קריאת שיעורי הריבית

מהן שיעורי הריבית?

באיזו תדירות שמעת את המונח שיעורי ריבית? אלפי פעמים אני מהמר, תלוי כמה זמן היית בעסק הזה. הצוות שלנו הזכיר זאת פעמים רבות בעדכונים היומיים ובניתוחים השבועיים שלנו ויש לו כמה מאמרים על הבנקים המרכזיים המשפיעים על שיעורים אלה. יש לנו אסטרטגיית מט”ח גם לגבי שיעורי הריבית. אבל, בואו נסתכל לעומק על הריבית, מה הן וכיצד הן משפיעות על שוק המט”ח.

בדרך כלל, כאשר אנשים רגילים שומעים על שיעורי ריבית, הם חושבים אינסטינקטיבית על האחוז השנתי של המשכנתא או ההלוואה שהם משלמים לבנק בתמורה לשימוש בכספי הבנק למימון רכישת ביתם – וזה נכון. ריבית היא בעצם האחוז השנתי שעליך להחזיר למלווה תמורת הכסף שלווית.

בואו נגיד, לקחתם משכנתא של 100,000 דולר לרכישת בית. שיעורי הריבית מחושבים ומתבטאים מדי שנה, לכן עם ריבית של 4%, תשלם למלווה 4,000 דולר בשנה בנוסף לקרן, שהיא המשכנתא בסך 100,000 דולר. אם הייתה לך משכנתא ל -20 שנה, היית משלם 80,000 דולר נוספים לבנק.

אך לא לזה בדיוק מתייחס ז’רגון המט”ח כאשר אנו מזכירים ריביות. הם מחושבים באותו אופן, אך הריבית במט”ח היא השיעור שהבנקים בדרגה השנייה ישלמו לבנק מרכזי כדי להשתמש בכספו. הבנקים המרכזיים מלווים כסף לבנקים מדרגה שנייה ועל כך הם צריכים לשלם ריבית. זהו הריבית שאליה אנו מתייחסים במט”ח.

מי שולט בריבית ולמה הם עוברים?

עם זאת, יש ריבית נוספת במט”ח. מלבד הלוואת כסף, הבנקים בדרגה השנייה ומוסדות פיקדון אחרים מציבים את המזומנים הנוספים שלהם בבנק המרכזי כמקום הבטוח ביותר לשמור עליו. על כך הם מקבלים ריבית בתמורה. במאמר זה נתמקד בשיעור הקודם, המכונה הריבית העיקרית

אם אתה רוצה לסחור בריביות אתה צריך להבין אותם

מכיוון שהבנק המרכזי מחליט להעלות את התעריפים למעלה או למטה, הבנק המרכזי הוא שקובע את התעריפים. אבל, זה לא מתנהג כגוף מוצק. הבנקים המרכזיים מורכבים מכמה חברים, אשר כולם מצביעים להעלות או להוריד את הריבית בכל פגישה רשמית. מספר העמיתים תלוי בבנק; בנק אנגליה (BOE) כולל תשעה חברים, הבנק הפדרלי (FED) 12 חברים והבנק המרכזי האירופי (ECB) מורכב מ- 25 חברי דירקטוריון. הכלכלה קיבלה עדיפות גבוהה גם בעשורים האחרונים בכל הנוגע למדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים.

כיצד משפיעים שיעורי הריבית על מסחר FX

אנו בעסקי מט”ח וכולנו מעוניינים מדוע וכיצד פעולות הבנק המרכזי משפיעות על שוק המט”ח. אבל זה לא כל כך קשה להבנה. ככל שהריבית נמוכה יותר, כך הבנקים בדרגה השנייה פחות מוכנים להחזיק כסף המופקד בבנק המרכזי, לכן כך יותר כסף במחזור. אנו יודעים שכסף הוא סחורה בדיוק כמו כל דבר אחר, כך שככל שיש יותר מוצרים בסביבה כך הם הופכים זולים יותר.

בואו נראה דוגמה, הכלכלה היפנית נמצאת במיתון במשך תקופה ארוכה, ולכן בנק יפן (BOJ) הוריד את הריבית פעמיים בחמש השנים האחרונות והפך אותם לשליליים, מה שאומר שאם הבנקים בדרגה השנייה ישמרו על כסף המופקד ב- BOJ הם יצטרכו לשלם ריבית ל- BOJ. הבנקים המקומיים והבינלאומיים הגדולים מן הסתם לא רוצים לשלם ריבית של 0.10% ולכן הם מעדיפים למשוך את הין שהופקד ב- BOJ מאשר לזרוק אותו למשק. זה מיטיב עם הכלכלה היפנית, שעוד לא נראה, אך מחליש את המטבע מכיוון שיש הרבה יותר ין במחזור. כפי שניתן לראות מהתרשים שלהלן USD / YEN זינק בשתי הפעמים בהן חלה ירידה משמעותית בשיעור.

כעת, ישנן שלוש תקופות של תגובת מחירים כאשר ריביות ההורדה נחתכות:

  1. לפני הקיצוץ בגלל ציפייה לשוק
  2. בשעות הראשונות מיד לאחר החיתוך
  3. במהלך השבועות / חודשים שלאחר הקיצוץ כמו במקרה להלן

הכל תלוי כיצד מתומחר הירידה / העלאת הריבית וכיצד מוצב שוק המט”ח. אם הבנק המרכזי הזהיר את השוק כי צפויה הפחתה / העלאת שיעורי, הרי שהשוק צפה זאת אין הפתעות. הפתעות מובילות לתגובות רגשיות מיידיות, ששוות מאות פיפס בדקות / השעות הראשונות ואחריהן מהלך גדול עוד יותר בימים / שבועות או אפילו בחודשים שלאחר מכן, תלוי כמה קצב ההעלאה / העלייה גדול. זה דורש חוויה נכונה כדי לפרש את התגובה הנכונה של הורדת ריבית / העלאת ריבית, אך תוכל לעקוב אחר עדכוני השוק היומיים שלנו בכדי ללמוד כיצד השוק מגיב על בסיס יומי..


USD / JPY עלה ביותר מ -50 סנט לאחר התערבות ה- BOJ

דוגמאות לתגובה בשוק לשינויים בריבית

בדרך כלל, מחיר המטבע הקשור הולך לאותו כיוון להחלטת הריבית, כלומר כאשר שערים נחתכים המטבע יורד, וכאשר המחירים מטופחים המטבע הזה מעריך. אך ישנם מקרים בהם המחיר והחלטת התעריף נעים בכיוונים מנוגדים, אז בואו נסתכל על שני התרחישים בעזרת שתי דוגמאות עדכניות..

ראשית, בואו נסתכל על EUR / USD כאשר ה- FED העלה את הריבית מ- 0.25% ל- 0.50% בדצמבר 2015. לפני ההכרזה, EUR / USD עלה למעלה, אך לאחר שהודעה על העלאת הריבית, המחיר החל להחליק, כלומר הדולר התחזק – יומיים לאחר מכן הצמד הזה מצא את עצמו ב -200 פיפס נמוך יותר. זה היה מהלך צפוי נרחב מה- FED, ולפיכך זה לא היה הפתעה גדולה. מכיוון שהמהלך לא היה אלים מאוד, הצמד EUR / USD המשיך לסחור בקרבת השפל בין 1.08 ל- 1.10 במשך מספר שבועות..

EUR / USD הוזיל 200 פיפס נמוך יותר כאשר ה- FED העלה את השיעורים אך העלה 300 פיפס גבוה יותר כאשר ה- ECB הוריד אותם

בדוגמה השנייה, (החץ השני בצד ימין של התרשים), ה- ECB הוריד את ריביות המימון מ -0.05% ל -0% ואת שיעורי ההפקדה מ -0.20% ל -0.30%. היורו איבד בתחילה 200 פיפס שנראו כתגובה הנכונה. ואז הוא התהפך וסגר את היום בכ -450 פיפס גבוהים יותר. מה לעזאזל קרה? לאחר שה- ECB הוריד הן את הריבית והן הוסיף QE נוסף, השוק הגיע למסקנה שה- ECB היה מחוץ לשריון וכי פעולות אלו יסייעו לכלכלת גוש האירו – חיובי ליורו בטווח הארוך, וכך, למשקיעים מיהרו למקם את עצמם מחדש.

זה, למעשה, התברר כשלילי בעיקר עבור הדולר מכיוון שמה שהתחיל כחיזוק היורו / הדולר הפך למכירת דולר רחבה מכיוון שהדולר איבד כמה מאות פיפס מול כל שאר הזוגות באותו יום. לכן, אם אתה רואה החלטה על ריבית בלוח השנה ורוצה לסחור בה, הערך את כל הגורמים. האם זה מתומחר, האם זו הפתעה, כמה יהיה הגזרה / הטיול?

כפי שאתה יכול לראות, הריבית באמת משפיעה על שוק המט”ח. לפעמים ההשפעה קטנה יותר מכיוון שהשוק מצפה לעלייה או לקיצוץ בשיעורים, ולעיתים המעבר מבנק מרכזי מפתיע, שישפיע יותר. לעיתים קרובות, מחיר המטבע הקשור הולך באותו כיוון עם הריביות אך לא תמיד, לכן עליכם להקפיד לקרוא את פעולת המחיר ולנתח גורמים רבים אחרים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map