוכרים מניות בחברה על פי אסטרטגיית השווי ההוגן. אסטרטגיית השווי ההוגן נפוצה מאוד גם בשוק החוזים העתידיים.

אבל, איך זה מוגדר? על פי הסטנדרטים החשבונאיים המערביים של IFRS (תקני דיווח פיננסי בינלאומיים), שווי הוגן הוא הערך הכולל של החברה, המביא בחשבון את כל הבניינים, המכונות, הייצור, המכשירים הפיננסיים שבבעלותה והריבית הנובעת מכך, החברה הונו, חובו וכל הריבית שהוא חייב לשלם עד לפירעון חובות אלה. עם זאת, זה רק רעיון כללי.

בשווקי החוזים העתידיים, שווי הוגן נחשב לשיווי המשקל בין מחיר הספוט של חוזה עתידי לבין הריבית שאמורה להיות מושגת מהחוזה (המוזלת עם הריבית המשוקללת הממוצעת הארצית בניכוי הדיבידנד האבוד). סוחרי החוזים העתידיים קונים או מוכרים אם יש הבדל ביניהם והם מניחים שהפער ייסגר.

אסטרטגיית שווי הוגן שוקלת שתי כלכלות

אך כיצד נוכל להשתמש באסטרטגיית המסחר בשווי הוגן במסחר במט”ח? למעשה, אסטרטגיית מסחר זו נפוצה מאוד במט”ח, אך מרבית הסוחרים אינם יודעים אפילו שהם משתמשים בה. במניות אתה מעריך את כל מרכיבי החברה בכדי לברר את ערכה האמיתי ואז מחלק ערך זה במספר סך המניות בכדי לראות אם השוק מתומחר כראוי..

בפורקס אתה מנסה להבין את הערך והצורה הכלכלית של מדינה. נשמע מורכב וקשה לאמוד את הערך האמיתי של כלכלה במדינה – אך למעשה, זה קל. היא נחשבת לאסטרטגיית מט”ח בסיסית מכיוון שהיא לוקחת בחשבון את הנתונים הכלכליים ולעיתים את מצבה הפוליטי של מדינה תוך השוואה לאותם מרכיבים של מדינה אחרת כדי לראות לאיזו מדינה יש עתיד מזהיר בטווח הקצר (שנתיים) עד בינוני. קדנציה (7-8 שנים).

למידע נוסף על סחר בחדשות – אסטרטגיות מסחר במט”ח

החלת אסטרטגיית המט”ח לסחר בשווי הוגן

כדי להשתמש באסטרטגיית סחר במט”ח זו, עליכם להבין כמה דברים בסיסיים בכלכלה. עליכם לדעת את צמיחת התוצר של שתי המדינות שאת מטבעותיהם אתם מתכננים לסחור. חשוב גם לברר מה שיעור האבטלה וזה המגמה ולהסתכל גם על האינפלציה והציפיות. אתה יכול למצוא מספרים אלה בפורטלים פיננסיים רבים או פורקסים מקוונים. כאן יש לנו סעיף כיסוי נתונים כלכליים בניתוח השבועי והחודשי שלנו.

המשמעות היא לקחת כמה מההיבטים והמגזרים החשובים ביותר של שתי כלכלות ולשקול את הציונים הללו בהתאם לחשיבות המגזר לכלכלה הכוללת של אותה מדינה. למשל, אם אתה משווה את בריטניה לגוש היורו מכיוון שאתה רוצה לסחור ביורו / ליש”ט, היית נותן 10 נקודות לייצור אירופי, מכיוון שמגזר זה חשוב מאוד לרוב המדינות הגדולות בגוש האירו, ואילו לבריטניה. ייצור אולי רק שתיים או שלוש נקודות יוקצה מכיוון שמגזר זה מהווה רק כ -10% מהתמ”ג בבריטניה. מצד שני, כדאי לתת ציון גבוה יותר למגזר השירותים בבריטניה מכיוון שמגזר זה הוא קריטי לכלכלת בריטניה.

לאחר בחירת כל המגזרים והמרכיבים החשובים ביותר בשתי הכלכלות (במקרה שלנו גוש האירו ובריטניה) ונתנו להם משקולות מדורגות על פי החשיבות של כל סקטור לכלכלתם בהתאמה – ואז נבחן עד כמה הצליחו המגזרים הללו. לאחר ניתוח הביצועים, כל סקטור מקבל נקודות על סמך ביצועיו ומכפילים את החשיבות ונקודות הביצוע עבור כל מגזר. לבסוף, כל המגזרים מתווספים יחד. זו לא בדיוק נוסחת השווי ההוגן האלגברי. ראה את הדוגמה הבאה:

נוסחת הסחר ההוגן מראה כי כלכלת בריטניה במצב טוב יותר מגוש האירו.

הסבר: המשקל הכולל של כל המרכיבים המרכיבים את המשק צריך להיות זהה לשני הכלכלות כדי להיות מאוזן. לדוגמא, אם תחום הייצור בבריטניה מהווה רק 2 מתוך סך 22 הנקודות במשקל אמיתי, תחום השירות יפצה על כך. אז סך המשקל האמיתי של שתי הכלכלות הוא 22.


לאחר מכן, אתה מעריך את הביצועים של כל מגזר ומדרג אותם בין 1 ל -5, על סמך הביצועים והמגמות של החודשים האחרונים. שים לב שיכול להיות חודש מוזר עם ביצועים חריגים, חיוביים או שליליים, אך ייתכן שנבע מגורמים אחרים (כלומר שינוי בחקיקה או בחישוב שאינו קשור לצורת המשק בפועל), ובמקרה זה עדיף להסתכל על המגמה הגדולה יותר של 6-12 החודשים האחרונים. ואז מכפילים את המשקל של כל מגזר עם הביצועים שלו כדי להשיג את הנקודות הכוללות ומוסיפים את הנקודות של כל המגזרים כדי לקבל את הציון הכולל של אותה משק..

אתה יכול להשתמש במגזרים אחרים במשק – כל מה שאתה חושב שהוא חיוני לכלכלה, כגון אינפלציה בשכר, הוצאות, איזון סחר, פרודוקטיביות וכו ‘. למשל, מחיר החלב העולמי חשוב מאוד לניו זילנד ולקיווי ולכן הוא צריך בהחלט להיכלל אם אתה מעריך כלכלה זו. במקרה זה, הציון הכולל מראה כי כלכלת בריטניה מתפקדת הרבה יותר טוב מכלכלת גוש האירו. זה היה המקרה כבר שנים רבות מאז המשבר הפיננסי העולמי ב -2008. אם היית משתמש באסטרטגיית השווי ההוגן ועשית הערכה מסוג זה לפני מספר שנים, היית עושה כ -3,000 פיפס עד לתחילת השנה (ראה תרשים).

EUR / GBP נמצא במגמת ירידה מזה שנים בגלל סטייה כלכלית

לאחר גילוי איזו כלכלה מתפקדת טוב יותר, תוכלו לסחור בתרחיש לטווח הקצר או בתווך הבינוני, כפי שהסברנו ברבים מאסטרטגיות המט”ח שלנו. הטווח הקצר כאן מתייחס לתמונה המקרו-כלכלית הגדולה שנעה בין כמה חודשים ל 1-2 שנים. במקרה של EUR / GBP, היית יכול למכור זוג זה במהלך הנסיגה בכל פעם שהמחוון הסטוכסטי הגיע לרמות קניית יתר ולסגור את המסחר לאחר כמה מאות פיפס. תקופת הביניים משתנה בין 2-3 שנים לכ -10 שנים, כך שאסטרטגיית המט”ח לשווי הוגן באמצע טווח נופלת בתחום זה.

אסטרטגיית מסחר במט”ח זו היא אסטרטגיית המט”ח המועדפת על קרנות גידור, קרנות פנסיה ובנקים להשקעות. עבור סחר אמצע טווח, אתה פותח הזמנת מכירה בחלק העליון ושומר על המיקום עד לתחתית או פותח הזמנה אחת למעלה ומוסיף לה בכל מעקב חוזר. כפי שאתה יכול לראות, אסטרטגיית המט”ח למסחר בשווי הוגן יעילה מאוד עבור פוזיציות גדולות, אך אתה צריך להעריך מחדש את צורת שתי הכלכלות אחת לכמה חודשים מכיוון שחשיבות המגזרים או רכיבים אחרים יכולה להשתנות לאורך זמן. כעת, האינפלציה חשובה מאוד לגוש האירו, אך בעוד חצי שנה תחום השירות עשוי להיות המגזר החשוב ביותר. זו הסיבה שאסטרטגיית השווי ההוגן היא אמצעי חשוב לשלוט בו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map